Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Autobus juri 130km/h

elitemadzone.org :: MadZone :: Autobus juri 130km/h

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4867 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dyn.orange.at.



+165 Profil

icon Autobus juri 130km/h28.03.2012. u 20:39 - pre 146 meseci
Gde je kraj bahatoj voznji i ko takvima izdaje licencu i medjunarodnu liniju.



 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Autobus juri 130km/h28.03.2012. u 21:12 - pre 146 meseci
Koliko ja vidim, ti sa 130 stizes autobus, tako da bus ide manje.

Drugo, ko ti dade dozvolu, kad vozis 130 na sat i snimas mobilnim? Jos gledas dole da li si dobro uhvatio brzinomer?

A posto si ga prestigao i video da je na medjunarodnoj liniji, definitivno si vozio brze nego sto je dozvoljeno, tako da ne znam sto se TI bunis sto je bus vozio oko 120?

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

mondexx

Član broj: 300826
Poruke: 171
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+235 Profil

icon Re: Autobus juri 130km/h28.03.2012. u 23:40 - pre 146 meseci
ahahahahhaha
ako si mu rek'o e
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
87.116.155.*



+32 Profil

icon Re: Autobus juri 130km/h29.03.2012. u 00:26 - pre 146 meseci
I opet da mu kazes!!
ha ha ha...
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dyn.orange.at.



+165 Profil

icon Re: Autobus juri 130km/h29.03.2012. u 05:03 - pre 146 meseci
Citat:
Jbyn4e: Koliko ja vidim, ti sa 130 stizes autobus, tako da bus ide manje.

Drugo, ko ti dade dozvolu, kad vozis 130 na sat i snimas mobilnim? Jos gledas dole da li si dobro uhvatio brzinomer?

A posto si ga prestigao i video da je na medjunarodnoj liniji, definitivno si vozio brze nego sto je dozvoljeno, tako da ne znam sto se TI bunis sto je bus vozio oko 120?

Da stizem bus sa 130kmh a on da vozi manje ja bi ga stigao.Vec sam naveo da ne mogu da ga stignem.
130kmh je ogranicenje na AP.
Ogranicenje za autobuse je 80kmh.Ako vozi 140 ili 130 to je 50-60kmh vise.A pun putnika..



 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Autobus juri 130km/h29.03.2012. u 06:53 - pre 146 meseci
Autobus je u debelom prekrsaju.

Vozac koji snima u sustini i nije zato sto presretaci tolerisu brzine vozilima do 140kmh na autoputu. Opominju i kaznjavaju samo iznad 140. Brzine od 130 do 140 i ne gledaju. Mobilni telefon nije koristio za razgovor.

Kazna za 10-20kmh prekoracenja je smesna (van grada naravno).

Ali kazna za autobus koji vozi 130 a ima po zakonu ogranicenje 80kmh je ogromna kao i opasnost koja vreba.

A vi ste svi pilici i vozite tacno 120 na autoputu? Ma da.

Mene je jednom obisao sleper kad sam vozio 120. Pretekao sam ga sa oko 150. Pa vi vidite.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Autobus juri 130km/h29.03.2012. u 07:06 - pre 146 meseci
Citat:
deki77: Da stizem bus sa 130kmh a on da vozi manje ja bi ga stigao.Vec sam naveo da ne mogu da ga stignem.

Znao sam da ces se upecati na provokaciju :) Nego, GDE si ti u ovom postu naveo da ne mozes da ga stignes? Nesto ne vidim tu recenicu na forumu (ne racunamo to sto si ti nesto pisao na youtube-u sto ovde nisi naveo, asocirajuci da se ovo desava kod nas a ne u Madjarskoj).
Citat:

130kmh je ogranicenje na AP.
Ogranicenje za autobuse je 80kmh.Ako vozi 140 ili 130 to je 50-60kmh vise.A pun putnika..

Vidi se da ne znas da je bilo izmena u ZOBS-u.... pa zato i koristis mobilni telefon u neispravne svrhe...
Citat:

Brzina kretanja vozila na putevima prema vrsti vozila ograničava se
na:
1) 80 km/h - za autobuse i autobuse sa priključnim vozilom za prevoz
tereta kao i za teretna motorna vozila čija najveća dozvoljena masa
nije veća od 7.500 kg, osim na autoputu gde je najveća dozvoljena
brzina 100 km/h


Kao i
Citat:

Vozač ne sme da koristi telefon, odnosno druge uređaje za
komunikaciju ukoliko nema, odnosno ne koristi, opremu koja omogućava
telefoniranje bez angažovanja ruku za vreme vožnje.

Vozač ne sme da koristi audio, odnosno video uređaje na način da ne
čuje zvučne signale drugih učesnika u saobraćaju, niti da preduzima druge
radnje koje ometaju njegovu pažnju pri upravljanju vozilom.

I trece, imas li informaciju koliko je ogranicenje za autobuse na autoputu u Madjarskoj? Ja ne znam, ali posto si tamo snimao, morao bi prvo to da proucis, pre nego stoostavis "senzacionalisticki" video zeljan paznje.

@cosmo_im: delovi ovog posta vaze i kao odgovor na tvoj post.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Autobus juri 130km/h29.03.2012. u 10:47 - pre 146 meseci
Opet je u prekrsaju ako vozi 130kmh. Nigde nisam video da je madjarski autoput, kod nas je u debelom prekrsaju.

Sto se tice video uredjaja nema specifikacije na sta se odnosi. Telefon nije video uredjaj a ako nije koriscen za razgovor nema kresenja zakona.

Eventualno moze se dobiti prekrsajna kazna za 10kmh prekoracenje na autoputu koja za vozace privatnih vozila (ali ne i autobusa!) iznosi mislim 5000 dinara.

Ja uvek snimam ovakve debile ako mogu i podrzavam postavljanje ovakvih snimaka.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dyn.orange.at.



+165 Profil

icon Re: Autobus juri 130km/h29.03.2012. u 12:40 - pre 146 meseci
@Jbyn4e
Znaci po tebi, mi koji upozoravamo na ovakve stvari ispadamo zesci rtrdi,a covek koji roka sa punim busom 130+kmh ispade i normalan.Pa se ukljuci i ZOBS koji ne vazi u Madjarskoj(vazi njihov),i ja koji snimam telefonom par sekundi.Pri tome ogranicenje kod njih je 50naselje,90van,130 AP(za vozila).Sve u svemu kao sto napisah... ja sam kriv.

p.s
Upozoravam iz razloga da bi se obratila paznja na bezbednost putnika.Kao i dece koja idu na eskurzije.
Ovaj bus mi je odavno poznat kao i mnogima koji putuju cesto sa njim ili su culi,a kao ja i videli.Namerno nisam hteo da napisem tablice i naziv prevoznika.Ako nista snimila ga je kamera...pa neka se oni bave sa kaznama.
A putnici neka budu oprezni.Nikakve senazacije..nemam ja 16god.Tvoji postovi su sve senzacija do senzacije





 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Autobus juri 130km/h29.03.2012. u 14:27 - pre 146 meseci
Citat:
cozmo_im: Telefon nije video uredjaj a ako nije koriscen za razgovor nema kresenja zakona.

Telefon koji ima mogucnost snimanja video materijala jeste video uredjaj. To sto ga mi zovemo telefon ne znaci da je SAMO telefon.
Osim toga, tamo lepo kaze i "niti da preduzima druge radnje koje ometaju njegovu pažnju pri upravljanju vozilom. " sto znaci da nema veze da li je video uredjaj ili ne (i uopste da li je uredjaj).
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Autobus juri 130km/h29.03.2012. u 17:21 - pre 146 meseci
Citat:
cozmo_im: Opet je u prekrsaju ako vozi 130kmh. Nigde nisam video da je madjarski autoput, kod nas je u debelom prekrsaju.

Ja nisam ni rekao da jeste ili nije u prekrsaju ako vozi 130 km/h, sto se iz snimka ne vidi bas tacno. Dalje, ne znamo koliko je ogranicenje za autobus u Madjarskoj (ostavio deki informacije na youtoube, ali ne i ovde, valjda da bismo pomislili da se ovo kod nas desava?), pa bi to bilo korisno znati. Ostaje da svakako nije dobro da se autobus vozi preko 100 na sat pun putnika (sto se opet na snimku ne vidi), ali takodje isto je lose da se vozi i snima nesto bilo kakvim uredjajem za snimanje, a pritom je i krsenje zakona. Da je to uradio suvozac, podrzavao bih.

Moji odgovori na tvoj post su bili upuceni povodom tvrdnje o ogranicenju na 80 km/h za autobuse na autoputu, zato sam i napisao da se delimicno odnosi i na tvoj post.

Citat:

Sto se tice video uredjaja nema specifikacije na sta se odnosi. Telefon nije video uredjaj a ako nije koriscen za razgovor nema kresenja zakona.

Ovde ti je vec odgovoreno.

Citat:
Ja uvek snimam ovakve debile ako mogu i podrzavam postavljanje ovakvih snimaka.

Podrzavam ako to radis kao suvozac. Ako to radis dok vozis, veoma osudjujem.

Citat:
deki77: @Jbyn4e
Znaci po tebi, mi koji upozoravamo na ovakve stvari ispadamo zesci rtrdi,a covek koji roka sa punim busom 130+kmh ispade i normalan.

To sta ti zakljucujes me ne zanima. Tako nesto nisam izjavio.

Citat:

Pa se ukljuci i ZOBS koji ne vazi u Madjarskoj(vazi njihov),i ja koji snimam telefonom par sekundi.Pri tome ogranicenje kod njih je 50naselje,90van,130 AP(za vozila).Sve u svemu kao sto napisah... ja sam kriv.

Niti sam rekao da si SAMO ti kriv, i nije to par sekundi, vec skoro citav minut. I uopste u prekrsaju si, osim ako u Madjarskoj nije dozvoljeno koriscenje mobilnog za snimanje dok vozis. Zobs sam pominjao da znas da si bio u prekrsaju po NASEM zakonu (da si vozio kod nas), kao i da si dao netacnu informaciju o ogranicenju brzine za autobuse na autoputu kod nas.

Citat:

Upozoravam iz razloga da bi se obratila paznja na bezbednost putnika.Kao i dece koja idu na eskurzije.

Odlicno, sledeci put daj suvozacu da snima.

Citat:

Ovaj bus mi je odavno poznat kao i mnogima koji putuju cesto sa njim ili su culi,a kao ja i videli.Namerno nisam hteo da napisem tablice i naziv prevoznika.Ako nista snimila ga je kamera...pa neka se oni bave sa kaznama.

A cemu onda sve ovo, ako neces da nam kazes koga mi to da izbegavamo i na kojim linijama?

Citat:
Tvoji postovi su sve senzacija do senzacije

Molim te da objasnis kako si dosao do ovog zakljucka? To sto si ti kivan na to sto ti ukazujem na tvoje greske, nije moj problem vec tvoj. Nadam se da vise neces voziti i snimati istovremeno, barem ne na nasim putevima.


Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Autobus juri 130km/h29.03.2012. u 18:31 - pre 146 meseci
A gde je tu preticanje? Ono što ja videh jeste da si ti jurio da stigneš bus na autoputu a ne čin preticanja.
Autobus je možda jurio nekih 100-110km/h a ti si sa 130-140km/h pokušavao da ga stigneš a kada si ga stigao, više nisi snimao.
Za tvoju informaciju znam za liniju, tj vozače koje voze na toj liniji (pod uslovom da je snimljeno na autoputu Beograd-Niš) kojima je u jutarnjim časovima firma dozvolila da jure 110km/h na autoputu (interni razlozi a i plavci ih ne diraju).

A koji si to bus "preticao", koja firma i gde?
ER
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Autobus juri 130km/h29.03.2012. u 20:15 - pre 146 meseci
kolko vidim vozis nekog starijeg dizela kojima obicno kazaljka prilicno laze tako da cisto sumnjam da je autobus isao preko 110-115 km/h i ne vidim sta izigravas balkanskog spijuna kad 99% autobusa vozi tako autoputem, mnogo veci problem po bezbjednost su oni koji kroz uske gradske ulice voze 50-60 km/h gdje za njih nije bezbjedno vise od 30
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Autobus juri 130km/h29.03.2012. u 22:33 - pre 146 meseci
Gde se vidi da u autobusu uopšte ima putnika?
Možda je išao da uzme neke turiste?
Ili se vraćao prazan?
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Autobus juri 130km/h30.03.2012. u 02:02 - pre 146 meseci
Ma jaka stvar sto tera 130 imaju dobre autobuse pa neka teraju.Video bi i vas kako vozite kada svaki dan prelazite po 500 km normalno da bi vam se smucilo da vozite 90 km-h nego bi ste raspalili po gasu.Jedina je muka tahograf ako vas nahvataju "sine ode dozvola!" Ali to moze ovde u Srbiji po inostranstvo ne bih rekao da tako voze jer su kazne ogromne.
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Autobus juri 130km/h30.03.2012. u 15:48 - pre 146 meseci
Citat:
sad_ste_face_jel: Ma jaka stvar sto tera 130 imaju dobre autobuse pa neka teraju.Video bi i vas kako vozite kada svaki dan prelazite po 500 km normalno da bi vam se smucilo da vozite 90 km-h nego bi ste raspalili po gasu.Jedina je muka tahograf ako vas nahvataju "sine ode dozvola!" Ali to moze ovde u Srbiji po inostranstvo ne bih rekao da tako voze jer su kazne ogromne.


Tahograf se sredi, blokada se sredi i svi srećni.
S obzirom da pokretač teme ćuti pre će biti da je on načinio prekršaj: Hvali se čovek da može i preko 130km/h (ako je uopšte njegov brzinometar tačan) i bilo mu krivo što bus ne ide autoputem 50km/h da može da ga prestigne za 2s.

Mali Offtopic a tiče se vožnje busom.

Pre dosta godina imala sam zanimljivu vožnju busom. Noć, kiša tek prestala da pada a počela da se diže izmaglica sa asfalta (kao u hororfilmovima), autobus poluprazan (ili polupun, kako ko voli), put pretežno u lošem stanju, prilično uzan sa dosta krivina, česta naselja (sela, čija se veličina meri njihovom dužinom pored puta) i vozač koji misli da bus može da ide samo u 6toj (čini mi se da im je to max prenos) a da na raspolaganju ima samo kvačilo i gas. I tako, juri on kroz noć... Kada treba da stane na nekoj stanici, to je više kao da ga je neko tu bacio a ne kao da je zakočio, takav je utisak (veliki plus za mehaničare koji održavaju kočnice). U jednom trenutku, iz nekog sokaka iskoči pandur sa sve radarom. Ovaj ti zakoči, kao što rekoh, ko da je odozgo bačen. Razgovor (nešto ovako otprilike):
P (pandur): Dobro veče.
V (vozač): Dobro veče.
P: A ti si to.
V. Ja sam. (sleže ramenima).
P: Što toliko žuriš?
V: Pa eto... (zna čovek da je kriv i šta mu sledi ako mu ovi napišu kaznu - suspendovanje na neko vreme ili neka mnogo gadna linija, plus znatno umanjen LD.
P: Dobro ajde, idi ovog puta i uspori, nemoj tako.

Mislite da je usporio? Samo što nije.... nastavio je dalje kao da je stao na običnu stanicu.

Inače, radi se o firmi koja ubedljivo ima najmanje udesa (pu, pu... da ne ureknem) a "najluđe" vozače: ne samo po pitanju brzine (mada od pre par godina su privatni i imaju interna ograničenja brzina i česte kontrole, ali opet... ko se snađe snađe se), već i po pitanju uslova i terena na kojima su spremni da voze - gde drugi stanu, oni prođu.
ER
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Autobus juri 130km/h30.03.2012. u 18:53 - pre 146 meseci
ljudi.. ja nemam razlog da lazem i namestam ovakve dogadjaje u cilju neke senzacije.Kao sto neko rece
Da, drzao sam telefon u ruci.Pa sta! i neka je i prekrsaj.Ovde nije tema kako ja drzim telefon.Ja nisam pricao telefonom.Onda je i prekrsaj drzati limenku kole i naginjati ka ustima u cilju ispijanja.

Nego se ide opsirno i troluje a tema je: zasto ljudi voze ovako brzo.Kada je ogranicenje 80kmh,a oni voze preko 130kmh.Ovde nije u pitanju Srbija vec druga drzava.Madjarska.
Da sam hteo da ga stignem mogao sam sa nekih 160kmh-170.Ali nisam hteo da cinim prekrsaj jer bi me kamera snimila.
Lepo se vidi na snimku da ja idem 130.A oni da idu 80 ili 100 ja bi ih odavno stigao i obisao.Na kraju sam to i ucinio jer su oni usporili na 120.Ali nisam snimio jer mi je bila puna memorija.Ali obecavam da cu to uciniti.Ali ime firme i sl. cu zamaskirati.To mi nije bio cilj da opanjkavam nekog,vec da upozorim na putnike da obrate paznju sa kim putuju,kakvi su autobusi i roditelji kome decu daju da ih voze.Jer su sada i ucestale eskurzije po Srbiji i EU.





 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Autobus juri 130km/h30.03.2012. u 19:09 - pre 146 meseci
Ovde jedino ti trolujes temu i ne prihvatas cinjenice koje ti drugi iznose. Znas li ti uopste sta je trolovanje?

Dakle, jos jednom, ako nisi shvatio: da li znas koliko je ogranicenje na autoputu za autobuse kod nas? A u Madjarskoj? Proveri ako treba nekoliko puta ono sto pises. Procitaj ono sto ti drugi pisu. Nemoj tvrditi ono sto nije istina (npr. voze i preko 130 km/h a to se nikako na snimku ne vidi, vec je to samo tvoj subjektivni osecaj) ili ono sto ne mozes da dokazes. Autobus je sigurno u prekrsaju po nasim zakonima, ali se sa tvog snimka ne moze utvrditi njegova tacna brzina. Da li je i po madjarskim zakonima tako, ostaje da se vidi ako neko ima informaciju.

Dalje, objasni nam KAKO ce to roditelji i ostali "da obrate paznju sa kim putuju,kakvi su autobusi i roditelji kome decu daju da ih voze", ako ti nisi napisao o kome se radi? On ako je prekoracio brzinu, nadam se da ce dobiti kaznu i zabranu vozenja autobusa.

I poslednje, i pored objasnjenja da ne treba da snimas dok vozis, ti i dalje insistiras da ces to ciniti. Pa nadam se da necu biti u tvojoj blizini kad izazoves neki udes zato sto si snimao dok si vozio. Nije to nista za "pa sta", vec je itekako "sta".

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Autobus juri 130km/h30.03.2012. u 19:15 - pre 146 meseci
Citat:
deki77: ...Onda je i prekrsaj drzati limenku kole i naginjati ka ustima u cilju ispijanja.

Ti ne znaš da je to prekršaj?

Član zakona koji se odnosi na ometanje vozača je prilično široko definisan i obuhvata sve što može da ometa pažnju vozača u toku vožnje, a jelo i piće su sasvim sigurno na toj listi.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Autobus juri 130km/h30.03.2012. u 20:01 - pre 146 meseci
A je li prekršaj kada ja na autoputu kucam SMS dok vozim (pitao me prijatelj za ideju za zadatak iz matematike)? Dakle, ne koristim telefon ni za razgovor ni za snimanje/razgledanje. Količina informacija od tih slovaca je mnogo manja nego da blejim unaokolo, pa valjda ne ometa vozača ni približno kao blejanje unaokolo.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Autobus juri 130km/h

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4867 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.