Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Podesavanje sajle kvacila Golf 2

elitemadzone.org :: AutoZone :: Podesavanje sajle kvacila Golf 2

[ Pregleda: 16129 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrcooler88

Član broj: 296624
Poruke: 60
46.163.63.*



+2 Profil

icon Podesavanje sajle kvacila Golf 216.06.2012. u 19:12 - pre 144 meseci
Mjenjao sam set kvacila, kako sad da podesim sajlu da mi kvacilo hvata npr na pola hoda papucice, jer po majstorima ne valja kad je podeseno da hvata pri vrhu... Koliko treba sajla da ima lufta dole na ulazu u mjenjac? Uopsteno, kako je najbolje da se podesi da kvacilo hvata na pola a i da papucica nema lufta pri vrhu, tj da ne landara....Radi se o benzincu 1.6


[Ovu poruku je menjao mrcooler88 dana 16.06.2012. u 20:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Podesavanje sajle kvacila Golf 216.06.2012. u 23:57 - pre 144 meseci
20-25% hoda pedale ili par cm.

 
Odgovor na temu

mrcooler88

Član broj: 296624
Poruke: 60
46.163.63.*



+2 Profil

icon Re: Podesavanje sajle kvacila Golf 217.06.2012. u 08:13 - pre 144 meseci
Namjestio sam tako, sad hvata na tih 20, 25% od poda, ali mi papucica kvacila pri vrhu landara nekih 3 cm, nervira me moze li se to namjestiti? I postojil nesto na sta treba paziti kad se steluje ona sajta tamo na mjenjacu? Samo odvrcem/zavrcem onu maticu dok ne namjestim sajlu kako mi odgovara zar ne?
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Podesavanje sajle kvacila Golf 207.07.2012. u 07:28 - pre 143 meseci

Kao prvo, svaka ti cast ako si i pored elementarnog nepoznavanja mehanike uspeo sam da zamenis set kvacila. Upasivanje lamele u korpi prema zamajcu bez odgovarajuceg alata je velika vestina (sem ako nemas neku spojnicku osovinicu kao prirucan alat). POstoji opste pravilo kako se steluje sajla, ali kod bilo kog majstora da odes, svaki ce na razlicit nacin da je dotegne, onako od oka. Ali ti se pridrzavaj sledeceg pravila: tek kad stisnes pedalu do kraja, tad treba da ti je kvacilo potpuno odvojeno, to jest tad je druk-lager potisnuo perca na korpi i oslabio je pritisak lamele o zamajac.Sto je sajla zategnutija, druk-lager le blizi percima korpe, cese se o nju i ti sa manjom amplitudom pokreta mozes da izvrsis odvajanje, ali to moze da dovede do zamke, da kvacilo odvaja visoko, a tako moze da ti lamela vise proklizava i da se "pali" vremenom. Upali motor i pri radu motora polako dotezi sajlu, stalno kontrolisuci kako ti ulazi u brzine. Ako osetis kocenje rucice menjaca i "krcanje" menjaca, znaci treba malo dotegnuti. Tek kad ti rucica glatko ulazi u sve brzine i nema krcanja tad treba prestati. Narocito u rikvercu. TRebace ti malo vremena da se naviknes na novi polozaj visine kvacila. Ako mislis da ti pedala malo vise "landara" to nemoj da te brine, ne obracaj paznju na to i sve ce biti u redu
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Podesavanje sajle kvacila Golf 2

[ Pregleda: 16129 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.