Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gorenje newline rerna ne greje odozdo

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Gorenje newline rerna ne greje odozdo

[ Pregleda: 13830 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Gorenje newline rerna ne greje odozdo02.08.2012. u 00:03 - pre 142 meseci
Pozdrav,

Kao podstanar sam nasledio Gorenje newline električni šporet, priključen na trofazni priključak, šporet je prikazan na slikama.

Danas sam prvi put koristio rernu, a ne u cilju pečenja toplih sendviča. Kada je proja bila gotova i zapečena odozgo, neprijatno sam se iznenadio da odozdo se nije NIMALO ispekla.

Zavirivao sam levo i desno, ima na vrhu samo grejač koji greje po obodima, pa to dovodi do toga da se prvo zapeče po krajevima, i to samo pri vrhu. Ni traga ni glasa (vidljivog) od donjeg grejača, a ne čuje se ni eventualni ventilator.

Da li neko zna da li ova rerna ima donji grejač, ili makar ventilator. Lako ću rasklopiti šporet, pa da vidim šta može, ali mi se na da to raditi pored žene u jedan ujutru, pa prvo da pitam vas, da li neko ima iskustvo sa ovim. Ili je novi šporet rešenje (ringle rade sasvim korektno, na žalost ili na sreću).

Ne zamerite masnoći, bolje da vam ne pričam u kakvom sam stanju zatekao rernu kada sam je prvi put otvorio.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Gorenje newline rerna ne greje odozdo02.08.2012. u 06:46 - pre 142 meseci
Svakako da ima donji grejač, a da bi ustanovio u kakvom je stanju moraš prvo skinuti zadnju ploču sa štednjaka i prići kompletnoj instalaciji, za ovaj zahvat potreban ti je jedan šracfciger i merni instrument, om metar.
Sa donjeg grejača ćeš prvo odvojiti jedan od kontakata i onda om metrom proveriti njegovu ispravnost.
E, sad, može da se desi i da je samo pregorela jedna od kontakt žica tik uz grejač i ako je to u pitanju, stavi novu klemicu, dobro je pritegni na ogoljenu žicu,natakni klemicu ponovo na grejač i to je to.
Ako je ipak grejač pregoreo, što će reći da om metar (imaš ih kod kineza za 150,oo din.) ne pokazuje nikakav otklon, pristup njemu je, po meni malo budalasto rešen, ali ajde, šta je tu je.
Moraš štednjak da okreneš naglavačke, prethodno mu izvuci ladicu, oslobodi od šrafova pokrivni lim(ima, čini mi se 2-4 kom,)skini ga, skini izolaciju od staklene vune i tada ćeš uočiti grejač.Video si kako treba da izgleda ispravan grejač na primeru gornjeg, a ovaj donji će, pretpostavljam, biti sav rascvetan, što i ne mora biti pravilo, ali najčešće JE tako.Kupi istovetan, sa istim razmakom priključnih kontakata i rupa na montažnoj pločici grejača, montiraj i dovrši proju.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Gorenje newline rerna ne greje odozdo02.08.2012. u 10:02 - pre 142 meseci
Hvala mnogo na odgovoru! Svakako da imam ommetar, pa ću sve pogledati danas/sutra, kad stignem od posla, pa ću da se javim ovde!

Hvala još jednom.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Gorenje newline rerna ne greje odozdo02.08.2012. u 10:20 - pre 142 meseci
Ta rerna nema ventilator, a donji grejac pre rasklapanja mozes proveriti i tako sto ukljucis samo donji grejac i rukom proveris da li greje.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Gorenje newline rerna ne greje odozdo15.08.2012. u 14:21 - pre 142 meseci
Citat:
Burgos:
Hvala mnogo na odgovoru! Svakako da imam ommetar, pa ću sve pogledati danas/sutra, kad stignem od posla, pa ću da se javim ovde!

Hvala još jednom.


I šta je ustanovljeno???
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Gorenje newline rerna ne greje odozdo

[ Pregleda: 13830 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.