Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?

elitemadzone.org :: MadZone :: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?

Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 142334 | Odgovora: 809 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 14:45 - pre 143 meseci
Citat:
ime.prezime:
ko nema iskustvo i preporuke ? kentkart ? lanus ? o cemu mi pricamo ? :)

btw , jmbg je javni podatak , slicno kao maticni i poreski broj za firme ...


daj ti meni sve podatke koje si dao busplusu! jmbg slika itd pa da na tebe otvorim privatnu firmu i radim ko covek :-)
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 14:47 - pre 143 meseci
Da li su počeli da naplaćuju sms obaveštenja o udaljenosti autobusa?
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 14:51 - pre 142 meseci
Citat:
cika dacha:

daj ti meni sve podatke koje si dao busplusu! jmbg slika itd pa da na tebe otvorim privatnu firmu i radim ko covek :-)


nemoj da pricas gluposti , ako si privatnik sigurno znas da bez potpisa ovlascenog lica ne mozes da uradis ama bas nista bitno , pa makar imao i pecat ...

evo ja ti posaljem moje ime i prezime , sliku , jmbg ... kako mislis da otvoris firmu na moje ime , a bez mene ? ok , mozda ako falsifikujes lk i potpis ... ali:

bilo koji ugovor i slicno bi ti morao da potpises umesto mene , sto znaci da su tvoji a ne moji otisci na njemu :)))

svakom sa dva grama mozga ce biti jasno o cemu se tu radi ...


zakljucak je da je jmbg javni podatak koji sluzi da se osoba identifikuje , tj. nekako oznaci kao jedinstvena , a ne verifikuje njen identitet ... jmbg nije pin kod :)

[Ovu poruku je menjao ime.prezime dana 31.07.2012. u 16:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 15:06 - pre 142 meseci
Citat:
cika dacha: daj ti meni sve podatke koje si dao busplusu! jmbg slika itd pa da na tebe otvorim privatnu firmu i radim ko covek :-)

Iste te podatke si ostavio i u video klubu, pa se opet niko ne tripuje sa glupim teorijama zavere o zlim vlasnicima video klubova koji jedva čekaju da zloupotrebe tuđe podatke..
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 15:10 - pre 142 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
boyan3001:... s druge strane, ako se svi stave pod istu kartu... ostaje pitanje ko ce odlucivati o raspodelama i redovima voznje, procentima ucesca itd. Slozices se neke stvari ipak ne mogu biti u potpunosti privatizovane i prepustene liberalnom trzistu.

Ne znam tačno kako oni dele novac od markica, ali ne verujem da su privatnici potpisali ugovor na svoju štetu...

Nisu to je sigurno. Ali ja ne vidim ni da nesto preotimaju trziste GSP-u svojom borbom za korisnike, kroz kvalitete i kvantitete.
Realno...
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

newtesla
Član broj: 147164
Poruke: 1532
gateway.newtesla.net.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 15:24 - pre 142 meseci
Dakle, svaki prevoznik, pa i taksista, može da izabere liniju na kojoj će da vozi, i da određuje svoje uslove i cenu.
====

Ili beše ne može?
====

JMBG nije javni podatak: moj JMBG sigurno nije javni podatak, i postoji Zakon koji to propisuje.
===

@boyan3001: pa naravno da im ne pada na pamet da preotimaju, kad dobijaju sasvim dovoljno para: karta jeste skupa, dotacije su dovoljno visoke, a kapaciteti rasprodati 3-4x puta više... što bi se iko bunio od prevoznika?
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 15:32 - pre 142 meseci
Citat:
newtesla
JMBG nije javni podatak: moj JMBG sigurno nije javni podatak, i postoji Zakon koji to propisuje.

objasni ... ja bih samo na osnovu necijeg imena i prezimena i recimo adrese stanovanja uz vrlo malo truda mogao da dodjem do jmbg ...
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Backy
Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 16:04 - pre 142 meseci
Citat:
valerijan:
Da li su počeli da naplaćuju sms obaveštenja o udaljenosti autobusa?


još nisu... počeće kad se narod navikne... verovatno kad počne zimski red vožnje

aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

newtesla
Član broj: 147164
Poruke: 1532
gateway.newtesla.net.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 18:34 - pre 142 meseci
Citat:
ime.prezime:objasni ... ja bih samo na osnovu necijeg imena i prezimena i recimo adrese stanovanja uz vrlo malo truda mogao da dodjem do jmbg ...


To uopšte ne znači da je u pitanju javno dostupan podatak - nego samo da mu je nivo privatnosti ravan nuli; što je još jedna stvar koja će morati da se izmeni kada budemo stupali u članstvo EU. Ili ovako: pokaži mi gde/na kom sajtu vladine ili nevladine agencije možeš slobodno da saznaš moj JMBG? Ili na kom šalteru, u svojstvu običnog građanina?

Naravno da se ne računa da kao radnik busminusa čeprkaš po bazi. A ta baza je još jedan od problema u nizu.

Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 18:39 - pre 142 meseci
Malo se kasno ukljucujem u raspravu (bio na odmoru),
a nekoliko stavova mi je bas zaparalo usi...

Citat:
Java Beograd:
Sada je grad, tj. vlasnik GSP rešio da STVARNO počnu da se naplaćuju usluge javnog prevoza, ili bar da se procenat naplativosti podigne iznad mizernih procenata do zadovoljavajućih. Jedan od načina je BusPlus sistem. Naravno to smeta svima koji ne plaćaju karte.

Bas suprotno. Ovo smeta onima onima koji placaju karte - jer ispastaju (kasnjenje, guzve, maltretiranje) zbog svercera.

Citat:
Java Beograd:
Prosečnom Beograđaninu se baš ćefnulo da namerno uđe na vrata na kojima velikim crvenim slovima piše IZLAZ. Za inat

Ne znam, nisam siguran. Pre bih rekao da se prosecnom Beogradjaninu cefnulo da se sto manje cima i
da se preveze sa sto manje nepotrebnog maltretiranja.

Citat:
Java Beograd:
Uvođenjem bus plusa cena prevoza nije povećana.

Auh, kakva zabluda!!! Ranije je jedna voznja kostala 60 din.
Sada jedna (prva) voznja kosta 60 din + 40 din = 100 din!
Jel ti stvarno ovde ne vidis povecanje cene?
Naravno, sto vise karti kupis (a na papiru je max 10) cena ce 'ici' ka 60 din, ali se nikad nece izjednaciti.

Citat:
the_tosic:
za 1,2,3 stanice mozes i peske da odes.

U Beogradu svakako ne! Ovako nepoznavanje situaciju u javnom gradskom prevozu te kvalifikuje za rad u BusPlusu

Citat:
mmix:
Resenje je jednostavno, odselis se iz Beograda u manje mesto i svuda mozes da stignes peske.

Ovo resenje je jednostavno, ali je i glupo.

Citat:
ivan.mojsilovic:
Koliko ljudi ide peske nekoliko stanica? Secam se udje lik na stanici sidje na sledecoj, ili drugoj odatle.

Ti bi da odredjujes kako ce ko da se ponasa i sta ce radi?!?

Citat:
ivan.mojsilovic:
A ovi sto placaju ne bi trebalo da se ljute na kontrolere vec na svercere jer zbog njih kasne.

Glupost! Oni koji placaju su u kupoprodajnom odnosu sa Apex-om, a ne sa svercerima!

Citat:
ivan.mojsilovic:
ali bus plus je , kao sto rekoh , po svim relevantnim parametrima unapredio javni prevoz

ahahahaha


Mrzi me dalje da citiram, ali sam iznenadjen brojem ljudi koji podrzavaju BusPlus u ovakvom imbecilnom ponasanju...?
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 19:40 - pre 142 meseci
Citat:
newtesla:

To uopšte ne znači da je u pitanju javno dostupan podatak - nego samo da mu je nivo privatnosti ravan nuli; što je još jedna stvar koja će morati da se izmeni kada budemo stupali u članstvo EU. Ili ovako: pokaži mi gde/na kom sajtu vladine ili nevladine agencije možeš slobodno da saznaš moj JMBG? Ili na kom šalteru, u svojstvu običnog građanina?

Naravno da se ne računa da kao radnik busminusa čeprkaš po bazi. A ta baza je još jedan od problema u nizu.


pa evo kolega iznad koji ima privatnu firmu i kaze da mu je moj jmbg dovoljan da napravi novu kako bi radio o mom trosku :) on ocigledno ne zna da su jmbg-ovi svih vlasnika firmi u srbiji javno dostupni na sajtu apr ... znaci kad proveravas ko je vlasnik neke firme , ako je fizicko lice iz srbije imas lepo napisano ime i prezime i jmbg ... i sta je tu sad toliko strasno ? sta moze da se uradi sa necijim jmbg ? jedini problem koji ja vidim je upravo u zabludi da je jmbg privatan podatak ... pa onda recimo neka tetka u banci isti uzme kao zdravo za gotovo sredstvo autorizacije ( ne identifikacije , tipa dobar dan ja sam ime prezime , nego autorizacije , tipa dobar dan ja sam ime prezime i moj super tajni jmbg je 1234567890123 , molim prebacite novac odavde ovde ) , i tome slicno ... znaci , jedini problem sa jmbg pravite upravo vi koji tvrdite da je jmbg privatan kad uopste nije tako ...
 
Odgovor na temu

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
109.106.243.*



+17 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 19:45 - pre 142 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:
ali bus plus je , kao sto rekoh , po svim relevantnim parametrima unapredio javni prevoz

Obvious troll is obvious

Bus plus ulaz na prednja vrata i tackaste kontrole = zaustavljanje busa na po ~10 minuta na svakoj stanici i provlacenje kroz najgoru guzvu/znoj/smrad da bi se izaslo na vrata koja su dalja = ekstremno maltretiranje ljudi koji placaju kartu da bi se po svaku cenu naplatila karta od svercera. Niko se ne buni, protest kad se organizuje skupi se jedva 100 ljudi i to je to. Znaci narodu odgovara to maltretiranje. Dalja diskusija je nepotrebna
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 20:08 - pre 142 meseci
^ to si mene citirao :)

unapredio prevoz = povecao naplatu , gradu smanjio troskove , uveo nove servise i preduslove za jos brdo novih koji ce se po fazama uvoditi itd itd

povecano maltretiranje putnika ... jbg , neki ce reci da je moralo tako , neki drugi da nije , ali je dalo rezultate ... situacija ce se srediti do jeseni ...
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 20:21 - pre 142 meseci
Na jesen ce da nastane kolaps sistema. Ako ne moze normalno sad da funkcionise u ciku godisnjih odmora kad je grad poluprazan, kako ce onda funkcionisati 1.septembra kad sjati sve i svja u gradski prevoz.
Realno...
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 20:39 - pre 142 meseci
hoces da se kladimo u jmbg ? :)
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 21:02 - pre 142 meseci
Citat:
Backy: @ valerijan: Da li su počeli da naplaćuju sms obaveštenja o udaljenosti autobusa?

još nisu... počeće kad se narod navikne... verovatno kad počne zimski red vožnje

Hvala. Par dana ne funkcioniše baš najbolje (tj. uopšte)...pa sam mislio da je to u pitanju... :)

Sviđa mi se, šteta za naplatu...
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 21:03 - pre 142 meseci
druskane JMBG je po eu zakonima privatna svojina i nigde ne sme da bude javno dostupan osim drzavnim sluzbenicima! znaci pricam kako je u eu! a kod nas i zato mozes da registrujes firmu i da radis kao covek a potpis se lako zavrsi! pa skoro je bila vest da je u novom pazaru bilo 400 firmi na jednoj adresi i to sve na par likova bilo registrovano a od toga ni jedan nije znao da ima firmu :-) fant.firme su cudo :-)

drzava srbija je prekrsila zakon time sto ne stiti te podatke i o tome je i Rodoljub Sabic pricao!!!

sve u vezi bus plusa je prevara naroda!!! eto u ns se isto ulazi na prednja vrata i naplacuju se karte a nema bus plusa! i sve je ok! dosta autobusa ima sa klimom i dosta ima novih na plin koji idu! danas sam se bas raspitao posto ne koristim gsp!
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 21:18 - pre 142 meseci
ajde dajte neki link za to sto tvrdite i dajte konacno primer zloupotrebe jmbg kod nas ... evo ako sam ja ime prezime i imam jmbg 1234567890123 , sta mi mozete ? :)

vec sam lepo napisao iznad da otvaranje fiktivnih firmi ne zavisi samo od jmbg vec je tu citav niz krivicnih dela u pitanju ... mora neko da falsifikuje vasu lk , lazno se predstavi , potpise neke papire po bankama itd ... a to se sve lepo moze dokazati da niste zaista vi ako podje po zlu , sve banke i bankomati imaju kamere ...

bus plus prevara naroda ... ovo stvarno nije ni vredno komentarisanja vise , nakon 25 strana diskusije ...
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 21:28 - pre 142 meseci
Citat:
ime.prezime:
ajde dajte neki link za to sto tvrdite i dajte konacno primer zloupotrebe jmbg kod nas ... evo ako sam ja ime prezime i imam jmbg 1234567890123 , sta mi mozete ? :)

vec sam lepo napisao iznad da otvaranje fiktivnih firmi ne zavisi samo od jmbg vec je tu citav niz krivicnih dela u pitanju ... mora neko da falsifikuje vasu lk , lazno se predstavi , potpise neke papire po bankama itd ... a to se sve lepo moze dokazati da niste zaista vi ako podje po zlu , sve banke i bankomati imaju kamere ...

bus plus prevara naroda ... ovo stvarno nije ni vredno komentarisanja vise , nakon 25 strana diskusije ...



rekao sam slika i jmbg i ostali podaci koje ima bus plus tj tvoja adresa itd su sasvim dovoljni da otvaranje doo! mozes do sutra da mi lupas minuse jer mi to inponuje :-)

treba Zelenozubi da zastiti putnike! http://www.youtube.com/watch?v...E0&feature=player_embedded
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 21:35 - pre 142 meseci
Citat:
bus plus prevara naroda ... ovo stvarno nije ni vredno komentarisanja vise , nakon 25 strana diskusije ...


... a ti se svih 25 strana upinjes da objasnis suprotno. Ljudi ce pomisliti da imas licne koristi od toga
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?

Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 142334 | Odgovora: 809 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.