Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)

[es] :: Digitalna Televizija :: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54422 | Odgovora: 158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)30.03.2012. u 10:36 - pre 147 meseci
Sta god ko mislio bolje je odmah preci na noviju tehnologiju nego postepeno prelaziti, pa uvoditi prvo staru a onda za 5 godina opet trositi pare iz budzeta pa prelaziti na noviju.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
195.178.49.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)30.03.2012. u 14:26 - pre 147 meseci
Citat:
djyova: Sta god ko mislio bolje je odmah preci na noviju tehnologiju nego postepeno prelaziti, pa uvoditi prvo staru a onda za 5 godina opet trositi pare iz budzeta pa prelaziti na noviju.

Onda su trebali dati instrukcije koji modeli da se uvoze i njihov digitalni program odmah da puste u DVB-t2 režimu, a ne narod da zavlače godinama... Usput za dvb-t kanale već postoji, tako da nije odmah prelaz, nego oprema postoji i radi godinama.
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)30.03.2012. u 15:21 - pre 147 meseci
Neko se tu dobro ugradio , sta nekog briga ko sta ima i sta moze , vazno da je neko od njih napunio dzepove , a mi obicni smrtnici da cekamo dok lepo sve to zazivi. Ili da izdvojimo par stotina eura za settopbox jer ko ce sada ponovo kupovati novi tv sa dvb t-2 tunerom i to ako ga nadjes ovde , cisto sumnjam , a vecina nas je vec kupila skupe lcd sa dvb-t tunerima . Najbolje da oni to vrate na staro....
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)30.03.2012. u 17:40 - pre 147 meseci
Pa da li je vas neko terao da kupujete TV sa tehnologijom koja se nece primenjivati? Koliko ja znam vec par godina je poznato da kod nas nece ici DVB-T vec DVB-T2. Dakle za neobavestenost ne mozete kriviti nikog drugog vec samo sebe. I nije tacno da boxovi/risiveri/tjuneri kostaju po par stotina dolara/evra, vec ih ima od 25 evra pa na gore. To sto ih nema u prodaji kod nas je druga prica, ali ima i onih jeftinih.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.mynsn.net.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)30.03.2012. u 18:58 - pre 147 meseci
Super, ja nemam uopšte niti me interesuje novi TV (koristim iptv), ali moji roditelji kada su pre 6 meseci išli da kupuju nisu mene pitali nego prodavca da li mogu da gledaju digitalnu TV, našta je ovaj odgovorio da mogu. Dobili su model sa dvb-t tjunerom. To su stariji ljudi preko 60 godina, misliš da oni treba da znaju šta je dvb-t i dvb-t2 tjuner?
Upravo to što nema prodaje kod nas je poenta, možda je postojala neka strategija, ali ništa nije urađeno povodom toga. Šta više, godinama su emitovali program u nečemu što sada govore kako ne žele da koriste jer je skupo menjati opremu ako krenu sa tim , ali niko ne govori da oni VEĆ IMAJU pomenutu opremu sa kojom VEĆ EMITUJU program (sada su ga ugasili pa ovo više naravno ne važi), tako da oni rade upravo ono što govore da ne žele da urade jer je previše skupo. Da li ovde neko primećuje nešto nelogično?
 
Odgovor na temu

mmiodrag

Član broj: 44963
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)30.03.2012. u 21:03 - pre 147 meseci
To što ti kažeš da se već emitovalo u dvb-t radio je RTS na svoju ruku sa samo dve lokacije u Srbiji.
Rts i nije imao dozvolu za to emitovanje (mislim da su tek nešto naknadno dobili) i u mux-u su bili samo rts-ovi kanali jer u jednom dvb-t muxu ne bi bilo mesta i za komercijalne kanale i za HD kanal.

Odluka o dvb-t2 je doneta na državnom nivou i sprovodi je JP ETV i signal inicijalne mreže je dostupan sada u dobrom delu Srbije ( ne samo Bg i NS).
Zahvaljujući tome što sad ide u dvb-t2 sad je i meni dostupan rts hd a prijemnika će biti sasvim dovoljno već za mesec dva.

I uzmi malo i pročitaj specifikacije oba standarda pa dođi ovde da diskutuješ šta je i kako trebalo uraditi.

Mislim i da je usvojen dvb-t mpeg4 onda bi ovde dolazili oni sa dvb-t mpeg2 televizorima (a i njih nije malo) i jadikovali nad zlehudom sudbinom koja ih natera da sad kupuju dodatni STB.

Ko može raji ugoditi...
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)30.03.2012. u 21:46 - pre 147 meseci
Ali cekajte ljudi pa svako od vas ima bar iptv , sbb , total, polaris , digi ili dreambox .Stace vam dvb t-2 kad ionako tu ima samo par kanala , a i oni su svi u total.tv paketu , ne znam cemu toliko interesovanje za dvb t2. Nista tu novog nema...
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)30.03.2012. u 22:21 - pre 147 meseci
Citat:
vkoja: Ali cekajte ljudi pa svako od vas ima bar iptv , sbb , total, polaris , digi ili dreambox .Stace vam dvb t-2 kad ionako tu ima samo par kanala , a i oni su svi u total.tv paketu , ne znam cemu toliko interesovanje za dvb t2. Nista tu novog nema...


Nema "samo par kanala", nego ima ukupno 12 kanala ako se uracuna tu i onaj RTS-ov HD kanal. Jeste, u pravu si, ima tih kanala u paketu, ali tamo se to placa a ovde je to Free To Air.
 
Odgovor na temu

markodon
Marko Kraljevic
Transilvanija

Član broj: 111204
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)30.03.2012. u 22:24 - pre 147 meseci
zato što je besplatno, a dobija se extra slika i zvuk, moguće uvođenja interakivnosti i sl.
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)30.03.2012. u 22:34 - pre 147 meseci
Citat:
markodon: zato što je besplatno, a dobija se extra slika i zvuk, moguće uvođenja interakivnosti i sl.


Upravo tako, a ako se popune svi mux-evi u bajt, teoretski je moguce da se "nagura" do 150 kanala.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.mynsn.net.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)31.03.2012. u 06:23 - pre 147 meseci
Citat:
mmiodrag: To što ti kažeš da se već emitovalo u dvb-t radio je RTS na svoju ruku sa samo dve lokacije u Srbiji.
Rts i nije imao dozvolu za to emitovanje (mislim da su tek nešto naknadno dobili) i u mux-u su bili samo rts-ovi kanali jer u jednom dvb-t muxu ne bi bilo mesta i za komercijalne kanale i za HD kanal.

Odluka o dvb-t2 je doneta na državnom nivou i sprovodi je JP ETV i signal inicijalne mreže je dostupan sada u dobrom delu Srbije ( ne samo Bg i NS).
Zahvaljujući tome što sad ide u dvb-t2 sad je i meni dostupan rts hd a prijemnika će biti sasvim dovoljno već za mesec dva.

I uzmi malo i pročitaj specifikacije oba standarda pa dođi ovde da diskutuješ šta je i kako trebalo uraditi.

Mislim i da je usvojen dvb-t mpeg4 onda bi ovde dolazili oni sa dvb-t mpeg2 televizorima (a i njih nije malo) i jadikovali nad zlehudom sudbinom koja ih natera da sad kupuju dodatni STB.

Ko može raji ugoditi...

Znam ja dobro šta je šta, ali valjda je logično, ako je usvojena neka nacionalna strategija i ako smo mi država (a očigledno da nismo), da se ne izda dozvola RTSu da emituje na svoju ruku nešto što nije predviđeno nacionalnom strategijom. Mislim da je logično da RTS se natera, u skladu sa nacionalnom strategijom (a treba da pomenem da je to državna televizija), da odmah emituje u skladu sa pomenutom strategijom, pa bi onda (valjda) time bilo rečeno sve svima jer ne bi mogli da gledaju, pa bi i prodavci nabavljali modele koji mogu to da omoguće.
Isto tako, mislim da valjda se prvo započne uvoz STB-ova, da imaš makar neku počentnu količinu na tržištu, pa tek onda puštaš program, što je ovde neko rekao, jak nam je test kada svega 100 TVa ovo može da vidi učitavoj Srbiji.
Ja nemam ništa protiv standarda kao standarda i znam da je bolji dvb-t2 od dvb-t, ali imam problema protiv onih koji se ponašaju kao da svi imaju ogromne plate i da za njih ne predstavlja problem još 5000 da izdvoje za STB, a jedva su uštedeli 18000 za neki krš od TVa koji se na kraju ispostavi da ne zadovoljava standarde, jer između ostalog je država omogućila van standardno emitovanje programa sa, recimo, Crvenog Čota, pa ljudi nisu mogli ni da znaju (npr.) da su prevareni.
 
Odgovor na temu

zivanovic
Vlada Zivanovic
KG

Član broj: 34849
Poruke: 118
*.mts.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)31.03.2012. u 11:22 - pre 147 meseci
Nema ništa od masovnog prelaska na DVB-T2, zato što su kablovski operateri, IPTV i TotalTv verovatno u dilu sa distributerima opreme. Ovi im daju deo kolača da ne bi uvozili STB-ove a narod gledao besplatno kvalitetnu sliku. Slična je situacija u ''našoj nam omiljenoj bratskoj državi'' gde je država uvezla milion komada, ali ih nema u prodaji (pogledaj RTS sajt, pa digitalizacija).
 
Odgovor na temu

mmiodrag

Član broj: 44963
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)31.03.2012. u 14:20 - pre 147 meseci
^^ Ovaj aspekt je isto interesantan jer kablovskim operaterima sigurno ne treba ovakav vid konkurencije.

Naročito penzionerima i ne treba više od ovoga što se nudi u ovom jednom mux-u a pri tome štede hiljadarku za pretplatu.
Kada krene signal punom snagom za prijem će biti dovoljna i sobna antena i zato je njima u interesu da se prelazak što više odugovlači...
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)31.03.2012. u 15:17 - pre 147 meseci
Ako se ja dobro secam, svojevremeno je pomenuto da su najveci kocnicari Pink i RTS. RTS jer je vec ranije na svoju ruku nabavio opremu za DVB-T, a Pink iz poznatih razloga odnosa njegovog vlasnika prema biznisu. Uloziti sto manje, a izvuci sto veci profit. Tada je isto pomenuto da su FOX (sadasnja Prva), kao i neke lokalne/regionalne televizije (koje su svojevremeno konkurisale za nacionalnu dozvolu ali je nisu dobile) izjavile da su u mogucnosti da predju na digitalno emitovanje cim za to dobiju dozvole.

U svakom poslu je konkurencija dobra stvar, a svakako ako bude nekoliko mukseva, broadband provajderi ce morati da reorganizuju svoje pakete kako bi ostali konkurentni. Na primer obaranjem cene osnovnog, i formiranjem boljih tematskih paketa.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)31.03.2012. u 15:17 - pre 147 meseci
Pa ja i sad gledam 9 programa sa sobnom antenom. Trenutno ne koristim ni kablovsku ni satelit, samo sobnu antenu. I to na starom katodnom TV-u tako da nemam nikakvih ličnih problema sa time da imam LCD koji mi neće ničemu služiti.

Ovde je u pitanju strategija nesposobnih koji svoju nesposobnost i megalomaniju prenose na celu zemlju.

Ovo sa uvođenjem T2 standarda koje nas nekako svrstava u tehnološki (i novčano) najnaprednije zemlje sveta, a pri tome je cela zemlja sve zaduženija jer se i nepotrebno novac pozajmljuje i bolesno rasipa na sve strane. To deluje potpuno identično kao i ponašanje nezrelog i siromašnog domaćina koji podiže kredite i ulazi u velike dugove da bi sebi kupio najbolji LCD i najbolji auto, iznad svojih mogućnosti, a onda posle crkava od gladi jer nema više para ni za hranu. Pa na kraju ostane i bez tog LCD-a i bez auta, i bez kuće i bez žene.

Pogledajte koliko smo (potpuno nerealno) tehnološki (i novčano) napredni, daleko ispred Francuske, Australije, Norveške Danske...ej bre, vodimo ceo krug i ispred nemačke!

Citat:
Wikipedia: There are however some countries where HDTV is broadcast using the old DVB-T standard with no immediate plans to switch those broadcasts to DVB-T2. Among countries using DVB-T for nationwide broadcasts of HDTV are France, Ireland, Italy, Norway, Denmark and Spain, though usually with MPEG4. Only Australia is using the earlier DVB-T with MPEG2 for HD.

Countries where DVB-T2 is in use include:
United Kingdom: one multiplex, soft launch in December 2009, full launch in April 2010
Italy: one multiplex, soft launch in October 2010
Sweden: two multiplexes, full launch in November 2010
Finland: five multiplexes, soft launch in January 2011, full launch in February 2011
Ukraine: four DVB-T2 multiplexes × 167 transmission sites, 150 of which have been officially launched on October 10, 2011[19]
Russia: one multiplex, full launch in March 2012
Denmark: one multiplex, with TV2 Danmark in HD will launch April 2012[20]
Colombia: Adoption starts on 2012[21]
Israel: Expected to begin in 2013.
Serbia: two multiplexes, soft launch in March 2012, full launch in April 2013[22] [23]

The Southern African Development Community announced in November 2010 that DVB-T2 would be the preferred standard for the region.[24] In Serbia, both SD and HD broadcasts will air in DVB-T2.[25]

It has been trialled in Spain[26] and Germany.[citation needed] Sri Lanka and [27]Austria is also expected to use it.[28]


Svaka nam čast. Samo što će to debelo da se razbije o glavu onih normalnih ljudi koji se ne rasipaju sa parama koje nemaju.
 
Odgovor na temu

DvbT-manijak
motazer, tv produkcija
Srbija

Član broj: 203771
Poruke: 157
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)31.03.2012. u 18:37 - pre 147 meseci
Ako idemo u analizu problematke digitalnog emitovanja, glavno pitanje je zašto nije uvedeno sa dodelom frekvencija 2006.
Kako ovaj forum nije političke prirode, neću da širim preko granice, ali sam 100% siguran da je tada propuštena velika šansa. Do sada je mogla da bude i završena digitalizacija.

Društvene koristi od digitalizacije televizije su višestruke, od većeg broja programa, do digitalne dividende.
Naveća korist je dovođenje "multi-kanalne televizije" bez dodatnih preplata do širokih nadnih masa.

Ova rasprava o skupoći nije na mestu, jer je oduvek "nardodni tv" od 21` bio oko 500DM-600DM odnosno odgovarajuća svota €. Nema razloga da se ne veruje da će čem se tržište Dvb-T2 formira cena Dvb-T2 tv-a od 22´ biti oko tih 250€.

Zalaganje za opstanak analognom emitovanja u drugoj deceniji 21. veka ne samo da je anahronizam, već je i društveno štetan.

da se vratim na početak priče:
Pre 6 godina su zagovornici digitalizacije bili vrlo tihi, i dalji razvoj televizijskog emitovanja kod nas je bio čisto "analogan", a dokle smo došli možete videti čim upalite televizor koji je uključen na običnu antenu
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.mynsn.net.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)31.03.2012. u 18:44 - pre 147 meseci
Citat:
DvbT-manijak
da se vratim na početak priče:
Pre 6 godina su zagovornici digitalizacije bili vrlo tihi, i dalji razvoj televizijskog emitovanja kod nas je bio čisto "analogan", a dokle smo došli možete videti čim upalite televizor koji je uključen na običnu antenu

Aha, nemamo nikakvu sliku na digitalnom opsegu
 
Odgovor na temu

mmiodrag

Član broj: 44963
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)31.03.2012. u 19:20 - pre 147 meseci
Citat:
pisac: Pa ja i sad gledam 9 programa sa sobnom antenom. Trenutno ne koristim ni kablovsku ni satelit, samo sobnu antenu. I to na starom katodnom TV-u tako da nemam nikakvih ličnih problema sa time da imam LCD koji mi neće ničemu služiti.


Vidim da imaš puno postova na forumu, međutim, ja sam te zapazio na satelitskom delu foruma koji ja redovno pratim.
I sećam se da si pre nekog vremena razmatrao nabavku satelitske opreme, i nedeljama peglao ljude na tom delu foruma koji su hteli da ti pomognu u najboljoj nameri, a ti si se stalno predomišljao, teoretisao, i evo sad vidimo da i dalje gledaš katodu sa sobnom antenom.

Evo sad i ovde se baviš socijalnom dinamikom, razglabaš o nezrelim domaćinima, troluješ temu svojom filozofijom a da te suštinski ova problematika i ne interesuje (bar ne praktično).
Bilo ti je mnogo da daš 50€ za običan dreambox, pa ne sumnjam da će ti i dvb-t2 prijemnik biti preskup.

Koliko sam shvatio iz tvog posta tebe televizija i ne interesuje, stoga stvarno ne shvatam tvoje učešće u ovoj temi...
 
Odgovor na temu

markodon
Marko Kraljevic
Transilvanija

Član broj: 111204
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)31.03.2012. u 19:21 - pre 147 meseci
Živite u zabludi, rts pink i kabl operateri ne koče prelazak. Jedino što koči prelazak je slaba ažurnost ministarstva i ETV-a. Razlog što nema STB je to što država nije testirala ispravnost tih uređaja, a i signal je još u test fazi.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)31.03.2012. u 20:27 - pre 147 meseci
Citat:
mmiodrag: Vidim da imaš puno postova na forumu, međutim, ja sam te zapazio na satelitskom delu foruma koji ja redovno pratim.
I sećam se da si pre nekog vremena razmatrao nabavku satelitske opreme, i nedeljama peglao ljude na tom delu foruma koji su hteli da ti pomognu u najboljoj nameri, a ti si se stalno predomišljao, teoretisao, i evo sad vidimo da i dalje gledaš katodu sa sobnom antenom.


Satelitsku antenu sam, živ mi ti bio, ja davno postavio potpuno sam bez ikakvih problema (iz prvog) sve zajedno sa DiseqC motorom i risiverom, tačnije 3 risivera, i hvatam sve 75E - 37.5W. I to sve gledam preko tebi mrske katode. A imam i kablovsku. Jedino što je to na drugoj lokaciji, ne na ovoj na kojoj sam zadnjih nekoliko meseci.

A bratac, to što ja pričam je apsolutno tačno i nema nikakve veze sa tvojim pominjanjem mog satelita. Bistroglavi mozgovi godinama uvode T2 standard u siromašnoj zemlji u kojoj niko nema T2 televozore i još uvek ne može da ih nabavi! Ovde je zadnjih godina nastao BUM prodaje LCD televizora koji imaju samo DVB-T tjuner, i svi misle kako su ti televizori spremni za buduće digitalno emitovanje o kome su načuli, a svo to vreme neke tehnokratske mozgonje znaju da će svi (zajedno sa celom zemljom) da budu debelo za*ebani ali ih jednostavno boli uvce za bilo koga i bilo šta.

Ti naravno ne vidiš dubinu tog problema, jer nisi svestan tokova novca i načina izvlačenja para iz cele zemlje. Nije to samo stvar da li će milion ljudi da plati dodatnih 50-100€ ili neće, nego gde će te pare da završe!

Te pare koje su date za DVB-T televizore, to su pare koje su izašle iz zemlje, to su pare koje su obogatile neke druge zemlje, one zemlje koje imaju proizvodnju tih televizora. Pare koje su izašle iz zemlje osiromašuju ekonomiju ove zemlje, i tada sve vrste proizvodnje u ovoj zemlji propadaju. A jedna od posledica isisavanja para je i da se uzimaju inostrani krediti radi vraćanja para u zemlju i vraćanja u život proizvodnje i ekonomije, i te kredite ćeš zajedno sa kamatom i ti i tvoja deca i svi mi da vraćamo. Potpuno je nebitno u toj priči da li neko lično ima para i želje da to plati ili ne, već je bitno gde će da završe sve te silne pare. Sada će eto ponovo pare da izlaze iz zemlje radi set top boksova ili kupovine novijih DVB-T2 televizora, tako da pare ovdašnjih ljudi potpuno nepotrebno ponovo odlaze i time za još malo osiromašuju ovu zemlju a obogaćuju neke druge zemlje (verovatno i neku od onih bogatih zemalja koje se uopšte ne pretržu da teraju svoje građane u nepotreban trošak kada nigde ne gori pod nogama, a koje su između ostalih razloga zato i bogate). Sve to samo zato što neki paraziti (uvoznici, lobiji, političari) grabe određeni procenat od para koje odlaze na taj način iz zemlje, i baš ih briga što time uništavaju celu zemlju.



[Ovu poruku je menjao pisac dana 31.03.2012. u 21:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Počela je digitalna era televizije (DVB-T2 emitovanje)

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54422 | Odgovora: 158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.