Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li mora da postoji znak ? (ili su dovoljne oznake na kolovozu)

elitemadzone.org :: AutoZone :: Da li mora da postoji znak ? (ili su dovoljne oznake na kolovozu)

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 19668 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisacc

Član broj: 307554
Poruke: 108



+33 Profil

icon Re: Da li mora da postoji znak ? (ili su dovoljne oznake na kolovozu)08.10.2012. u 17:02 - pre 140 meseci
Ti ćeš sada pretpostavljam da objasniš razlog zašto tamo nema pune linije, pa ćemo ovu temu zaključiti pametniji za novo znanje koje si nam preneo.

Inače, ako ne voziš brzinom pešaka nego voziš 30-50km/h, onda ti treba da odlučiš već u tom trenutku ma mestu tog kombija da li skrećeš levo ka parkingu ili ne. Izvoli, prođi tuda i pokušaj da odatle odlučiš na osnovu signalizacije da li ti je dozvoljeno da skreneš levo, pri toj brzini i obraćajući pažnju na druga vozila sa svih strana.



Ja kada nakon toga priđem tom skretanju i toj strelici, odavno sam odlučio da ne skrećem (jer je rasksrnica krajnje sumnjiva i objasnio sam zašto) pa uopšte više i ne gledam na tu mrljavu strelicu, već gledam 20m ispred vozila na pešački prelaz i druga vozila.

Ta strelica nije namenjena vozilima koja dolaze iz Bulevara, i ne može predstavljati nikakav znak zabrane na osnovu koga će se kažnjavati vozila iz Bulevara jer ta vozila tu strelicu ne mogu prepoznati na vreme niti je njima uopšte namenjena. A ti nam plemenito objasni zašto tu nije stavljena puna linija sa dodatnom isprekidanom, nego obična isprekidana.

----

Ja inače ne sumnjam da je neki školovani tupson iz tog sekretarijata za saobraćaj ili ko god projektuje signalizaciju, zaista mislio da je ta strelica dovoljna i da može da predstavlja zabranu, ali to je zato što ne razmišlja dovoljno. Ja sam u Zrenjaninu video i da je takođe neki tupson stavio kockasti plavi znak sa strelicom (za jednosmernu ulicu u smeru kretanja) umesto okruglog plavog znaka sa strelicom (za obavezan pravac)... i nikom ništa. Pošto većina vozača ionako ne kapira razliku između ta dva znaka, što bi se time baktali oni kojima je to posao kada nema efekta po vozače
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li mora da postoji znak ? (ili su dovoljne oznake na kolovozu)08.10.2012. u 17:18 - pre 140 meseci
Citat:
pisacc:Inače, ako ne voziš brzinom pešaka nego voziš 30-50km/h, onda ti treba da odlučiš već u tom trenutku ma mestu tog kombija da li skrećeš levo ka parkingu ili ne.

Pa ako u tom delu grada vozis brzinom od 50km onda ti stvarno treba oduzeti dozvolu, skrenuo ili ne.
 
Odgovor na temu

pisacc

Član broj: 307554
Poruke: 108



+33 Profil

icon Re: Da li mora da postoji znak ? (ili su dovoljne oznake na kolovozu)08.10.2012. u 17:39 - pre 140 meseci
Na osnovu kog zakona?

Ja bih radije oduzimao vozačku onima koji stanu na sred raskrsnice, pa ne znaju gde će i šta će sa sobom i svojim kolima. Pa onda daju desni migavac a skrenu levo (tip ispred mene uradio pre neki dan).

I oduzimao bih dozvolu za rad onima koji ne znaju da postavljaju saobraćajnu signalizaciju, a za to primaju platu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Da li mora da postoji znak ? (ili su dovoljne oznake na kolovozu)08.10.2012. u 17:51 - pre 140 meseci
Ne mozete da zanemarite to da na delu puta kojim se @java kretao nema ni horizontalne ni vertikalne signalizacije.
To sto ima u suprotnom smeru i sta je logicno je potpuno irelevantno.

Ne vidim na osnovu cega i jedan sudija moze da odredi kaznu kada nema ni jednog ociglednog znaka zabrane koji bi bio unet u zapisnik.
Sta bi policajac trebao da unese u zapisnik u ovoj situaciji?

@java
da li si ti dobio zapisnik?


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Da li mora da postoji znak ? (ili su dovoljne oznake na kolovozu)08.10.2012. u 20:42 - pre 140 meseci
Citat:
bakara: @java
da li si ti dobio zapisnik?
Jok. Pandur nije ni imao one, "velike" zapisnike (valjda su A4 fromata) nego je sve zapisivao u neki mali blokčić.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Da li mora da postoji znak ? (ili su dovoljne oznake na kolovozu)08.10.2012. u 21:58 - pre 140 meseci
@bakara
Citat:
Ne vidim na osnovu cega i jedan sudija moze da odredi kaznu kada nema ni jednog ociglednog znaka zabrane koji bi bio unet u zapisnik.

Znaš kako, prekršaj postoji u svakom slučaju i to iz člana 132, stav 3 ZOBS-a:
Citat:
Učesnici u saobraćaju dužni su da se pridržavaju ograničenja, zabrana i obaveza izraženih saobraćajnom signalizacijom i da postupe u skladu sa njihovim značenjem.

Horizontalna signalizacija postoji - ostrva i strelica koja označava smer kretanja. Sve ostalo je na sudu da ceni, a moje lično mišljenje je da sudija ne bi imao razumevanja za obrazloženja koja se ovde iznose.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Da li mora da postoji znak ? (ili su dovoljne oznake na kolovozu)08.10.2012. u 23:30 - pre 140 meseci
Treba da postoji jos neki znak. Ova strelica je neuocljiva i kao takva nedovoljna. Java jeste nacinio prekrsaj ali zbog ovoga sto sam rekao, ne sma biti kaznjen.

Pametan sudija ga uz razborito obrazlozenje od strane Jave, u ovom konkretnom slucaju, ne bi smeo kazniti. Ne samo u ovom slucaju vec i u svakom drugom gde je ocigledno da signalizacija nije postavljena po propisu. Da bi ucesnik u saobracaju bio kaznjen zbog nepostovanja signalizacije, prethodno takva signalizacija mora biti propisno postavljena. Mora biti uocljiva i potpuno jasna. Tek nakon toga, na dnevni red, mogu doci kazne.

Primera radi, ako dodje do krsenja propisa jer je na primer saobracajni znak zaklonjen rastinjem, vozac, ucesnik u saobracaju nije obavezan da ga postuje, a ako dodje do eventualnog udesa u takvim slucajevima, (nevidoviti) vozac nije kriv vec putari.
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Da li mora da postoji znak ? (ili su dovoljne oznake na kolovozu)08.10.2012. u 23:48 - pre 140 meseci
^
Slazem se sa ovim iznad, na tom mestu mora pred to moguce skretanje da stoji strelica za obavezna pravac, inace zabrana skretanja na tom mestu ne moze da vazi, bez obzira kako su iscrtane ivice ili sto postoji strelica iz suprotnog smera.
Realno...
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Da li mora da postoji znak ? (ili su dovoljne oznake na kolovozu)09.10.2012. u 08:19 - pre 140 meseci
@Zarko Silic
Citat:
Treba da postoji jos neki znak.

Još jednom: na konkretnom mestu postoji samo horizontalna signalizacija i dužnost vozača je da je uoči i poštuje.
Citat:
Ova strelica je neuocljiva i kao takva nedovoljna.

To da li je neuočljiva može biti predmet veštačenja koje bi sasvim sigurno utvrdilo da tvoja tvrdnja ne stoji, pogotovu kad se uzmu u obzir i ostrva, kao i činjenica da se skretanje vrši na deo puta gde postoji samo jedna saobraćajna traka (pritom bi verovatno bilo utvrđeno da nije moguće skrenuti bez zaustavljanja, vožnje unazad ili prelaska preko pune linije).
Citat:
Pametan sudija ga uz razborito obrazlozenje od strane Jave, u ovom konkretnom slucaju, ne bi smeo kazniti.

Mislim da nije dobro da se sudije dele na "pametne" i one druge, zavisno od ličnog mišljenja. Sudija je dužan da sudi po zakonu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Da li mora da postoji znak ? (ili su dovoljne oznake na kolovozu)09.10.2012. u 09:01 - pre 140 meseci
Citat:
Zarko Silic: Treba da postoji jos neki znak.

Ne mora da postoji nikakav znak, jer postoje pravila i kad nema znaka kao sto je ova situacija.

Citat:
kalimero 011:Još jednom: na konkretnom mestu postoji samo horizontalna signalizacija i dužnost vozača je da je uoči i poštuje.

Nema na tom pravcu nikakve horizontalne signalizacije.
Ako je zabranjeno skretanje, za to mora da postoji znak, obavezno!

Citat:
kalimero 011
Mislim da nije dobro da se sudije dele na "pametne" i one druge, zavisno od ličnog mišljenja. Sudija je dužan da sudi po zakonu.

Ako si nekad video zapisnik onda znas da policajac mora da unese u zapisnik na osnovu kog znaka ili protiv kog pravila saobracaja je neko napravio prekrsaj.

Inace problem na tom mestu je sto tu postoji ogromna garaza a najveci protok vozila je iz pravca bulevara i Decanske, a ona je na malo nesretnom mestu pa je tako kako je.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Da li mora da postoji znak ? (ili su dovoljne oznake na kolovozu)09.10.2012. u 09:33 - pre 140 meseci
^
Citat:
Nema na tom pravcu nikakve horizontalne signalizacije.
Ako je zabranjeno skretanje, za to mora da postoji znak, obavezno!

Ne znam šta da ti kažem, osim da ponovim da signalizacija postoji i da je vozač dužan da je uoči i poštuje.
Citat:
Ako si nekad video zapisnik onda znas da policajac mora da unese u zapisnik na osnovu kog znaka ili protiv kog pravila saobracaja je neko napravio prekrsaj.

Zapisnik se formira na način propisan u Zakonu o opštem upravnom postupku i onaj koji ga formira (saobraćajac u ovom slučaju) će u isti uneti njegovo viđenje činjeničnog stanja (konkretno, uneće prekršaj npr. po članu koji sam naveo). Zapisnik je moguće osporiti i dokazivati netačnost istog.

edit: sad vidim da nisam naveo član ZOBS-a po kome se kažnjava, već samo izvod iz Pravilnika o saobraćajnoj signalizaciji i član ZOBS-a koji definiše ponašanje učesnika u saobraćaju. Elem, prekršaj je po članu 333, stav 1, tačka 78
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Da li mora da postoji znak ? (ili su dovoljne oznake na kolovozu)09.10.2012. u 10:07 - pre 140 meseci
@Kalimero

Nema zapisnika. Pandur mi je rekao (otprilike, parafraziram) "Ja nisam saobraćajac, pa ne mogu da Vas kaznim mandatno, tako da ćete dobiti rešenje (ili presudu ?) od sudije za prekršaje."

E sad, stvarno nisam (Bogu hvala) imao posla ni sa pozornicima ni sa saobraćajcima, pa i ne kapiram šta i kako koji od njih kažnjava. U svakom slučaju, sigurno je da nema pravog saobraćajnog zapisnika.
Ne kapiram da li će me sudija zvati, ili će biti po "skraćenom postupku".

Pošto pretpostavljam da se razumeš u ovu problematiku, znaš li šta je to šta je pozornik pisao tj. popunjavao ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Da li mora da postoji znak ? (ili su dovoljne oznake na kolovozu)09.10.2012. u 10:21 - pre 140 meseci
^
Ako nema zapisnika u smislu člana 322 ZOBS-a (koji predstavlja verodostojnu ispravu o prekršaju), može se samo podneti zahtev za pokretanje prekršajnog postupka nadležnom sudu.
Citat:
...znaš li šta je to šta je pozornik pisao tj. popunjavao ?

Tvoje lične podatke, ako zaista misli da podnese pomenuti zahtev.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Da li mora da postoji znak ? (ili su dovoljne oznake na kolovozu)09.10.2012. u 11:31 - pre 140 meseci
Da li bi neko od vas koji tvrdite da nije bilo prekrsaja odgovorio na ono pitanje o kombiju...Da li kombi sa slike sme da skrene desno?

Citat:
calexx: Ako se pogleda slika u poruci http://www.elitemadzone.org/p3179683 onda bi po ovim teorijama kombi mogao da skrene desno baš tu gde se nalazi jer eto ima isprekidanu liniju, čak mu i oblik ostrvceta daje to pravo...
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Da li mora da postoji znak ? (ili su dovoljne oznake na kolovozu)09.10.2012. u 12:26 - pre 140 meseci
Desno? Na slici skreće levo?
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Da li mora da postoji znak ? (ili su dovoljne oznake na kolovozu)09.10.2012. u 13:09 - pre 140 meseci
Citat:
kalimero 011
Tvoje lične podatke, ako zaista misli da podnese pomenuti zahtev.

Da bi zapisnik bio vazeci mora da ga popuni na licu mesta.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Da li mora da postoji znak ? (ili su dovoljne oznake na kolovozu)09.10.2012. u 13:24 - pre 140 meseci
Citat:
Jbyn4e: Desno? Na slici skreće levo?


Ne ne, pitanje je da li koristeci istu logiku po kojoj vozaca ne obavezuju znaci koji se ne nalaze u smeru njegovog kretanja pa zbog toga ne treba da se obazire na znak prilikom skretanja levo kao na slici, da li onda isto ne treba da ga obavezuje ni znak koji se nalazi suprotno od njegovog smera kratanja u traci desno od njega. Ovo jeste tricky pitanje jer tacno je da ne postoji ni znak koji zabranjuje vozilu da skrene odmah desno osim horizontalne signalizacije koja je suprotno okrenuta od njega. Kad malo bolje pogledam, ova raskrsnica je totalna propast sto se obelezavanja tice.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Da li mora da postoji znak ? (ili su dovoljne oznake na kolovozu)09.10.2012. u 14:24 - pre 140 meseci
Citat:
tdusko: Kad malo bolje pogledam, ova raskrsnica je totalna propast sto se obelezavanja tice.

Ne bih se slozio. Da idem redom...

Za auto koji ide od tunela je stavljena i puna linija ka skupstini. To parce se uliva u tri trake, plus je dosta blag ugao ostrva, pa bi moglo da dodje do greske.

Kombi ne sme da skrene desno, jer ulazi u jednu saob. traku, koja je odvojena ostrvom od ostalih traka. Iako je strelica za one koji dolaze od tunela na nekih dvadesetak metara, ni tu ne treba dodatna signalizacija, jer se kod nas vozi desnom stranom.

Kombi ne sme levo (polukruzno), jer bi tada nagazio punu liniju ili ostrvo.

Moze samo pravo, zatim nailazi na mesto gde je Java skrenuo. To je prekrsaj jer ulazi u jednu saobr. traku, na kojoj je strelica, koja pokazuje smer kretanja, na pola metra - metar, od isprekidane linije, i ugao ostrva je dovoljno ostar da ne moze da se promasi, odnosno taj prolaz kroz ostrvo je tako iscrtan da nedvosmisleno ukazuje na smer kretanja.


 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Da li mora da postoji znak ? (ili su dovoljne oznake na kolovozu)09.10.2012. u 14:39 - pre 140 meseci
Citat:
bakara: Da bi zapisnik bio vazeci mora da ga popuni na licu mesta.

Tu se slažemo. Ja sam napisao nešto drugo - podatke uzima zbog zahteva za pokretanje prekršajnog postupka, a ne zbog formiranja zapisnika.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Da li mora da postoji znak ? (ili su dovoljne oznake na kolovozu)09.10.2012. u 17:31 - pre 140 meseci
Citat:
kalimero 011:

Sudija je dužan da sudi po zakonu.
[/quote]

Sudija ce oderediti kaznu po zakonu. a pitanje je da li i sam sudija poznaje tu raskrsnicu...bas kao i mi. U svakom slucaju..."dok magarac dokaze da nije zec".... Ma ljudi, prekrsaj je napravljen tu nema sumnje, samo koliko ce se olaksavajuce okolnosti uzeti u obzir...to je pitanje?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Da li mora da postoji znak ? (ili su dovoljne oznake na kolovozu)

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 19668 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.