Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta jesti na poslu za ~140 dinara bruto Mesečno

elitemadzone.org :: MadZone :: Šta jesti na poslu za ~140 dinara bruto Mesečno

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 15695 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Šta jesti na poslu za ~140 dinara bruto Mesečno26.04.2012. u 10:09 - pre 146 meseci
Regres sluzi da bi radnik mogao negde da ode na odmor - potrosi platu na neko letovanje/zimovanje a kad se vrati posle 10-15 dana da ima sa cim da pregura do sledece plate. To je bila svrha.
To je nekada bilo a danas je to 13. plata ili bonus pa ko je dobije dobije je ostali mogu samo da sanjaju i mislim da ne treba da bude zagarantovana zakonom .


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Šta jesti na poslu za ~140 dinara bruto Mesečno26.04.2012. u 13:32 - pre 146 meseci
a upravo regres najvisse trose u javnim preduzecima

sa prosekom plate od 60 tisuca, regres ili odnosno treca plata je oko 70000 godisnje, kao primer za racunicu sam uzo javna jasla koja su najizdasnija podno moje planine :D

mislim, planina nije moja, odnosno, mog grada podno planine
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Šta jesti na poslu za ~140 dinara bruto Mesečno26.04.2012. u 13:54 - pre 146 meseci
Citat:
cozmo_im
Pa izem mu misa ako moja firma moze da hendluje sve to, budi faca pa hendluj i ti. I moja firma ceka na povrate pdv-a, na isplatu porodiljskog i sve ostale refundacije, ceka na isplate klijenata po 6 meseci... i vise. Pa moze da isplati regres, organizuje odmor, isplati topli obrok.

Moze to i ovako:

ako moze to tvoja firma od 100 zaposlenih to da hendluje, ne znaci da moze i moja sa 10 zaposlenih...

Firma koja isplacuje zakonskih 20k je i dalje neka firma koja ne krsi zakon i koja hrani nekog i ne mora u opste da znaci da tu neko nekog iskoriscava.
Isto tako je veliki problem trudnica na bolovanju narocito u maloj firmi...u medjuvremenu neko mora da je zameni, a ona se vraca posle 2 godine, a posla nema za 2 osobe.

U ostalom svako moze da otvori firmu, pa nek deli plate i regres koliko misli da je posteno, naravno u okviru zakonom propisanog minimuma...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.static.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: Šta jesti na poslu za ~140 dinara bruto Mesečno26.04.2012. u 17:36 - pre 146 meseci
Ne znam kako je u Srbiji, ali zar regularno zaposleni ne dobijaju mesecne izvestaje od firme o platama? Bas taj papiric na kojem stoje sve cifre, pocevsi od gore sa bruto platom, pa svi porezi / doprinosi, pa podvucena crta i neto plata koja se uplacuje radniku?

Sto se tice 'dzeparca' - u Holandiji je to apsolutno najnormalnija stvar. Ovo je zakonski odredjeno na minimum od 8% bruto plate. Ovaj iznos svakog meseca odvaja poslodavac i dopisuje se na izvestaju o plati. Svakog maja meseca (i nikada drugacije; ako ste dali ili dobili otkaz u recimo septembru, onda ce u maju dogodine poslodavac da vam isplati 8% od poslednje bruto plate x 4 meseca (maj > septembar)) se ovaj iznos isplacuje radniku. Namerno je izabran maj, jer je pred letnje odmore. Verujem da vise od 90% holandjana ovaj novac namenski i koristi za odmor. Ostalih 10% koriste za recimo renoviranje, selidbu, nov auto, namestaj ili slicno.

Zasto su u Holandiji to zakonom propisali? Sa sajta vlade (slobodan prevod): "da bi se postarali o tome da se radnici mogu opustiti i odmoriti, imaju pravo na odmor prilikom kojeg se nastavljaju placati. Pored toga radnici imaju pravo na 'bonus za odmor' od minimalno 8% bruto godisnje plate."

Pored ovoga, manje / vise standard u Holandiji je da se radniku isplacuje kompenzacija za put. Ovo se svodi na 19 evrocenti po kilometru u jednom pravcu kuca > posao. Ja recimo svaki dan putujem 89 kilometara u jednom pravcu i na konto ovoga dobijam oko 400 evra neto za putne troskove. Medjutim, u dogovoru sa poslodavcem sam se odrekao tih 400 evra, ali dobio lease auto za uzvrat.

Pa onda dolazi penzija; sto vise (zivotnih) godina radnik ima, to on manje uplacuje penziju - a vise poslodavac. Mesecna penzija je u % u odnosu na bruto platu. Pa recimo, ako je to 100 evra, radnik sa 20 godina uplacuje 90% a poslodavac 10%. Radnik sa 35 godina uplacuje 50% - poslodavac 50%. Radnik sa 55 godina uplacuje 10% - poslodavac 90%.

Pa onda sekundarne beneficije; recimo, kod nas u firmi 'uplacujemo' (odbijaju od plate) 20 evra mesecno za klopu na poslu. Ali verujte da svako od nas pojede mnogo vise od 20 evra mesecno, ostatak nadopunjuje firma. Zatim mobilni telefon, do 50 evra mesecno uplacuje poslodavac, preko toga se odbija od plate. Laptop za dz. Ko radi i od kuce ima pravo i na 50% da deklarise internet koji placa kod kuce (jer mu treba za posao). Itd, itd itd...

Verujem da je u Holandiji u ovoj meri drugacije, jer je daleko veca konkurencija - sto dobrih poslodavaca, ali isto tako i dobrih radnika. Tako da se medjusobno 'grabe' i nude vise (sto poslodavci, sto radnici). Naravno i ovde ima 'nepravilnosti' kako kod poslodavaca, tako i kod radnika. Ali najcesce, ni jedni ni drugi ne sastave ni dva petka; propadnu, na ovaj ili onaj nacin. Na kraju krajeva i sam zakon funkcionise kako za poslodavce, tako i za radnike. Radniku koji namerno 'sabotira' se moze legalno dati otkaz bez posledica, ali isto tako i poslodavac koji se ne pridrzava zakona moze da popije cusku od drzave / zakona samo tako.

Anyway, vidim iz komentara da je radni mentalitet u Srbiji poprilicno 'zastareo' u mnogim pogledima. Zastareo u smislu da se oseca teznja ka pre 80-tim, a sa druge strane se oseca i veoma velika 'tenzija' u odgovorima. Od bicovanja do zore za minimalac, do nezadovoljstva poslodavcima sa drugim stvarima.

Sve mi se nekako svodi, na onu poznatu "ne mozes ti toliko malo da me platis, koliko malo ja mogu da radim".

Eh, da cisto reda radi, od recimo bruto plate od 2,300 evra - radniku ovde ostaje oko 1,600 neto. Znaci drzava / penzija / osiguranje uzmu 900 evra (koje poslodavac placa).
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Šta jesti na poslu za ~140 dinara bruto Mesečno26.04.2012. u 18:17 - pre 146 meseci
Eh ti uslovi su naucna fantastika za 98% radnika u Srbiji.

Sto se tice radne etike, ima nas koji zivimo u Srbiji a koji otpadamo od posla, pa se ne zalimo. Vec gledamo da iskoristimo prihode na sto bolji nacin.

Strasnije je to sto sve vise radnih ljudi gleda da ne placa penziju i zdravstveno jer je to u Srbiji dovedeno do apsurda. Da ne bude zabune, placamo, ali se pitamo cemu ?!?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Šta jesti na poslu za ~140 dinara bruto Mesečno26.04.2012. u 18:54 - pre 146 meseci
Citat:
mozdasamjaamozdainisam: ...
Anyway, vidim iz komentara da je radni mentalitet u Srbiji poprilicno 'zastareo' u mnogim pogledima. Zastareo u smislu da se oseca teznja ka pre 80-tim, a sa druge strane se oseca i veoma velika 'tenzija' u odgovorima. Od bicovanja do zore za minimalac, do nezadovoljstva poslodavcima sa drugim stvarima.

Sve mi se nekako svodi, na onu poznatu "ne mozes ti toliko malo da me platis, koliko malo ja mogu da radim".

Eh, da cisto reda radi, od recimo bruto plate od 2,300 evra - radniku ovde ostaje oko 1,600 neto. Znaci drzava / penzija / osiguranje uzmu 900 evra (koje poslodavac placa).

Nemam pojma kako je to u Holandiji, i nesto me ne zanima bas (iskreno!), ali si odlicno opisao stanje u Srbiji!

Ovo podvuceno ovde niko ne pominje jer je tu umesano nesto sto ovde nikoga "ne zanima", mislim na ono sto poslodavac placa. To nema veze, ko ga eeebe, uz'i mu sve, bre, mamu mu mangupsku, poslodavcevsku... :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Šta jesti na poslu za ~140 dinara bruto Mesečno26.04.2012. u 19:28 - pre 146 meseci
Holandija ima <5% nezaposlenih. Svako poredjenje je poredjenje baba i zaba. Drugo, sve je to tebi vec uracunato u bruto platu, ovo je samo matematicka gimnastika, da nemas regres imao bi 8% vecu platu na mesecnom nivou. Za poslodavca jedina vazna cifra je ukupan bruto trosak.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Šta jesti na poslu za ~140 dinara bruto Mesečno26.04.2012. u 21:23 - pre 146 meseci
Glupo je porediti se sa Holandijom, oni su vekovima harali, pljackali, prodavali roblje, i sada mogu da krckaju dobro ulozenu zaradu.
I da prave kejnzijanski model drustva, da podrzavaju filozofiju da nije radnik tu da obavi posao, vec da uziva u radu i lepo zivi od svog rada.

Kada si bogat(bilo kako) mozes i tri krsne slave da slavis.

No, kada vidim debilnu odredbu zakona, zapitam se cemu sluzi "obaveza placanja do iznosa koji moze da bude i 0 novcanih jedinica".

Tu se nesto krije iza grma, a najverovatnije je zamisao tekstopisca bila da nekako ozakoni trinaeste plate i kojekakve bonuse u javnim preduzecima. Pa posto zakon vazi za sve, a privredu su zasrafili sa gomilom nameta, ostavili su slobodno klizanje iznosa do nule. Da nepotrebno ne satiru poslodavce, nepotrebno u smislu odliva novca prema zaposlenima, prava steta(marva ce to lose spiskati), bolje da novac tece prema budzetu..

Tako da nije "gazda" kriv, nego zaposleni, sto nije nasao posao u nekom javnom preduzecu, recimo Telekom, oni redovno isplacuju sve svetski poznate varijante dodatka na platu.


Poz
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Šta jesti na poslu za ~140 dinara bruto Mesečno26.04.2012. u 21:44 - pre 146 meseci
Citat:
vladd: ...Tako da nije "gazda" kriv, ...

Ne, nije gazda kriv, gazda je glup sto se ne ugleda na Telekom pa bi verovatno imao situaciju kao sto je ima Telekom, niko ne bi picao protiv gazde, radili bi svojski... I ne treba biti mnogo pametan, malo pameti je dovoljno, ali dok god ima viska "radne snage" jednostavno ne mora da bude pametan - ne mora! - i tu se zavrsava prica!



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.upc-f.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: Šta jesti na poslu za ~140 dinara bruto Mesečno26.04.2012. u 22:44 - pre 146 meseci
Ma nisam ni mislio porediti Holandiju i Srbiju, znam da to nema dodirnih tacaka, na zalost; ali zar se radnicima u Srbiji ne daju izvestaji o plati? Ili ih niko ne cita? Ja u Holandiji svakog meseca proverim, ako nista drugo znaju se napraviti i tu ne namerne (administrativne) greske sto u moju dobiti ili ne, ali se pravovremeno moraju ispraviti.

Za postavljaca teme, ja verujem da je tvoj poslodavac - zakonski ispostovao minimum koji ti mora isplatiti. I za to, da ne bude zabune - ne krivim tvog poslodavca, vec drzavu koja mu je to imbecilnim zakonima omogucila.

@vladd, Holandija i dan danas 'uvozi' jeftinu radnu snagu ili seli proizvodnju u drzave treceg sveta. Procitah danas da su holandjani kupili 1 ili 2 mlekare u Srbiji. Naravno da radnicima nece davati u Srbiji holandske plate, pa nisu ih zato kupili. Ali da se razumemo, barem danas (ne mogu da pricam sta je bilo pre 100+ godina) su holandjani poprilicno fer u medjuljudskim (a tu spadaju i poslovni) odnosima. Ako si vredan i trudis se, bices i nagradjen. I mislim da je u tome i najveca sustinska razlika izmedju Srbije i Holandije. U Srbiji mozes da se raspadnes od rada i da ti na kraju meseca ostane 300 evra duga. U Holandiji, ako vredis - ali i ako znas da se prodas - mozes da zaista i zaradis.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Šta jesti na poslu za ~140 dinara bruto Mesečno27.04.2012. u 07:47 - pre 146 meseci
Citat:
mozdasamjaamozdainisam: Ma nisam ni mislio porediti Holandiju i Srbiju, znam da to nema dodirnih tacaka, na zalost; ali zar se radnicima u Srbiji ne daju izvestaji o plati? Ili ih niko ne cita? Ja u Holandiji svakog meseca proverim, ako nista drugo znaju se napraviti i tu ne namerne (administrativne) greske sto u moju dobiti ili ne, ali se pravovremeno moraju ispraviti.

Ne radi se tu samo o čitanju izveštaja o plati... Radi se o tome da je ovde u mentalitetu duboko ukorenjen pojam neto plate kao fakta, a to što piše na nekom papiriću šta radnika boli uvo kad je on dogovorio neto platu i to je dobio...

Primerno, sa radnikom je dogovorena 400 evra plata, on je primio tih 400 evra i papirić na kome piše da je firma dala ukupno 700 evra državi... Nek je dala i 5000 evra njega zabole ćošak, on je dobio svojih ugovorenih 400 evra...

Međutim kada bi se radniku predočilo da je njegova plata 700 evra, jer on toliko zaradi preduzeću i toliko vredi, a da od tih 700 evra koje je ON zaradio država uzme 300 evra a njemu ostavi 400, e onda bi možda i stavio prst na čelo pa mu ne bi bilo pravo da on radi, a bratski deli sa državom zarađeno...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Šta jesti na poslu za ~140 dinara bruto Mesečno27.04.2012. u 08:00 - pre 146 meseci
Citat:
ventura: Ne radi se tu samo o čitanju izveštaja o plati... Radi se o tome da je ovde u mentalitetu duboko ukorenjen pojam neto plate kao fakta, a to što piše na nekom papiriću šta radnika boli uvo kad je on dogovorio neto platu i to je dobio...

Takođe je duboko ukorenjen pojam da se deo plate "daje državi". A svima je jasno da se najvećim delom zapravo uplaćuje zdravstveno i socijalno osiguranje. I naravno, porez se "daje državi".

Tek od skoro je zdravstveni fond počeo ozbiljno da zavodi red. Zna se ko izdaje recept , zna se ko je uzeo ("besplatni") lek, zna se kako se overava knjižica, i šte se može sa neoverenom knjižicom. Jeste, ne teče baš sve glatko, ali ide se u dobrom pravcu. A kad se ne plati zdravstveno ("ne da se državi") onda kuku-lele - daj da štrajkujemo glađu !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Šta jesti na poslu za ~140 dinara bruto Mesečno27.04.2012. u 09:36 - pre 146 meseci
Ja bas i ne vidim neke benefite o tog uvodjenja reda u zdravstvo, jedino su postrozili kome izdaju i kako overavaju knjizice, i kako naplacuju participaciju, sve drugo je isto kao i pre.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Šta jesti na poslu za ~140 dinara bruto Mesečno27.04.2012. u 10:31 - pre 146 meseci
Citat:
Java Beograd: Takođe je duboko ukorenjen pojam da se deo plate "daje državi". A svima je jasno da se najvećim delom zapravo uplaćuje zdravstveno i socijalno osiguranje. I naravno, porez se "daje državi".

Tek od skoro je zdravstveni fond počeo ozbiljno da zavodi red. Zna se ko izdaje recept , zna se ko je uzeo ("besplatni") lek, zna se kako se overava knjižica, i šte se može sa neoverenom knjižicom. Jeste, ne teče baš sve glatko, ali ide se u dobrom pravcu. A kad se ne plati zdravstveno ("ne da se državi") onda kuku-lele - daj da štrajkujemo glađu !

To bi bilo odlično da je zaista tako.

Uzmimo za primer 2011. godinu. U toj godini je bilo u proseku 1.755.372 zaposlenih (izvor) i prosečna neto plata je bila 37.967 dinara (izvor), a u budžet ministarstva zdravlja za tu godinu je bio 3.7 milijardi dinara (izvor).

Pošto je prosečna plata bila 37 hiljada dinara, to znači da je na osnovu doprinosa za zdravstveno osiguranje od 1.75 miliona radnika izdvojeno 11.4 milijardi dinara. Ako vidimo da je u budžet ministarstva zdravlja otišlo ukupno 3.7 milijardi dinara, odnosno 3 puta manje novca nego što je realno izdvojeno za zdravstveno osiguranje, razliku od 7.7 milijardi dinara su ili pojeli miševi ili uzela država...

 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Šta jesti na poslu za ~140 dinara bruto Mesečno27.04.2012. u 11:09 - pre 146 meseci
al i dalje ne rekosmo coveku sta da pojede za 140 kinti
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Šta jesti na poslu za ~140 dinara bruto Mesečno27.04.2012. u 11:41 - pre 146 meseci
Pa sa obzirom na to da je pitanje bilo cinicno ni odgovor ne moze biti drugaciji :)

Svaki dan kupi pola hleba i parizera za 6 dinara i bice za 23 radna dana. Ako ne moze ondak nek jede kolace.

Ili, kao sto rade i drugi sa takvim primanjima, nek "subvencionise" topli obrok od plate. Ili nek proba da se zaposli kod cozmo-a. Ili, nek konacno skonta zivotnu istinu Srbije i nek okupi ljude u slicnoj situaciji u stranku koja ce da iznese realan ekonomski program i nek pokusa i druge da ubedi da je to bolje. Mozda nece uspeti iz prve, ali ako nezaposlenost dogura do 40% i prosecna primanja u Srbiji padnu ispod 200e mozda ce i ostali nauciti tu surovu lekciju pa ce mozda konacno Srbija dobiti svoju prvu pravu pro-kapitalisticku vlast u kojoj ti niko nece garantovati nista sem javne kuhinje ali i u kojoj niko nece ni morati da ti garantuje bilo sta sem toga.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Šta jesti na poslu za ~140 dinara bruto Mesečno27.04.2012. u 11:46 - pre 146 meseci
^^
Zavisi od njega samog. Ako ne jede meso (veganska posla i slicno) nema problema, pocelo bilje sve u šesn'es' pa ce se lako snaci. Ako jede meso - u problemu je. A i nije rekao koliko on sam osvaja za klopu na poslu. Znamo, i to je rekao, da poslodavac daje 140 dinara mesecno, ok, a koliko on sam sebi daje - to ne rece ili sam ja prevideo?!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Šta jesti na poslu za ~140 dinara bruto Mesečno27.04.2012. u 11:53 - pre 146 meseci
Ja mislim da za 140 dinara mesečno bilo koja porcija Sun Gazing-a može da se obezbedi... više puta na dan!
Možda se njegov gazda potajno zalaže čo'ek za to, samo ga nije obavestio..
about:networking
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Šta jesti na poslu za ~140 dinara bruto Mesečno27.04.2012. u 12:34 - pre 146 meseci
Citat:
plus_minus: Ja mislim da za 140 dinara mesečno bilo koja porcija Sun Gazing-a može da se obezbedi... više puta na dan!
...

Uf, ne setih se toga. Tako moze i da se uspara tih 140 dinara, a slozicete se, na nekom desetogodisnjoj ili dvadesetogodisnjoj racunici - to moze da bude lepa para u dzepu! Pa onda poslodavcac ne valja! Cudan neki narod seta ovuda...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Šta jesti na poslu za ~140 dinara bruto Mesečno27.04.2012. u 12:54 - pre 146 meseci
Moze i da predlozi gazdi da mu smanji platu a poveca topli obrok, siguran sam da ce da pristane.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Šta jesti na poslu za ~140 dinara bruto Mesečno

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 15695 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.