Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."

elitemadzone.org :: MadZone :: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 14204 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.ovh.net.



+95 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."27.03.2012. u 18:53 - pre 147 meseci
Ma ovo je providno. Lik se zapucao u sportiste koji sigurno svoj novac zaradjuju teškim znojem. Sa druge strane najveće lopurde peru novac lažnim transakcijama i takvi se ne pominju kao kandidati za šišanje. Pfff.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."27.03.2012. u 20:15 - pre 147 meseci
mozda ova vest deluje nekome suluda, ali verovali ili ne, ovo je vec vidjeno i to na srcu zapada i kapitalizma. U Engleskoj.

U UK je po dolasku Tacerove na vlast 1979. porez na ekstrabogate iznosio cak 81%. Sa cim se ona nije slagala, naravno...

 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."27.03.2012. u 23:36 - pre 147 meseci
U sustini stvari je u pravu, samo sto je izneo svoj stav suvise popuslisticki. Naravno da su zarade sportista prevelike, i da im treba recnuti ogroman porez. Ali naravno je i da bankari, naftasi, i ostali upravljaci novcem imaju previse, i da i njima treba uzeti. Tj, ne treba im u pocetku ni dati toliko.

I ne, nisam ljubomoran na Djokovicevih milion baksa za 5 dana mlacenja loptice, nego mi ide na zivce, sto je to sponzorisanje velikim sumama samo pranje para. Cujem neki dan, covek zaradjuje dobro, i probice limit za poreznu stopu, i kupi ferarija na firmu, da prikaze kao strosak.

Mada kada bolje razmislim gde ide taj porez.. Mozda i bolje da ga prikrivaju.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 05:52 - pre 147 meseci
Citat:
Braksi: mozda ova vest deluje nekome suluda, ali verovali ili ne, ovo je vec vidjeno i to na srcu zapada i kapitalizma. U Engleskoj.
U UK je po dolasku Tacerove na vlast 1979. porez na ekstrabogate iznosio cak 81%. Sa cim se ona nije slagala, naravno...


A sta mislis zasto se nije slagala? Jer ne voli besplatne pare? Pre ce biti da je sav kapital poceo da bezi iz UKa i da stvara radna mesta negde drugde i da je jedini nacin da se kinta zadrzi u zemlji bila da se drzava skine sa grbace.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
89.47.40.*



+702 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 09:40 - pre 147 meseci
Citat:
Flo33:Djokovicevih milion baksa za 5 dana mlacenja loptice

Moze jedno krajnje prosto pitanje? Zasto ti ne uzmes da mlatis lopticu kada se to vec placa milion dolara na svakih 5 dana?
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 09:45 - pre 147 meseci
Ne voli pare.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 10:13 - pre 147 meseci
Neće da bude previše plaćen za svoj posao, pa se libi previše plaćenih poslova.

Ja uopšte ne mislim da su sportisti previše plaćeni. Naprotiv. Svaki stoti od njih može da živi i da se penzioniše od toga. Ako neko uspe tokom karijere da skupi dovoljno para za pokretanje nekog biznisa od koga će živeti posle toga, treba da bude srećan. Naravno da u svakom poslu najuspešniji u svetu jako puno zarađuju i tu sport uopšte ne prednjači.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nenad Andrić
Beermuda

Član broj: 122526
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



+16 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 10:28 - pre 147 meseci
Nešto ovako :D
Michael Jordan VS Bill Gates
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 10:29 - pre 147 meseci
Citat:
Devanagari: Moze jedno krajnje prosto pitanje? Zasto ti ne uzmes da mlatis lopticu kada se to vec placa milion dolara na svakih 5 dana?
Ja slično kažem kad neko počne da pametuje kako nije u redu da Brena (na primer) dobije 100.000 EUR za jedan koncert.
- Uzm i ti mikrofon u ruke, zakaži koncert u Areni i sav profit ide tebi u džep ! Estrada je bar svima otvorena.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 10:47 - pre 147 meseci
Citat:
Count Zero: Ne voli pare.

Ne voli da muze kravu, al nek komšiji crkne krava da budu jednaki.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 11:24 - pre 147 meseci
Izvinjavam se...

Citat:
Ja: Ne voli pare.


Pa onda ide:
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 11:38 - pre 147 meseci
jedino nije objasnio kako misli i po kom osnovu da oporezuje Djokovica ? Koliko se secam jedna od prvih stvari koju je Djokovic uradio je bila da kupi rezidencu u Monacu gde je porez na licni prihod 0% . Tako je resio problem rezidence, znaci da su Djokovici dobro bili primpremljeni za ovo. Fakticki Djokovic je u dijaspori, jedino sto nisam siguran da li uspeva da prebaci +180 dana godisnje rezidence u Montecarlu, mada to nije od kljucnog znacaja ako npr imas posao koji zahteva putovanja...

Drugo, na njega vazi pravili da se ne moze dvostruko oporezivati inace bi cela srpska dijaspora morala da placa porez Srbiji. Mislim moze i to, ali nek onda ne bude i ovde gde zivimo. Ili-ili.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 11:48 - pre 147 meseci
Citat:
Flo33: U sustini stvari je u pravu, samo sto je izneo svoj stav suvise popuslisticki. Naravno da su zarade sportista prevelike, i da im treba recnuti ogroman porez. Ali naravno je i da bankari, naftasi, i ostali upravljaci novcem imaju previse, i da i njima treba uzeti. Tj, ne treba im u pocetku ni dati toliko.....

Sta je u pravu? Zasto im treba "recnuti" ogroman porez? Znaci, moje pitanje je - zasto? Zasto je, po tvom misljenju, potrebno "recnuti" ogroman porez?
Boldovano - Ko to ne treba da im da? Koliko ja znam, recimo, Dokovic nije dobio ni od koga nikakve pare. Sam je zaradio sve sto ima igrajuci tenis. Kako to mislis da im ne treba dati, ko daje, zasto daje, kome daje, kad daje...?!

Citat:
Flo33:...
I ne, nisam ljubomoran na Djokovicevih milion baksa za 5 dana mlacenja loptice, nego mi ide na zivce, sto je to sponzorisanje velikim sumama samo pranje para. Cujem neki dan, covek zaradjuje dobro, i probice limit za poreznu stopu, i kupi ferarija na firmu, da prikaze kao strosak.

Mada kada bolje razmislim gde ide taj porez.. Mozda i bolje da ga prikrivaju.

Boldovano - Ako nisi ljubomoran, sta si onda? Zasto omalovazavajuci komentarisati neciji rad? Mislis li da ti mozes bolje a manje si placen pa zato tako govoris? Mislis li ti da svoj posao bolje radis nego Djokovic svoj, pa zato tako govoris? Da li mislis da bi tebi trebalo "recnuti" ogroman porez ako i samo zato sto radis svoj posao najbolje na svetu? Znaci, po tvom misljenju (to u stvari kazes!), ako neko nesto radi najbolje na svetu - tu nesto nije kako treba i mora da se ugusi svaki takav slucaj i to jos u zacetku, ne bi li nekom palo na pamet da se potrudi da to sto radi - radi najbolje na svetu? Bolje biti "zlatna sredina" nego najbolji na svetu jer to ne valja?! Po cemu nije dobro biti najbolji na svetu i zasto to kaznjavati?

Kad ja malo bolje razmislim, mislim da si ipak ljubomoran na njegovih "milion baksa za 5 dana mlacenja loptice" jer sta god ti da mlatis za isti vremenski period nema sanse da namlatis tolike novce, pa ti je krivo zbog toga. Nema ljutis - samo komentarisem napisano, ne osvrcem se na tebe licno ni u kom slucaju, samo na ono sto si, sticajem okolnosti, ti napisao. Bilo ko da je napisao to i tako, isto bih reagovao, tako da, opet ponavljam, nista licno ne vidis u mom pisanju. Ali bih voleo da odgovoris na moj post. Hvala.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 11:50 - pre 147 meseci
Dajte ljudi malo konkretnije, ako Djokovic reketom i lopticom namlati milion $ na turniru, za koliko ce mi se uvecati plata kada ga oporezuju? Ovaj podatak mi treba da znam da planiram buducnost...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 11:57 - pre 147 meseci
Citat:
X Files: ...Ovaj podatak mi treba da znam da planiram buducnost...

Ne znam ja tu racunicu ali imas dve opcije sigurno. Ili planiraj kao da ce ti se plata uvecati za mnogo para ili nece! Trece varijante nema. Mislim da pametniji odgovor neces dobiti, i to samo zato sto po mom skromnom misljenju ja dadoh najpametniji odgovor koji se moze dati, drugi razlog ne postoji, mislim u vezi mog pametnog i nadasve inteligentnog, odgovora na tvoju dilemu! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 12:15 - pre 147 meseci
Citat:
X Files: Dajte ljudi malo konkretnije, ako Djokovic reketom i lopticom namlati milion $ na turniru, za koliko ce mi se uvecati plata kada ga oporezuju? Ovaj podatak mi treba da znam da planiram buducnost...


Ma, neće on samo po Novaku Đokoviću, nego će da opali i po Tajgeru Vudsu, a zašto se onda zaustaviti samo na sportistima? Mislim da nije mislio tu da stane, a pazi kad se to sve slije u jednu Srbiju sa sedmocifrenim brojem stanovnika, tako da, ima da bude love do krova, samo dok prođu izbori i on dođe na vlas'.

Kažem ja, u pravu su oni koji su čekali državu d'uradi nešto. Ko čeka, taj dočeka. Čekanje se isplatilo.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 12:34 - pre 147 meseci
Na svetu postoje tri sistema oporezivanja.

- Linearni: svako plaća "desetak" caru. Po meni, najpoštenije. Ovim se postiže da oni koji su siromašni, daju manje (u apsolutnom iznosu), a oni koji su bogati daju više, opet, u apsolutnom iznosu.

- Progresivni: ko ima više njemu je procenat poreza veći. Šta se postiže: onaj ko ima manje, plaća manje, onaj ko ima više plaća MNOGO više. Logično pitanje državi: "Zašto, wtf, ja kao bogat nisam jednak pred zakonom, nego sam oštećen?" Odgovor države: "Zato što mi se može". Dakle, ovde bogat ima ista prava kao siromašan, ali veće obaveze. Posledica: bogat utaji prihod, iznese pare u inostranstvo, naplaćuje potraživanja preko Kajmanskih ostrva i još sijaset drugih dovitljivosti.

- Regresivni: ko ima više, njemu je procenat poreza manji. Pošteno. Jer, on će svejedno u državnu kasu da ulije mnogo para, ali ako već daje za državu mnogo više nego stotine siromašnih, onda, daj da mu se malo olakšaju obeveze, jer mu se prava ionako neće uvećati.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 12:41 - pre 147 meseci
Plitka pamet komunjara koji bi "da uzmu Đokoviću 5 miliona" ne shvataju da ako su takva "pravila igre" Đoković nikad ne bi postao "The Đoković" i od njega ne bi moglo da se "uzme" ni cvonjka. I tako umesto bogate i prosperitetne države, vrlo brzo bi se stiglo na nivo S. Koreje. Zapravo scenario već viđen u svim socijalističkim državama.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 12:51 - pre 147 meseci
Citat:
Java Beograd: Plitka pamet komunjara koji bi "da uzmu Đokoviću 5 miliona" ne shvataju da ako su takva "pravila igre" Đoković nikad ne bi postao "The Đoković" i od njega ne bi moglo da se "uzme" ni cvonjka. I tako umesto bogate i prosperitetne države, vrlo brzo bi se stiglo na nivo S. Koreje. Zapravo scenario već viđen u svim socijalističkim državama.

Oni od Đokovića niti mogu niti su uzeli ni 'cvonjka' pošto je dečko rezident Monaka a ne Srbije...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 12:59 - pre 147 meseci
Sa stanovišta našeg zakona nije bitno čiji je rezident, nego da više od pola godine provodi van Srbije, što on uveliko ispunjava.

A slažem se da su od njega uzeli onoliko koliko su već već uzeli, isto kao i u slučaju prozvanog Tajgera Vudsa.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 14204 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.