Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Punto 2 bobina - Meat & Doria kvalitet rezervnih delova

elitemadzone.org :: AutoZone :: Punto 2 bobina - Meat & Doria kvalitet rezervnih delova

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16944 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
195.46.55.*



+17 Profil

icon Punto 2 bobina - Meat & Doria kvalitet rezervnih delova13.06.2012. u 09:36 - pre 144 meseci
U pitanju je punto2 1.2 8v.
Kada radi na leru, osete se blage vibracije a prilikom voznje na nekom usponu oseti se ponekad blago trzanje.
Majstor mi je rekao da moram zameniti bobinu, kablove i svecice.

Ako sam dobro video, punto ima 2 bobine.
Planiram ovih dana da kupim rezervne delove pa sam naisao na veliku razliku u ceni izmedju proizvodjaca.
Na primer Bobina 10302/1 Meat & Doria 2260251 je oko 1000din dok je Bobina 9.6046 Facet 226025 oko 2500din.

Takodje kablovi za svecice Kablovi svećica F-26 / F-20R Flasch 2260495 su oko 1000din i Kablovi svećica 4.9451 Facet 2260491 oko 2500din.

U cemu je razlika i kakva je to firma Meat & Doria?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Punto 2 bobina - Meat & Doria kvalitet rezervnih delova13.06.2012. u 09:54 - pre 144 meseci
Prema tvojim rečima, deluje kao da je majstor onako, odokativno odvalio: "bobinu, kablove i svećice".
- Svećice su svakako potrošan deo, i treba povremeno da se očiste i koriguje zazor elektroda, i naravno treba da se zamene posle odreženog broje kilometara.
- Kablovi nisu potrošan deo. Menjaju se ako su oštećeni, iskrzani, ako se izolacija preterano ukrutilia, ako su krajevi pohabani i slično.
- Bobina je trajan deo, koji najčešće nadživi auto. Naravno, može da se "pokvari" (namerno pod navodnicima) tj. pregori, ili da eventualno popusti neki deo unutrašnje izolacije.

Ako majstorskoj izjavi "nova bobina, kablovi i svećice" nije prethodilo merenje parametara bobine ( http://www.google.com/?q=how+to+test+ignition+coil ) onda ti iskreno savetujem da se pre bacanja u trošak posavetuješ i sa nekim drugim majstorom, jer problemi koje si naveo mogui da budu najrazličitije prirode.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Punto 2 bobina - Meat & Doria kvalitet rezervnih delova13.06.2012. u 09:58 - pre 144 meseci
Velika je vjerovatnoca da je u pitanju pocetak kvara motornog compa jer im je to boljka... Ode drajver za okidanje te bobine i za sad, gubis varnicu samo po nekad...
Treba uraditi dijagnostiku i vidjeti koju bobinu prijavljuje, onda obrisati greske i napraviti rokadu tih bobina koje su na autu... Provozati dan - dva i ako prijavljuje opet istu bobinu onda je 100% do hibridnog compa jer ne mogu obje bobine da se pokvare istovremeno.
Ako je to u pitanju to se takodje popravlja i ne treba da kupujes novu bobinu... nije bas jeftino jer majstor koji to zna i moze kvalitetno da popravi ne moze da bude jeftin...
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
195.46.55.*



+17 Profil

icon Re: Punto 2 bobina - Meat & Doria kvalitet rezervnih delova13.06.2012. u 10:00 - pre 144 meseci
Svecice sam menjao pre 15 hiljada km.
To se desavalo i nakon zamene svecica.

Kablovi su menjani pre 2-3 godine.
Jedino bobine nisu menjane.

Motor je malo mastan na zaptivacu glave.
Da nije mozda to problem?
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
195.46.55.*



+17 Profil

icon Re: Punto 2 bobina - Meat & Doria kvalitet rezervnih delova13.06.2012. u 10:02 - pre 144 meseci
Meni se ovi simptomi javljaju vec dosta dugo. Presao sam oko 40 hiljada vec.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Punto 2 bobina - Meat & Doria kvalitet rezervnih delova13.06.2012. u 10:05 - pre 144 meseci
Meat&Doria delovi koji imaju oznaku broj/1 su kineski, prema recima coveka iz "Auto ricambi-ja". Dakle, treba ih izbegavati i s razlogom su jeftini.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Punto 2 bobina - Meat & Doria kvalitet rezervnih delova13.06.2012. u 10:53 - pre 144 meseci
Citat:
MatezYU
Majstor mi je rekao da moram zameniti bobinu, kablove i svecice.

Ovakvi majstori su najbolji....najbolje da zamenis sve da on ne mora da razmislja.
To trzanje je rekao bih cesto kod punta (bar sudeci po forumima)
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8358
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Punto 2 bobina - Meat & Doria kvalitet rezervnih delova13.06.2012. u 10:59 - pre 144 meseci
Imam Punta sa tim motorom, samo sa 75 KS, i pre neki dan sam zbog prekida promenio kablove.

Problem je kao rukom odnešen, moguće da je i kod tebe to, jedino vodi računa da kupiš originalne kablove koji su dosta bolji a samo nekoliko stotina dinara skuplji od falševa.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Punto 2 bobina - Meat & Doria kvalitet rezervnih delova13.06.2012. u 11:13 - pre 144 meseci
@matez
- Pogledaj kako izgleda kapa razvodnika paljenja. Izvadi je, obriši (operi, osuši) i potraži eventualne naprsline ili druge znakove dotrajalosti. Ukoliko nađeš takve znakove - zameni kapu razvodnika.
- Vizuelno prekontroliši rotor ("palac") razvodnika. Ukoliko je istrošen - zameni ga.
- Obriši tj. očisti sve kontakte voskonaponskih kablova: na bobini, na kapi razvodnika i naravno na svećicama. Zaštitne gumice treba da su cele, a kontakti potpuno čisti, uz mesingani sjaj. Kontakt sprejom i / ili WD40 sprejom isprskaj kontakte
- Vizuelno pregledaj kablove. Očisti ih, obriši (operi, osuši) i potraži eventualne znakove dotrajalosti izolacije, i tek ako takve nađeš onda menjaj. Inače, kablovi - k'o kablovi "obična deblja bakarna žica u debljoj izolaciji". Nema tu šta da se pokvari. Kontaktni su uzrok 99% problema.

Kod viskononaponskog dela instalacije važi "čistoća je pola zdravlja". Veoma ju je lako održavati, a može biti uzrok brojnih problema.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Punto 2 bobina - Meat & Doria kvalitet rezervnih delova13.06.2012. u 11:14 - pre 144 meseci
Kod Fiata sa Marrelli (onaj mali ECU, velicine kutije cigara) sistemom menja se sve: ECU, kablovi, svecice i obe bobine.

Kosta oko 400 eura.


... i onda ste mirni narednih 150.000 km.


Sve drugo je krpljenje po principu: drzi vodu dok majstori odu.

P.S. Ako je u pitanju "veliki" Marrelli onda se ECU ne menja.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Punto 2 bobina - Meat & Doria kvalitet rezervnih delova13.06.2012. u 11:48 - pre 144 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Imam Punta sa tim motorom, samo sa 75 KS, i pre neki dan sam zbog prekida promenio kablove.

Problem je kao rukom odnešen, moguće da je i kod tebe to, jedino vodi računa da kupiš originalne kablove koji su dosta bolji a samo nekoliko stotina dinara skuplji od falševa.


Mi ovdje, kao sto se vidi iz naslova, govorimo o puntu 2 (skoljka 188) sa motorom 1.2 sa 8 ventila (kakav i danas proizvodi zastava).
Ne postoji takav punto sa 75 konja... postojao je stari (skoljka 176) sa 75 konja ali nije im ista elektronika...
U ovom novijem, o kojem ovdje pricamo, je hibridni ecu... za njegovu popravku potreban je mikroskop, ultrazvucna lemilica, alat za flesovanje i jos po malo znanja, iskustva itd...
U svakom slucaju ovo je bolje za tebe, kao sto je Zarko objasnio, stari punto nije imao ove probleme sa motornim compom...

 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
195.46.55.*



+17 Profil

icon Re: Punto 2 bobina - Meat & Doria kvalitet rezervnih delova13.06.2012. u 12:19 - pre 144 meseci
Da napomenem da auto ima ugradjen sekvent plin, ali je ponasanje identicno i na plinu i na gorivu.

Bio sam pre godinu dana u servisu i nakacili su ga na komp.
Nisu nista cudno primetili, jedino da je u usisnoj grani nesto veci pritisak kada motor radi na leru ali nisu znali da kazu zasto je to tako.

Sta predlazete da zamenim za pocetak kablove svecica?
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
195.46.55.*



+17 Profil

icon Re: Punto 2 bobina - Meat & Doria kvalitet rezervnih delova13.06.2012. u 12:28 - pre 144 meseci
Probacu prvo kao sto je rekao Java
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Punto 2 bobina - Meat & Doria kvalitet rezervnih delova13.06.2012. u 12:31 - pre 144 meseci
To ti je pogresno jer je on govorio o nekakvoj kapi razvodnika i o nekim glupostima i rotorima koje taj motor nema.
Ovo sto on kaze da radis mozes ali na nekom drugom autu
Vec sam napisao sta treba prvo uraditi i sta najmanje kosta...
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.cpe.vektor.net.



+17 Profil

icon Re: Punto 2 bobina - Meat & Doria kvalitet rezervnih delova13.06.2012. u 17:47 - pre 144 meseci
Drugi majstor kaze da nista ne diram...
Kaze, teraj tako i ne diraj nista.

Citat:
Zarko Silic
P.S. Ako je u pitanju "veliki" Marrelli onda se ECU ne menja.


Kako mogu znati da li je veliki ili mali?

U pitanju je punto 2000 godiste 1.2 8v.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Punto 2 bobina - Meat & Doria kvalitet rezervnih delova13.06.2012. u 20:25 - pre 144 meseci
Citat:
Zarko Silic: Kod Fiata sa Marrelli (onaj mali ECU, velicine kutije cigara) sistemom menja se sve: ECU, kablovi, svecice i obe bobine.

Kosta oko 400 eura.


Kako mislis sve?
Nije valjda sve odjednom da crkne?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Punto 2 bobina - Meat & Doria kvalitet rezervnih delova13.06.2012. u 20:42 - pre 144 meseci
Obicno otkaze sve skoro odjednom.

Prvo probije kabel od svecica koji povuce bobinu (bobina ume i sama od sebe da probije) i na kraju kvar se prosiri (prenese) na ECU.


Vecina vlasnika automobila se kod prve manifestacije kvara, ponasa u skladu sa ovakvim savetom:

Citat:
Drugi majstor kaze da nista ne diram...
Kaze, teraj tako i ne diraj nista.



Nakon ceka gotovo redovno nastupi kvar od 400 i kusur eura.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------

veliki ECU:




Mali ECU:


 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
195.46.55.*



+17 Profil

icon Re: Punto 2 bobina - Meat & Doria kvalitet rezervnih delova14.06.2012. u 08:31 - pre 144 meseci
Dobro, dobro, ali sta sad ja da radim...

Realno, auto mi ne vredi vise od 2000e i sada da ulazem u njega 400e, u nesto u sta nisam ni siguran da ce resiti problem, mislim da se ne isplati...
Auto se ponasa ovako vec 3 godine. Otkako sam ga uzeo, osete se sitne vibracije na volanu dok auto radi na leru i to je to. Ponekad malo trgne kada vozim na usponu ali to je jedva primetno. Motor ima snagu, malo trosi, nije bilo nikakvih vecih problema...

Radi preventive, odem u ovl.servis. i oni posle komp. dijagnostike kazu da je sve u redu, da nema nikakvih gresaka jedino da je nesto veci pritisak u usisnoj grani kada radi motor na leru i da nista ne diram - da se ne isplati cackati.

Odem jos kod dva majstora, jedan bez gledanja kaze da menjam sve zivo, bobinu, svecice, kablove...
Drugi kaze da nista ne diram i vozim tako.

Mislio sam da ako je u pitanju neka sitnica (bobina, kabel..) zamenim deo novim, ali ovako... Osecam da je to bunar bez dna i bacanje para na nesto sto ne vredi.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Punto 2 bobina - Meat & Doria kvalitet rezervnih delova14.06.2012. u 10:08 - pre 144 meseci
Sta ces ti uraditi ne znam? Mogu ti samo reci sta bih ja uradio:

Promenuo bih prvo svecice (original, nikako bilo koje) i stavio bih nove kablove.

Kasnije bih presao na 2. korak. Promenuo bih obe bobine, a posle: kako Bog pomogne.
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
195.46.53.*



+17 Profil

icon Re: Punto 2 bobina - Meat & Doria kvalitet rezervnih delova17.08.2012. u 12:29 - pre 142 meseci
Promenio sam svecice, stavio NGK.
Kupio nove kablove svecica i zamenio.
Nista se nije promenilo i dalje trza na leru.
Jedino sto smo primetili prilikom zamene svecica da je prethodni majstor pretegao svecicu na prvom cilindru i da je zeznuo navoj i sada ne moze da se uvrne do kraja svecica.
Rekao je majstor da nije strasno ali nije mogao do kraja da je zatekne sa kilo kljucem...
Mozda zbog toga trza?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Punto 2 bobina - Meat & Doria kvalitet rezervnih delova

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16944 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.