Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

''RADILO'' sve dok nisam promenio kondenzator :S hsr 48

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: ''RADILO'' sve dok nisam promenio kondenzator :S hsr 48

[ Pregleda: 2449 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marex994

Član broj: 298737
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon ''RADILO'' sve dok nisam promenio kondenzator :S hsr 4808.08.2012. u 19:48 - pre 142 meseci
Pozdrav ljudi,dobio sam na poklon jedno starije pojacalo,u pitanju je EI HSR 48.
Kada sam ga prvi put ukljucio radilo je sve kako treba osim jednog kanala koji je brujao ali se u pozadini cula stanica...kad sam ga otvorio jedan kondenzator je bio VREO
u pitanju je 2200 uF od 25v ( ima 3 nozice za masu i 1 + ),zamenio sam ga drugim kondenzatorom od 2200 uF i 50v,znaci u pitanju je kondenzator koji trpi veci napon od fabrickog,takodje moram da napomenem da on poseduje samo 2 nozice - + i njega sam zalemio na plocici tamo gde pise + - ali su mi jos 2 'rupe' na kojima je bio zalemljen predhodni kondenzator ostale prazne i cini mi se da to nema veze jer su sve spojene medjusobno zajedno sa masom i - krajem novog kondenzatora .
E sad kada sam ga upalio nista se ne dogadja,ne rade oba kanala gde sam mogao da pogresim ? Izvinjavam se na ovako sirokom objasnjenju ali samo hocu da me u potpunosti razumete,svaki savet je dobro dosao Nadam se da cu uspeti da ga osposobim ...
 
Odgovor na temu

marex994

Član broj: 298737
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ''RADILO'' sve dok nisam promenio kondenzator :S hsr 4825.08.2012. u 14:13 - pre 142 meseci
dajte ljudi bilo koji savet
 
Odgovor na temu

djuras
Novi Sad

Član broj: 14964
Poruke: 30
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: ''RADILO'' sve dok nisam promenio kondenzator :S hsr 4825.08.2012. u 14:36 - pre 142 meseci
Nisi dao nista konkretno da bi ti se konkretno odgovorilo, zamenio si neki kondenzator (koji, gde se nalazi), nisi napisao da li si ista premerio i sl.Ovako moze samo da se nagadja gde je to i koja mu je uloga, pretpostavljam da je to kondenzator u napajanju posle greca ali nisam siguran ako jeste da li imas ikakav napon na njemu i koliki je, da li imas ista na izlaznim tranzistorima npisi jos neki podatak pa da vidimo sta dalje.
 
Odgovor na temu

vodjang
Novi Grad RS

Član broj: 202605
Poruke: 343
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: \'\'RADILO\'\' sve dok nisam promenio kondenzator :S hsr 4826.08.2012. u 19:34 - pre 142 meseci
Citat:
marex994:
Pozdrav ljudi,dobio sam na poklon jedno starije pojacalo,u pitanju je EI HSR 48.
Kada sam ga prvi put ukljucio radilo je sve kako treba osim jednog kanala koji je brujao ali se u pozadini cula stanica...kad sam ga otvorio jedan kondenzator je bio VREO
u pitanju je 2200 uF od 25v ( ima 3 nozice za masu i 1 + ),zamenio sam ga drugim kondenzatorom od 2200 uF i 50v,znaci u pitanju je kondenzator koji trpi veci napon od fabrickog,takodje moram da napomenem da on poseduje samo 2 nozice - + i njega sam zalemio na plocici tamo gde pise + - ali su mi jos 2 'rupe' na kojima je bio zalemljen predhodni kondenzator ostale prazne i cini mi se da to nema veze jer su sve spojene medjusobno zajedno sa masom i - krajem novog kondenzatora .
E sad kada sam ga upalio nista se ne dogadja,ne rade oba kanala :( gde sam mogao da pogresim ? Izvinjavam se na ovako sirokom objasnjenju ali samo hocu da me u potpunosti razumete,svaki savet je dobro dosao :) Nadam se da cu uspeti da ga osposobim ...


Provjeri polaritet kondenzatora 2200uF 50v ( možda si ga okrenuo ). Zamjeni grec. Pozdrav

[Ovu poruku je menjao vodjang dana 26.08.2012. u 21:11 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vodjang dana 26.08.2012. u 21:12 GMT+1]
Ono što je sreća za rđavog, to je bijeda za plemenitog čovjeka!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: ''RADILO'' sve dok nisam promenio kondenzator :S hsr 48

[ Pregleda: 2449 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.