Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vaillant bojler - curi

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Vaillant bojler - curi

[ Pregleda: 6383 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
92.36.145.*



+2 Profil

icon Vaillant bojler - curi19.04.2012. u 19:19 - pre 145 meseci
Pozdrav svima.

Imam jedan problem pa se nadam savjetu. U 2.mjesecu radio sam redovan servis bojlera koji je u garanciji. Posto nisam bio kuci nego na putu kad sam se vratio zatekao sam ovo.

bojler


Sad problem je u tome sto na pancir crijevu od tople vode kaplje tj. slijeva se niz njega iz dubine bojlera. Bojler normalno radi. Zvao sam majstora 3PUTA i sve nesto sredjuje ali ono i dalje kaplje.

Interesuje me vas savjet sto da uradim.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Vaillant bojler - curi19.04.2012. u 20:18 - pre 145 meseci
Mora se pronaći TAČNO mesto curenja i majstor koji će bojler da SREDI, a ne da ga sređuje...
Pokušao bih prvo sa potpunim zatvaranjem dovoda vode u bojler i pokušao da ustanovim curi li i onda, ako ne curi sačekati izvesno vreme da se vlažni tragovi potpuno osuše ili ih dodatno sušiti nekim izvorom toplog vazduha, fenom recimo, i nakon toga ponovo naglo pustiti vodu u njega i pomno pratiti odakle počinje curenje.
No sve to ipak mora MAJSTOR da radi.
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Vaillant bojler - curi19.04.2012. u 20:52 - pre 145 meseci
Ja ovde nevidim nigde bojler to je kotao Vaillant turbotec koliko vidim sa fotografije tu imas dve nacesce stavke dihtunzi na sekundarnom
izmenjivacu ili trokraki ventil usput pogledaj lonce za ispustanje vazduha koje se nalazi na pumpi
i ono zna da zeza.
Zovi servisera nek ti otkloni to jer je moguce da nesto nije dobro stegao prilikom servisa
 
Odgovor na temu

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
92.36.145.*



+2 Profil

icon Re: Vaillant bojler - curi19.04.2012. u 21:36 - pre 145 meseci
Citat:
mali genije: Ja ovde nevidim nigde bojler to je kotao Vaillant turbotec koliko vidim sa fotografije tu imas dve nacesce stavke dihtunzi na sekundarnom
izmenjivacu ili trokraki ventil usput pogledaj lonce za ispustanje vazduha koje se nalazi na pumpi
i ono zna da zeza.
Zovi servisera nek ti otkloni to jer je moguce da nesto nije dobro stegao prilikom servisa


Pa trebao bi da bude kotao ali u specifikaciji racuna pise bojler za etazno grijanje tako da sam to prepisao.Sto se tice dihtunga kad sam zvao majstora on je nesto sredjivao i vidio sam da je ostala kesa od dihtunga pa pretpostavljam da su ti dihtunzi na sekundaru. Zvao sam majstora 3 puta i svaki put popravlja nesto i evo stalno curi i dalje a ne mogu da pozovem nekog drugog jer je KOTAO u garanciji. Ali stvarno sam se iznenadio kad sam vidio onako rasturen kotao ne znam je li za servis treba onako totalno da bude rastavljen jer je i elektronika bila sva otkopcana.

Jos jednom hvala na savjetu i ispravci
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Vaillant bojler - curi19.04.2012. u 22:09 - pre 145 meseci
Citat:
Miro Spiro: Pa trebao bi da bude kotao ali u specifikaciji racuna pise bojler za etazno grijanje tako da sam to prepisao.Sto se tice dihtunga kad sam zvao majstora on je nesto sredjivao i vidio sam da je ostala kesa od dihtunga pa pretpostavljam da su ti dihtunzi na sekundaru. Zvao sam majstora 3 puta i svaki put popravlja nesto i evo stalno curi i dalje a ne mogu da pozovem nekog drugog jer je KOTAO u garanciji. Ali stvarno sam se iznenadio kad sam vidio onako rasturen kotao ne znam je li za servis treba onako totalno da bude rastavljen jer je i elektronika bila sva otkopcana.

Jos jednom hvala na savjetu i ispravci


Za servis se rastavlja kotao to je normalno al nesme tako da se ostavi.
Ako ti je elektronika bila raskopcana garant je i bila pokvasena.
Zovi njihovo predstavnistvo i objasni u cemu je problem nek posalju nekog drugog dok ti je uredjaj u garantnom
roku i nek menjaju sta nevalja
 
Odgovor na temu

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
92.36.145.*



+2 Profil

icon Re: Vaillant bojler - curi19.04.2012. u 22:34 - pre 145 meseci
U cijelom sistemu je bila ispuštena voda zbog smrzavanja od prosle godine. Ja kad sam se vratio sa puta ugledao sam taj prizor sa slike.Zvao sam kucapazitelja i on je rekao da su ispustili vodu iz sistema da se ne smrzne a da se radi servis i zato je rasklopljen.

E sad na slici ne znam koliko se vidi ali cijela prednja ploca je otkopcana kao i svi prekidaci tako da posto nisam upucen u to nisam bio siguran je li to normalno. Problem je i to sto ja nisam bio kuci kad je majstor dolazio ali sada cu morati biti koliko vidim. Ne kaplje to puno i sve radi ali me nervira jer stalno je kantica ispod crijeva puna vode a moze i neki kratki spoj mozda da napravi, ne znam kakva je zastita unutar kotla.

Jos jednom hvala

P.S

Sada sam se sjetio.Kada sam dosao sa puta ispod je bila lokva vode na masini za ves kao i na podu a i glavni osiguraci su bili dirani jer kutija nije bila zatvorena tako da ce biti vjerovatno da su pokvasili nesto pa susili. Zato nisu montirali sve nakon servisa vec su ostavili tako da se susi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Vaillant bojler - curi

[ Pregleda: 6383 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.