Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bus Plus doplatna karta - Platiti ili ne?

elitemadzone.org :: MadZone :: Bus Plus doplatna karta - Platiti ili ne?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22804 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Bus Plus doplatna karta - Platiti ili ne?09.05.2012. u 11:39 - pre 145 meseci
Normalno da će tema da ode na dnevnu politiku kad se govori o plaćanju i kažnjavanju, ovde i sada.

Onaj majmun potrošio 24 miliona državnih para na nepostojeći satelit, za onog drugog majmuna plaćen milion zato što je pobegao iz Amerike ... I sad ja treba da osećam grižu savesti zato što sam oštetio državu za dve vožnje busom ?!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Dr.sima

Član broj: 6237
Poruke: 478



+119 Profil

icon Re: Bus Plus doplatna karta - Platiti ili ne?09.05.2012. u 15:59 - pre 145 meseci
Pravi protest bi bio da im niko ne plati pos*** preskupu kartu dva-tri meseca i onda bi skapirali da nesto nije uredu. Bez obzira koliko konrolora uveli sudstvo ne bi moglo da se izbori sa tolikom kolicinom predmeta, a i od pozitivnih presuda procenat napalte bi bio jako mali. Ovo se vec desilo u proslosti, pa su nudili otkupljivanje starih kazni po principu daj sta das.
Prevoz u inostranstvu je krajnje neumesno i porediti sa ovom BEDOM u Beogradu (nit voznog reda, niti su autobusi ispravni, nit sistem dopune radi, niti ima kartonskih bus-plus kartica, nego samo plasticne, koje kostaju 250din, lesenje za ljude koji dodju jednom u Beograd u godinu dana i treba negde da odu.)

I kao zakljucak vidjenja ove teme...
Riba smrdi od glave, ne od repa
Nije Sloba kriv, mi smo go***

edit:
Moj burazer ima jedno 20ak kazni. Kaze covek, nisam ja stoka da cekam dva dana u redu i da me neko ponizava da bi njima ostavio pare za markicu, ovako umesto markice nece dinara jednog videti. i od tada nije ni jednu kartu kupio niti ima nameru da plati bilo koju od kazni.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Bus Plus doplatna karta - Platiti ili ne?09.05.2012. u 16:08 - pre 145 meseci
Sistem BusPljus je totalno nefunkcionalan.
Minimalan je broj trafika gde se može dopuniti, a i na njima vrlo često ne funkcioniše dopuna.
Vlasnici privatnih trafika neće da prodaju dopune, jer im prevarantska firma Apex Solution d.o.o. nudi samo 1% zarade od prodaje.
Inače prevaranti Apex Solution d.o.o. imaju više od 8% od BRUTO vrednosti karata.
Prevarantska firma Apex Solution d.o.o. ima samo četiri zaposlena i osnivački ulog od nekoliko stotina evra.
Ceo sistem je jedna velika prevara ekipe na čelu sa Đilasom.
Građani Beograda se svakodnevno pljačkaju.
60 dinara je previsoka cena.

Što bi čovek koji ima kartonsku (40 dinara) ili plastičnu (250 dinara) nepersonalzovanu Bus+ kraticu morao 2 puta skuplje da plaća cenu vožnje kod vozača?
Može se proveriti da u predmetno vreme na predmetnim trafikama nije radio sistem i ne mogu ti ništa.
Nisi lud da im plaćaš doplatnu kartu.
 
Odgovor na temu

DusanT1

Član broj: 231860
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bus Plus doplatna karta - Platiti ili ne?09.05.2012. u 18:55 - pre 145 meseci
To sa Apexom, Djilasom, i budalastinom da mesecne karte moraju da se chekiraju pri svakom ulasku, samo da bi Djilasova marketinska agencija imala najpreciznije targetiranje reklama, to je tek kriminal.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Bus Plus doplatna karta - Platiti ili ne?09.05.2012. u 20:46 - pre 145 meseci
Vlaidiranje za sve vrste karata je uvedeno kako bi se znalo gde se preseda kako bi se izmenile postojece ili uvele nove linije.

Price o marketinskim agencijama su cisto lupetanje onih koji o crm-u nista ne znaju.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Bus Plus doplatna karta - Platiti ili ne?09.05.2012. u 21:04 - pre 145 meseci
OK, tebe su ubedili da je to razlog...
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Bus Plus doplatna karta - Platiti ili ne?09.05.2012. u 21:11 - pre 145 meseci
I posle 100 dana korišćenja još uvek ne znaju gde putnici presedaju?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Bus Plus doplatna karta - Platiti ili ne?09.05.2012. u 21:18 - pre 145 meseci
Citat:
Informer: Vlaidiranje za sve vrste karata je uvedeno kako bi se znalo gde se preseda kako bi se izmenile postojece ili uvele nove linije.


Tome je ranije sluzio jedan sa sveskom koji stoji na stanici i belezi kad koji autobus dolazi, jel guzva i tako to. Nije mu trebao ni GPS, ni GPRS, ni tac skrin, a bio je podjednako efikasan.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Bus Plus doplatna karta - Platiti ili ne?09.05.2012. u 22:27 - pre 145 meseci
Citat:
Informer: Vlaidiranje za sve vrste karata je uvedeno kako bi se znalo gde se preseda kako bi se izmenile postojece ili uvele nove linije.

Šta ti znači to preseda?
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Bus Plus doplatna karta - Platiti ili ne?09.05.2012. u 22:34 - pre 145 meseci
@3way

Uvek je cika sa tefterom koji radi svoj posao kako treba bolji nego kad to radi program. U ovom slucaju artificial intelligence = utter stpidity = gomila beskorisnih informacija = FAIL
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Bus Plus doplatna karta - Platiti ili ne?09.05.2012. u 22:39 - pre 145 meseci
Vi kao da ste kolektivno lobotomisani pa se ne sećate na šta je ličio gradski prevoz u Beogradu pre nekih 10-tak godina... A ako me sećanje dobro služi, karte nisu bile besplatne tada već su koštale tu i tamo kao i danas u odnosu na prosečnu platu i inflaciju...

Šta treba da uvedu levitirajuće tramvaje i autobuse da bi se bagra smilovala da plati kartu? Oh, gospodin se vozi samo dve stanice, moje izvinjenje u tom slučaju, kartu nije potrebno platiti tada već samo kada gospoda nađe za shodno... Znamo svi da bi mu se osušile obe noge ako bi prepešačio tu razdaljinu...

A inače vašu želju za protestom zbog visokih cena karata apsolutno podržavam! Samo nemojte da protestvujete tako što će te se voziti tim istim autobusima bez plaćanja karata, već put pod noge ili dupe na bicikl, pa tako do odredišta.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Bus Plus doplatna karta - Platiti ili ne?09.05.2012. u 22:46 - pre 145 meseci
Pa znaš kako, što se kolektivne lobotomije tiče ona se zasigurno odnosi na celokupnu vlast, jer takvo odsustvo inventivnosti, takta , osećaja za dobro rešenje, može se jedino kolektivnom lobotomijom vlasti objasniti.
Jel BAŠ toliki problem uvesti važenje karte u jedinici vremena, sat, satipo .....mis'immm...
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Bus Plus doplatna karta - Platiti ili ne?09.05.2012. u 23:24 - pre 145 meseci
@ventura
Mi da smo neki, gradski saobracaj bi bio pokriven iz budzeta, zato sto bi grad imao dovoljno postenog posla od koga uzima porez.
Ali nismo, lakse je upropastiti i ono malo sto smo imali, izgradjeno u vreme Tita i izmisljati razne nacine kako izvuci gradjanima pare iz dzepa, pritom ne obezbediti im mogucnost za adekvatan priliv istih.
Realno...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Bus Plus doplatna karta - Platiti ili ne?09.05.2012. u 23:35 - pre 145 meseci
Treba naravno uvesti karte koje vaze vremenski (sat vremena je dosta), ali to bi onda bilo neprofitabilno. Ovako 60 po 60 pogaca. Mora od necega gospoda da zivi jel' tako? Sto se tice tih kratkih relacija za koje mi odredjeni drze pridike, u vecini slucajeva ih prepesacim, a pre buspljusa sam godinama imao markicu koju sam uredno placao...
 
Odgovor na temu

DusanT1

Član broj: 231860
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bus Plus doplatna karta - Platiti ili ne?09.05.2012. u 23:47 - pre 145 meseci
Cik probajte da dopunite / kupite bus plus na potezu od Brankovog mosta do hotela Jugoslavija. Nema uopste dileme da ne treba placati kratke relacije. Jer na vecini kratkih relacija ni nemate mogucnost da kupite kartu. Osim ako hocete da za par stanica placate kod vozaca duplu cenu.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Bus Plus doplatna karta - Platiti ili ne?10.05.2012. u 06:48 - pre 145 meseci
Citat:
DusanT1: Nema uopste dileme da ne treba placati kratke relacije. Jer na vecini kratkih relacija ni nemate mogucnost da kupite kartu.

Ma to je samo ventura u dilemi...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Bus Plus doplatna karta - Platiti ili ne?10.05.2012. u 07:32 - pre 145 meseci
Citat:
Binary Mind: Treba naravno uvesti karte koje vaze vremenski (sat vremena je dosta), ali to bi onda bilo neprofitabilno. Ovako 60 po 60 pogaca. ;) Mora od necega gospoda da zivi jel' tako?

A inače je gradski prevoz profitabilan u PM... Toliko su profitabilni sa tim bezobraznim cenama karata da se iz džepova svih građana Beograda, uključujući i one koji nogom nisu kročili u gradski prevoz decenijama, uzima novac i daje GSP-u kako bi i dalje mogao da prevozi ove pametnjakoviće koji smatraju da se karta plaća po subjektivnom raspoloženju tog dana...
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Bus Plus doplatna karta - Platiti ili ne?10.05.2012. u 07:43 - pre 145 meseci
Pa ako se tako uzima od svih nas za GSP, A UZIMA SE, onda je ipak pravo pitanje čemu služe tih "60" dinara?!
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Bus Plus doplatna karta - Platiti ili ne?10.05.2012. u 08:33 - pre 145 meseci
Ja se CRM-om bavim vec sedam godina u poslovnim sistemima cije baze klijenata daleko prevazilaze broj korisnika GSP Beograd tako da mene niko nista nije "ubedjivao". Cim sam video da traze da se validiraju putnici pri svakom ulasku bilo mi je tacno jasno zasto se to trazi. Nisu to oni izmislili vec je to smislio neko mnogo pametniji od njih.

Naravno, sad ce da se nadje neko i da kaze "A zasto se u Nemackoj putnici ne validiraju pri svakom ulasku?". Pa prosto zato sto im je skupo da prelaze sa uhodanog sistema. Isto kao i kod televizije. Mi smo uveli DVB-T2 jer je nama sve jedno posto nemamo nista a oni i dalje furaju DVB-T1 jer su mnogo ulozili u to dok smo se mi ladili i sada im je skupo da prelaze.

Inace, u Italiji postoji validiranje na ulasku u metro stanicu cak i za one koji imaju mesecnu kartu (fizicki ne mogu da udju u stanicu ako ne prinesu karticu citacu). Oni doduse, jos nisu resili problem presedanja (kada se preseda sa jedne na drugu metro liniju onda ne mora validacija).

A taj cika koji je kod nas popisivao nije radio isto sto ce i sadasnji sistem da radi. On je popisivao samo broj putnika ali nije znao ko gde preseda i zasto. A to je jako bitno kako bi se uvele nove linije i smanjilo presedanje. Verovali vi ili ne ali presedanje osim sto je trosak za putnika (vreme, novac, zivci... itd) takodje je trosak i za prevoznika. I njima se vise isplati da putnici sto manje presedaju.

Ovo sam sve pisao za one koji zaista zele nesto da razumeju. Oni koji se celog zivota bave iskljucivo teorijama zavere mogu odmah da preskoce ovu poruku.

edit:

Citat:
Vasastajić: Jel BAŠ toliki problem uvesti važenje karte u jedinici vremena, sat, satipo .....mis'immm...


I sta to menja? Ovi sto se voze dve stanice i smatraju da ne treba da plate ce i u tom slucaju da se voze za dzabe jer "Sto da placam sat vremena kad se vozim samo dva minuta?".

[Ovu poruku je menjao Informer dana 10.05.2012. u 09:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Bus Plus doplatna karta - Platiti ili ne?10.05.2012. u 09:38 - pre 145 meseci
Citat:
Vasastajić: Pa ako se tako uzima od svih nas za GSP, A UZIMA SE, onda je ipak pravo pitanje čemu služe tih "60" dinara?!

A zašto ja da plaćam gorivo 150 dinara?

Ako ću tebi da plaćam prevoz autobusom, zašto se ti ne bi odrekao dela novca koji ja dajem državi kada sipam gorivo? Što bi ti bio privilegovan, a ja ne?

Lično smatram da je ok da grad donekle subvencioniše javni prevoz jer to direktno utiče na kvalitet života u tom istom gradu, ali isto tako oni koji ga koriste trebalo bi da snose i najveći deo troškova istog baš kroz naplatu karata kao što je praksa svugde u svetu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Bus Plus doplatna karta - Platiti ili ne?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22804 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.