Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Suzuki maruti 800

elitemadzone.org :: AutoZone :: Suzuki maruti 800

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 84374 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rade-49

Član broj: 92944
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Suzuki maruti 80025.04.2007. u 08:50 - pre 207 meseci
Zelio bih kcerki kupiti manji automobil. Imam ponudu od prijatelja da kupim od njega, prvi vlasnik, suzuki maruti 800, 2004 godiste, presao 30000km.
Dosta sam na raznim forumima procitao o ovom automobilu i uglavnom su ocene negativne osim pozitivne ocene jednog vlasnika koji poseduje dva takva automobila.
Znam otprilike sta taj automobil pruza po pitanju konfora i izgleda ali mene konkretno interesuje sledece:
-Pouzdanost vozila,
-Kvalitet limarije i kvalitet farbe,
-Obezbedjenost rezervnih delova u Beogradu kao i servisnih radionica koje ih odrzavaju,
-Trazena cena za ovaj automobil je 3800 Eura. Da li je to previse?
Hvala na pomoci.
 
Odgovor na temu

dr.pametnjakovic
Beograd

Član broj: 135534
Poruke: 48
213.244.209.*



+1 Profil

icon Re: Suzuki maruti 80025.04.2007. u 11:54 - pre 207 meseci
to ti je mali gradski auto ... pa ako ti auto treba samo za to, zasto da ne ... o delovima ne znam nista, jedan moj prijatelj ga ima u bosni i jako je zadovoljan njime ... ali cena ... cini mi se ne da je velika, nego je astronomska ... pa mozes punta kupiti za taj novac ... (koji se, uzgred receno meni mnogo vise svidja, a i veci je) ...
 
Odgovor na temu

ivan31
Ivan Milanović
Srbija

Član broj: 139943
Poruke: 120
212.200.218.*



+2 Profil

icon Re: Suzuki maruti 80025.04.2007. u 13:09 - pre 207 meseci
3800 evra za SUZUKI MARUTI ??????????? NISI VALJDA LUD!!????
Ivan
 
Odgovor na temu

rade-49

Član broj: 92944
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Suzuki maruti 80025.04.2007. u 15:45 - pre 207 meseci
I meni je velika, prevelika, ova cijena i za ovo godiste mislim da moze biti 3000 Eura. Da li?
 
Odgovor na temu

ivan31
Ivan Milanović
Srbija

Član broj: 139943
Poruke: 120
*.adsl-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Suzuki maruti 80025.04.2007. u 18:23 - pre 207 meseci
Ma sta si se uhvatio za Suzuki Maruti. Ti za te pare koje si spreman da das za njega imas da kupis super auto. Suzuki Maruti em ima slab motor, em je nekomforan, em je nesiguran........ Razmisli o nekom drugom polovnjaku. Za te pare imas da kupis Vektre, Audi 80, Golfa........ Znaci stvarno dobra, komforna i sigurna kola. Pogledaj temu Opel Vectra vs Audi 80. RAZMISLI DOBRO !!!!!
Ivan
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.194.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Suzuki maruti 80025.04.2007. u 19:02 - pre 207 meseci
Vectra, "jaje", Golf i ostali predlozeni tesko da su manji automobili
Golf bi mozda prosao...mozda

kriterijum je MANJI AUTO

mislim da je za te pare (skoro 4K€) bolje uzeti Clio, mali a veliki
doduse, stariji je od Marutija ali je udobniji, sigurniji, ima ovlascenih servisa, delova itd itd

Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

ivan31
Ivan Milanović
Srbija

Član broj: 139943
Poruke: 120
*.adsl.static.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Suzuki maruti 80025.04.2007. u 19:37 - pre 207 meseci
Ma i Clio i Corsa i stariji Polo i Punto i....................... 4000 evra nisu male pare!
Ivan
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Suzuki maruti 80025.04.2007. u 22:31 - pre 207 meseci
Pa moram da se slozim sa ostalima da taj maruti nije bas dobar izbor, a rekao bih i da prijatelj trazi "prijateljsku" cenu...
Za te pare mozes kupiti fiat cinquicento, mada je jos bolji izbor punto, a imas dovoljno para i za matiza koji je dosta kvaliteniji od marutija, i na kraju tu je YUGO 55 koga mozes kupiti starog svega 2 godine...
Naravno, vodio sam racuna da trazis malo i jeftino vozilo, punto je ipak najbolji izbor.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ivan31
Ivan Milanović
Srbija

Član broj: 139943
Poruke: 120
*.adsl.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Suzuki maruti 80025.04.2007. u 22:40 - pre 207 meseci
Da. I Cinquecento ne bi bio los izbor. Imaju istu kubikazu a mnogo je kvalitetniji. Ali za te pare moze da se kupi Punto 1.1 96,97,98 godiste, ili Opel Corsa 1.2. To vec moze da se racuna u ozbiljnije automobile.
Ivan
 
Odgovor na temu

rade-49

Član broj: 92944
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Suzuki maruti 80026.04.2007. u 06:35 - pre 207 meseci
Da, ima tih manjih automobila ali ja bih zelio sto mladje vozilo za max.3000 Eura. Taj auto ce voziti samo moja kcerka i ne bih zelio da ima bilo kakvih problema. Koliko sam mogao vidjeti u ponudi su ti automobili koje mi nudite mnogo stariji za te pare. Jugo se moze naci veoma povoljno ali kada procitam misljenje nasih forumasa za ta kola onda ipak ne bih zelio da eksperimentisem. Meni licno se najvise svidja Cytroen AX i Reno Clio. Ali oni su skupi ako su mladji.
Ja inace sva ta mala kola posmatram kao prevozna sredstva za gradsku voznju, uglavnom, i najvaznije je da su pouzdana. I zimi, na -20, i po kisi kada su najpotrebnija.
A ovo sa prijateljem je slucajno ispalo pa sam se malo zainteresovao. O tim kolima bas nista ne znam. Nisu nesto ali nisu ni tako losa, prema spoljnem izgledu. Malena, simpaticna za grad. Ali sigurno je da ne dam koliko on trazi. Ja tipujem na Cytroen AX. Ako nadjem nesto povoljno.
Hvala svima na pomoci.
 
Odgovor na temu

rade-49

Član broj: 92944
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Suzuki maruti 80026.04.2007. u 06:48 - pre 207 meseci
Zaboravih da pitam vas koji se razumijete u trziste automobila koja bi po vama bila realna cena tog marutija iz 2004.god.
I jos jedna molba. Ako imate sajt polovnjaka koji se nude u Njemackoj pa da vidim da nesto uvezem. Ja sam ratni vojni invalid pa bih mogao da ga uvezem bez carine a mislim da se i porez tada ne placa. O tome imam neka saznanja ali nepotpuna. Raspitao bih se.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Suzuki maruti 80026.04.2007. u 08:56 - pre 207 meseci
Cinquecento i matiz nisu bas stariji, isto kostaju,a bolji su automobili...
Koliko vredi maruti iz 2004?
Pa nov je bio 5500e, pa racunaj...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Suzuki maruti 80026.04.2007. u 10:33 - pre 206 meseci
Vredi 3000 ako je ocuvan, ni manje, ni vise. Samo, ako mislis na sigurnost cerke, onda ga zaobidji, taj auto je konstrukcijski slabiji od Juga. Saxo, Clio, Punto, Fiesta, samo dve-tri godine starija za iste pare su mnogo bolji izbor.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10255 Profil

icon Re: Suzuki maruti 80026.04.2007. u 11:16 - pre 206 meseci
Koleginica iz moje stare firme, (devojka) je jednako tako tražila "mali" auto. Nekako je to važeća logika za devojački auto - što manji. A svaki iskusni vozač će uvek reći da se mnogo lakše vozi veliki nego mali auto. Tako je pomenuta koleginica umesto peglice (koju je u početku zamislila) preko Marutija i Juga zapravo kupila Opela Vectru.

Prednosti: Udoban, siguran, komforan i pouzdan auto. Čak i kad zađe u godine i pređe puno kilometara. Ima servo volan pa se lako manevriše. Možeš njime u Grčku na more. Može se pokupiti društvo u njega. Zapravo - pravi auto a ne konzervica.

Mane: više troši u gradskoj vožnji, nešto je skuplji i teže je uparkirati se.

Ovog poslednjeg se sve žene plaše ko đavo krsta, ali zaboga, i to se može naučiti.

Zato, razmisli još jednom, da li zaista to mora da bude mali auto. Naravno, pare su uvek nepremostiva barijera, ali verujem da u okviru budžeta od 3k ima i pravih automobila.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ivan31
Ivan Milanović
Srbija

Član broj: 139943
Poruke: 120
*.adsl-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Suzuki maruti 80026.04.2007. u 11:37 - pre 206 meseci
Pitao si za sajt za prodaju polovnih vozila u Nemackoj. Idi na www.mobile.de . Zaboravio sam da ti kazem da je Nissan Micra skoro istih dimenzija kao Maruti. Za 3-3500 evra moze da se nadje solidan.
Ivan
 
Odgovor na temu

MarkBg

Član broj: 141323
Poruke: 165
194.106.184.*



+5 Profil

icon Re: Suzuki maruti 80026.04.2007. u 11:50 - pre 206 meseci
I ja ne savetujem marutija. Vozio sam se jednom u njemu, za mene je to obicna kantica od auta. Pre bih juga kupio, jeste takav kakav je ali bar ima delova koliko volis i svako zna da ga popravlja.

No u konkretnom slucaju na vasem mestu bih cerki kupio Punto I, Clio, Saxo,Fiestu. Cinquecento i Matiz su bolji izbor od marutija ali ipak losiji od prethodna 4, bez obzira i ako su mladji. polovan auto posmatrajte pre svega po iniscijalnom kvalitetu samog modela, a potom i po kilometrazi i stanju, dok je po meni godiste tek u 3. planu.

I na kraju moj predlog favorit- Renault Twingo!!! Pogledajte samo ovaj crveni ispod, zar to nije idealan zenski autic za grad???



Znam zene/devojke koje ga voze i sve su neverovatno zadovoljne, fenomenalan auto za zene i za grad. ja priznajem da mi je bio malo smesan dok se nisam vozio u njemu.

mali je a opet prostor jako lepo iskoriscen i bas ima jako puno mesta u njemu narocito napred, a ni pozadi nije tesno kako bi se ocekivalo od tolikog auta. servo, lagan menjac, mali potrosac,jako pouzdan, male dimenzije, JAKO lepo i lako se vozi, jos lakse parkira, a i pregledan je i napred i unazad. Ako nadjete u nekoj lepoj boji takodje i jako simpaticno izgleda. za grad i za devojke/zene je prosto idealan. A cak i u gepeku ima mesta da se stave 2 solidne torbe.

takodje nije los ni po pitanju bezbednosti, mislim da ima air bagove i 2-3 zvezdice na kres testu. kad pogledate slike sa testa vidi se da mu je konstrukcija stabilna, cvrsta i da su dobro izvedena zone guzvanja pa i pored malih dimenzija kabina ostaje OCUVANA pri sudaru sa mislim 64 km/h.



Pri tome imajte u vidu da bi se na istom testu i jugo a i maruti bukvalno raspali i da bi vozac jako lose prosao. Takodje matiz i saicento/cinquecentoi ili kako se vec zove mislim da su dosta losiji od twinga po tom pitanju.

A posto bi vozila vasa cerka i to po gradu gde se ne razvijaju velike brzine mogli biste biti i sigurni da je bezbedna.
a takodje twingo ima i neki kao panorama krov sto jako lepo izgleda i unutra ima puno svetlosti. Ma cerka ce vam biti zahvalna ako joj twinga kupite, mozda u pocetku i ne, ali kako vreme bude prolazilo- sve vise.


[Ovu poruku je menjao MarkBg dana 26.04.2007. u 13:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ivan31
Ivan Milanović
Srbija

Član broj: 139943
Poruke: 120
*.adsl-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Suzuki maruti 80026.04.2007. u 11:57 - pre 206 meseci
E da. Twingo je bas atraktivan auto. Pregledan je, i ima dosta opreme. Nisam siguran dal oni stariji imaju air bagove. Ima podizace, servo, centralnu.... maruti nema nista. Twingo ima cak i digitalnu tablu. Cesto moze da se na auto pijacama nadje i u varijanti sa platnenim krovom. Motor 1.2 sa 60 ks. Jedino sto su malo skuplji delovi.
Ivan
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Suzuki maruti 80026.04.2007. u 12:08 - pre 206 meseci
Citat:
ivan31: Suzuki Maruti em ima slab motor, em je nekomforan, em je nesiguran........ Razmisli o nekom drugom polovnjaku. Za te pare imas da kupis Vektre, Audi 80, Golfa........

Mora da se salis :-)
Kcerki kupiti Vektru, Audi 80 ili Golfa?! To moze samo lud covek. Pa sa time niti moze da se provlaci kroz gradsku guzvu, niti moze da nadje dovoljno veliko mesto za parking, vrlo brzo bi se odvikla od koriscenja automobila. Da si rekao Peugeot 106, Chevrolet Spark, Ford Ka, VW Polo, Yugo, pa ajd i Opel Corsa i Seat Ibiza... mislim, Audi 80 i Vektra.... strasno!

Nemam bas nesto iskustva sa Marutijima, ima ih nekoliko ljudi u ulici i koliko sam uspeo da primetim dobro ih sluze, tako da preporucujem, koliko se god da vredi preporuka sa toliko iskustva.

@Java Beograd
U kom ti to Beogradu zivis?! Pa je na bih vozio veliki auto po Beogradu ni da mi ga das dzabe. Vozim jedan auto srednje velicine pa kad je guzva trazim parking mesto i po pola sata. Za to vreme pronadjem barem 10 mesta gde bi se Maruti ili Matiz tako lepo uvukli i nerviram se sto to nisam kupio.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Doberman
Milan Milanovic
Krusevac

Član broj: 2179
Poruke: 192
*.air.my-its.net.



+10 Profil

icon Re: Suzuki maruti 80026.04.2007. u 12:13 - pre 206 meseci
Ima samo jedan problem što za 3000 evra može da se kupi twingo 10-11 godina star u ne baš tako dobrom stanju a i taj stariji twingo nije tako dobar kao ovaj restilizovani sa novijim motorom, mislim da se taj novi pravio od 99 mada nisam siguran.Twingo je stvarno dobar auto ali nije bas tako mali potrošač,kako neki pričaju,realno po gradu troši 7-8 .Ja predlažem suzuki swift koji je po meni bolji izbor jer nešto manje košta u istom godištu od twinga a i malo manje troši.
Ovcu možeš da šišaš više puta,ali samo jednom da je odereš!
Fibux kennel
 
Odgovor na temu

MarkBg

Član broj: 141323
Poruke: 165
194.106.184.*



+5 Profil

icon Re: Suzuki maruti 80026.04.2007. u 12:15 - pre 206 meseci
Pctel a sta kazes na moj predlog za twingo??

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Suzuki maruti 800

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 84374 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.