Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Japan post EMS (Express Mail Service) i domaci spediteri

elitemadzone.org :: MadZone :: Japan post EMS (Express Mail Service) i domaci spediteri

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8836 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
89.47.40.*



+702 Profil

icon Japan post EMS (Express Mail Service) i domaci spediteri01.08.2012. u 09:40 - pre 142 meseci
Da li je nekome nesto stizalo preko EMS-a japanske poste?

Planiram da narucim neke knjige, pa gledam sta mi se vise isplati - ako narucim da stignu u Srbiju bojim se da ih ne dohvate lesinari iz spedicije, a ako ih narucim da stignu u USA onda moram da vucaram skoro 5 kg nazad.

Dakle, da li neko ima iskustva sa ovima iz EMS, u pogledu sra*a do kojih moze doci sa spediterima, kao sto se desava sa drugim dostavnim servisima.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Japan post EMS (Express Mail Service) i domaci spediteri01.08.2012. u 10:47 - pre 142 meseci
Hm... bio je ranije onaj fazon da ako ti paket stigne u roku od mesec dana (tako nešto, treba proveriti) od kako si ušao u zemlju, onda se računa kao lični prtljag i ne naplate nikakve troškove. Pričam po sećanju, tako da uzmi sa rezervom. Inače će ti za tih 5 kg skoro sigurno naplatiti i carinu i obradu i sve moguće troškove
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
178.89.13.*



+6455 Profil

icon Re: Japan post EMS (Express Mail Service) i domaci spediteri01.08.2012. u 10:59 - pre 142 meseci
Bilo kako bilo, špediterski troškovi mu ne ginu, što je nekih 50-tak evra... A sad da li će ga osloboditi carine i PDV-a na osnovu neke tehnikalije, ne verujem da je to neka mnogo velika ušteda za 5 knjiga..
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
89.47.40.*



+702 Profil

icon Re: Japan post EMS (Express Mail Service) i domaci spediteri01.08.2012. u 11:02 - pre 142 meseci
Dobro, dakle vucem iz USA.

Ali ako su u pitanju samo dve knjige (ne pitajte otkud 5 kila - Japanci) - zar knjige nisu oslobodjene carinjenja? Kazem, dve knjige su u pitanju, nije preprodaja ili sta vec ti mozgovi mogu da smisle…
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Japan post EMS (Express Mail Service) i domaci spediteri01.08.2012. u 11:26 - pre 142 meseci
EMS ide preko poste, kakva crna spedicija.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Japan post EMS (Express Mail Service) i domaci spediteri01.08.2012. u 11:27 - pre 142 meseci
Ja mislim da do 70 eura (vrednost paketa) ne placas carinu niti speditera?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: Japan post EMS (Express Mail Service) i domaci spediteri01.08.2012. u 11:45 - pre 142 meseci
Na knjige se ne plaća carina, ali ako ih uzmu da pregledaju, a uzeće jer imaju 5 kila, naplatiće ti PDV plus troškove carinjenja itd. EMS ide preko pošte, tako da neće da te oderu kao kad bi išlo preko DHL-a. To sve pod uslovom da je paket veće vrednosti od 50€. Ako je manje od 50€, neće ti ništa naplatiti (bar ne bi trebalo). 70€ je granica kad je pošiljka od fizičkog lica, što ovde nije slučaj.

[Ovu poruku je menjao Bik Koji Sedi dana 01.08.2012. u 13:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
89.47.40.*



+702 Profil

icon Re: Japan post EMS (Express Mail Service) i domaci spediteri01.08.2012. u 12:08 - pre 142 meseci
Citat:
Tyler Durden:
Ja mislim da do 70 eura (vrednost paketa) ne placas carinu niti speditera?

Citat:
Bik Koji Sedi:
Na knjige se ne plaća carina, ali ako ih uzmu da pregledaju, a uzeće jer imaju 5 kila, naplatiće ti PDV plus troškove carinjenja itd. EMS ide preko pošte, tako da neće da te oderu kao kad bi išlo preko DHL-a.

Pa, koliko sam razumeo, na knjige se ne placa carina, tih 70 evra je za drugu vrstu dobara. (edit: OK, Bik Koji Sedi je pojasnio)

Ja sam upravo na to sta se radi sa DHL posiljkama i mislio. PDV i carinjenje cu da prezivim ali spediterima ne dam ni dinara. Radije cu ih sam vuci preko okeana. Zato me i interesuje konkretno EMS, posto je u pitanju drzavna posta ali je sa druge strane u pitanju jedan njen poseban servis. Za njih konkretno ne znam sta se desava kada paketi dopadnu sapa na srpskoj granici.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Japan post EMS (Express Mail Service) i domaci spediteri01.08.2012. u 12:20 - pre 142 meseci
Citat:
Bik Koji Sedi: Na knjige se ne plaća carina, ali ako ih uzmu da pregledaju, a uzeće jer imaju 5 kila, naplatiće ti PDV plus troškove carinjenja itd. EMS ide preko pošte, tako da neće da te oderu kao kad bi išlo preko DHL-a. To sve pod uslovom da je paket veće vrednosti od 50€. Ako je manje od 50€, neće ti ništa naplatiti (bar ne bi trebalo). 70€ je granica kad je pošiljka od fizičkog lica, što ovde nije slučaj.


Pa to... ja sam pre neke 4 godine dobio pošiljku knjiga iz Azije slične težine ili nešto preko toga i komentar je bio otprilike "puno tu ima knjga, ne može to samo tako", špediterski troškovi, carina, porez i ostali troškovi na pošiljku vrednosti od 100$ su izašli 200$
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: Japan post EMS (Express Mail Service) i domaci spediteri01.08.2012. u 12:38 - pre 142 meseci
Citat:
Devanagari: Zato me i interesuje konkretno EMS, posto je u pitanju drzavna posta ali je sa druge strane u pitanju jedan njen poseban servis. Za njih konkretno ne znam sta se desava kada paketi dopadnu sapa na srpskoj granici.


Na srpskoj granici ih preuzima Pošta Srbije™.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Japan post EMS (Express Mail Service) i domaci spediteri01.08.2012. u 18:02 - pre 142 meseci
nek na paketu naglase da je poklon!
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.bbtec.net.



+39 Profil

icon Re: Japan post EMS (Express Mail Service) i domaci spediteri04.08.2012. u 11:41 - pre 142 meseci
Nasa posta lazno tvrdi da nudi EMS.
Nisu potpisnici i EMSom ne moze da se posalje u Srbiju iz Japana - verovatno niodkuda.

Ako neko ne zeli da mi veruje - njegov problem - ali neka baci pogled na moj IP...

Ako treba savet oko slanja ili neka pomoc - slobodno se javi...
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Japan post EMS (Express Mail Service) i domaci spediteri04.08.2012. u 12:44 - pre 142 meseci
Da si ti ziv i zdrav ali EMS u Srbiji funkcionise odavno. Bar desetak godina. I primanje i slanje posiljaka.

Da li iz Japana moze da se salje u Srbiju, ne znam, ali znam da moze iz Srbije u Japan (treca zona). I ne samo u Japan, nego su nedavno uveli da moze da se salje u bilo koju zemlju sveta, tranzitiranjem preko velikih postanskih centara.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Japan post EMS (Express Mail Service) i domaci spediteri04.08.2012. u 12:45 - pre 142 meseci
Sad mi nije jasno, ja sam slao preko USPS-a brembo diskove za BG, cirka 20 i kusur kila, pa nisam placao speditere. Porez i carinu naravno. Zasto bi za knjige trebala spedicija?
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.uqw.ppp.infoweb.ne.jp.



+39 Profil

icon Re: Japan post EMS (Express Mail Service) i domaci spediteri04.08.2012. u 13:37 - pre 142 meseci
Citat:
vilil1:
Da si ti ziv i zdrav ali EMS u Srbiji funkcionise odavno. Bar desetak godina. I primanje i slanje posiljaka.

Da li iz Japana moze da se salje u Srbiju, ne znam, ali znam da moze iz Srbije u Japan (treca zona). I ne samo u Japan, nego su nedavno uveli da moze da se salje u bilo koju zemlju sveta, tranzitiranjem preko velikih postanskih centara.


Da si i ti meni ziv i zdrav - i na tarabi 30 godina svasta pise i funkcionise nekako...

Imas ovde listu clanica - mrzi me preko telefona da trazim na ne wikipedia:
http://en.wikipedia.org/wiki/Express_Mail_Service

A kako EMS funkcionise - meni je preko vikenda stigla posiljka iz Poljske u Japan.
Po sporazumu to je prioritetna posta, mora da se radi transport 24/7 365/366 dana u godini, prioritetno carinjenje itd... Sad razmisli da li to postoji u Srbiji.
Dakle - PTT laze... Oni oglasavaju neku svoju uslugu kao EMS ali ona to nije...
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Japan post EMS (Express Mail Service) i domaci spediteri04.08.2012. u 14:24 - pre 142 meseci
Paa, ovde pise nesto drugacije -

http://ems.coop/members-ems-cooperative

Sve ono sto sam ranije napisao stoji. Prvo se EMS samo primao, kasnije smo poceli i otpremu. Ali da funkcionise, funkcionise.
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.uqw.ppp.infoweb.ne.jp.



+39 Profil

icon Re: Japan post EMS (Express Mail Service) i domaci spediteri04.08.2012. u 15:11 - pre 142 meseci
Ranije Srbije nije bilo na tom spisku (pre jedno tri godine)
Ali ono sto je zanimljivo da klikom na posta srbije odes na stranicu
http://www.posta.rs/struktura/...salji/ekspres-inostranstvo.asp
Gde kazu da imaju EMS uslugu - za cak 56 zemalja :) sto ce reci... Nesto tu ne ide. Navodno salju i za Japan - ali ono sto znam, a i proverio skoro, Japanska posta ne salje EMS za Srbiju...
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.uqw.ppp.infoweb.ne.jp.



+39 Profil

icon Re: Japan post EMS (Express Mail Service) i domaci spediteri04.08.2012. u 15:21 - pre 142 meseci
Da dodam dokaz: uputi translate google com na http://www.post.japanpost.jp/cgi-kokusai/country.php?cid=211 i vidi sta pise oko ems usluge.
A evo i cenovnika na engleskom:
http://www.post.japanpost.jp/int/download/ems-charges_en.pdf

Laku noc!
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Japan post EMS (Express Mail Service) i domaci spediteri04.08.2012. u 15:45 - pre 142 meseci
Citat:
Nemanja Jakovljevic: Da dodam dokaz...

Dokaz za sta? Tvrdio si da PTT Srbije laze da pruza EMS uslugu.

A to da li neka zemlja salje EMS u drugu, verovatno zavisi od vise faktora. Recimo, da li postoji direktna avio. linija za odredisnu zemlju, ako ne postoji, preko koliko tranzitnih zemalja bi isla posiljka... i na kraju da li se to isplati, koliko bi rebalo da kosta postarina da bi se svima isplatilo!? Mozda Japan nema racunicu da salje, mozda mi imamo. Mozda treba neki medjusobni sporazum da se potpise...
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
..a.nt.ngn2.ppp.infoweb.ne.jp.



+39 Profil

icon Re: Japan post EMS (Express Mail Service) i domaci spediteri08.08.2012. u 01:12 - pre 142 meseci
Pazi - ako napisu da saradjuju putem EMS-a sa 50 zemalja - a u EMS-u je ako se dobro secam - oko 180 zemalja - po meni to nije pruzanje EMS usluge.

Zatim - drze na spisku Japan - a Japan tvrdi da Srbija nema EMS.

A recimo da i postoji linija iz Srbije za Japan za EMS - zar ne bi bilo logicno da ima i povratno?
Postarina se naplacuje po medjunarodnom protokolu - i ako je isplativost - to je uvek na posiljaocu da odluci.

Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Japan post EMS (Express Mail Service) i domaci spediteri

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8836 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.