Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbi i teorije zavere, Srbi i ostatak sveta, Srbi najpametniji, slike rata iz Sirije

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbi i teorije zavere, Srbi i ostatak sveta, Srbi najpametniji, slike rata iz Sirije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11233 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Srbi i teorije zavere, Srbi i ostatak sveta, Srbi najpametniji, slike rata iz Sirije24.08.2012. u 14:30 - pre 141 meseci
Verovatno ce da se obrise tema, ali prosto nisam mogao da odolim da cujem sta cete reci.

Na blicu sam danas gledao slike nekog naseg fotoreportera koji slikao u Siriji, i posle sam procitao komentare mojih sunarodnjaka.
Bas me zanima sta vi mislite o svemu tome.

Link: Slike rata iz Sirije
 
+2

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
82.117.203.*



+987 Profil

icon Re: Srbi i teorije zavere, Srbi i ostatak sveta, Srbi najpametniji, slike rata iz Sirije24.08.2012. u 14:32 - pre 141 meseci
Moj komentar se nisu usudili objaviti.

Rat u Siriji je izmedju vlade i placenika. A ovaj ulepsava sliku o psima rata. (I ovo je jako razblazena varijanta mog misljenja)

EDIT:

http://www.bbc.co.uk/blogs/theeditors/2012/08/hhhh.html

^ Evo priloga o "herojima" iz druge perspektive !
 
+8

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Srbi i teorije zavere, Srbi i ostatak sveta, Srbi najpametniji, slike rata iz Sirije24.08.2012. u 15:59 - pre 141 meseci
Evoprvi pa se odmah upecao. Gde si video da Goran igde hvali te pobunjenike? Ja sam video da je slikao dogadjaje ali nigde nisam video da je zauzeo neciju stranu niti da je izneo svoj stav. Cak mi se cini kao da je igra neki PC igru pa opisivao kako je morao da se drnda sa fotoaparatom.

E sad mozes da me optuzis da ne znam da citam izmedju redova :D
 
+2

Jovan 1988
Beograd

Član broj: 142786
Poruke: 395

Sajt: e-spadolini.blogspot.com


+308 Profil

icon Re: Srbi i teorije zavere, Srbi i ostatak sveta, Srbi najpametniji, slike rata iz Sirije24.08.2012. u 16:22 - pre 141 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:Gde si video da Goran igde hvali te pobunjenike?


Ne mora da ih hvali,dovoljno je to što je sa njima i što ih fotografiše.
Da mu je pri srcu bliža regularna vojska Sirije bi bi sa njima i slikao bi njih.

be happy
 
+7

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Srbi i teorije zavere, Srbi i ostatak sveta, Srbi najpametniji, slike rata iz Sirije24.08.2012. u 17:24 - pre 141 meseci
Citat:

Gde si video da Goran igde hvali te pobunjenike?



Placenik pomaze sirotoj bakici da predje ulicu:



[Ovu poruku je menjao Igor Gajic dana 24.08.2012. u 18:41 GMT+1]
 
+7

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: Srbi i teorije zavere, Srbi i ostatak sveta, Srbi najpametniji, slike rata iz Sirije24.08.2012. u 17:52 - pre 141 meseci
Citat:
Jovan 1988: Ne mora da ih hvali,dovoljno je to što je sa njima i što ih fotografiše.
Da mu je pri srcu bliža regularna vojska Sirije bi bi sa njima i slikao bi njih.


Ne moze, nema tu posla, posto je poziciju odbrane satrapa-gubitnika, kao i obicno, vec zauzeo Lazanski.
 
+1

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Srbi i teorije zavere, Srbi i ostatak sveta, Srbi najpametniji, slike rata iz Sirije24.08.2012. u 17:57 - pre 141 meseci
Pa pobunjenik tu stvarno pomaze bakici da negde ode. Mozda mu je komsinica! Po meni je to izvrtanje istine Igore. Mozda vladine trupe ne dozvoljavaju novinare pa je zato otisao kod ovih? Kako samo tako lako donosite zakljucke nije mi jasno. Disclamer: zabole me i za jedne i za druge, samo mi nije jasna logika mojih sunarodnika.
 
+1

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.aDSL.Verat.Net.



+373 Profil

icon Re: Srbi i teorije zavere, Srbi i ostatak sveta, Srbi najpametniji, slike rata iz Sirije24.08.2012. u 17:58 - pre 141 meseci
@Igor Pa cekaj, je l' pomogao taj lik bakici il' nije? Covek slika sta vidi. Ili hoces da kazes da je sve to iscenirano samo da bi eto ti, Srbin, video kako su oni dobri, a vojska losa?
 
+1

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Srbi i teorije zavere, Srbi i ostatak sveta, Srbi najpametniji, slike rata iz Sirije24.08.2012. u 18:03 - pre 141 meseci
ne bih rekao da je bakica, a ne bih rekao da joj pomaze vec pre da je koristi kao zaklon.

Sto se tice ovog novog nastavka igrane serije (Gestapo vs Otpisani) meni se uvek svidja onaj deo kad cujem da su ruski brodovi krenuli... I onda ide onako dramski zaplet dok oni plove i plove i plove...
 
+1

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Srbi i teorije zavere, Srbi i ostatak sveta, Srbi najpametniji, slike rata iz Sirije24.08.2012. u 18:07 - pre 141 meseci
Braksi ti si zao covek. Jel mene oci varaju ili ga bakica drzi pod ruku kao dzentlmena? Da je koristi kao zaklon drugacije bi je drzao...ali neee to su oni NAMESTILI da to tako izgleda :D
 
+2

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Srbi i teorije zavere, Srbi i ostatak sveta, Srbi najpametniji, slike rata iz Sirije24.08.2012. u 18:09 - pre 141 meseci
Bio on Srbin ili ne nema nikakve vaznosti. Nacionalnost ne igra nikakvu ulogu.

On je po meni samo jedan lik koji pokusava da zlocince, pse rata, krvoloke, ljudski sljam prikaze kao "good guys".

Vecina tih slika je napravljena smisljeno, dok traje zatisje. Dok traju borbe i dok meci lete levo, desno i placenicima i fotografima jedino je na pameti da ne poginu.

Jedino snimatelji(!) imaju zadatak da po svaku cenu uhvate akciju, posto nalogodavci hoce da vide za sta placaju. Ima vise izvestaja od strane zvanicne sirijske vojske da je snimanje borbi prioritet i da placenici preuzimaju kameru od mrtvih saboraca po cenu sopstvenog zivota.


Btw. Ako ti placenici pobede pobice 20% Sirijskog stanovnistva koje je hriscanske veroispovesti, i to ce se zataskati. Ali cilj, svrgavanje Asada i ciscenje puta ka Iranu, opravdava sredstva.

Recimo, izvestaji od strane Iranske agencije:

http://english.farsnews.com/newstext.php?nn=9104251230

Ili recimo ovo:

http://www.telegraph.co.uk/new...-turned-rebel-executioner.html

Citat:

Yaman Hamoud, 22, divided his time between university and working in a Gap store in Dubai, before becoming an executioner for the FSA.
By August, back home in Aleppo, the 22-year-old was part of a Free Syrian Army squad that arrested a member of the Shabiha, the hated Assad militia.

After a few hours of to-and-fro with his commander, the squad was given permission to do what they wanted with him.

“We took him to the graveyard, where there was a hole in the ground,” he said, laughing. His confession was entirely unprompted.

“We shot him. He fell.”


^ otvoreno priznanje ubistva zatvorenika. Od strane "pravog" Sirijskog pobunjenika. Koji i nije iz Sirije, ali koga to briga.
 
+7

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Srbi i teorije zavere, Srbi i ostatak sveta, Srbi najpametniji, slike rata iz Sirije24.08.2012. u 18:19 - pre 141 meseci
A kako ti sve to znas? opet ponavljam, on nigde nije rekao svoj licni stav pa ne kapiram kako to on brani pobunjenike??? Al nek smo protiv amerike sta god to znacilo...
 
+2

Jovan 1988
Beograd

Član broj: 142786
Poruke: 395

Sajt: e-spadolini.blogspot.com


+308 Profil

icon Re: Srbi i teorije zavere, Srbi i ostatak sveta, Srbi najpametniji, slike rata iz Sirije24.08.2012. u 18:29 - pre 141 meseci
Ivane ja ne znam zašto opet postavljaš pitanje,na koji si već dobio odgovor.
Novinar/fotograf koji želi da pruži ljudima pravu sliku rata u Siriji NE MOŽE samo da slika i pravi vest o jednoj strani.Mora da bude uključena i druga strana ma ko to bio.
Jer ako ignorišeš drugu stranu,onda sebe predstavlja kao klasičnog plaćenika koji ima za cilj da naruži suprotnu stranu.

be happy
 
+5

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Srbi i teorije zavere, Srbi i ostatak sveta, Srbi najpametniji, slike rata iz Sirije24.08.2012. u 18:34 - pre 141 meseci
Pre bih rekao da njega ne zanima da prikazuje nikakvo politicko stanje u ratu vec da napravi dramaticne fotografije rata. Vas zakljucak cim nije pohvalio stranu koju vi podrzavate (iz ko zna kojih razloga) odmah je strani placenik koji blati vase a uzvisuje njihove...moj mozak prosto tu logiku ne moze da shvati...
 
+1

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Srbi i teorije zavere, Srbi i ostatak sveta, Srbi najpametniji, slike rata iz Sirije24.08.2012. u 18:39 - pre 141 meseci
@Jovan
Nemoj tako. Lik je kao svaki fotograf entuzijasta otisao da rizikuje zivot i snima sukobe u Siriji. Nista cudno.
Dobro kaze Ivan, mozda mu nisu dali da slika drugu stranu, a fotografisati trecu stranu (civile) koji nekako najvise ispastaju je dosadno.
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Srbi i teorije zavere, Srbi i ostatak sveta, Srbi najpametniji, slike rata iz Sirije24.08.2012. u 18:44 - pre 141 meseci
Citat:
Pre bih rekao da njega ne zanima da prikazuje nikakvo politicko stanje u ratu vec da napravi dramaticne fotografije rata.

Bas tako. Covek je verovatno zaljubljenik u igre sa ratnom tematikom, a uz to i fotograf. Put ga slucajno naveo u Siriju i bilo bi stvarno steta da to nije ovekovecio.
 
+2

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Srbi i teorije zavere, Srbi i ostatak sveta, Srbi najpametniji, slike rata iz Sirije24.08.2012. u 18:44 - pre 141 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic
...moj mozak prosto tu logiku ne moze da shvati...

Pa ne moze jer si sa predrasudama i otvorio temu. Kao sto si i napisao -

Citat:
ivan.mojsilovic: Evoprvi pa se odmah upecao.

Znaci sama tema i nije postavljena da bi se procitao neki komentar oko fotografija i fotografa, vec je cista provokacija.
 
+3

Jovan 1988
Beograd

Član broj: 142786
Poruke: 395

Sajt: e-spadolini.blogspot.com


+308 Profil

icon Re: Srbi i teorije zavere, Srbi i ostatak sveta, Srbi najpametniji, slike rata iz Sirije24.08.2012. u 18:56 - pre 141 meseci
Citat:
HeYoo: @Jovan
Nemoj tako. Lik je kao svaki fotograf entuzijasta otisao da rizikuje zivot i snima sukobe u Siriji. Nista cudno.
Dobro kaze Ivan, mozda mu nisu dali da slika drugu stranu, a fotografisati trecu stranu (civile) koji nekako najvise ispastaju je dosadno.


Moguće je ali je malo verovatno.
A da li čovek jednostavno može tek tako da ode među pobunjenike i fotografiše?Mora imati neke garancije da ga ovi ne bi zatvorili ili ubili kao plaćenika režima.
On slika i šalje te slike u svet onako kako odgovara pobunjenicima.


be happy
 
+3

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Srbi i teorije zavere, Srbi i ostatak sveta, Srbi najpametniji, slike rata iz Sirije24.08.2012. u 19:10 - pre 141 meseci
Nije istina! Ti to gledas iz licne perspektive pa cenis svet po onome sto si cuo o ratovima na nasim prostorima. To su jedino srbijanski paramilitarci radili. Ti pobunjenici se bore za slobodu i demokratiju. Ne pada njima napamet da uslovljavaju fotoreportere sa takvim banalnostima. Izmadju ostalog na fotografijama se lepo vidi kako se momci u opustenoj i spontanoj atmosferi druze sa fotografom. Nema govora o bilo kakvoj prisili.
 
+1

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Srbi i teorije zavere, Srbi i ostatak sveta, Srbi najpametniji, slike rata iz Sirije24.08.2012. u 19:16 - pre 141 meseci
Citat:
vilil1:
Citat:
ivan.mojsilovic
...moj mozak prosto tu logiku ne moze da shvati...

Pa ne moze jer si sa predrasudama i otvorio temu. Kao sto si i napisao -

Citat:
ivan.mojsilovic: Evoprvi pa se odmah upecao.

Znaci sama tema i nije postavljena da bi se procitao neki komentar oko fotografija i fotografa, vec je cista provokacija.

Nije provokacija. Lepo sam rekao da se pogledaju komentari i da se o tom nacinu razmisljanja diskutuje. Mada vidim da sam ja totalno ilegala ovde...
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbi i teorije zavere, Srbi i ostatak sveta, Srbi najpametniji, slike rata iz Sirije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11233 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.