Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gorenje 102B problem

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Gorenje 102B problem

[ Pregleda: 2334 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.adsl.beocity.net.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Gorenje 102B problem20.05.2012. u 15:15 - pre 145 meseci
Pozdrav svima ponovo,

imam mašinu Gorenje 102B i probleme sa njom. U iznajmljenom smo stanu, pa nisam hteo da se petljam sa mašinom, niti ja da zovem ikoga, niti da kupim novu mašinu koja košta manje od prosečnog mobilnog telefona, već sam pustio gazdu da zove majstora i tu nastupaju problemi - prvi je što majstor običnu šklopociju popravlja već TRI nedelje i nikako mu ne ide :).


Histogram:

0) Veš mašina pere veš
1) Veš mašina non stop puni vodom bubanj, pa preliva - majstor dolazi da proveri ceva i prestostat i menja prestostat
2) Veš mašina zaglavljuje na 60 stepeni - majstor dolazi i posle petog puta menja termostat - sada radi ok
3) Veš mašina zaglavljuje na ispiranju veša - majstor dolazi i menja motorić od programatora - prolazi kako treba

sve se ovo dešava u poslednje tri nedelje, posle prve intervencije majstora (koga ne krivim ni za šta, osim za to da na slepo popravlja veš mašinu već tri nedelje)

Sada, mašina prolazi dobro, ali veš malo miriše na prašak, na omekšivač nikako, fleke od kafe na vešu nisu isprane, itd. - dakle - veš ne pere dobro.

Zna li neko odakle da počnem da tražim kvar, da li da uopšte počnem da tražim bilo šta ili da tražim da se izbaci ova i da kupim (da se kupi) nova?



 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Gorenje 102B problem20.05.2012. u 19:01 - pre 145 meseci
Baci to,svaka popravka ce biti skuplja od trenutne vrednosti aparata,a sve na njoj je dotrajalo...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Gorenje 102B problem20.05.2012. u 19:18 - pre 145 meseci
Moraces majstoru skuvati duplu kafu i da isprati ceo program i da tacno vidi u cemu je problem.

Evo sta mislim da moze biti (po tvom izlaganju problema):

- Preskoci jedan ili vise ciklusa
- ne greje kako treba
- malo vode u bubnju i automatski slabo ispire na kraju
- motor slabo okrece (levo - desno ili vrti samo u jednu stranu) u ciklusu pranja...


(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4619
*.dynamic.sbb.rs.



+312 Profil

icon Re: Gorenje 102B problem23.05.2012. u 06:34 - pre 145 meseci
Na toj masinu na nizim temperaturama mora tecni prasak. Sve vrste fleka pre prajna natopi malo sa nekim deterdzentom za rucno pranje sudova.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Gorenje 102B problem

[ Pregleda: 2334 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.