Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiat regata potrebna pomoc

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat regata potrebna pomoc

[ Pregleda: 3453 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Fiat regata potrebna pomoc20.09.2012. u 19:55 - pre 140 meseci
Pozdrav.Ima problem sa gore navedenim autom,dok je hladan sve je super i lepo ide,cim se zagreje ne prima gas,jedva radi na ler gasu.Zamenjeno je sve sto je vezano za paljenje,akomutator stavljan od zastave 101 i opet isto.Ako je neko imao iskustvo molio bih za pomoc
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
*.dynamic.sbb.rs.



+115 Profil

icon Re: Fiat regata potrebna pomoc20.09.2012. u 21:55 - pre 140 meseci
Pre svega bi valjalo da navedeš o kom se motoru radi kao i godište vozila....
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Fiat regata potrebna pomoc21.09.2012. u 19:07 - pre 140 meseci

Moguce je da je do benzinske pumpe. Ona kad se zagreje hoce da pravi problem. Probaj da je polijes vodom i tako malo rashladis. Ako se stanje odmah malo popravi, onda ti je sigurno do nje i zameni je. ako nije do nje onda je do snabdevanja gorivom ili do kvaliteta smese. El ona ima karburator ili ubrizgavanje?
 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Fiat regata potrebna pomoc21.09.2012. u 23:34 - pre 140 meseci
Ima ubrizgavanje-dizne.Neznam tacne podatke,godiste i ostalo.Samo sam na kratko razgovarao sa vlasnikom u nameri da kupim auto ali ne znam koliki je to problem sto neprima gas kad se zagreje.Mislim da ima elektricnu pumpu za gorivo
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Fiat regata potrebna pomoc22.09.2012. u 01:52 - pre 140 meseci
Pa iskreno, da je mali problem, verujem da bi ga i sam resio pre prodaje... :)
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Fiat regata potrebna pomoc22.09.2012. u 07:56 - pre 140 meseci
Pa...svaki problem je onoliko veliki koliko covek ima para..ako imas pare nista nije veliko. Nek nesto kosta i 1 dinar...ako nemas...veliko je.
Pa dobro...ako ima elektricnu potapajucu pumpu, onda sigurno nije do pumpe,(ona radi ili neradi), vec do podesenosti ubrizgivaca, ili nekog drugog sistema:
Za zaustavljanje motora i grub prazan hod kod sistema sa ubrizgavanjem goriva, osnovni uzroci mogu biti:
1.Ubrizgivaci goriva propustaju
2. Ubrizgicaci goriva ne funkcionisu
3. Nezaptiven vakuumski cevovod
4. Pogresno podesen senzor protoka vazduha
5. Zapusen filter goriva ( Hoce slab pritisak u dovodu goriva da pravi problem, al on bi bio stalan da je do pumpe)
6. Zapusen filter vazduha
Sobzirom da se motor gasi ipak kad je vruc, bice najpre da je zbog tacke pod 4.
Ako je sa ovim sistemom pak sve u redu...onda sigurno imas problema sa ventilima ili sa uredjajem za cirkulaciju uljnih i benzinskih isparenja, ili samo sa svecicama. (a, sad sam primetio da su zamenjene)
U svakom slucaju...mora se do majstora, da sve lepo pregleda, da izmeri kompresiju, i da se napravi dijagnostika, kao kod lekara.
Merenje kompresije ce ti pokazati stanje ventila i karika. Oni kad se zagreju normalno menjaju svoje karakteruistike. Ako je sa njima sve u redu tad je problem znatno manji, i treba ti samo dobar servis ubrizgavanja.

[Ovu poruku je menjao pajapop dana 22.09.2012. u 09:09 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao pajapop dana 22.09.2012. u 09:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Fiat regata potrebna pomoc22.09.2012. u 09:59 - pre 140 meseci
Samo jos jedno pitanje,Da li takav auto ima lambda sondu ? moze li biti ona ako postoji u takvom autu ?
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Fiat regata potrebna pomoc22.09.2012. u 10:39 - pre 140 meseci
Ima lambda sondu i kvar se poklapa sa trenutkom kada ECU pocinje da je "osmatra" i ukljucuje u krug regulacije, ali kvar lambda sonde se ne manifestuje tako dramaticno.

Moguci su problemi na raznim mestima, istovremeno, uz veliku mogucnost neispravnog racunara.

Bolje promeni predmet interesovanja, tom autu treba ozbiljan generalni pregled gotovo svih detalja i opreme oko motora, i naravno popravku(bolje receno popravke).

Sto moze da uveca troskove nekoliko puta od vrednosti samog vozila.

Poz
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Fiat regata potrebna pomoc22.09.2012. u 11:35 - pre 140 meseci

Na zalost Vladd je u pravu. Uostalom... a sta bi sa onim tvojim Audijem? Mislis da smo to zaboravili?
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Fiat regata potrebna pomoc22.09.2012. u 12:39 - pre 140 meseci
pre puno vremena imao sam Lanču Prismu sa 1.6 motorom i dve bregaste. U jednom trenutku je imala sličan kvar.
Nažalost, ne sećam se kako je tačno rešen ali znam da ga je majstor rešio za bukvalno 5 minuta (čini mi se da je bilo nešto do nekog falš vazduha)

Doduše, takvog majstora je ektremno teško naći, bio je bukvalno mag za Italijane i pravio je sam čitave sisteme za ubrizgavanje a kako sam rekao te motore je znao ''u dušu''.

Sad, koji je motor u toj Regati, ne znam. Verovatno i nije neki poseban kvar ali ti stari Italijani su stvarno problematični. Ja se iskreno ne sećam kada sam na ulici video neku Regatu ili Ritma. Bili su oni problematični i pre 15 godina a sada... brrrr, naježim se sav :)

Svakako je bolje takav auto zaobići.

A dodao bih-kada krenu da stavljaju delove od Keca na njega, to tek treba zaobići, veruj mi.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Fiat regata potrebna pomoc22.09.2012. u 16:54 - pre 140 meseci
Hvala vam na savetima,to sam i ja mislio da zaobidjem.Audi vozim i dalje,taj se ne da,ide kao munja a ovog fijata sam mogao da uznem u nekoj kompenzaciji za da kazem jeftino ali videcu,sad mi taj javlja kao pumpa izgubi pritisak,ko zna...
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Fiat regata potrebna pomoc22.09.2012. u 18:00 - pre 140 meseci
Samo ako zaokruzis kompenzaciju tako da auto prosledis nekom trecem za trunku vise od jako malo novca i da se ne petljas sa popravkama, pogotovo ako nisi od onih koji svaki drugi dan zarone pod neku haubu.
Taman, za to novca sto bi potrosio na popravku fiata, mozes audija da dovedes u nijansu bolje stanje..ili da ga castis novim gumama..

Poz
 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Fiat regata potrebna pomoc23.09.2012. u 11:23 - pre 140 meseci
Ma on sve ima samo trazi da se casti sa gorivo a plin nemam pa mi slabo ide cascevanje
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

MILANAN
MILAN ANDRIC
OPERATRER,PCRACUNARA
SVRLJIG,SRBIJA

Član broj: 257039
Poruke: 876
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Fiat regata potrebna pomoc26.09.2012. u 21:52 - pre 140 meseci
Javio mi prodavac,kaze da pumpa izgubi pritisak kad se zagreje auto.Odustao sam ali pisem ovo ako nekog zanima,tj ako je uopste tacno to sto mi je rekao mozda nekom zatreba
MILAN ANDRIC
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Fiat regata potrebna pomoc26.09.2012. u 22:34 - pre 140 meseci
koliko si uopšte trebao da mu daš za taj auto?
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat regata potrebna pomoc

[ Pregleda: 3453 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.