Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uspon i pad SFRJ,analiza 50-tak godina postojanja jedne drzave

elitemadzone.org :: MadZone :: Uspon i pad SFRJ,analiza 50-tak godina postojanja jedne drzave
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 66026 | Odgovora: 299 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Uspon i pad SFRJ,analiza 50-tak godina postojanja jedne drzave11.05.2012. u 13:49 - pre 144 meseci
Za one sto ne vole da citaju:



 
+1

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
93.87.45.*



+336 Profil

icon Re: Uspon i pad SFRJ,analiza 50-tak godina postojanja jedne drzave11.05.2012. u 14:08 - pre 144 meseci
g. @Devanagari,
nikada ni u jednom trenutku nisam tvrdio da sam komunista ili socijalista, niti agitujem za takav "izum". ali sam tvrdo protivu sadašnjeg "izuma" koji se u našem slučaju zove preslobodni liberalni kapitaliz(u)am.
Drugo, sa svojim prilogom si trebao da se pojaviš u drugoj temi, ovu si promašio...
Prof. dr Miroslav Prokopijevic je potpunoma u pravu, mi smo iz socijaliz(u)ma vraćeni nekoliko koraka unazad a to društveno uređenje se naziva feudaliz(u)am, što je upravo ono što većina ljudi i nevidi, kao što je mnogopoštovani @Odin from Valhalla, a i ti si tu negde, vrzmaš se u predvorju...
Vratimo se na temu "Uspon i pad SFRJ"
PS.
Eto ja volim da čitam, pa i da pogledam...
Pozdrav
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Uspon i pad SFRJ,analiza 50-tak godina postojanja jedne drzave11.05.2012. u 14:39 - pre 144 meseci
^
Uf, ala si ti do(u)sadan.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+2

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
93.87.45.*



+336 Profil

icon Re: Uspon i pad SFRJ,analiza 50-tak godina postojanja jedne drzave11.05.2012. u 15:05 - pre 144 meseci
Naravno, dete koje neplače i nedobije sise; ako ti je dosadno, vrati se za mix pult pa "išćekaj" 200-300 "jevreja", verovatno će ti biti interesantnije...
 
+2

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Uspon i pad SFRJ,analiza 50-tak godina postojanja jedne drzave11.05.2012. u 15:12 - pre 144 meseci
Citat:
rade.zrnic: u našem slučaju zove preslobodni liberalni kapitaliz(u)am.
....
vraćeni nekoliko koraka unazad a to društveno uređenje se naziva feudaliz(u)am, što je upravo ono što većina ljudi i nevidi,

Pa je li kapitalizam ili je feudalizam?!
Kako ocekujes da ikom budes jasan kad sam sa sobom nisi nacisto?

[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 11.05.2012. u 16:48 GMT+1]
 
+3

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Uspon i pad SFRJ,analiza 50-tak godina postojanja jedne drzave11.05.2012. u 15:27 - pre 144 meseci
Citat:
rade.zrnic: Naravno, dete koje neplače i nedobije sise; ako ti je dosadno, vrati se za mix pult pa "išćekaj" 200-300 "jevreja", verovatno će ti biti interesantnije...

Opet ti sa licnim obracanjem a na osnovu privatnog zivota? Pa ok, moze i tako, samo ne vidim da nekome sa toliko godina moze da bude krivo sto neko zivi dobro?! Ali to govori o tebi kao coveku a u to ne ulazim.

Inace smaras sa nacinom pisanja i to za medalju! Da ne pominjem sustinu onoga sto pises. Probudis se (prodje ti ban!) pa onda drzis lekcije koje nikoga ne zanimaju, a na besmisleno los nacin! Imas li nesto na temu da kazes a da neko nije to vec detaljno pretresao do sada?!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+2

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Uspon i pad SFRJ,analiza 50-tak godina postojanja jedne drzave11.05.2012. u 16:19 - pre 144 meseci
@rade mislio si valjda iscek(u)aj evrice :D

Vruc(u)e danas pa sam pobenavi(u)o, izvinite na OFF.

 
+1

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
93.87.45.*



+336 Profil

icon Re: Uspon i pad SFRJ,analiza 50-tak godina postojanja jedne drzave11.05.2012. u 17:01 - pre 144 meseci
@Ivane, izvinjavamo na "OFF"-u, tj. ja prihvatam izvinjenje, ustvari i nevidim zašto se izvinjavaš? Mislim da gramatičke greške i nisu toliko bitne... Recimo, da to napišeš srpskim jezikom, možda bi razumeo i onaj ko ne govori engleski...
@Šćeka, da ti sam nisi naveo primer "zarade" u tvom privatnom životu, ja to sasvim sigurno nebih spomenuo.
Ako ti se "nebuloze" o kojima pišem ne sviđaju, brate nemo' da jih slovkaš, sričeš, speluješ ili kako već voleš; moreš da ih upiš(a)eš u notnu svesku pa odgudi nešto... Nego...
Jel' mi ono o usponu i padu SFRJot ili menjamo temu?
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Uspon i pad SFRJ,analiza 50-tak godina postojanja jedne drzave11.05.2012. u 17:53 - pre 144 meseci
@rade.zrnic
Ma radi ti sta hoces, zar ne vidis da te ljudi ignorisu radi tvog nacina pisanja, odnosno, zar ne vidis da se sprdaju sa tobom! Vidis, cak i tvoje ironisanje kao sa mojom zaradom je ljigavo, o tome ti pricam. A samo se zapitaj zasto si bio banovan? Zato sto si bio ok, ili zato sto si bio takav kakav si! Pazi ovo:

Citat:
rade.zrnic: ...
Ako ti se "nebuloze" o kojima pišem ne sviđaju, brate nemo' da jih slovkaš, sričeš, speluješ ili kako već voleš; moreš da ih upiš(a)eš u notnu svesku pa odgudi nešto... Nego...
...

Ovo je ponasanje nezrelog klinca koji pokusava da na neprimeren nacin pokaze nekome nesto. Samo sto ti je isteklo kazneno vreme, vec si poceo, i to od prve poruke, da budes drcan i tako nastavljas i sada.

Ok, radi sta hoces, ja te ignorisem ubuduce pa pisi do mile volje, u stvari dok opet ne popijes ban jer to sebi ocigledno gradis! Samo tako nastavi.



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+2

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
93.87.45.*



+336 Profil

icon Re: Uspon i pad SFRJ,analiza 50-tak godina postojanja jedne drzave11.05.2012. u 18:01 - pre 144 meseci
@Šćeka, evo i od mene drugi +. Bog te veselio...
 
+1

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.230.*



+627 Profil

icon Re: Uspon i pad SFRJ,analiza 50-tak godina postojanja jedne drzave11.05.2012. u 18:07 - pre 144 meseci
...da se diskretno nadovežem na off/topic: koja je fora sa tim (u)?
_._/._./_ _ _/_.
 
+2

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Uspon i pad SFRJ,analiza 50-tak godina postojanja jedne drzave11.05.2012. u 18:13 - pre 144 meseci
^

Citat:
trabunjati nesto u maniru bubuljicara u pubertetu koji je uzeo da svrlja neke stihove Dzima Morisona po nekom skolskom zidu samo iz njemu samom znanih smislova i pobuda...
 
+5

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
93.87.45.*



+336 Profil

icon Re: Uspon i pad SFRJ,analiza 50-tak godina postojanja jedne drzave11.05.2012. u 18:17 - pre 144 meseci
@Valerijan,
prosto je objašnjenje, sasvim slučajno sam u razgovoru sa jednim običnim čovekom čuo komentar: "Aman ljudi, dosta mi je tih izuma, komunizum, socijalizum, kapitalizum, daj bre da neko izumi nešto 'đe ću moći živjeti ka' čo'j'k.
Pozdrav
 
+2

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.230.*



+627 Profil

icon Re: Uspon i pad SFRJ,analiza 50-tak godina postojanja jedne drzave11.05.2012. u 18:25 - pre 144 meseci
hvala, hvala

Da li to znači da to (u) ima dva objašnjenja/tumačenja?
_._/._./_ _ _/_.
 
0

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
93.87.45.*



+336 Profil

icon Re: Uspon i pad SFRJ,analiza 50-tak godina postojanja jedne drzave11.05.2012. u 18:28 - pre 144 meseci
Bravo @Odine,
ko bi znao iz kojih ti "smislova" kopiraš poruke, ako nemaš šta pametnije da kažeš iliti napišeš, nemoraš ni to. Ustvari, ti se verovatno držiš stare izreke "ponavljanje je Majka Mudrosti" tako da ti nemožemo uzeti za zlo.
@Valerijan-e, samo upotrebi samoglasnik u zagradi a izostavi sledeći...
 
+1

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
93.87.45.*



+336 Profil

icon Re: Uspon i pad SFRJ,analiza 50-tak godina postojanja jedne drzave11.05.2012. u 19:28 - pre 144 meseci
Moj post na 13. strani od 11.05.2012 u 8.34 časova.
Neko mi je dao - (minus). Ajd', taj n(i)eko ako ima šta da ospori iz tog navoda neka bude hrabar pa to i obrazloži.
Većina onih koji agituju protiv, to rade iz potrebe da nešto pišu i mudruju ali u stvari i nemaju pojma o čamu se diskutuje. 'đe sva vojska, tu i mali Mujo...
 
+1

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Uspon i pad SFRJ,analiza 50-tak godina postojanja jedne drzave14.05.2012. u 11:30 - pre 144 meseci
Ne znam sto te pogadjaju minusi, ili jos gore, ako te raduju plusici. Valjda sam znas da je ono sto si rekao stameno, ne treba ti valjda potvrda javnosti.

Javnost ume da bude nesuvisla.

Elem, metodologije iskrivljavanja istorije su vec znacajno poznate, i kako se rade i sa kojom namerom. Takodje, savremeni spin u marketingu, sluzi da izbezumi korisnika, da ga zaustavi u jednom trenutku i da mu plasira pitku vodu, iz koje ce, u gugnguli informacija, najlakse, najbrze i najbezbolnije SAM da zakljuci ono sto je spin manager zamislio.

Vrhunski spin je bio kada je u pitanju JBT. to uz medjunarodnu pomoc. Pozer i bonvivan, uvek je previse oklevao kada je trebalo donositi drzavnicke odluke, ali je zato bio prek i nagao, kada su u pitanju policijsko -politicke odluke, hapsenja, devastiranja, eliminacije nepodobnih(od politicke, javne, do fizicke).

Po meni, u pitanju je bio TRIPTIH, jedan pametan, jedan poliicajac u dusi, i jedan bravar, Kardelj, Dolanc, Broz..respektivno.
Ostali su bili u piramidi, da slusaju, da budu zadovoljni i da sprovode zamisli.

Poz
 
0

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Uspon i pad SFRJ,analiza 50-tak godina postojanja jedne drzave04.05.2019. u 22:09 - pre 59 meseci
Na današnji dan umro je Drug Tito



Citat:
Na današnji dan umro je Tito

Na današnji dan 1980. umro je predsednik SFR Jugoslavije Josip Broz Tito.

Tito je bio veliki strateg, političar i državnik, lider Komunističke partije Jugoslavije, vođa jugoslovenskih partizana u Drugom svetskom ratu, koji je narodnooslobodilački rat i revoluciju doveo do pobjede, maršal Jugoslavije, predsednik Republike bez ograničenja trajanja mandata, predsednik SKJ, predsednik Predsjedništva SFRJ, vrhovni komandant oružanih snaga SFRJ i predsednik Saveta narodne odbrane, piše RTCG.

U međunarodnoj politici bio je jedan od najistaknutijih pobornika mira i aktivne koegzistencije, prava samoopredjeljenja i ravnopravnosti među narodima.

Izveo je zemlju iz sovjetskog bloka i bio vođa Pokreta nesvrstanih. Bio je počasni član svih akademija u Jugoslaviji i mnogih u inostranstvu. Odlikovan je Ordenom narodnog heroja (tri puta), Ordenom junaka socijalističkog rada, Ordenom Lenjina (SSSR) i mnogim drugim domaćim i stranim odlikovanjima.

Nehruovu nagradu (Indija) dobio je 1973. za međunarodno razumevanje. Titovi govori, članci i ostali politički i teorijski radovi objavljeni su u više izdanja u SFRJ i u inostranstvu.

Sahrani Josipa Broza Tita, u Beogradu 8. maja, prisustvovali su predstavnici više od 120 zemalja, kao i predstavnici više od 200 partija u svijetu. Televizijski prenos sahrane preuzele su televizijske stanice u više od 40 zemalja.
Prikačeni fajlovi
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Uspon i pad SFRJ,analiza 50-tak godina postojanja jedne drzave05.05.2019. u 01:30 - pre 59 meseci
Taman posla kad mu ne bi dostavili "biografiju" uz svako pominjanje, ladno bi smo zaboravili sve uspehe tog velikog čoveka :)
U biografiji nedostaje da je napravio takav kult ličnosti da neki i posle njegove smrti misle da ga vole i da je bio veliki čovek.
Svojim debilizmom uništio ideju bilo kakve zajedničke države na ovim prostorima va vjek i vjekov.
Nemoj da pricas?
 
+1

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Uspon i pad SFRJ,analiza 50-tak godina postojanja jedne drzave05.05.2019. u 07:08 - pre 59 meseci
Hmm, prakticno samo jedno relevatno medj. priznanje - Orden Lenjina, ne racunam ove sto je sam sebi davao ili se djorao sa nesvrstanim drugarima. Mislio sam da je vise.
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Uspon i pad SFRJ,analiza 50-tak godina postojanja jedne drzave
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 66026 | Odgovora: 299 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.