Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbi i Grci rade vise od Nemaca i Francuza

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbi i Grci rade vise od Nemaca i Francuza

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9590 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Srbi i Grci rade vise od Nemaca i Francuza26.02.2012. u 08:01 - pre 146 meseci
I Srbi i Grci rade više od Nemaca
Izvor: Press

Beograd -- Iako vlada mit da su lenjivci koji su navikli da im pomaže Evropa, radnici u Grčkoj rade koliko i njihove kolege iz razvijenih zemalja, pokazuju istraživanja.




Prema najnovijim podacima OECD, prosečan radnik iz Grčke tokom jedne godine sakupi oko 2.200 radnih sati, odnosno čak 800 sati više od Nemaca.

Nemačka kancelarka Angela Merkel je među glasnijim podržavaocima teze da se u prezaduženim zemljama EU zabušava i ne radi dovoljno, te da su radnici veliki neradnici, ali istraživanja ipak govore suprotno.

Italijani, recimo, za posao odvajaju oko 1.750 časova za godinu dana, Španci oko 1.650, Portugalci 1.720 časova. Francuzi utroše po 1.550 sati na svoje poslove. Ruku na srce, Britanci uživaju u visokom standardu, ali i troše oko 2.000 sati godišnje na svoja radna mesta.

Ipak, broj sati provedenih u kancelariji slabo pomaže običnom stanovništvu čije su se plate u Grčkoj za nekoliko poslednjih godina "srozale" i po 600-700 evra i spale na prosek od oko 500. Sa druge strane, Nemci nemaju tih problema. Njihova radna snaga, po prijemu nadnica, u proseku izbroji po 2.000 evropskih novčanica, pa je osmeh glavna karakteristika germanskih lica.

Prema rečima ekonomista, "kvaka" je u tome da se strukturno privrede zapadnih zemalja razlikuju od država u kojima vlada "divlji kapitalizam".

Ekonomista Miroslav Zdravković kaže da "podaci OECD-a svakako ne lažu i nimalo nisam iznenađen što su rezultati takvi. Ali to što Grci rade više od Nemaca nikako im ne garantuje i veće plate. Grčka živi od turizma, a u zapadnom svetu gotovo da svako selo ima neku svoju fabriku, a često i po više njih. Grci rade mnogo, ali jako slabo nešto stvaraju i izvoze, pa se njihov rad, praktično, i ne vidi".

"Još jedna stvar je jako bitna. Dok je u zapadnom svetu normalno da veći deo profita određene kompanije završi u novčanicima zaposlenih, u zemljama divljeg kapitalizma situacija je obrnuta i najveći deo kolača ide u ruke vlasnika. Sve dok se situacija na tom polju ne promeni, konstelacija snaga će biti takva da Grci rade više, a zarađuju manje od Nemaca", smatra on.

Priču o "divljem kapitalizmu" i situaciji gde se mnogo radi a malo zarađuje vrlo lako mogu prepoznati i građani Srbije. Naime, iako se Srbija ne može pohvaliti visokim životnim standardom, po broju radnih sati uveliko prestižemo najrazvijenije zemlje članice EU.

Prema podacima OECD-a, Srbi su sa četiri sata i 23 minuta rada dnevno nadvisili Nemce, koji rade tri sata i 52 minuta, Turke čiji dnevni rad u proseku iznosi četiri sata, kao i Dance sa četiri sata i 15 minuta. Ipak, prema mišljenju ekonomista, dok nam se privreda bude bazirala na principu „banka - pekara - picerija", teško je da ćemo se radovati nekoj povišici, regresu i trinaestoj plati.

http://www.b92.net/biz/vesti/s...02&dd=26&nav_id=585709

Sasvim logicno i ocekivano. Uvek su kroz istoriju ROBOVI radili mnogo vise od robovlasnika.

A nama se preko medija istovremeno prosipa prica o lenjim Srbima i Grcima koji nece da rade i vrednim Francuzima i Nemcima.

A kao sto vidite - sustina je u porobljavanju.

Kada porobis citave nacije i drzave i nateras ih da rade za tebe , kada ih eksploatises i iskoristavas onda ti jako dobro zivis uz minimalan rad.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Srbi i Grci rade vise od Nemaca i Francuza26.02.2012. u 08:36 - pre 146 meseci
Tamo gde ti vidiš suštinu u porobljavanju,ja vidim samo radne efekte u jedinici vremena jednih u odnosu na druge.
Nemoj mi,ko Boga te molim,porediti radne efekte Grka i Srba sa radnim efektima Nemca.
Pritom imam u vidu ukupnu organizovanost i odnos prema radu jednih i drugih.

Mis'im...

Cum grano salis....
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Srbi i Grci rade vise od Nemaca i Francuza26.02.2012. u 08:43 - pre 146 meseci
Jel to mene osinuo deja-vu ili su o ovome trubili vec 50 puta? Ni ovoga puta tekst nije manje besmislen nego prethodno. Pre svega, pitaj Boga na koji nacin oni mere to koliko ko radi. Ako sabiraju samo radne sate na papiru onda to nema nikakvog smisla bez uzimanja obzira efikasnosti. Znam ja tako jednog koji radi 8 sati dnevno, a ucinak 0(citaj NULA). Znaci, broj radnih sati ne znaci nista.

Drugo, mi smo zemlja razorena na svim mogucim poljima i trebali bi realno da radimo koliko i kinezi ako hocemo da napravimo nesto. Mislim van pameti, hocemo da budemo bogatiji i hocemo da radimo sve manje i manje pa je Srbija dobila jos dva slobodna dana. Eto, valjda da ne bude slucajno da radimo vise od nemaca.

Trece, u Srbiji ginu samo oni sto rade kod privatnika. Juzno od Beograda se radi po 12 sati dnevno 6 dana u nedelji za 12 000, ali ne zato sto smo nemacki robovi vec zato sto je takvo trziste rada gde i na tako bednu platu i uslove ceka kao zapeta puska jos 10 ljudi po radnom mestu.

Cetvrto, to sto je Jura otvorila fabriku je za sve te ljude tamo znacilo da mogu da dodju do hleba. Znaci, ti ljudi nisu radili NISTA i sad rade za 200-300 sto je mnogo bolje nego 0, odnosno manje od nula jer su primali socijalu. Kad dodje jos 100 Jura, pa kad ne bude bilo 10 na jedno radno mesto onda moze i plata da se trazi veca.

Peto, ja sam izracunao da sam u Srbiji prosecno radio zvanicno oko 1900, a u Nemackoj sam prosle godine imao oko 2050 radnih sati. Iako sad imam vise odmora i praznika fora je u tome mi je radno vreme ovde 9 sati, a u Srbiji 8. Meni tih 1900 sati nije bilo dovoljno pa sam radio privatno jos oko 12 sati nedeljno sto mu dodje jos oko 500 godisnje. Verovao sam u to da ako svi budemo tako radili da mozemo da napravimo nesto. Onog trenutka kad sam video da sam u debeloj manjini i da od tog posla nema nista, ja sam odustao.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+198 Profil

icon Re: Srbi i Grci rade vise od Nemaca i Francuza26.02.2012. u 09:22 - pre 146 meseci
Ehehehehe

Porediti Svabinih 8 sati pravljenja Mercedesa i Srbinih ili Papuljasovih 8(hah) sedenja u agenciji :D
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Srbi i Grci rade vise od Nemaca i Francuza26.02.2012. u 09:35 - pre 146 meseci
Koliko kg malina treba da se proizvede da bi se platio jedan jedini Airbus-380 ? Koliko je to sati rada ?
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Srbi i Grci rade vise od Nemaca i Francuza26.02.2012. u 09:40 - pre 146 meseci
A da korisnik "Kawcek" uplati reklamni prostor na ES-u?
Lakse njemu, lakse nama.

Ocevidno je partijski poslusnik poslat ovde s ciljem "intergalaktickog-sajber-partijskog-ratovanja-u-www-galaksiji".
Svaka tema koju je pokrenuo tice se politike a koliko mi je poznato ovde je pravilnikom zabranjeno pokretanje takvih tema.

Fraj trosi serverske kapacitete.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Srbi i Grci rade vise od Nemaca i Francuza26.02.2012. u 09:47 - pre 146 meseci
Čekajte, pa gde je problem u srpskih i grčkih neefikasnih 8 sati?
U radniku??
Ili u menadžmentu?

Na mom radnom mestu, u kojoj god firmi da sam radio, ja sam morao da organizujem svoj posao, da pravim rasored, da tražim materijal, da poguram kolege koje su pre mene u procesu da završe svoj deo da bih ja mogao da odradim svoj... Takođe, i faza posle mene je čekala (bez ideje koliko dugo) da ja završim svoj deo posla da bi oni uradili svoj...
A imali smo tehnologe, šefove odeljenja, šefove proizvodnje, tehničke direktore, sve moj do mojega, stručnjaci koji mene pitaju kad će to-i-to biti gotovo. I jedini "stručni" komenta im je bio - može li to brže!
Pa govedo, ako znaš da može brže, organizuj i ubrzaj! Ako ne znaš, a želeo bi da bude brže, izvoli uradi brže!
Generalno, menadžment u većini proizvodnih firmi u Srbiji je nestručan, bez znanja i želje da nauče kako proces proizvodnje zaista teče. Oslanjaju se na grafikone, na fraze koje su pokupili na "Višoj školi strukovnih studija" a da nisu ušli u proizvodni pogon...

Ima li kod švabe toga?

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 26.02.2012. u 10:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+198 Profil

icon Re: Srbi i Grci rade vise od Nemaca i Francuza26.02.2012. u 10:01 - pre 146 meseci
Citat:
SlobaBgd: Čekajte, pa gde je problem u srpskih i grčkih neefikasnih 8 sati?
U radniku??
Ili u menadžmentu?


Sigurno nije u Svabi koji pravi Pasata
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Srbi i Grci rade vise od Nemaca i Francuza26.02.2012. u 10:15 - pre 146 meseci
Citat:
SlobaBgd: Čekajte, pa gde je problem u srpskih i grčkih neefikasnih 8 sati?
U radniku??
Ili u menadžmentu?
Nije u menadzmentu nego u njegovom sefu - vladi i zakonima. A njihov sef je narod, i tako se vrtimo u krug. Odavde nesto skolovaniji i odlucniji narod odavno bezi malo po malo, ovdasnji narod ima sve manje znanja i ostrine odlucivanja, bira pogresne politicare, oni rade lose stvari, onda jos vise naroda bezi i tako asimptotski tezimo 0, bioloskoj nuli. Pazi kad vec godinama nece da ukinu PDV na neke stvari za bebe, a evidentno je i slepcu da Srbi izumiru.

Ranije, recimo pre sto godina, to nije bilo tako jasno, jer tada nije bilo Interneta, savremene mreze telefona i slicno, pa nismo ni znali godinama kako ko zivi tamo negde. Sada se u zivo prate najvaznije i najvece odluke i odmah znas ko je puko i za koliko - i opet ne vredi! Kako je ta dicna i sofisticirana EU dozvolila da Grcka padne ovako nisko? Zar nisu znali i ranije da izmere, kontrolisu, usmeravaju, popravljaju odmah? Nego cekaju do kraja a kad kuca padne i dete od 5 godina zna da kaze da je kuca losa!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Srbi i Grci rade vise od Nemaca i Francuza26.02.2012. u 10:17 - pre 146 meseci
nije radnik kriv sto je vlast nesposobna da organizuje posao

kako radnik kod privatnika ne sedi i ne lezi na radnom mestu?

to sto budzetski paraziti efektivno rade 3 od 8 je problem menadzmenta...

znaci taj srbin radnik kad ode u svabiju niko se ne zali na njega da je lenj.... zar ne

sto znaci da nije problem u radniku vec u menadzmentu tj onima koji vladaju ovom zemljom.
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Srbi i Grci rade vise od Nemaca i Francuza26.02.2012. u 10:17 - pre 146 meseci

Pre 100 godina oni radnici u Cikagu na Hejmarket trgu, pa preko cele Evrope, Rusije ... sve do Dalekog istoka, dizali revolucije u kojima ih izginu 100 miliona, da bi se izborili za pravo da rade 8 sati dnevno, da ne moraju deca da pocinju da rade sa 14 godina itd...

Danas, kada vise nema Istocnog bloka i kada kapitalizam polako vraca stanje stvari na pocetak 19. veka - sve se ranije pocinje sa radom, a sve kasnije sticu uslovi za penziju, sve se duze radi dnevno i sedmicno itd... (evo danas je nedelja, a ovde u mom kraju bukvalno sve radi, i farbara, i gvozdjara, i knjizara, i sve zivo ... majke mu ga, zar ne bi ti radnici makar danas, u nedelju, trebali da provede vreme u svom domu sa svojim porodicama?) - danasnji radnik je srecan sto moze da radi 9 ... 10 ... 12 ... 14 sati dnevno, pa se jos i javno time hvali?!

U cemu je, dodjavola, poenta?!

Pa zasto ti americki naucnici izmisljaju kompjutere, robote, kojekakve masine i sve ostalo, ako covek mora da radi sve vise i vise?!

Kako ce to meni/nama da bude bolje, ako treba da radim po ceo dan do kraja zivota?!

Najsrecniji cu biti kada kapitalizam uspostavi poredak da sa 14 godina udjem u neki rudnik ili fabriku i odatle me iznesu posle 70 godina u mrtvackom sanduku?!

Je l' konj radi vec milion godina, pa sta mu je bolje nego pre milion godina?

Je l' veverica vec milion godina radi i trci po ceo dan skupljajuci lesnike i orahe ... i? ... sta joj je bolje nego pre milion godina?

Pa nije bre u tome poenta.
To sto radnik radi sve vise i vise, ko onaj konj iz zivotinjske farme, on svojim radom jos vise produbljuje jaz izmedju svog i statusa onoga koji ubire plodove njegovog rada.

 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Srbi i Grci rade vise od Nemaca i Francuza26.02.2012. u 10:46 - pre 146 meseci
Inace slazem se da sam rad nije merilo standarda nego ovu temu sam otvorio da razotkrijemo laznu dogmu tj stereotip kako su Srbi i Grci lenji a Svabe i Francuzi - vredni

Srbi i Grci su vredniji od Svaba ali nam to mnogo ne vredi jer se standard ne meri kolicinom rada prvenstveno - vec prvenstveno time ko kome uvaljuje svoje proizvode.

A sobzirom da Nemci nama i Grcima uvaljuju 10 puta vise nego mi njima jasno je zasto mi zivimo ovako a oni onako.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Srbi i Grci rade vise od Nemaca i Francuza26.02.2012. u 11:07 - pre 146 meseci
Citat:
Hapless joint
(evo danas je nedelja, a ovde u mom kraju bukvalno sve radi, i farbara, i gvozdjara, i knjizara, i sve zivo ... majke mu ga, zar ne bi ti radnici makar danas, u nedelju, trebali da provede vreme u svom domu sa svojim porodicama?) -


Jel radi opstina danas? Jel radi posta danas? Jel radi sud danas?

Ali zato kladionice i kafane rade 24 sata dnevno da mogu da apsorbuju gomilu dzabolebarosa sto ne rade nikad nista.

Znaci, ne radi sve nego rade privatnici. Rade oni koji moraju sami da zarade dinar da bi mogli da kupe 'leba, uz 'leba, dete da obuku, skoluju itd. Rade oni sto znaju da ako budu tu nedelju radili da ce tako imati za bolji 'leba i uz 'leba, detetu za bolju skolu, za bolji auto, za lepsu kucu i dvoriste. Rade oni kojima je jasno kao dan da ako ne rade vise(tjst. nedeljom i 10 sati dnevno) ne mogu da dignu zivot na visi nivo koji je srozan do nule. Plus, sobzirom da prvi ne rade oni moraju da zarade i za njih.

Ja ne znam kako ti Hapless joint mislis da nesto bude bolje bez da se radi vise? Od kad je sveta i veka, a bice tako i u buduce da bi zajednica postala kvalitetnija potrebno je da se ulozi dodatni napor u vidu toga da se vise radi ili da se poboljsa efikasnost tog rada ili da se poveca zaposlenost. Znaci, ako nisi spreman ni na sta od navedenog onda ces se zadovoljiti trenutnim stanjem ili ce ti biti gore. Mislim, mozes ti i da kukas na onoga sto te je dotle doveo, mozes da kukas na teoriju zavere..., ali to nece doneti boljitak zajednici. Nema sanse. Mozes eventualno da izlazis na izbore i da se nadas da ce taj koga si zaokruzio da bude bolji ili mozes da izadjes na ulice kao 5. oktobra, ali i to se pokazalo kao slaba vajda. Doduse, moze i ovako kao Grci recimo pa da se kvalitet digne kreditima, ali ce to doci kad tad na naplatu.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Srbi i Grci rade vise od Nemaca i Francuza26.02.2012. u 11:25 - pre 146 meseci
Citat:
ArsenLupen: Sigurno nije u Svabi koji pravi Pasata :D


Gde sam ja pominjao švabu koji pravi pasata? Ili Srbina koji pravi pasata? Problem je u srpskom menadžmentu, za razliku od švapskog menadžmenta. E, ako ti sebe doživljavaš kao srpskog menadžera pa ti ne prija moje zapažanje, deder da prodiskutujemo o tome a ne da zamenjuješ teze.

Isto tako (nije upućeno Arsenu), mislim da je teza da više rada znači i boljitak nije uopšte tačna, što se vidi (ko hoće da vidi) i iz ove teme. Kako Nemci i Francuzi ne rade onoliko mnogo (vremenski) koliko i Srbi i Grci, pa im je bolje nego Srbima i Grcima? Nemci rade bolje, efikasnije, stručnije, imaju logistiku, znanje i organizaciju, pa jedan proizvod naprave brže, kvalitetnije i jeftinije nego Srbi. A ta priča da treba raditi 12 sati dnevno da bi društvo išlo napred, to je prodavanje mooda za bubrege od strane polupismenih i alavih gazda (u vlasi ili u firmi) koji ne žele da priznaju da ne valjaju oni a ne narod i radnici.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Srbi i Grci rade vise od Nemaca i Francuza26.02.2012. u 11:32 - pre 146 meseci
Na ES-u se u poslednje vreme moze u jedinici vremena procitati vise zaumnih stavova i razmisljanja nego bilo gdje drugdje...
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Srbi i Grci rade vise od Nemaca i Francuza26.02.2012. u 11:36 - pre 146 meseci
@SlobaBgd
Pa ja sam rekao sta "vise rada" znaci, valjda je svako mogao to da ukapira. Kod frizera to znaci vise sati dnevno, kod onoga sto sklapa kola znaci bolja tehnologija, kod onoga sto ima 20 ljudi ispod sebe znaci bolja organizacija. Stoga i ovih 12 sati dnevno da bi se islo napred ne znaci bukvalno to za sve.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Srbi i Grci rade vise od Nemaca i Francuza26.02.2012. u 11:56 - pre 146 meseci
Nije bitno koliko se "vodis" da radis nego koliko posla obavis.
Mozda Srbi rade (sjede na poslu) duze od Svaba (ili se "vode" negdje da rade) ali ja kod Svaba u 2-3 sata na 6-7 mjesta izvadim 6-7 uvjerenja koja su mi potrebna za produzenje vize, sacekam red i predam potrebna dokumenta, platim takstu i stignem na posao oko 12h istog dana.
Za vadjenje ekvivalentnih dokumenata u Srbiji trebalo bi mi oko 10-tak radnih dana, svaki dan po 6-7 sati maltretiranja.

To je onda naprosto zacudjujuce - s obzirom da Srbi po glavi stanovnika imaju 5 puta vise zaposlenih koji sluze izdavanju kojekakvih potvrda od Svaba, a pri tome navodno i "rade" vise ?! Cudno, zar ne?

Kad kod Svaba udjes u neku ustanovu za rad sa gradjanima i uzmes onaj tiket sa brojem za cekanje - dobijes npr. broj 853, u 10 ujutro, i dodjes na red u 10:15 i zavrsis u 10:18. To je otprilike broj stranki koje se u nekoj sprdijanskoj ustanovi za vadjenje papira sa 3 puta vise zaposlenih opsluzi za mjesec-dva dana.

Sto bi se reklo gospodo "samoproglaseni robovi", odstampajte ove vase "radne" teorije na neki meksi reciklirani papir, pa okacite u WC - od citanja tih tekstova creva odmah prorade ('bum se usral' sto bi reko zagorac), a i dobri su za brisanje du5a.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+198 Profil

icon Re: Srbi i Grci rade vise od Nemaca i Francuza26.02.2012. u 12:13 - pre 146 meseci
Nisi ti spomenuo Slobo, ja sam rekao ko sigurno nije kriv za situaciju ovde.

Citat:
A ta priča da treba raditi 12 sati dnevno da bi društvo išlo napred, to je prodavanje mooda za bubrege...


Tacno, 12 sati je malo. Ustvari, nama ni 25 sati ne bi pomoglo da se iscupamo iz bule u kojoj smo.

Citat:
To je otprilike broj stranki koje se u nekoj sprdijanskoj ustanovi za vadjenje papira sa 3 puta vise zaposlenih opsluzi za mjesec-dva dana.


Pod uslovom da ne dobijes batina u medjuvremenu zato sto si dosao po broj.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Srbi i Grci rade vise od Nemaca i Francuza26.02.2012. u 12:24 - pre 146 meseci
Malo poucnog teksta o njemackim radnicima:

http://www.designnews.com/auth...oc_id=239352&page_number=1


i malo pucnog videa
"We, Germans, have 1% of the labor force of the world - and we have 10% of the exports of the world. That gives you an idea...." :
http://www.pbs.org/newshour/bb.../jan-june12/germany_02-08.html

Ali, eto, digli Srbi i Grci nogu da se i oni potkivaju... :)
Da nije tragicno - bilo bi zalosno...
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Srbi i Grci rade vise od Nemaca i Francuza26.02.2012. u 12:59 - pre 146 meseci
Nisam siguran da vas razumem. Pa da je ovde potrebno vise da se radi, bila bi velika potraznja za radnicima a ne bi bilo otpustanja. A kada bi trenutni radnici zapeli za dvojicu, bio bi ogroman broj nezaposlenih?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbi i Grci rade vise od Nemaca i Francuza

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9590 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.