Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 14489 | Odgovora: 109 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 09:44 - pre 142 meseci
Ne bih ti preporucio da svira,makar i tiho,da ne bude gecrkt jos nesto posle.
Taj meter range selector,nemam blage sta je. Jel se to odrazavalo ranije na zvuk ili sta? ili mozda na VU metar?
To za h900 mozda je stvar do pota,da je stavljen neodgovarajuci. U svakom slucaju,nemoj do panja da pojacas,ostavi sebi fore malo. tipa 80-90% (kad ti je tiho vec) namesti sebi,kad ti je na mixeru pojacano do kraja, regulisi pot na pojacalu do koje granice najvise da ide i da ti se cuje. onda posle utisaj na mixeru,i tu pojacavaj/utisavaj, a pojacalo da ne diras.
Ako si dobar sa majstorom,a glupost je neka u pitanju (kao sto mislim) moze ti uzme tipa 500 dindzi.mozda i nista,a mozda i vise A oni sto uzmu 10e cim otvore pojacalo,pa posle dolazi opravka na red, ko zna
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 09:49 - pre 142 meseci
Pa koliko sam ja kontao do sada , to puce bas nikako nije uticalo na rad zvuka .. Ja skoro da nikada nisam ni koristio to dugme .. Lupam dok mi je sviralo kuci , znaci non stop je stojalo na low i kao ona onaj VU metar skakuce manje (lupam to je jedina razlika koju sam ja primetio) i onda dok je stajao u kaficu , posto uvece kad se pojaca recimo pojacalo na 70% i signal na 70% onda je onako skoro do kraja bio taj VU metar i onda to bas nervira i onda ja kliknem to dugme i lupam VU metar ide samo do pola .. Ali ja sam to radio zbog estetike nisam ni mislio da to moze da ima neku drugu namenu sve do sada..
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 16:24 - pre 142 meseci
Imao sam nekada to pojacalo ali vise ne, davno bese... ne secam se bas najbolje svega vezano za to pojacalo....

Pazi taj low high meter i ja mislim da mu je neka uloga za VU metar., jer koliko se ja secam kad ga ukljucis-iskljucis on tako smanji-pojaca te diodice na VU metru...!!

Ne znam stvarno sta bi moglo da zeza, sve nekako ukazuje na kratak spoj... Probaj samo onako da kratko spojis ona dva lema kao sto smo ti ja i Euro nacrtali, bez prekidaca pa vidi kako se onda ponasa...!?

Sad cu ja da vidim da ako nadjem neke slike od starog sharpa pa da vidis kako je spojeno bilo sve, ako uspem da nadjem....


Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 16:51 - pre 142 meseci
Koliko sam shvatio kad se upali bez ulaza i zvucnika sve ok a kada se prikljuci ulaz zastita pali/gasi izlazni relej?

Kakve veze ima izlazni relej sa ulazom, ako je kratak spoj, dc ili nesto slicno zastita treba u svakom slucaju da iskljuci i bez ulaza...

Ovo za prekidac je ok ali ja bih proverio zasto su stavljene 3 zice od eq do amp-a, za relej je potrebno samo 2...

Pozdrav!
Aca 93
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 16:58 - pre 142 meseci
Evo nesto...
Razlika samo sto je spojeno na osigurac a ne na onaj prvi lem....
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 17:07 - pre 142 meseci
Dobro zapazanje imenjace.

Gledam semu, na tom 4pinskom konektoru, 3 pina su u funkciji. Pazi sad, 2 su za relej ulazni (pin 1 i pin 2) to smo resili,prekidacem umesto releja. to je OK.

Pin 4 je NC verovatno (bar po semi) a 3-ci ide na sekundar prvog trafoa!!,na R ulaz konektor, i sve to vodi to drivera za treci relej (853). Sad da mu tu fali napon,sumnjam jer ide do sekundara pre greca jos,i sve do inputa i baze tranzistora. Jesi siguran da ti klepece 851 relej? onaj sto si slikao,a ne ovaj?

Evo i sema,nemam bolju. odoh do doktora da ondesem rezultate neke,pa kad zavrsim,da mudrujem
I reject your reality and substitute my own.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 20:39 - pre 142 meseci
Slusaj 100% skoljcka nesto odatle ako moze da skljocka nesto osim releja ok ako ne moze onda je 100% on posto ja ne vidim nista drugo da moze da skljocka.. Ajmo ljudi mozda je nesto vrisnulo od starosti ?! Ne mora da znaci da sam ja sjebo nesto , ipak to pojacalo ima 25godina ..
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 23:17 - pre 142 meseci
E jel ovo pojacalo "VX700 jb system" bolje od ovog sharpa? Imam neku kombinaciju da menjam? Inace nasao sam majstora koji ce da pogleda pojacalo , pa cu vam odma javiti sta je bilo ..
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta13.09.2012. u 16:55 - pre 142 meseci
Menjaj ga.., mislim bar bi ga ja menjao...!! Nije taj sharp za to sto ti hoces....

Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta13.09.2012. u 17:04 - pre 142 meseci
A ovaj jeste? zato pitam ako je neko g**** stace mi?
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta13.09.2012. u 17:35 - pre 142 meseci
Pa sad marka ne znam dal je neka, al je snagas za pa sisteme sto tebi i treba a ovaj sharp mi je nekako vise za HiFi....

A snage su iste, samo sto ovaj VX700moze da radi i na 4 oma a i u brigu koliko sam video...!!


Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta14.09.2012. u 11:04 - pre 142 meseci
IMa li neko jos neko misljenje o ovome? Jel vredi ? Sta da radim?
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta14.09.2012. u 13:37 - pre 142 meseci
Naravno druze. Tebi treba snagas,bilo kakav,a ne hi fi pojacalo.

Inace,SMS-ovao sam ti sinoc, i danas na drugi broj,ne znam jel dobijas poruke,posto pitas istu stvar nekoliko puta
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta14.09.2012. u 15:40 - pre 142 meseci
Ocigledno se nisi dopisivao samnom posto ja sam samo jednu poruku primio od tebe a moj broj je +3816553***14 da znas , inace resio sam doce neko danas ili sutra po paketice
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta14.09.2012. u 16:57 - pre 142 meseci
WoW , bas gledam sta bi mogao da ubacim u tvoje kutije i evo cunjam malo po netu od novog sam odma odusta :D nasao sam nesto ali ono 15000 najjeftinije .. i to 18ps76 za njega trazi 135e znaci i to je skoro 16000 x2 32000 BAS je skupo .. tj. meni je skupo mozda drugima nije .. A polovno je isto mrak .. Ali ajde reko da pitam :

http://www.kupujemprodajem.com...97-oglas.htm?filter_id=6856074
http://www.kupujemprodajem.com...59-oglas.htm?filter_id=8096753

I TO JE MANJe vise to sto sam nasao .. Hmm jel ima mozda neki drugi sajt gde bi mozda mogao da pogledam prodaju polovne opreme? Ako neko zna neka ponudi pa da i tamo bacim pogled..


Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta14.09.2012. u 17:32 - pre 142 meseci
Uf.ne znam,ja bih polovno izbegavao. Jedino ako je od nekog proverenog pa da kupis. Recimo ovaj p200, to nije los zvucnik (kud i kamo bolji od tog behringera recimo) 16 komada.. predpostavimo da lik menja sve ubacuje nesto drugo,i da su ovi svi ispravni. Neka logika
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta14.09.2012. u 17:42 - pre 142 meseci
Ima logike Suljo nije doso !

Xexe ma salim se , ok ae videcu sa tipom sta i kako kada posto in meanwhile ako neko moze da mi kaze neki drugi sajt gde bi mogao da nabavim nesto .
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta19.09.2012. u 22:59 - pre 141 meseci
Sta kazete na 554k eliminator? Jel moze za binove? jes da su 15" ali ono .. Sta kazete? Vredi?
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta19.09.2012. u 23:06 - pre 141 meseci


E i da jos jednom da pitam za ovo vezivanje jel sam se juce opet raspravljao sa nekim pa da vidim da li sam u pravu , da li sam ja to dobro shvatio ..
Znaci ja sam povezivao ovo u jednu kutiju plus minus standardno a iz te kutije sam isao obrnuto kao na slici , i to je onda povezivanje redno gde mi oba zvucnika rade na 8oma , a recimo da sam ih povezao na istu liniju to bi bilo paralelno i onda bi mi omaza bila 4oma? Ili sam opet sve izmesao?
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta20.09.2012. u 10:44 - pre 141 meseci
Cek cek cek..zasto si obrnuo polove na drugoj kutiji? Vrci to kako treba + na + bez mudrovanja Ili nisi razumeo,ili te neko slagao.U svakom slucaju ti je 4 ohma.

L15-554k je odlicna 15ica. Super radi u dvosistemskim kao i u binovima.
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 14489 | Odgovora: 109 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.