Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi sa otkaznim rokom

[es] :: Vodič za posao :: Pitanje u vezi sa otkaznim rokom

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 14025 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

butros
kragujevac

Član broj: 195213
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa otkaznim rokom30.03.2012. u 22:35 - pre 147 meseci
Povodom ove teme koja je pokrenuta i ovog citata,hteo bih da upitam nesto.Kolega sa posla je dao otkaz i najavio otkazni rok ,kada je otisao da trazi navedenu potvrdu da je dao otkaz nacelinik proizvodnje mu je rekao da nisu duzni da mu je izdaju.Mene i njega interesuje da li je to tacno ili se opet sluze lazima i prevarama kako bi obmanuli radnike kako su do sada radili.Unapred vam se zahvaljujemo.PS:tu potvrdu mu zahteva novi poslodavac.
Citat:
((BugA)): Evo ovde nekih objasnjenja za "obicne ljude" -- http://upravusi.rs/posao/radno-vreme-i-odmori/godisnji-odmor/. Istina da nije u pitanju zvanicni izvor vec samo tumacenje istog, ali verujem da je to to, a ako nekome bas treba uvek moze da ceprka po zakonu =)

Ovo je interesantan pasus:
Nažalost, pravo na godišnji odmor nećeš moći da iskoristiš odmah po zapošljavanju, već tek nakon isteka šest meseci rada u novoj firmi. Izuzetno, pravo na godišnji odmor možeš iskorisiti i ranije – ako je između odjave u prethodnoj firmi u kojoj si radio i prijave u novoj firmi prošlo manje od 30 dana.

Iz navedenog se da zakljuciti da (1) mozes preneti godisnji odmor, i (2) mozes ga odmah i koristiti - po zakonu, ali uz odobrenje (novog) poslodavca (koji po zakonu moze i da ti to ne odobri). On nema pravo da utice na broj dana tvog odmora (koji delom preneses i iz stare firme), ali se ipak pita o tome kad ces i kako taj odmor koristiti. Sa druge strane, malo je neozbiljno da u prvih par meseci na novom poslu ides na godisnji, osim ako je bas letnja sezona i poslodavac ima razumevanja. Trudi se da se iskazes na novom poslu, jednom stecen los utisak se kasnije tesko popravlja.

djordjem123, ono sto je tebe zanimalo - da li te poslodavac moze drzati duze od 15 dana, mislim da si vec dobio odgovor (ne moze), e sad da li ces tih 15 dana raditi (sto je ok i deo je profesionalnog odnosa do kraja), ili ce te firma poslati na odmor, to ne znam. U svakom slucaju, oni su posle 15 dana duzni da te odjave (a ti vidi da odmah uzmes napismeno sa sve datumom, ako vec nisi, da si dao otkaz, i da budes miran).

Informer (ili ko zna), da li uopste firma ima pravo da te posalje na odmor tih 15 dana (i time te uslovi da potrosis te dane svog godisnjeg odmora koje bi inace mozda zeleo da potrosis u nekom drugom periodu, u novoj firmi)? Znam da moze da ti ne odobri godisnji, ali da li moze da te uslovi da moras da ga iskoristis?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Pitanje u vezi sa otkaznim rokom

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 14025 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.