Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nestašica ulja?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nestašica ulja?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31201 | Odgovora: 143 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Nestašica ulja?28.09.2012. u 12:41 - pre 141 meseci
O,5l ulja mesecno kod mene ode za nas dvoje i to hladno cedjeno ulje suncokretovo em je zdravije em mirisi na pravi suncokret a uvek ga ima u radnjama!
al zato mastim :-)!
sve pecem na mast ali bas sve! ulje samo za salate kolace itd! kad pecem mesto uvek to radim na masti nekako mi logicnije da kremenadlu pecem na svinskoj masti kad je i meso svinjsko!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Nestašica ulja?28.09.2012. u 12:45 - pre 141 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Zavisi i kakav je tiganj onda. U onim klasičnim će ti tako zagoreti dok si rek'o keks :)

Nece zagoreti cak i da se tiganj ne namasti uopste, uslov je dobra priprema mesa pre toga. I uslov je da se bude "uz tiganj" sve vreme pecenja. Nema setanja, telefoniranja, cavrljanja sa ukucanima, televizorisanja, ukrstanja reci... Inace samo izgleda smorno ali nije jer se u stvari tako brze zavrsi przenje. Kad se stavi mnogo ulja onda se uglavnom i smanji temperatura ("na keca" ringlu) pa onda dodje do nepotrebno dugog termickog izlaganja mesa (ili bilo cega drugog!) "mesanju ulja sa namirnicom" potpomognuto temperaturom. Sto znaci da se prirodni sokovi mesa izmesaju sa uljem sto dovodi do nezdrave kombinacije po organizam.

Najgore je pohovanje u tiganju, tu se po difoltu krkne uzasno puno ulja, ubaci pripremljeno meso tako da je uronjeno u ulje, smanji temperatura i lagano odleda najmanje pola epizode necega... I na kraju vrhunac - tako pohovano pravo u tanjir! :) Pogibeljno za svaciji organizam.

Friteze su posebna prica ali je bolje koristiti ih u odnosu na pohovanje u tiganju.


Pozdrav!

EDIT
Izvinjavam se na Off-u - nije tema priprema hrane. Nece se ponoviti. Hvala.
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nestašica ulja?28.09.2012. u 12:55 - pre 141 meseci
microwave rules !
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
109.92.58.*



+269 Profil

icon Re: Nestašica ulja?28.09.2012. u 13:18 - pre 141 meseci
Ma ja ni u kola ne sipam ulje. Samo jedna kasika da karike ogreznu u ulje ....
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: Nestašica ulja?28.09.2012. u 13:25 - pre 141 meseci
Ovi sto trose frtalj ulja mesecno, mora da im devojke/zene mnogo spremaju ili imaju neke supersonicne tiganje u kojima se hrana sprema u sopstvenoj pari.:) Da ga je.es, ne mozes tako malo trositi, uz jos prosipanje ulja nakon svake upotrebe. Ljudi uglavnom kupuju vise zbog poskupljenja.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Nestašica ulja?28.09.2012. u 13:59 - pre 141 meseci
Mi takodje ne koristimo vise od 1-1.5l ulja mesecno, znaci karton ulja verovatno moze da izvuce celu godinu jednoj porodici, pa nek i trose duplo opet je smesno da neko odjednom kupuje karton ili dva ulja.

Inace mislim da je sve ovo malo izvestaceno i naduvano da bi se podigla cena, a i opet mi nisu jasni ovi sto odu da kupe 2 kartona ulja po 190din, pa sve i da poskupi ustedece najvise 100 dinara.

Ocigledno tu niko nista ne racuna vec je sada popularno kupovati ulje.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Nestašica ulja?28.09.2012. u 14:13 - pre 141 meseci
Citat:
bakara: ... i opet mi nisu jasni ovi sto odu da kupe 2 kartona ulja po 190din, pa sve i da poskupi ustedece najvise 100 dinara.
Duga je istorija nestašica u ovom narodu. Ja sam malo stariji pa pamtim i nestašice kafe, kad se Stane Dolanc (ili Milka Planinc) dosetio da mnogo deviza ide na kafu, i rešio da to sve na 1/3. Pa onda kasnije nije bilo deterdženta, iz nekog drugog slično glupog razloga. I sve to u "berićetnim osamdesetim" Onda su došle devedesete i duboko se ukorenile u svest naroda.

Da sad kojim slučajem dođeš do svote od 2.000.000,00 dinara, (kao, eto neko ti vratio neki dug sa kamatom), šta bi prvo uradio ? Pretvorio u evre, kao što bi uradilo i 99,99% Srba. (Tek kad pretvoriš u evre, shvatiš da se priča o cifri od oko 17.000, i imaš predstavu u glavi o visini iznosa)
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Nestašica ulja?28.09.2012. u 14:23 - pre 141 meseci
Bolje receno 17.000,00 eura
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nestašica ulja?28.09.2012. u 15:05 - pre 141 meseci
ne znam da li neko od vas sto trosi tri kapi ulja dnevno jede katkad krompire i palacinke.

Java, tad je bila ona narodna pesma Dusko, Dusko, ti si mi najdrazi



Deterdzent
ulje
šecer
kafa
ostalo
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nestašica ulja?28.09.2012. u 15:15 - pre 141 meseci
pa crvene sijalice:



pokusaj stabilizacije vlade M. Planinc. Neuspeo naravno, jer je glavni problem SFRJ bila nekonkurentna privreda i relativno otezan pristup trzistu EEZ pa je posledica toga bio spoljnotrgovinski deficit, a ne njegov uzrok...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Nestašica ulja?28.09.2012. u 15:21 - pre 141 meseci
Citat:
ekof9: Ovi sto trose frtalj ulja mesecno, mora da im devojke/zene mnogo spremaju ili imaju neke supersonicne tiganje u kojima se hrana sprema u sopstvenoj pari.:) Da ga je.es, ne mozes tako malo trositi, uz jos prosipanje ulja nakon svake upotrebe. Ljudi uglavnom kupuju vise zbog poskupljenja.

Pa nećeš za svaki obrok da pržiš pomfrit u dva litra ulja i pohuješ 3 kile mesa.

Ponekad ćeš da pojedeš i nešto na kašiku, a i to kada pržiš dovoljno je bukvalno mala kašičica samo da prekrije dno tiganja tek toliko da se inicijalno ne zalepi jer povrće ionako ne želiš masno, a meso će svakako samo pustiti neku masnoću samo od sebe.

Citat:
Braksi: ne znam da li neko od vas sto trosi tri kapi ulja dnevno jede katkad krompire i palacinke.

Za palačinke baš ne treba mnogo ulja. Ja recimo imam neku meru 200gr brašna+450gr mleko i voda+jaje, i sa tim mogu da napravim 10-tak palačinki, dovoljno da se nas dvoje odvalimo... A da bi to sve ispržio, u samu smešu dodam jednu supenu kašiku ulja i umutim zajedno i to je to... Tiganj uopšte ne uljim dodatno jer u samoj smeši ga ima dovoljno da se ne lepi... U suštini tako radim jer mi je lakše, i ravnomernije se peku palačinke, a ne zato što se troši manje ulja..

E sad ako neko između svake palačinke sune liberalno ulja na tiganj, ili da ne ume da ispeče nešto ako nema 2 cm ulja na tiganju, onda može da troši i litar dnevno...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nestašica ulja?28.09.2012. u 15:27 - pre 141 meseci
probacu to sa bacanjem ulja u smesu, ali kako da nauljim krompire ?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Nestašica ulja?28.09.2012. u 15:38 - pre 141 meseci
Citat:
Braksi: probacu to sa bacanjem ulja u smesu, ali kako da nauljim krompire ?

Što bi ih uljio? Odnosno, što bi krompir uopšte pržio u tiganju i zjebavao se sa tim?

Uzmeš tepsiju, staviš ispod onaj masni papir za pečenje, preko toga krompir i direktno u rernu... Ne treba ti ni kap ulja..
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Nestašica ulja?28.09.2012. u 15:46 - pre 141 meseci
^ Dodas koji batak i slicno, ili neku krmenadlu... Samo papir ne seces samo za dno nego ga pustis preko rubova i ne moras ni da peres! :)


Pozdrav!

EDIT
A rek'o sam da necu vise Off-topikati govoreci o pripremanju obroka! :)
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

In a viviD mock

Član broj: 306538
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Nestašica ulja?28.09.2012. u 16:25 - pre 141 meseci

Citat:
Sceka: ... ali treba samo malo razmisliti o tome da osim prvog koriscenja svako sledece je u stvari ulje koje je ne samo termicki vec tretirano vec i sa primesama drugih elemenata/sastojaka a sve to nikako ne moze da bude zdravo.



Hrana je uglavnom mrtva vec na 43°C.
To je ista temperatura pri kojoj si i ti mrtav.

Industrijska ulja se tamo pri rafinisanju greju i na po 300°C.
Bog te pit'o kakvi se sve tu procesi desavaju, to su temperature na kojima se tope vec neki metali.

Tako da nemaj brige pri konzumiranju industrijskih, rafinisanih ulja.
Vise nego dovoljno su otrovna sama po sebi, i bez toga sto ces ih ti jos dodatno zagrejavati.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Nestašica ulja?28.09.2012. u 16:47 - pre 141 meseci
Mi smo presli na palmino za przenje, malo je skuplje ali nije puno vode kao domaca suncokretova. Ovi lopovi mesaju vodu sa zejtinom i to puca i ostavlja opekotine. Palmino podnosi i vecu temperaturu i neutralne je arome. Sad sto neki pricaju kako ima holesterola, bla, bla, to me ne zanima. Odavno se ne hranim zdravo, pa necemo zbog promene tipa ulja propasti.
Inace, od grozdjanih kostica je fenomenalno i za salatu i za termicku obradu, samo skupo.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Nestašica ulja?28.09.2012. u 18:24 - pre 141 meseci
Kako mesaju vodu sa uljem?
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Nestašica ulja?28.09.2012. u 18:39 - pre 141 meseci
Ja sam čuo da je palmino ulje krš samo takav i da ga koriste samo zato što može više puta da se prži, bez da se baci.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Nestašica ulja?28.09.2012. u 18:41 - pre 141 meseci
Citat:
ventura:
Uzmeš tepsiju, staviš ispod onaj masni papir za pečenje, preko toga krompir i direktno u rernu... Ne treba ti ni kap ulja..

He,he,...ujesen sa vađenjem krompira sređivana je i bašta od raznog korova, ostataka, strnjika i td.,spaljivanjem svega toga na sred bašte, e, kad ta vatra lepo sagori, onda smo u žar direktno ubacivali cele krompire i zatrpavali ih vrelim pepelom.
To je tako tu u toj vrelini stajalo dok smo završavali poslove po bašti pripremajući je za jesenje riljanje.
Taman kad je pos'o bio gotov, gotovi su bili i krompiri, grabuljom razgrnemo žar i pepeo i uzvučemo krompire, oduvamo malo pepeo sa njih i prebacujući ih onako vrele s jedne ruku na drugu, prepolovimo ih, oljuštimo što se može, a što ne, udri bato!
Još ako se u blizini nađe koje parčence slaninice, pa se tanki šnitovi poređaju po vrelom krompiru....večera carska!
Nego vidim zabunili ste se oko zejtina, što mi je malo čudno, jer, eto, prvo što će vam neki kardiolog zabraniti da jedete, a pogotovo iz preke potrebe, ne daj bože, je zejtin.
Umesto toga savetovaće vam masnoće životinjskog porekla, pa 'tedoh da vas pitam kakva je situacija kod vas sa svinjskom masti, ima li je i pošto je.
Čuo sam da u Zasavici za 1 kg topljene masti od mangulice traže oko 600 din.
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: Nestašica ulja?28.09.2012. u 18:47 - pre 141 meseci
@Shadoved Sunu neki %, da bude vise.:) U pravu je ess, stvarno mora zastitno odelo da se koristi.

@ventura
Jeb. ga ti, kakav to tiganj imas u koji ne mora da se sipa ulje za palacinke?
Krompir u rerni se pece, a u tiganju przi, tako da nije isto.:)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nestašica ulja?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31201 | Odgovora: 143 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.