Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uzemljenje računara

[es] :: Ostali hardver :: Uzemljenje računara

[ Pregleda: 1412 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikim2
Maturant

Član broj: 295451
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Uzemljenje računara30.07.2012. u 15:50 - pre 143 meseci
'Vako dobri narode.

Produzni kabl na kome su monitor i kuciste mi je ukljucenu obicnu monofaznu uticnicu bez uzemljenja. Primetio sam da me pecka kad god se naslonim na zid ili slicno tome, a dodirnem neki goli deo kucista, kao i kad probnu lampu prislonim na neki deo kucista - ona svetli.
Pitanjca: da li zbog toga sto mi kuciste nije uzemljeno postoji neka opasnost po maticnu i ostali hardver?
Da li je to razlog zato sto mi "pecka" zvuk prilikom snimanja preko mikrofona ili razgovora preko skype-a i prilikom prikljucivanja slusalica na "front" dzekove?
Da li je to razlog sto mi touchpad na laptopu "brlja" dok stojim bos na parketu, a prikljucen je bez baterije? xD

p.s. Da li je pametno uzemljiti uticnicu tako sto cu jednozilnim kablom povezati uzemljenje iste sa uzemljenjem jedne trofazne koja se nalazi u blizini ove u istoj sobi?

Molim za neki stucan i sazet odgovor. Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+73 Profil

icon Re: Uzemljenje računara31.07.2012. u 06:52 - pre 142 meseci
Uzemljenje ti treba, a kako to uraditi neka ti neko drugi napise posto to nije moja oblast

Moje iskustvo je neprijatno, pre nekoliko godina sam kupio racunar i posle nekoliko dana pocelo da se pusi napajanje. Uzrok je bio nepostojanje uzemljenja.
Posle sam kupio APC surge arrest i odma je svetlela cvena sijalica, to se desava kad nema uzemljenja ili je los napon.

Uglavnom za racunare je preporuka prodzuni kabl sa prenaponskom zastitom



Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Uzemljenje računara

[ Pregleda: 1412 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.