Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ivica, Milica i $850,000 za Teslin muzej

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ivica, Milica i $850,000 za Teslin muzej

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19859 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Ivica, Milica i $850,000 za Teslin muzej23.08.2012. u 12:48 - pre 141 meseci
Citat:
btomic:Sa blogerom koji je nekako čuo za Teslu i želi da pomogne neprofitnoj organizaciji su stvari drukčije. On svakako nije 100% zaslepljen jer vidi se da radi i mnoge druge stvari, pa je objašnjenje zašto se Teslino poreklo ne pominje u njegovom blogu dvojako. Ili zna za poreklo ali smatra da je to nevažno (iako blog nije ograničen ni prostorno ni tematski) jer ko su uopšte ti Srbi i čime su ga zadužili da ih promoviše (stan sigurno neće dobiti:), ili s druge strane možda i nema pojma o Teslinom poreklu. Kako god bilo, svako neupućen ko vidi ovaj blog ili sajt neprofitne organizacije zaključiće da je Tesla bio čist Amerikanac i to je to "svojatanje" o kome govorim.

Na blogu lepo pise, "...a Serbian-American inventor.." - sta bi ti vise?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Ivica, Milica i $850,000 za Teslin muzej23.08.2012. u 12:50 - pre 141 meseci
Citat:
btomic:Pokušaću da kontaktiram obe strane, prvu da vidim da li je njihova zaslepljenost trajna a drugu da razrešim pomenutu dilemu o blogeru. Reći ću vam šta sam saznao.

Nemoj, molim te, nikog da kontaktiras, dovoljno smo 9ovana ponjeli na cipelama, ne treba jos ti otamo njima da nas gadjas.
 
Odgovor na temu

btomic
Branislav Tomić
Nezaposlen
Novi Beograd

Član broj: 296011
Poruke: 24



+196 Profil

icon Re: Ivica, Milica i $850,000 za Teslin muzej23.08.2012. u 13:03 - pre 141 meseci
Citat:
Odin D.:
Nemoj, molim te, nikog da kontaktiras, dovoljno smo 9ovana ponjeli na cipelama, ne treba jos ti otamo njima da nas gadjas.


Ne brini, reći ću da sam iz Mauritanije, neće znati.:)
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Ivica, Milica i $850,000 za Teslin muzej23.08.2012. u 13:04 - pre 141 meseci
Postavljac teme se u svojoj nameri da opljune "Srbende", "Patrijote"...propisno obrukao, jer nije znao da postoji muzej u Beogradu. ;)

Citat:
Shadowed:  Jedna grupa ljudi (od kojih su neki dali neki nisu) proziva drugu pri cemu je definicija te druge da 1. nisu dali i takodje 2. velicaju Srbiju i sebe kroz to sto je Tesla poreklom Srbin i kite se tudjim perjem.
Prozvani su ljudi koji ispunjavaju OBA uslova od strane nekih koji ih ne ispunjavaju.

AKO je poenta teme "prozivanje" nekih, to je tek prava besmislica. Zasto bi neko odavde, davao novac nekome tamo, zbog necega sto vec ima u svojoj kuci? I to sto postoji u ovom muzeju je, a i bice, sigurno kvalitetnije nego materijal koji ce se pojaviti u tamo nekom muzeju, koji se planira.
 
Odgovor na temu

btomic
Branislav Tomić
Nezaposlen
Novi Beograd

Član broj: 296011
Poruke: 24



+196 Profil

icon Re: Ivica, Milica i $850,000 za Teslin muzej23.08.2012. u 13:09 - pre 141 meseci
Citat:
DaliborP:
Na blogu lepo pise, "...a Serbian-American inventor.." - sta bi ti vise?

Pa eto, to je upravo problem, morao sam lupu da upotrebim da nađem. Stvarno nisam video u prvom prolazu. To ću mu skrenuti pažnju.:)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Ivica, Milica i $850,000 za Teslin muzej23.08.2012. u 13:15 - pre 141 meseci
Citat:
btomic:Pa eto, to je upravo problem, morao sam lupu da upotrebim da nađem. Stvarno nisam video u prvom prolazu. To ću mu skrenuti pažnju.:)

Pa izvini prilicno je uocljivo. Na prvi pomen Nikole Tesle u tekstu to stoji ispred imena. I to je sve sto se spominje, sve ostalo se fokusira na njegov rad, dostignuca, itd.
Evo pogledaj sam, drugi paragraf: http://theoatmeal.com/comics/tesla
Sta bi ti tu tacno menjao i zasto?
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Ivica, Milica i $850,000 za Teslin muzej23.08.2012. u 13:41 - pre 141 meseci
Nije u redu što je istim fontom napisano Serbian i American!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Ivica, Milica i $850,000 za Teslin muzej23.08.2012. u 13:45 - pre 141 meseci
Citat:
Lazar-I: Ako bi se iz tvog opisa izuzelo kićenje tuđim perjem, jer smatram da to što mi je drago što je Tesla Srbin ne predstavlja kićenje tuđim perjem, mogao bi da me svstaš u drugu grupu.

Pa, nisi ni svrstavan u nju (mozda neko, nisam primetio). Ja nisam ni jednog konkretnog pojedinca ni svrstavao.


Citat:
Lazar-I: Bilo bi zanimljivo da napišeš koje uslove ispunjava prva grupa.

Prva grupa je subjekat radnje, obracanje drugoj grupi je predikat, druga grupa.. objasnjeno (nadam se dovoljno). Prvoj pripadaju oni koji vrse radnju onosno predikat recenice, to je jedina kvalifikacija.

Citat:
Lazar-I: Mene pripadnici prve grupe podsećaju na Femu iz Pokondirene tikve kojoj je neko rekao da je nobles zgražavati se na svaki pomen Srbije.

Mogu da te podsecaju i na Marsovce, ne znaci da je podsecanje racionalno osnovano. Ja se npr. ne zgrazavan na svaki pomen Srbije, niti smatram da je to nobles. E sad, ti mozes da mi verujes a i ne moras :)
 
Odgovor na temu

btomic
Branislav Tomić
Nezaposlen
Novi Beograd

Član broj: 296011
Poruke: 24



+196 Profil

icon Re: Ivica, Milica i $850,000 za Teslin muzej23.08.2012. u 13:47 - pre 141 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
btomic:Pa eto, to je upravo problem, morao sam lupu da upotrebim da nađem. Stvarno nisam video u prvom prolazu. To ću mu skrenuti pažnju.:)

Pa izvini prilicno je uocljivo. Na prvi pomen Nikole Tesle u tekstu to stoji ispred imena. I to je sve sto se spominje, sve ostalo se fokusira na njegov rad, dostignuca, itd.
Evo pogledaj sam, drugi paragraf: http://theoatmeal.com/comics/tesla
Sta bi ti tu tacno menjao i zasto?


Ovo je link na blog postavljen u uvodnom postu - http://theoatmeal.com/blog/tesla_museum (tu nema ništa), ovo o čemu ti pričaš vidi se tek kada kliklneš na "Why N.T. was the greatest geek...". Verovatno je način na koji prelistavam takve stranice (za koje je potrebno skrooolovati i skrooolovati da bi sagledao koliko uopšte ima materijala i koliko vremena da planiraš ako ćeš sve da čitaš) takav da ta jedna rečenica okružena šarenilom raznih fontova, boja i ilustracija može lako da promakne. Predložiću mu da to neupadljivo "Serbian" ispiše mnogo uočljivije kako bi srpski nacionalisti bili zadovoljni a ostali koji prelete preko sadržaja i uhvate se samo za naglašene stvari (mislim da je takvih većina) bili pravilno informisani.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Ivica, Milica i $850,000 za Teslin muzej23.08.2012. u 13:49 - pre 141 meseci
Citat:
vilil1: Zasto bi neko odavde, davao novac nekome tamo, zbog necega sto vec ima u svojoj kuci? I to sto postoji u ovom muzeju je, a i bice, sigurno kvalitetnije nego materijal koji ce se pojaviti u tamo nekom muzeju, koji se planira.


Zato sto je korisno za prezentovanje lika i dela Tesle bi mogao biti razlog. Naravno da nije obavezno cak ni sa moralne strane dati, ali je licemerno u slucaju onih pomenutih (da ne objasnjavam opet, pogledaj ranije postove).
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Ivica, Milica i $850,000 za Teslin muzej23.08.2012. u 13:59 - pre 141 meseci
Citat:
Shadowed: Mogu da te podsecaju i na Marsovce, ne znaci da je podsecanje racionalno osnovano. Ja se npr. ne zgrazavan na svaki pomen Srbije, niti smatram da je to nobles. E sad, ti mozes da mi verujes a i ne moras :)


Odlično, drago mi je zbog toga, ipak zanimljivije bi mi bilo da si opisao onu prvu grupu nego što si pisao o sebi i subjektima i predikatima.

Citat:
Shadowed: Prva grupa je subjekat radnje, obracanje drugoj grupi je predikat, druga grupa.. objasnjeno (nadam se dovoljno). Prvoj pripadaju oni koji vrse radnju onosno predikat recenice, to je jedina kvalifikacija.


Dovoljno je mada ne i racionalno :)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Ivica, Milica i $850,000 za Teslin muzej23.08.2012. u 14:05 - pre 141 meseci
Erm, ukljuci i drugi neuron. Upravo sam ti napisao da NEMA OPISA prve grupe dalje od toga sto sam ti vec napisao.
Kao da ti neko trazi da opises crvenu jabuku plave boje.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Ivica, Milica i $850,000 za Teslin muzej23.08.2012. u 14:12 - pre 141 meseci
Citat:
Shadowed: Zato sto je korisno za prezentovanje lika i dela Tesle bi mogao biti razlog. Naravno da nije obavezno cak ni sa moralne strane dati, ali je licemerno u slucaju onih pomenutih (da ne objasnjavam opet, pogledaj ranije postove).

Bolju promociju ce odraditi Tesla Motors od ovog, nazovi muzeja.

Uostalom, sta kazu, koliko ce kostati sam "muzej" -

Citat:

GM: Beyond the $850 K necessary to purchase the Wardenclyffe, what’s the amount of funding you will need to make the museum a reality?

Alcorn: While we have no concrete numbers on this, we’ve always believed that it will take millions to make this the showcase it deserves to be. We will try to accomplish this is reasonable, manageable stages, and expect it will take $10 million or more.



A, sta ce biti u tom "muzeju" -

Citat:

GM: What’s your vision for the Tesla Museum?

Alcorn: Where do I start? First, of course, is the Tesla Museum. We want to highlight the many accomplishments and inventions of Nikola Tesla. Beyond that, we want to have an auditorium, classrooms, large meeting spaces for conferences and special events, a “maker” space, a physics playground, a science learning center with interactive exhibits, programs for students, mentorship programs, science competitions, and much, much more.


http://www.wired.com/geekmom/2012/08/tesla-museum-interview/

I, sad..."licemerno" je ne dati novac za ovo!? Zato sto neko ne zeli da da svoje pare tamo nekom, to je "licemerno"? Svasta.
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Ivica, Milica i $850,000 za Teslin muzej23.08.2012. u 14:23 - pre 141 meseci
Citat:
Shadowed: Erm, ukljuci i drugi neuron.


Misliš da će ono tvoje besmisleno određivanje službe reči u rečenici izgledati pametnije čak i ako ja stvarno imam samo dva neurona?

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Ivica, Milica i $850,000 za Teslin muzej23.08.2012. u 14:37 - pre 141 meseci
Vilil, sve dok odgovaras na selektivno procitan post, odgovor ti nice imati smisla.

To je kao da ja kazem "mentalno zaostao je svako ko ima majku i ima iq ispod 50" i onda krenes da me napadas zato sto sam rekao da je glup svako ko ima majku.

Cist strawman koji iznova ponavlja vise vas.
 
Odgovor na temu

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: Ivica, Milica i $850,000 za Teslin muzej23.08.2012. u 14:38 - pre 141 meseci
Milion puta sam cuo kako Amerikanci svojataju Teslu, i pored toga sto skoro uvijek isticu "Serbian American"...


[Ovu poruku je menjao pajaja dana 23.08.2012. u 17:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
92.244.132.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Ivica, Milica i $850,000 za Teslin muzej23.08.2012. u 14:39 - pre 141 meseci
Citat:
Lazar-I:Vi koji ste dali prilog i dižete galamu oko toga, dokazali ste da ste (malo)građani sveta, da sa "zaostalim Srbendama" nemate ništa zajedničko. Zamisli, Srbende neće da daju prilog za muzej u Americi, iako je muzej posvećen jednom Srbinu, koji je u stvari Amerikanac, a nama, kosmopolitama, je njegova nacionalnost potpuno nebitna.

Ne tripuj se previse - sta mislis, zbog cega je tema nazvana bas ovako kako je nazvana? I na sta bi mogla biti reakcija? Btw, nije previse tesko pritisnuti prave dugmice i pokrenuti nacio-hejt ovde. Mene cudi sto je bilo potrebno cak 4 strane da bi se postavljac teme anatemisao i nazvao malogradjaninom, ocekivao sam to jos na prvoj strani :))

Neverovatno koliko ste spaljeni, vama ama bas nista ne znaci to sto su se jednoj gotivnoj neprofitnoj akciji odazvali ljudi iz bukvalno cele Evrope? Cele, osim bas iz ovog zatucanog pasaluka, zarobljenog u prostoru i vremenu. To vam je normalno?

Naravno, potpuno je bilo ocekivano da se formira ekipica koja ponosno opravdava zasto je bogougodno ne podrzati akciju, cak se nasao i lik koji ce, zamisli ovo - da presavije tabak i prikenja batici sto je pokrenuo kampanju zbog toga sto nije zveknuo <h1> i <font size=48> na pomen Teslinog porekla :))) Brate na kojim ste vi drogama....

Dajte ljudi... ukinute su vize za EU - spakujte par konzervi necega u ranac, stopirajte malo po evropi ima jeftinih hostela kolko oces... izadjite malo iz ovog pasaluka, pa ne okrece se svet oko nacionalizma nekih plemena na Balkanu...

Citat:
Ivan Dimkovic:Kada je sve sto neko ima cekic, sve ostalo mu izgleda kao ekser.

Sunce ti hebem, pa ti osmislio pravu pravcatu poslovicu :))


[Ovu poruku je menjao boccio dana 23.08.2012. u 15:56 GMT+1]
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
92.244.132.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Ivica, Milica i $850,000 za Teslin muzej23.08.2012. u 14:55 - pre 141 meseci
Citat:
vilil1:I, sad..."licemerno" je ne dati novac za ovo!? Zato sto neko ne zeli da da svoje pare tamo nekom, to je "licemerno"? Svasta.

Pre nego potrosim vreme i energiju da ti odgovorim - da li bi bio ljubazan navesti post, ili recenicu u kojoj bilo ko kaze da je licemerno ne dati novac za bilo sta?

U suprotnom, da te lepo blacklistujem zajedno sa ostalim trolovima...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Ivica, Milica i $850,000 za Teslin muzej23.08.2012. u 14:56 - pre 141 meseci
Citat:
boccio: Cele, osim bas iz ovog zatucanog pasaluka, zarobljenog u prostoru i vremenu. To vam je normalno?


To je subjektivni osećaj. Sve koje sam do sada upoznao, a da im svaka priča počinje i završava time kako je ovde sve bez veze, takvom pričom iskazuju neke unutrašnje frustracije i osećaj nemoći. Ubeđen sam da bi se nakon početnog oduševljenja vrlo brzo isto tako osećali bilo gde na Zemaljskoj kugli. Onaj koji je sposoban bi jednostavno otišao iz zatucanog pašaluka i ne bi čak imao potrebu ni da komunicira sa tim zatucanim ljudima koje je napustio.

Citat:
Sunce ti hebem, pa ti osmislio pravu pravcatu poslovicu :))


Mnogo si neinformisan, jesi li siguran da je baš Ivan Dimković to smislio?
 
Odgovor na temu

btomic
Branislav Tomić
Nezaposlen
Novi Beograd

Član broj: 296011
Poruke: 24



+196 Profil

icon Re: Ivica, Milica i $850,000 za Teslin muzej23.08.2012. u 14:58 - pre 141 meseci
Citat:
boccio:
Neverovatno koliko ste spaljeni, vama ama bas nista ne znaci to sto su se jednoj gotivnoj neprofitnoj akciji odazvali ljudi iz bukvalno cele Evrope? Cele, osim bas iz ovog zatucanog pasaluka, zarobljenog u prostoru i vremenu. To vam je normalno?


Koji ti imaš problem što se baš-cela-evropa osim Srbije pridružila akciji? Kao da će neko tebe da proziva zbog toga? Pusti ljude da iznesu svoje mišljenje, ovo je internet, sloboda za koju se toliko zalažeš. Kad padne tema možeš svašta da očekuješ, ako administrator ne ukloni odgovore znači da je ok. Osim toga otkuda ti ideja de se niko iz Srbije nije uključio, siguran sam da jeste. Na kraju, ako imaš problema u inostranstvu (vidim da ga nešto pominješ) slobodno nemoj da nosiš srpsku zastavu pa neće znati odakle si. To inače rade mnogi Amerikanci jer ih puno vole pa umesto američke nose kanadsku.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ivica, Milica i $850,000 za Teslin muzej

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19859 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.