Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."

elitemadzone.org :: MadZone :: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 14208 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 13:01 - pre 147 meseci
Citat:
ventura: Oni od Đokovića niti mogu niti su uzeli ni 'cvonjka' pošto je dečko rezident Monaka a ne Srbije...
Naravno. Poenta posta je "prekomerno uzimanje od bogatih, zato što su bogati". Svejedno je da li se preziva Đoković ili Petrović.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 13:31 - pre 147 meseci
U stvari, oporezuje se Serbia Open turnir koji organizuju Đokovići.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 15:40 - pre 147 meseci
Koje ste vi paljevine :)

namerno sam udario kontru da ne ide cela tema u jednom pravcu.

Svako vredi onoliko koliko mu daju. Tenis je meni licno dosadan, i gledam kao mlacenje loptice, isto kao i fudbal, i ostalo.

Naravno da se nekome isplati da im da te pare. Ako se dobro secam LA Galaxy je za 2 meseca isplatio 90 miliona za Bekama, samo od dresova.

Druga stvar je sto su zarade zabavljaca, neproporcionalno rasle u odnosu na ostale delatnosti.

Sigurno taj Djokovic nije bolji od Mekinroa, ili Agasija, ali je vec sada zaradio vise nego oni za celu karijeru.

Veci problem su bankari, politicari, i ostali, koji sasvim sigurno nisu najbolji u tome sto rade. Kao i doticni koji je smislio ideju.

Licno mislim da je najveci problem u svemu sto nemaju svi podjednaku sansu za uspeh. Sasvim sam siguran da postoji 1000 njih koji bi bili bolji od Djoleta, ali nisu imali uslove, tj njihovi roditelji za uspeh.

Koliko ljudi ne zavrsi fakultet, jer jednostavno nemaju novca, i koliko drustvo gubi time..

Gledajuci po doprinosu drustvu, definitivno su zabavljaci preplaceni, ali dok ti podplaceni inzinjeri, profesori i doktori daju pare za zabavu, sve ok
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 15:48 - pre 147 meseci
Za one koji imaju dara za studiranje, država treba da izdvoji i to je to.

A Đokovići nisu ležali na parama, pa su proizveli šampiona.

Ko misli da je neki posao preplaćen, slobodno neka se bavi njime.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 16:49 - pre 147 meseci
Da, trebala bi.. Djokovici su imali restoran u Kosovskoj Mitrovici. I sam je Srdjan pricao da je to bilo par hiljada mesecno.. Ok, sreca pa su imali da isprate talenat, ali stavis na drugu stranu koliko njih nije.. Dobro, zivot je surov, ne moze svako da bude Djokovic.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.shabakah.net.



+702 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 17:24 - pre 147 meseci
Citat:
Flo33: Koje ste vi paljevine :)

namerno sam udario kontru da ne ide cela tema u jednom pravcu.

Svako vredi onoliko koliko mu daju. Tenis je meni licno dosadan, i gledam kao mlacenje loptice, isto kao i fudbal, i ostalo.

Naravno da se nekome isplati da im da te pare. Ako se dobro secam LA Galaxy je za 2 meseca isplatio 90 miliona za Bekama, samo od dresova.

(…)

Ma sve je to u redu, samo ne odgovori: sto i ti ne radis tu dosadnu stvar za milion dolara u pet dana? Ili sto ne odes u LA i uzmes 90 miliona dolara za dva meseca prodajuci dresove sa svojim imenom?

Ili kako sam procitao pre neki dan: zasto je zlato toliko skuplje od vode? Voda nam je neophodna za puko prezivljavanje, moramo je uzimati svakodnevno, a nakon nekoliko dana bez nje sledi sigurna smrt. Zlato sa druge strane… ne znam ni sam sta, presijava se, dobro je za neku elektroniku, jbm li ga. Ipak, litar/kilogram vode kosta manje od dolara, a jedan gram zlata pedeset hiljada dolara - kako to?
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 17:29 - pre 147 meseci
"Malo" si precenio zlato :)
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.shabakah.net.



+702 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 17:33 - pre 147 meseci
I da znas, za tri reda velicine! Hteo sam da napisem "kilogram". Ispravka.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 17:41 - pre 147 meseci
Citat:
Flo33: Koje ste vi paljevine :)

namerno sam udario kontru da ne ide cela tema u jednom pravcu.
...

Nista ti nisi namerno udario. To se vidi iz daljeg teksta. Samo si video da na ovoj temi ljudi drugacije reaguju pa se sad vadis. Nema veze, imas svoje misljenje - brani ga! Za tebe je Dokovic zabavljac. Ok, to je tvoje misljenje na koje imas puno pravo na svaki nacin. Ne moras ni da ga pravdas ili branis na kraju krajeva. I nije bitno kako tretiras Djokovica i ostale zabavljace, bitan je tok misli kojima se rukovodis postujuci ovde. Meni je to interesantno i radi toga reagujem. A da se ne razumes u tenis to je ocigledno:
Citat:
Flo33:...Sigurno taj Djokovic nije bolji od Mekinroa, ili Agasija, ali je vec sada zaradio vise nego oni za celu karijeru...

Ja bih rekao inace u sport. A sigurno sve to trpas u "zabavljace". Pa moze i tako. Ali onda ne trpaj u isti kos i ostale jer to onda nema smisla, svi su onda obuhvaceni :
Citat:
Flo33:...Veci problem su bankari, politicari, i ostali, koji sasvim sigurno nisu najbolji u tome sto rade. Kao i doticni koji je smislio ideju...

Jer onda zvucis kao klinac koji ne moze da istrpi globalnu nepravdu a u stvari samo je ljut sto on sam ne moze da zaradi toliko kao oni pa mu je ovo jedini nacin, mislim na "Kalimerisanje" na forumu.

A onda opet gresis na kraju:
Citat:
Flo33:...Licno mislim da je najveci problem u svemu sto nemaju svi podjednaku sansu za uspeh. Sasvim sam siguran da postoji 1000 njih koji bi bili bolji od Djoleta, ali nisu imali uslove, tj njihovi roditelji za uspeh.

Koliko ljudi ne zavrsi fakultet, jer jednostavno nemaju novca, i koliko drustvo gubi time..

Gledajuci po doprinosu drustvu, definitivno su zabavljaci preplaceni, ali dok ti podplaceni inzinjeri, profesori i doktori daju pare za zabavu, sve ok

Nije bas tako. Svi i svuda imaju istu sansu po rodjenju ali okolnosti cine zavrzlamu zivota i nema pravila ali je svakako lakse ako se ima novca u pocetku svega. Ali to je sad neka druga prica. Medjutim, opet na kraju potvrdjujes da nista nisi namerno nego si uveren u to sto si i ranije rekao. Zabavljaci su ti "trn u oku"... :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+199 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 18:26 - pre 147 meseci
Meni se lično malo gadi koliko para zarađuju delatnosti koje imaju čisto zabavljačku prirodu. Ne pokušavam da kažem da im te pare treba uzeti nego mi je glupo što ih na prvom mestu i dobiju. Naravno da je to fer po zakonu ponuda/potražnja samo meni je idiotski što za tako nečim postoji potražnja, ljudi (kao zajednica) skupljaju svoj kapital da daju sportistima umesto da ga skupljaju da očuvaju prirodu ili da ga zadrže za sebe i onda se ne žale što nemaju.

A ti što bi da oporezuju dotičnog, njih treba oporezovati u smislu bavljenja politikom.
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 18:27 - pre 147 meseci
Steta sto se "mlacenje prazne slame" ne placa, siguran sam da bi onda ovde bilo extra bogatih ljudi ...
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+199 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 18:32 - pre 147 meseci
Citat:
Sarastro: Steta sto se "mlacenje prazne slame" ne placa, siguran sam da bi onda ovde bilo extra bogatih ljudi ...


Ne može da se kvalitativno i kvantitativno opiše pa da se napravi sport... Na našu žalost :)
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 18:40 - pre 147 meseci
Citat:
Shomi Li Jones: ljudi (kao zajednica) skupljaju svoj kapital da daju sportistima umesto da ga skupljaju da očuvaju prirodu ili da ga zadrže za sebe i onda se ne žale što nemaju.


A šta to znači "zadržavanje za sebe"? Pare koje se ne vrte nemaju funkciju. Upravo je poenta u tome da cirkulišu, jer to znači da se nešto radi, a to nešto može da bude vezano i za ekologiju, slažem se.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 18:43 - pre 147 meseci
Citat:
Sarastro: Steta sto se "mlacenje prazne slame" ne placa, siguran sam da bi onda ovde bilo extra bogatih ljudi ...

Ne bi jer bi cena bila vrlo niska zbog velike konkurencije.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 19:25 - pre 147 meseci
^ Naprotiv, ja sam misljenja da nasi MZ/UMZ mlatioci nasiroko nemaju ozbiljne konkurencije :)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 19:56 - pre 147 meseci
bez obizra sta ko mislio o sistemu oporezivanja meni izgleda malo kao svetogrdje napad na nacionalnu ikonu. Pogotovo od strane vlasti i to kad ga predsednik licno odlikuje. Verovatno je pusten malo ovaj zoos politikos da posalje neku poruku klanu Djokovic, a sklon sam da verujem da ih je Djokovic ispalio za predizbornu kampanju pa ce sad da mu se svete... Ovako ili onako iscedice oni njemu stogod budu mogli.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 20:02 - pre 147 meseci
Citat:
Meni se lično malo gadi koliko para zarađuju delatnosti koje imaju čisto zabavljačku prirodu.


upravu si. Vecina ljudi tako misli, a verovatno i oni koji su uspeli u showbizu razmisljaju slicno.

Medjutim biznis to diktira, i Djokovic je tu samo srecno utrcao. Tj slusajuci matorog Djokovica koji je bas onako naheren na lovu rekao bih da je plan uspeo. Tenis je dobro placen jer se razvio kao biznis. To najbolje potvrdjuju recimo sponzori koji placaju vise nego turniri, a i turniri placaju boliglava. Izgleda da se sad bas dobro zaukalo i da se ispaltila investicija od pre 40 god kad je osmisljena open era.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 20:32 - pre 147 meseci
^ Vise je nego ocigledno da ne poznajes desavanja u sportu a narocito u tenisu. :) Da ne pricam o "showbizu" - tu tek nemas pojma. Ali nema veze, ako te to veseli, samo napred. Mene veseli da citam to sto pises. I nemoj da se ljutis sto samo pisem nesto na bazi tvojih postova. Veruj mi da u vezi tebe licno nemam nista protiv, ni tvojih postova. Jednostavno si u ovoj temi nekako usamljn po mnogim stavovima a sami stavovi su mi dovoljno iritantni pa me ponukaju da ponesto napisem. Ali, moram i to da naglasim, veoma me raduje sto si "normalan" u odnosu na mnoge od ranije (koji se sporadicno pojavljuju vec mnogo godina) a izuzetno cenim i to sto si vrlo pristojan u ophodjenju sa ostalima. Malo nema pojma ovo sto pisem ali moram da primetim ono sto je ocigledno. Jos da izbacis iz procesa razmisljanja teoriju zavere na forumu... :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 20:41 - pre 147 meseci
nema problema, ja ne bezim od kritike. Ni ako sam usamljen ne uzbudjuje me puno jer pitanje koliko je vecina upravu. Recimo 33-ce su nacisti bili ogromna vecina, medjutim ono sto me iritira kako ti kazes je ovakav nivo rasprave:

Citat:
Vise je nego ocigledno da ne poznajes desavanja u sportu a narocito u tenisu. :) Da ne pricam o "showbizu" - tu tek nemas pojma.


i to je sve ? Kraj dokaza ? Izvini, da li se mi znamo licno ili si mozda bacao pasulj.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."28.03.2012. u 20:59 - pre 147 meseci
Citat:
Braksi: nema problema, ja ne bezim od kritike. Ni ako sam usamljen ne uzbudjuje me puno jer pitanje koliko je vecina upravu. Recimo 33-ce su nacisti bili ogromna vecina, medjutim ono sto me iritira kako ti kazes je ovakav nivo rasprave:
...
i to je sve ? Kraj dokaza ? Izvini, da li se mi znamo licno ili si mozda bacao pasulj.

Ma ne poznajemo se, samo komentarisem napisano! To pricam sve vreme! :)

Pazi, o desavanjima vezanim za tokove novca u tenisu ocigledno pojma nemas jer da znas ne bi pisao to sto pises. Niko, ali apsolutno niko ne ulazi u teniske vode zarad para. Ako to ne razumes onda nisi licno nikada imao kontakt sa nekim sportistom a narocito sa teniserom. Ako je tako, a verujem da jeste, nema pomoci, zato i pricas uopstene forme razmisljanja primenjive na bilo sta iz zivota, samo da bi nesto rekao. Sto je bez veze. Da licno poznajes nekoga od Djokovica ni u snu ne bi tako pricao o "matorom Djokovicu i njegovom naheravanju na lovu"! A kako se placa, sta sve u to spada, koje su obaveze vezane za novce koji se dobijaju, koliko i na koji nacin se stvarno placa i sta se sve placa... pa ocigledno je da o svemu tome znas koliko i svaki gradjanin frustriran zbog kolicine novca zaradjenim na "mlacenjem po loptici sa toliko godina". :)

O onome sto nazivas "showbiz" tek nemas pojma. Ja sam u tome preko 30 godina, bar sto se nase estrade tice ali mi i svetska desavanja nisu strana jer i sa nekim takvim likovima kontaktiram cak i na prijateljskoj osnovi, tako da znam da procenim koliko znas a na bazi samo par necega sto kazes. A pasulj ne znam da bacam.



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Uzmimo od Đokovića da platimo radnike..."

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 14208 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.