Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Drugar me je pozvao za kuma :) Koja su vasa iskustvaa sa kumstvima?

elitemadzone.org :: MadZone :: Drugar me je pozvao za kuma :) Koja su vasa iskustvaa sa kumstvima?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 17979 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Drugar me je pozvao za kuma :) Koja su vasa iskustvaa sa kumstvima?05.07.2012. u 13:40 - pre 143 meseci
sve zavisi od obicaja i dogovora, jel.

pored navedeih stvari i obicaja najcesca procedura vezana za crkveno vencanje u srbiji je sledeca.
kum kupuje komplet za vencavanje. a to su svece, plast, cup iz koga se pije vino, vino. takav komplet mozes naci u prodavnicama spc.
kum placa svesteniku uslugu vencavanja.

sve varijacije na temu su dozvoljene. od opcije da kum placa celo vencanje i sve troskove, do opcije gde kum ne placa nista.

postoji i opcija da kum povrati deo novca ulozenog u vencanje, cak i zaradi :) ondosno u nekim sredinama u srbiji medju goste se puste u cirkulaciju nekoliko pogaca na velim posluzavnicima, pogaca za mladence, pogaca za kuma, pogaca za xyz. a gosti treba da stavljaju pare na te pogace, a novac na kraju ide onima na cije je ime glasila pogaca.


 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Drugar me je pozvao za kuma :) Koja su vasa iskustvaa sa kumstvima?05.07.2012. u 13:49 - pre 143 meseci
Vi se samo uhvatiste za ebeni novac... I sve negativnosti koje govorite su vezane su za novac...

Ajd razumem borisa tadica

Citat:
Boris Tadić: Niste razumeli. Trošak svadbe je najmanji problem u svemu, *ebeš hiljadu-dve €.

To dođe i prođe, nego posle dolaze dugotrajnije posledice, koje ni 10.000 ne može da sanira, a sve kao preko "dobre volje". A onda u sve većim i većim "talasima", jer osile se ljudi, osmele se, puste krila...
Pozdrav.


Ipak je on Boris Tadić :)
Pa se plaši da svi žele samo da ga iskoriste :)
 
Odgovor na temu

dule87
Dusan Vulovic
Kraljevo

Član broj: 8118
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Drugar me je pozvao za kuma :) Koja su vasa iskustvaa sa kumstvima?05.07.2012. u 14:08 - pre 143 meseci
OK to bi bilo to.Sto se tice test drive to ni u ludilu. Hvala svima
DVulovic
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Drugar me je pozvao za kuma :) Koja su vasa iskustvaa sa kumstvima?05.07.2012. u 14:30 - pre 143 meseci
Dule, pošto si iz komšiluka, hoćeš jednu komšijsku priču?

Najpre su bili samo dobri drugari, prijatelji.
Družili se.

Onda je jedan tip drugom omogućio da stekne državljanstvo, ličnu kartu, a zajedno sa njom i posao.
Jer bez lične nije mogao ovaj da se zaposli.

Dođe vreme onom prvom da se ženi. Pozove čoveka za kuma, s tim da ovaj drugi ne treba da plaća ništa, nikakve troškove.

Posle izvesnog vremena u nekoj diskusiji u kojoj drugi kum (koji je stekao državljanstvo zahvaljujući prvom) (drugi i prvi samo u ovoj priči, da shvatite priču)
kaže kako hoće da održava običaje iz svog rodnog kraja (Lika), a prvi mu kaže kako sto sela ima sto običaja, i da je red da se čovek drži onog običaja koji vladaju u selu u kom se nalazi.

Jer, kada odete negde, prihvatate tamošnje običaje, ne možete ih menjati.
Da ne bi imao problema, da ga ljudi ne gledaju čudno, bolje da posluša savet, kaže mu prvi.

On popreko pogleda čoveka, i ode. Nikad se više nije javio.


Toliko o kumstvu iz jedne od priča iz komšiluka




PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Drugar me je pozvao za kuma :) Koja su vasa iskustvaa sa kumstvima?05.07.2012. u 14:45 - pre 143 meseci
Citat:
jnk:Čuj, test vožnja mlade je samo u filmovima..


da nije rec o kurobecanju ?
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Drugar me je pozvao za kuma :) Koja su vasa iskustvaa sa kumstvima?05.07.2012. u 15:19 - pre 143 meseci
Zar ne vidite vi u kumsktvu jos nesto osim para?

Lepo reci drugu da bi rado bio kum ali da nemas para, pa ako mu to odgovara super, a ako ne, onda nek pita nekog drugog.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Drugar me je pozvao za kuma :) Koja su vasa iskustvaa sa kumstvima?05.07.2012. u 16:58 - pre 143 meseci
Da mi je znati na cemu je Teratron, ocu i ja malo da probam, izgleda da je njemu do jaja :D Neki kum mu je dao pravi poklon ;)
 
Odgovor na temu

dule87
Dusan Vulovic
Kraljevo

Član broj: 8118
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Drugar me je pozvao za kuma :) Koja su vasa iskustvaa sa kumstvima?05.07.2012. u 17:32 - pre 143 meseci
Znaci dosli smo do zakljucka koje su dve kljucne pesme od kuma :)


DVulovic
 
Odgovor na temu

Teratron

Član broj: 293911
Poruke: 291
*.opera-mini.net.



+187 Profil

icon Re: Drugar me je pozvao za kuma :) Koja su vasa iskustvaa sa kumstvima?05.07.2012. u 17:42 - pre 143 meseci
Eto promenio sam potpis da ne smeta Tadicu . Inace, mene vodi sreca Bozja a ko ima srecu u Bogu ,niko mu je oduzeti ne moze .
Pozdrav
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.225.*



+627 Profil

icon Re: Drugar me je pozvao za kuma :) Koja su vasa iskustvaa sa kumstvima?05.07.2012. u 18:58 - pre 143 meseci
^ greškom si optužio Borisa... ja sam "pričao" o potpisu!



[Ovu poruku je menjao valerijan dana 05.07.2012. u 23:54 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Drugar me je pozvao za kuma :) Koja su vasa iskustvaa sa kumstvima?05.07.2012. u 21:45 - pre 143 meseci
Mislim da malo previse optuzujete Borisa, ima tu dosta zeznutih kombinacija, narocito sa tim porodicnim kumstvima i nasledjivanju i dugovanju kumstava. Ne bira svako svog kuma i nema svako opciju da otera tradiciju u tri lepe i da sebi izabere kuma. A kad ti kum nije najbolji prijatelj onda tu nema ni nekog postovanja i razumevanja stecenog dugogodisnjim drugovanjem.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dule87
Dusan Vulovic
Kraljevo

Član broj: 8118
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Drugar me je pozvao za kuma :) Koja su vasa iskustvaa sa kumstvima?05.07.2012. u 21:58 - pre 143 meseci
@mmix ne znam zasto mislis tako,moj druge me je pozvao da mu budem kum i ja to nisam odbio ipak po meni je cast kada te drugar pita za kumstvo, a to sto kazu nasi se ne odbija

nevezano za cika Borisa
DVulovic
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Drugar me je pozvao za kuma :) Koja su vasa iskustvaa sa kumstvima?05.07.2012. u 22:12 - pre 143 meseci
kumstvo moze da se odbije ako je upitanju vencanje al ako je krstenje deteta onda se ne odbija! tako je kod nas jedan pop objasnio mom drugaru! a isto tako moze se uzeti i drugarica za kuma ili obratno sto je zanimljivo i taj moj drug je uzeo svoju drugaricu za kumu :-) i bilo je na svadbi extra! al bez 1000e nema ti kumstva :-)
 
Odgovor na temu

Teratron

Član broj: 293911
Poruke: 291
*.dynamic.sbb.rs.



+187 Profil

icon Re: Drugar me je pozvao za kuma :) Koja su vasa iskustvaa sa kumstvima?05.07.2012. u 22:14 - pre 143 meseci
Citat:
valerijan: ^ greškom si optužio Borisa... ja sam "pričao" potpisu!

Vidi stvarno, nisam video nije telefon za mene ,ocoravio sam Verovatno sam pomislio da je on zbog gresnog pisanija o kumi na predhodnoj strani , no dobro eto uklonio sam potpis da vam ne smeta

Citat:
mmix: Mislim da malo previse optuzujete Borisa...


Niko ga ne optuzuje , ali ako se desilo njemu gorko iskustvo sa nekim mozda nedostojnim ljudima , to ne znaci da ce se desiti nekom drugom ,ko se tek priprema da udje u kumstvo. Izneses svoje misljenje negativno je ,ok videli smo - cutis ...
 
Odgovor na temu

dule87
Dusan Vulovic
Kraljevo

Član broj: 8118
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Drugar me je pozvao za kuma :) Koja su vasa iskustvaa sa kumstvima?05.07.2012. u 22:46 - pre 143 meseci
Ljudi kazem opet necemo da se vredjamo,svako ima razlicito iskustvo i misljenje
Dajte malo opustencije, ipak je to vesela stavka
DVulovic
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Drugar me je pozvao za kuma :) Koja su vasa iskustvaa sa kumstvima?06.07.2012. u 00:09 - pre 143 meseci
Citat:
cika dacha: a isto tako moze se uzeti i drugarica za kuma ili obratno sto je zanimljivo i taj moj drug je uzeo svoju drugaricu za kumu :-)

haha vidi kuma kako je dobra zenska :)

deder dacho okaci slike kumova sa te svadbe, sigurno je prizor i po :)



[Ovu poruku je menjao milivoje t dana 06.07.2012. u 01:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Drugar me je pozvao za kuma :) Koja su vasa iskustvaa sa kumstvima?06.07.2012. u 05:53 - pre 143 meseci
Citat:
dule87: Ljudi kazem opet necemo da se vredjamo,svako ima razlicito iskustvo i misljenje :)
Dajte malo opustencije, ipak je to vesela stavka :)

Primereno mladim ljudima i u tebi preovlađuje pozitivizam, pa prema tome, samo opušteno,
SVAKI SAVET ČUJ,SVOJ IZVRŠUJ.
Mani se glupih klišea i uživaj u spostvenoj originalnosti.
Sa ovakvim odnosom prema ljudskoj malicioznosti SIGURAN sam da ćeš biti dobar kum, pa kako god.
I nemoj nikako sebi dozvoliti da se kojim slučajem ne nađeš kumici na usluzi...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Drugar me je pozvao za kuma :) Koja su vasa iskustvaa sa kumstvima?06.07.2012. u 07:54 - pre 143 meseci
Citat:
milivoje t: haha vidi kuma kako je dobra zenska :)

deder dacho okaci slike kumova sa te svadbe, sigurno je prizor i po :)

Pa, pazi, meni je najbolji prijatelj zapravo prijateljica. I to ono.. Ona pa nekoliko redova velicina praznih mesta pa ostali. Tako da bi meni bilo totalno bez veze ako bi za tako nesto trebao da bude neko drugi.
Druga je stvar sto ja bas i ne robujem obicajima pa mogu kako 'ocu :)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Drugar me je pozvao za kuma :) Koja su vasa iskustvaa sa kumstvima?06.07.2012. u 07:58 - pre 143 meseci
Citat:
Shadowed: Pa, pazi, meni je najbolji prijatelj zapravo prijateljica. I to ono.. Ona pa nekoliko redova velicina praznih mesta pa ostali. Tako da bi meni bilo totalno bez veze ako bi za tako nesto trebao da bude neko drugi.
Druga je stvar sto ja bas i ne robujem obicajima pa mogu kako 'ocu :)

Friendzone lvl 99 :)

Ali nema veze, viđao sam slučajeve gde je kum žensko, a kuma muško, tako da nije to ništa neuobičajeno...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Drugar me je pozvao za kuma :) Koja su vasa iskustvaa sa kumstvima?06.07.2012. u 08:03 - pre 143 meseci
Nemoj da te cuju ovi iz raznih organizacija.
Zena koja je kum je kumkinja.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Drugar me je pozvao za kuma :) Koja su vasa iskustvaa sa kumstvima?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 17979 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.