Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Udri "Komunalna" Milicijo

elitemadzone.org :: MadZone :: Udri "Komunalna" Milicijo

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 62806 | Odgovora: 384 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo19.09.2012. u 12:28 - pre 141 meseci
Ta takozvana doplatna karta je kao prvo i osnovno stvaka van zakonskih okvira. Ti nisi ukapirao sta sam hteo da kazem sa onim primerom od pre dve stranice, poslujemo ti i ja, pa ja odredjujem kako cu da te "kaznim", ako ne poslujes onako kako ja mislim da bi trebao. Ako je to tebi tako ok, daj brate odma da pocnemo sa radom, da se obogatim na tebi preko noci.

To sto su oni izmislili doplatnu kartu, jer svercovanje u autobusu nije nigde definisano kao prekrsaj i ne postoji kazna za takav i sad imaju problema sa realizacijom naplate takve konstrukcije, to je iskljucivo njihov problem cije resenje treba da traze na drugom mestu.
Realno...
 
Odgovor na temu

btomic
Branislav Tomić
Nezaposlen
Novi Beograd

Član broj: 296011
Poruke: 24



+196 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo19.09.2012. u 12:33 - pre 141 meseci
Citat:
3way: Nista, sledeci put kada udje kontrola ti reci "Ja sam Djilasov" i oni te puste i plus ti daju jos 30e za trosak.


Pa jednom je bilo nešto slično. Jedne žestoke zime pre 4-5 godina bio sam u 73-ci koja je bila led ledeni, išao na posao prema Batajnici. Svi putnici se skupili na sedištima i cvokoću, par njih stoji (nije bila gužva). Negde u Gornjem gradu uđe kontrola i počne da proverava karte. Kada su došli do mene ja ih naglas pitam (da čuje ceo autobus) kako imaju obraza da proveravaju karte u zaleđenom autobusu. Kad je čuo pitanje, onaj što je išao ka meni samo se okrene na drugu stranu i prođe, i ne traži kartu. Ja ga ponovo pitam isto pitanje a on nešto promrmlja u stilu - nije to njihova nadležnost i požuri još brže ka srednjim vratima. Kada se vraćao ja ga pitam da mi pokaže legitimaciju i kaže svoje ime i prezime a on nešto kao mahne onom svojom legitimacijom ali ne dade mi da prepišem podatke. Kad je autobus stao on brže bolje izađe da se više ne sramoti. Eto tako, nisam dobio 30 evra za tošak ali ni meni ni bilo kom putniku oko mene nije gledao kartu, i to je neka dobit.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo19.09.2012. u 12:38 - pre 141 meseci
Citat:
btomic:
Citat:
3way: To je tako od kada postoji kontrola u autobusima.

Misliš u vreme pre Đilasove komunalne policije? Pa ni tada Đilasov kontrolor nije imao Đilasova zakonska prava da zahteva od ne Đilasovih putnika da napusti Đilasovo vozilo a još manje da traži od Đilasovog vozača da stane. To što su to ipak Đilasovci radili je bilo na Đilasovu silu isto kao što danas tu nezakonitu Đilasovu silu (zbog koje će ovaj ne Đilasov putnik dobiti tužbu na osnovu koje će mu Đilas iz naših ne Đilasovskih džepova platiti odštetu) koriste tzv. Đilasovi komunalni policajci (a ustvari Đilasovi prijatelji prijatelja i rođaka).

A ? Jesam li izređao sve padeže ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo19.09.2012. u 12:39 - pre 141 meseci
Citat:
btomic: Kada su došli do mene ja ih naglas pitam (da čuje ceo autobus) kako imaju obraza da proveravaju karte u zaleđenom autobusu.


A sto da ih ne proveravaju?
Cim ima putnika, znaci da moze da se sedi.

Citat:
boyan3001: Ta takozvana doplatna karta je kao prvo i osnovno stvaka van zakonskih okvira. Ti nisi ukapirao sta sam hteo da kazem sa onim primerom od pre dve stranice, poslujemo ti i ja, pa ja odredjujem kako cu da te "kaznim", ako ne poslujes onako kako ja mislim da bi trebao. Ako je to tebi tako ok, daj brate odma da pocnemo sa radom, da se obogatim na tebi preko noci.

To sto su oni izmislili doplatnu kartu, jer svercovanje u autobusu nije nigde definisano kao prekrsaj i ne postoji kazna za takav i sad imaju problema sa realizacijom naplate takve konstrukcije, to je iskljucivo njihov problem cije resenje treba da traze na drugom mestu.


Odlicno :)
Znaci jedini imamo dzabe prevoz u Evropi :)

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo19.09.2012. u 12:41 - pre 141 meseci
@3way
Citat:
U tom slucaju, ovaj treba da se naplaca kazni :)
Prva, za voznju bez karte, druga za oglusivanje o naredbu sluzbenog lica i treca za remecenje javnog reda i mira...a mozda i cetvrta ako je nastao zastoj u saobracaju :)

Komunalna policija je mogla da deluje u okviru svojih nadležnosti i da se desi sve ovo što si napisao. Pošto su odlučili da prekorače ovlašćenja i primene silu, sled dešavanja će verovatno biti malo drugačiji.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo19.09.2012. u 12:41 - pre 141 meseci
Citat:
boyan3001:To sto su oni izmislili doplatnu kartu, jer svercovanje u autobusu nije nigde definisano kao prekrsaj i ne postoji kazna za takav i sad imaju problema sa realizacijom naplate takve konstrukcije, to je iskljucivo njihov problem cije resenje treba da traze na drugom mestu.
A kako bi ti rešio problematiku naplate javnog prevoza ? Ko 'oće plaća, ko neće - ne mora, jer to nije prekršaj !?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

iz zadnje klupe
slobodni umetnik

Član broj: 301392
Poruke: 11
*.adsl.verat.net.



+147 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo19.09.2012. u 12:42 - pre 141 meseci
Ama ljudi sta je vama? Ne sme da bije, ne sme. Tacka.

Sme da se samo brani – odbije protivpravni napad.. blabla kao se to vec zove.
Ni policija ne sme kamoli neki komunalni umisljeni sta god.

Lepo kaze jedan komentar – dopustimo li danas da nas biju po gsp-u sutra ce i po kucama.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo19.09.2012. u 12:42 - pre 141 meseci
javo, fali ti vokativ.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo19.09.2012. u 12:46 - pre 141 meseci
Citat:
kalimero 011: @3way

Komunalna policija je mogla da deluje u okviru svojih nadležnosti i da se desi sve ovo što si napisao. Pošto su odlučili da prekorače ovlašćenja i primene silu, sled dešavanja će verovatno biti malo drugačiji.


A ne nece. Izbubecali su ga tek na kraju, pre nego sto je on obavio sve svoje prekrsaje :)
A ovi mogu da budu krivi koliko god hoces, Gavrilo ce morati da plati kaznu.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

iz zadnje klupe
slobodni umetnik

Član broj: 301392
Poruke: 11
*.adsl.verat.net.



+147 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo19.09.2012. u 12:48 - pre 141 meseci
Pored toga sto je prica naopaka.
To je JAVNI prevoz koji treba da sluzi svima.

Pa da cak i besplatno. Npr u 21 veku.
Jer postoje racunice da ako se kupi jos ovoliko vozila i da se prevoz uopste ne naplacuje u krajnjem skoru je drustvo u plusu. U plusu jer ce biti manje automobila na ulicama, manje zagadjenje, ljudi ce manje kasniti, vise raditi, biti zdraviji itd...

A ovde neka parapolicija za racun privatne firme mlati ljude.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo19.09.2012. u 12:49 - pre 141 meseci
Pa kad potpisujes ugovor ti kazes sta su penali ako se ugovor ne postuje. Ako ti se ne svidja nemoj da ga potpisujes, tj nemoj da koristis uslugu. Doduse kod nas nas sudu imas onu foru jaca i slabija strana pa je igranka bez prestanka.

Shhit, nisam pomenuo Djilasa nigde :(
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo19.09.2012. u 12:50 - pre 141 meseci
Citat:
iz zadnje klupe:
Pa da cak i besplatno. Npr u 21 veku.


Pa eto vidis da je besplatan. Ko hoce, plati kartu, ko nece ne mora.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo19.09.2012. u 12:50 - pre 141 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
boyan3001:To sto su oni izmislili doplatnu kartu, jer svercovanje u autobusu nije nigde definisano kao prekrsaj i ne postoji kazna za takav i sad imaju problema sa realizacijom naplate takve konstrukcije, to je iskljucivo njihov problem cije resenje treba da traze na drugom mestu.
A kako bi ti rešio problematiku naplate javnog prevoza ? Ko 'oće plaća, ko neće - ne mora, jer to nije prekršaj !?

E, strasno jednostavno. Uzmes i prilagodis zakone nekom normalnom i civilizovanom nacinu razmisljanja. Ionako menjamo zakone svaki dan u skupstini kako se kojoj vlasti svidjaju.
Realno...
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

newtesla
Član broj: 147164
Poruke: 1532
gateway.tfcc.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo19.09.2012. u 12:50 - pre 141 meseci
Ma još bolje:

Voziš auto, zaustavi te pandur, kaže: prljave tablice, kazna 3 soma - ti kažeš: nemam, a neću ni da izlazim iz kola, evo vozačka, lična i saobraćajna...

...i umesto da platiš u roku od 8 dana, ili ideš na sud - dođu dva saobraćajca, izvuku te kroz šiber, i nalupaju!!!!
====

Zvuči logično, zar ne?
====

Odmah da se razumemo: meni uopšte neće smetati ako se proglasi anarhija - mislim da sam vrlo sposoban da preživim i nuklearni rat; a ako država hoće da se ja ponašam u skladu sa pravnim poretkom - ponašaće se i sama, kao i svi do jednog njeni zaposleni!
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo19.09.2012. u 12:54 - pre 141 meseci
Citat:
ventura: iako imam i bosansko državljanstvo i bosansku ličnu kartu, nikada neće da mi pišu prijavu za prekršaj već odmah direktno odvođenje kod sudije ili plaćanje kazne na licu mesta.

Sram te bilo, što si nevaljao?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo19.09.2012. u 12:56 - pre 141 meseci
Citat:
boyan3001:
Ta takozvana doplatna karta je kao prvo i osnovno stvaka van zakonskih okvira.

Ne baš.

Jedno preduzeće ima puno pravo da odredi cene usluge ako se ona kupuje na različitim mestima i različitim vremenima.

- Avio karta ne košta isto ako se kupi dan pred poletanje ili mesec dana unapred
- Karta za pozorište ne košta isto ako se kupi online ili na blagajni pozorišta
- Karta za autobus ne košta isto ako se kupi na trafici ili kod vozača

Rezon za to je da je vozačev primarni posao da vozi autobus a ne da prodaje karte. I visokom cenom karata se to pokušava destimulisati (kupovina karte kod vozača) kako bi se povećala efikasnost sistema. Kupovina karte kod konduktera je još skuplja, jer je GSP morao da angažuje konduktere koji će ići po random linijama i da dolaze na noge onima bez karata kako bi im prodali kartu. To je sasvim validno, i totalno je nebitno da li se karta zove "obična", "karta kod vozača", "doplatna karta", "zelena karta" ili kako god je nazoveš.
 
Odgovor na temu

btomic
Branislav Tomić
Nezaposlen
Novi Beograd

Član broj: 296011
Poruke: 24



+196 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo19.09.2012. u 12:56 - pre 141 meseci
Citat:
Braksi: javo, fali ti vokativ.

Riba od glave smrdi, ali kada nas lukavi gradonačelnik vešto zabavi repom (pardon - komunalnom policijom, ovlašćenjima, propisima, BusPlusom) ko će onda misliti na glavu. Potpuno razumljivo.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo19.09.2012. u 12:56 - pre 141 meseci
Citat:
boyan3001:
E, strasno jednostavno. Uzmes i prilagodis zakone nekom normalnom i civilizovanom nacinu razmisljanja. Ionako menjamo zakone svaki dan u skupstini kako se kojoj vlasti svidjaju.


Cudo jedno kako ti zakoni nikom nisu smetali pre busplusa...

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo19.09.2012. u 12:59 - pre 141 meseci
Citat:
newtesla:
Ma još bolje:

Voziš auto, zaustavi te pandur, kaže: prljave tablice, kazna 3 soma - ti kažeš: nemam, a neću ni da izlazim iz kola, evo vozačka, lična i saobraćajna...

...i umesto da platiš u roku od 8 dana, ili ideš na sud - dođu dva saobraćajca, izvuku te kroz šiber, i nalupaju!!!!
====

Zvuči logično, zar ne?
====

Odmah da se razumemo: meni uopšte neće smetati ako se proglasi anarhija - mislim da sam vrlo sposoban da preživim i nuklearni rat; a ako država hoće da se ja ponašam u skladu sa pravnim poretkom - ponašaće se i sama, kao i svi do jednog njeni zaposleni!

Pre ce biti sledece: zaustavite pandur a tebi istekla registracija. On lepo kaze druze, ostavi auto sa strane i izadji napolje a ti hoces da se vozis iz inata :)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo19.09.2012. u 13:02 - pre 141 meseci
Citat:
newtesla: Ma još bolje:

Voziš auto, zaustavi te pandur, kaže: prljave tablice, kazna 3 soma - ti kažeš: nemam, a neću ni da izlazim iz kola, evo vozačka, lična i saobraćajna...

...i umesto da platiš u roku od 8 dana, ili ideš na sud - dođu dva saobraćajca, izvuku te kroz šiber, i nalupaju!!!!
====

Zvuči logično, zar ne?
====

Ako je u pitanju domaći državljanin, da, zvuči logično, ali sa stranim državljaninom je totalno druga priča.

Vozi strani državljanin i zaustavlja ga policija u Srbiji, kažu: Prljave ti tablice gosn Stranče, kazna 3 soma - on kaže: nemam, neću da izlazim iz kola, evo dokumenti pa pišite. Gospoda policajci kažu, možemo da pišemo samo tvojoj mami, ali ti sa nama ideš odmah sada kod sudije za prekšaje. Turčin se uhvati za volan, ne pušta, i šta policajci da rade? Da mu požele srećan put, ili da ga na silu izvuku iz auta i privedu sudiji za prekršaje kako i dolikuje uz dodatnu prijavu - ometanje OSL u obavljanju dužnosti?



 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Udri "Komunalna" Milicijo

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 62806 | Odgovora: 384 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.