Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kazna za neispravna zadnja poziciona svetla

elitemadzone.org :: MadZone :: Kazna za neispravna zadnja poziciona svetla

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 32477 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Kazna za neispravna zadnja poziciona svetla02.08.2012. u 23:03 - pre 142 meseci
Ne, ne zajebavam se. Ako idiot tuzi proizvodjaca navigacije zbog svoje gluposti zasto ne moze da tuzi proizvodjaca cipsa zbog istoga?

Je l se ti pravis glup, ili jesi?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kazna za neispravna zadnja poziciona svetla02.08.2012. u 23:15 - pre 142 meseci
Citat:
Flo33: ...Je l se ti pravis glup, ili jesi?

Da, pravim se glup. A ti si to, takvu vrstu komunikacije, naucio ziveci u Sloveniji? Ili se tako rodio nekulturan? Kako god, ja odoh da gledam nesto pametno.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Kazna za neispravna zadnja poziciona svetla02.08.2012. u 23:17 - pre 142 meseci
Tako sam se rodio. Ajde Scekicu iz BG-a
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Kazna za neispravna zadnja poziciona svetla03.08.2012. u 08:07 - pre 142 meseci
Citat:
Ako idiot tuzi proizvodjaca navigacije zbog svoje gluposti zasto ne moze da tuzi proizvodjaca cipsa zbog istoga?

Pa očito postoje kategorije kod kojih sa većom verovatnoćom može doći do tužbi, te se kod takvih sačinjavaju i potpisuju papiri.
Na hrani zato stoji alergen info i slično, u US se ne prodaju kinder-jaja (zbog "žumanceta") itd.
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.static.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: Kazna za neispravna zadnja poziciona svetla03.08.2012. u 08:20 - pre 142 meseci
@Ventura, biranje broja na telefonu, drzeci ga u rukama verujem da bi svaki sudija smatrao koriscenjem telefona iako ta operacija traje svega par sekundi. Ali poenta je da nije handsfree i kao sto zakon kaze - moras imati i koristiti handsfree opremu. Svaki bluetooth handsfree podrzava i glasovne komande a vecina automobila ima i komandu na volanu za pokretanje glasovne komande. Ja telefon ni ne vadim iz dzepa / torbe kad sam u kolima. Eventualno ga ponekad prikacim na punjac ako je baterija prazna.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
2.133.46.*



+6455 Profil

icon Re: Kazna za neispravna zadnja poziciona svetla03.08.2012. u 09:04 - pre 142 meseci
Citat:
mozdasamjaamozdainisam: @Ventura, biranje broja na telefonu, drzeci ga u rukama verujem da bi svaki sudija smatrao koriscenjem telefona iako ta operacija traje svega par sekundi. Ali poenta je da nije handsfree i kao sto zakon kaze - moras imati i koristiti handsfree opremu. Svaki bluetooth handsfree podrzava i glasovne komande a vecina automobila ima i komandu na volanu za pokretanje glasovne komande. Ja telefon ni ne vadim iz dzepa / torbe kad sam u kolima. Eventualno ga ponekad prikacim na punjac ako je baterija prazna.

Može on da smatra šta god hoće, ali u zakonu jasno piše šta je zabranjeno a šta ne. Držati telefon u ruci nije zabranjeno (trenutno).

Glasovne komande imaju smisla kada živiš u jezičkom podneblju koje podržava glasovne komande. Lomatanje jezika pokušavajući da izgovorim na engleskom fonetski napisana srpska imena nema nikakvog smisla, i lakše mi je da ili pritisnem speed dial ili da pronađem u imeniku i pozovem (imenik u autu nema opciju search, samo skrolovanje kontakata). A tako ću da radim sve dok trenutni zakon to dozvoljava, kada to postane prekršaj verovatno ću morati da se naviknem na glasovne komande i lomatanje jezika tipa "Call Moulauden Peutrouvich".
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Kazna za neispravna zadnja poziciona svetla03.08.2012. u 10:19 - pre 142 meseci
Citat:
Može on da smatra šta god hoće

Dal' je tebi iole poznat pojam diskrecionog prava sudije u odlučivanju?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
2.133.46.*



+6455 Profil

icon Re: Kazna za neispravna zadnja poziciona svetla03.08.2012. u 10:22 - pre 142 meseci
Citat:
Vasastajić: Dal' je tebi iole poznat pojam diskrecionog prava sudije u odlučivanju?

Da li on diskreciono može da me kazni jer sam kopao nos u autu?
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Kazna za neispravna zadnja poziciona svetla03.08.2012. u 10:27 - pre 142 meseci
Naravno da ne moze, pod uslovom da ti je nos dovoljno dugacak da ne moras da odvajas ruke od volana.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.static.isp.telekom.rs.



+322 Profil

icon Re: Kazna za neispravna zadnja poziciona svetla03.08.2012. u 10:33 - pre 142 meseci
@Ventura, već duže vreme smatram da prelaziš u kategoriju spama.

To kako ti zamišljaš tumačenje slova zakona, u najblažem smislu nema veze sa stvarnošću. Svaki zakon definiše samo najvažnije odrednice problematike kojom se bavi, a iza njega stoji još more različitih podzakonskih akata kojima se ono što je zamišljeno u zakonu bliže definiše.
Kad već glumiš indijanca, reci ti meni gde je to u ZOBS-u definisano da ne smeš da voziš auto sa maramom preko očiju jer Bože moj zakon ne zabranjuje nošenje marame. Hajde kad si tako ćelav pokaži mi gde je to u zakonu definisano u tom obliku?

Takođe pri primeni zakona važno je i tumačenje istog, a da bi se mogao tumačiti potrebno je neuporedivo veće poznavanje istog od nivoa na kome smo ja i ti tako da u dalju polemiku ne bih ulazio.

Gore sam ti već objasnio samo ti preskačeš ono što ti ne odgovara. U tom članu piše da je zabranjeno korišćenje uređaja za komunikaciju, komunikacija po definiciji može biti komunikacija čoveka sa čovekom (što bi ti nazvao razgovor) kao i komunikacija čoveka sa mašinom itd. Kukcanje poruka, traženje kontakta i sl je komunikacija čoveka sa mašinom a kako je ti vršiš rukama prekršio si taj član zakona i tu se stavlja jedna velika tačka. Ali kao što rekoh na taj način se zakon ne tumači mada si i po tome i te kako kriv.
Dokaz za to je kada te policajac uhvati da telefoniraš, i dovbiješ kaznu. Ljudi koji to mogu da posvedoče je mnogo. Po tvome ti samo kažeš policajcu nisam pričao, držao sam telefon u ruci i češao sam se po glavi pa je izgledalo kao da pričam. Niko meni ne može da zabrani da se ja češem telefonom po glavi.

Takođe spominjali smo da li je dozvoljeno u vožnji kuckati po navigaciji. Neću ti tražiti zakone, ali sam poprilično siguran kada bi imao saobraćajku sa smrtnim ishodom i kada bi se ustanovilo da si čačkao po navigaciji, da bi sasvim sigurno imao teške sankcije baš zbog toga. Nigde ti nećeš pronaći član :"Zabranjeno je Venturi da kucka po navigaciji u vožnji" ali bi bio kažnjen po nekom članu "neodgovornim ponašanjem dovođenje ljudskih života u opasnost", nerazmišljanje glavom i sl. i ti to dobro znaš a sad nastavi da troluješ ja ti se više neću javljati do neke sledeće teme.


P.S.
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi često neće primjetiti razliku...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
2.133.46.*



+6455 Profil

icon Re: Kazna za neispravna zadnja poziciona svetla03.08.2012. u 10:38 - pre 142 meseci
U redu, vi samo nastavite sa vašim freestyle tumačenjem zakona, menjajte redovno sijalice i nemojte da se bunite kad popijete kaznu.

A mene ako neko kazni zbog ovoga što radim, ja ću onda da vidim šta ću.
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.static.isp.telekom.rs.



+322 Profil

icon Re: Kazna za neispravna zadnja poziciona svetla03.08.2012. u 10:45 - pre 142 meseci
@Ventura, ćale si keve mi!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Kazna za neispravna zadnja poziciona svetla03.08.2012. u 10:45 - pre 142 meseci
Citat:
Flo33
Cekaj, zasto onda to ne pise na mobilnom, na cipsu, na vodi? Koja je razlika?


Pisace sta treba, cim se desi neka tuzba - ne boj se. Kreativnost advokata nema granica.

Btw, na hrani u USA i te kako imas safety natpise - od "contain traces of nuts" (da ne bi popili tuzbu od alergicara), "not suitable for children due to choking hazard" kako neki imbecil koji bi da hrani dete od godinu dana nekom gromadinom od hrane tuzio, itd... itd...

Onda, dalje, u restoranima gde se sluzi presno meso (sushi, carpaccio, tartar biftek, ...) uvek imas upozorenje da presna hrana moze izazvati trovanje i da nije podesna za ljude sa odredjenim bolestima, kako porodica nekog idiota koji ima unisten imuni sistem ne bi tuzila posto im je leming umro posle tartar bifteka...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Kazna za neispravna zadnja poziciona svetla03.08.2012. u 11:07 - pre 142 meseci
Ivan, razumem ja tebe, isto kao sto na Bozicnim jelkama pise da se ne pale prskalice, itd.. Ali jednostavno pitanje je zasto recimo na telefonu nema upozorenje kao na navigaciji. Nemoj mi reci da se manje koristi u vozilu. I da se niko nije setio da tuzi npr Motorolu zbog toga. Po tom tumacenju, onda svaki hebeni proizvod moze da bude predmet tuzbe.

Citao sam negde da je covek u USA napravio karambol, ne znam koliko poginulih, i povredjenih, i branio se time da ga je pcela napala u autu, i dobio je na sudu samo jer su dokazali da je alergican na ubod. drugacije ne bi dobio.

Sta hocu reci, opstrukcija na koje nemamo realan uticaj je opravdana, sve drugo nije.

Naime, ako bi se slupao jer si cackao navigaciju, to je licno tvoja odgovornost.

OK, kapiram ja da je u USA cudan sistem malo, ali gledajmo ´normalan svet´.

LP
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kazna za neispravna zadnja poziciona svetla03.08.2012. u 11:26 - pre 142 meseci
Citat:
Flo33: Ivan, razumem ja tebe, isto kao sto na Bozicnim jelkama pise da se ne pale prskalice, itd.. Ali jednostavno pitanje je zasto recimo na telefonu nema upozorenje kao na navigaciji.
...

Citat:
Flo33
Ne, ne zajebavam se. Ako idiot tuzi proizvodjaca navigacije zbog svoje gluposti zasto ne moze da tuzi proizvodjaca cipsa zbog istoga?

Zbog osnovne namene proizvoda. Cips, prskalice, telefon, kisela voda, voce, povrce, mleko, hleb... u osnovi nemaju veze sa voznjom, ni po kom osnovu. Navigacija, sa druge strane, ima veze i to konkretne veze sa voznjom. Navigacija u vozilu ima osnovnu namenu pomoci pri voznji, ne samo osnovnu vec je zato i ugradjena, to joj je jedina namena.

Ako to nije logicna razlika koju si i sam mogao da razumes a to si pitao - ne znam sta vise reci.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kazna za neispravna zadnja poziciona svetla03.08.2012. u 11:43 - pre 142 meseci
Sta bi bilo kada bi se utvrdilo da telefon u ruci nije bio pravi,nego igracka koju je kupio detetu za rodjendan.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Kazna za neispravna zadnja poziciona svetla03.08.2012. u 11:45 - pre 142 meseci
^
Pokušaj da uperiš plastični pištolj u policajca, pa nam posle ispričaj šta je bilo kad su utvrdili da je dečija igračka.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Kazna za neispravna zadnja poziciona svetla03.08.2012. u 12:08 - pre 142 meseci
Citat:
ventura: U redu, vi samo nastavite sa vašim freestyle tumačenjem zakona, menjajte redovno sijalice i nemojte da se bunite kad popijete kaznu.

A mene ako neko kazni zbog ovoga što radim, ja ću onda da vidim šta ću.

Ti očigledno mešaš babe i žabe, SIGURNO JE da sudija neće jednako gledati na situaciju kada si ti, osmatrajući krokodila kog si isčačk'o iz nosa, izazvao udes sa smrtnim ishodom ili si samo nonšalatno mahnuo tim krokodilom patroli murije.
E sad, da li će murija u svom zapisniku da konstatuje da si ti svojim egzibicijama potencijalno ugrozio bezbednost saobraćaja zbog uslova puta(gužva,itd.) to sad već zalazi u onu famoznu odredbu o neprilagođenosti vožnje uslovima puta, pa se ti onda vadi kod sudije tim svojim krokodilom.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kazna za neispravna zadnja poziciona svetla03.08.2012. u 12:09 - pre 142 meseci
Taj odgovor se i ocekivao od nekoga.Da ima nalepnicu,ja sam lopov,interventna bi ga hapsila.
Postavljeno realno pitanje.To moze da prodje kod sudije koja po filingu pravi procenu,jer je zakon samo fikcija.Menja se po potrebi.

Jedan off.
Juce na Beoradskoj hronici, policijski auto blokirao izlaz iz garaze da ljudi nisu mogli da idu kolima na posao.
Zvali pauk,oni JOK,otisli u policiju,oni JOK,dosao vozac -policajac i naj strasnije ih iz .APUSAVAO.

Vracamo se na plasticni telefon.
 
Odgovor na temu

Balkanboy1
K. Mitrovica

Član broj: 237082
Poruke: 3
194.54.182.*



+6 Profil

icon Re: Kazna za neispravna zadnja poziciona svetla06.08.2012. u 07:04 - pre 142 meseci
Au, u sta se izrodila ova tema... izgleda da sam stvorio monstuma i umesto price o temi, 3 strane citam "zanimljive" poglede i tumacenja ZOBS-a, od strane g. Venture...
Interesantno kako je taj covek fleksibilan u tumacenju zakona, kada je njegova guza u pitanju, dok u svim ostalim slucajevima krsenja saobracajnih propisa, pokazuje zavidan nivo krvolocnosti, kojim bi se ponosili i najzadrtiji pripadnici narodne nam, (saobracajne) policije.
@Ventura, ako ste toliko sigurni da je vase tumacenje ispravno, vi lepo ponesite ovaj snimak u saobracajnu policiju i sud za prekrsaje, prijavite da ste trkeljali po imeniku telefona, dok ste vozili, isto ovako slikovito im objasnite vase tumacenje zakona, sa sve pratecim aktima, pa nam onda ovde napisite kako ste prosli, tj. verovatno, kako su vas uz izvinjenje oslobodili svake odgovornosti i posavetovali da obavezno pocnete da cukate i SMS-ove, surfujete netom i igrate omiljene igrice dok vozite, jer to nije decidno zabranjeno zakonom...
A posle ce mrmot da uvije cokoladu...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kazna za neispravna zadnja poziciona svetla

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 32477 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.