Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto mi crkavaju svecice na APN 4?

elitemadzone.org :: MotoZone :: Zasto mi crkavaju svecice na APN 4?

[ Pregleda: 25619 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dellco
Marko Markovic
Nis

Član broj: 90550
Poruke: 85
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Zasto mi crkavaju svecice na APN 4?20.04.2012. u 13:31 - pre 145 meseci
Imam Tomos APN 4 i imam strasan problem jer mi na svakih 10 dana crkne svecica. Za to vreme ne stignem da potrosim ni 3 litra mesavine a vec moram da stavim novu svecicu. Probao sam i Bosna super N75 i Bosna super N95 i Champion i Bosh svecice i uvek isto. Sta je problem jer me vise kostaju svecice nego benzin koji potrosim? Molim za pomoc.
Kad su Srbi pevali uz gusle svet nije ni znao sta je kompjuter ;-)
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+292 Profil

icon Re: Zasto mi crkavaju svecice na APN 4?20.04.2012. u 15:00 - pre 145 meseci
Da si rečitiji već bi usledio konkretan odgovor.
Šta ti znači
Citat:
dellco: crkne svecica.

Probije? Probije kad se ugrije? Zapljune? Čađavi? Zamasti ... ?
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

dellco
Marko Markovic
Nis

Član broj: 90550
Poruke: 85
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zasto mi crkavaju svecice na APN 4?20.04.2012. u 18:13 - pre 145 meseci
Da se malo strucnije izrazim:
Svecica bude suva ali jako crna i cadjava. Kad je probam spolja van cilindra baca varnicu izmedju pipka (elektroda) ali istovremeno i vrlo malo jedva primetno i sa strane ka unutrasnjem rubu gde pocinje navoj.
Probao sam da je osmirglam , da isperem cistim benzinom da je obgorim na vatri i nista.
E da napomenem, prvi simptomi se pojave u toku voznje tako sto motor pocne da secka tj da se ponasa kao da je zapusena dizna (naravno da nije) ali posle malo turiranja i jaceg gasa tj na vecem broju obrtaja opet krene dobro da vuce.
Posle ovakvih simptoma 90% sam siguran da nakon toga kad se ohladi motor, nece da upali. Mogu da kazem da je uvek ovako i da je to neko ustaljeno pravilo. Inace nikad ga ne vozim pod punim gasom, mozda najvise sa 80% gasa i to vrlo retko i kratkotrajno ali isto tako ne vozim ga ni pod vrlo malim brojem obrtaja u smislu da "mucim" masinu.
Eto ako neko moze da pomogne...

Kad su Srbi pevali uz gusle svet nije ni znao sta je kompjuter ;-)
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+292 Profil

icon Re: Zasto mi crkavaju svecice na APN 4?21.04.2012. u 18:38 - pre 145 meseci
Ugao paljenja i otvor platina ti nije korektan.
Platine treba da su na 0,45mm, a palenje na 1mm pre GMT
Imaš li dovoljno ulja u gorivu?
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

dellco
Marko Markovic
Nis

Član broj: 90550
Poruke: 85
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zasto mi crkavaju svecice na APN 4?21.04.2012. u 21:19 - pre 145 meseci
Koristim mesavinu sa 2% ulja tj 1 dl ulja na 5 l benzina.

Kad su Srbi pevali uz gusle svet nije ni znao sta je kompjuter ;-)
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+292 Profil

icon Re: Zasto mi crkavaju svecice na APN 4?22.04.2012. u 10:11 - pre 145 meseci
Citat:
dellco: Koristim mesavinu sa 2% ulja tj 1 dl ulja na 5 l benzina.

4%
Svećica treba da je boje bele kave.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

dellco
Marko Markovic
Nis

Član broj: 90550
Poruke: 85
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zasto mi crkavaju svecice na APN 4?18.05.2012. u 20:57 - pre 144 meseci
E ovako. Bio sam kod majstora koji popravlja iskljucivo dvotaktne motore i on kaze da je problem Bobina jer je kod mene skoro promenjena i od tada imam ovakav problem sto je i tacno. Naime bobina je Turske proizvodnje i samo takva se moze naci na trzistu, i kako majstor kaze, ocajnog je kvaliteta tako da i ako hocu da kupim novu, ne mogu jer se vise ne proizvodi taj tip ( osim Turske). Jedino moguce resenje je da nadjem polovan namotaj za svetlo pa da njega ugradi na mesto bobine koji bi davao 6 ili 12 volti (ne secam se koliko bese) a onda bi preko platina pobudjivao bobinu koja bi bila spolja a koju bi mi on dao skinutu sa motorne testere. Sve to bi bilo na foru kako je uradjeno na APN 6.
Da dodam da mi je korektno podesio zazor platina i namestio propisano predpaljenje kako treba.
Sta drugi misle o tome i da li je neko uradio nesto ovako.
Kad su Srbi pevali uz gusle svet nije ni znao sta je kompjuter ;-)
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+292 Profil

icon Re: Zasto mi crkavaju svecice na APN 4?19.05.2012. u 19:23 - pre 144 meseci
Citat:
dellco: samo takva se moze naci na trzistu, i kako majstor kaze, ocajnog je kvaliteta
buvljaci su ti puni i Iskrinih i Bošovih paljenja,ista su se ugrađivala u sve što je Tomos
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

dellco
Marko Markovic
Nis

Član broj: 90550
Poruke: 85
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zasto mi crkavaju svecice na APN 4?20.05.2012. u 07:55 - pre 144 meseci
Citat:
Horvat I: buvljaci su ti puni i Iskrinih i Bošovih paljenja,ista su se ugrađivala u sve što je Tomos

Pa jesu li ona dobra? Da li da potrazim takva na buvljaku (Iskrina Bosh-ova)?
Kad su Srbi pevali uz gusle svet nije ni znao sta je kompjuter ;-)
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+292 Profil

icon Re: Zasto mi crkavaju svecice na APN 4?20.05.2012. u 20:12 - pre 144 meseci
Danas sam na buvljaku kod Tomosovog dilera proverio i ima originalne namote.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Zasto mi crkavaju svecice na APN 4?29.05.2012. u 20:10 - pre 144 meseci
Meni su isto crkavale i bio sam kod majstora i rekao mi je da je bombina i ja sam dosao kuci i ispustio malo ulja iz masine i sad radi kao svet nisam manjao svecicu 2 meseca probaj to :)
 
Odgovor na temu

dellco
Marko Markovic
Nis

Član broj: 90550
Poruke: 85
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zasto mi crkavaju svecice na APN 4?29.05.2012. u 23:32 - pre 144 meseci
Kakve veze ima ulje u masini sa elektricnim paljenjem (tj. bobinom) na motoru?
Kad su Srbi pevali uz gusle svet nije ni znao sta je kompjuter ;-)
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Zasto mi crkavaju svecice na APN 4?01.06.2012. u 15:43 - pre 143 meseci
pa ne znam kakve veze ima meni vise ne crkava vozim se kao svet
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
93.87.39.*



+26 Profil

icon Re: Zasto mi crkavaju svecice na APN 4?01.06.2012. u 17:21 - pre 143 meseci
Losa kopresija je uvek prvenstveni uzrok crkavanja svecica.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Zasto mi crkavaju svecice na APN 4?05.06.2012. u 15:28 - pre 143 meseci
Jaoj majko sveta, kakvih sam se budalaština načito na ovoj strani. Kako sam počeo popravljati motore (10g) nisam čuo tolike gluposti. Kakve veze ulje u menjaču ima sa svećicom??? Dobro pa ljudi ne kažu da treba guma da se zameni na tocku pa svećica neće crkavati. A palenje takođe nema veze sa svećicom. I nije 1mm predpalenje nego 2. To što svećica čađavi i crkava to je zbog loše karburacije. Znači treba remontovati ili promeniti karburator!!!
 
Odgovor na temu

dellco
Marko Markovic
Nis

Član broj: 90550
Poruke: 85
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zasto mi crkavaju svecice na APN 4?09.06.2012. u 21:55 - pre 143 meseci
Losa karburacija? Verovatno je smesa prebogata tj nedostaje joj vazduha. Sta mogu uraditi po tom pitanju? Da stavim manju diznu ili postoji li mogucnost stelovanja odnosa benzin - vazduh? Sta podrazumeva remont karburatora?
Kad su Srbi pevali uz gusle svet nije ni znao sta je kompjuter ;-)
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+292 Profil

icon Re: Zasto mi crkavaju svecice na APN 4?10.06.2012. u 13:05 - pre 143 meseci
Citat:
dellco: nedostaje joj vazduha. Sta mogu uraditi po tom pitanju? Da stavim manju diznu ili postoji li mogucnost stelovanja odnosa benzin - vazduh? Sta podrazumeva remont karburatora?

Operi vazdušni filtar, spusti niže iglu šibera

Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

b_samardzic
Smederevo

Član broj: 283958
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zasto mi crkavaju svecice na APN 4?14.07.2012. u 12:12 - pre 142 meseci
Neispravan ti je karburator. Presiromasna smesa koja prouzrokuje visoku temperaturu izduvnih gasova koji ostete svecicu. Stavljanjem hladnije svecice resio bi problem njenog crkavanja. Ali siromasna svecica ostecuje klip i karike i izaziva detonacije koje su smrt za klip. To sto ti je svecica na kraju crna je zato sto prestaje da radi i pocne da se cadjavi. Za probu kakva ti je smesa stavi novu svecicu vozi motor 500m pod punim gasom izbaci ga iz brzine ili stisni kvacilo i ugasi motor, skini svecicu i pogledaj joj boju. Ako je bela svecica onda je smesa presiromasna. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

dellco
Marko Markovic
Nis

Član broj: 90550
Poruke: 85
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zasto mi crkavaju svecice na APN 4?15.07.2012. u 21:44 - pre 142 meseci
Kod mene je slucaj da je verovatno prebogata smesa jer cim stavim novu svecicu ona odmah zagaravi posle prve voznje, a nije kako ti kazes "na kraju crna" jer je crma od prvog predjenog kilometra.
Kad su Srbi pevali uz gusle svet nije ni znao sta je kompjuter ;-)
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Zasto mi crkavaju svecice na APN 4?25.11.2013. u 12:26 - pre 125 meseci
imas vodu u gorivu
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Zasto mi crkavaju svecice na APN 4?

[ Pregleda: 25619 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.