Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2064421 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shamankg
Zoran Šamanović
ugostitelj
Kragujevac

Član broj: 319407
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak11.01.2014. u 13:29 - pre 125 meseci
Što se čišćenja tiče ja jednom nedeljno čistim generalno peć(gornji deo turbulatore i one rupe sa četkom,čašicu i oko nje i donji deo,pepeljaru i onaj deo iza ona četiri šafa)a između toka jednom u toku nedelje praznim čašicu,čistim oko nje i staklo na vratima,tako da mislim da mi ta povećana temperatura gasova nema veze sa čistoćom peći.Ja sam generalno zadovoljan sa učinkom same peći što se tiče grejanja,potrošnje i celokupnog rada samo bi bilo dobro kada bih mogao te toplontne gasove da preusmerim iz odžaka jel smatram da bi dobio još veću iskorišćenost same peći a to je izgleda nemoguće.
 
Odgovor na temu

v.vuksanovic
Thessaloniki Greece

v.vuksanovic
Član broj: 228043
Poruke: 98
..212.104.dsl.dyn.forthnet.gr.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak11.01.2014. u 14:18 - pre 125 meseci
Citat:
shamankg:
Kod mene temperature izduvnih gasova izuzetno velika,juče u modulat režimu ceo dan temperatura oko110 stepeni,u petom režimu ide do 180 stepeni.Juče zvao servisera kaže da tu nema štelovanja,i da to nije ništa toliko nenormalno u šta se ja nebi složio i kaže da to zavisi od kvaliteta peleta,a ja koristim već drugu vrstu bukovog peleta za koji bi rekao da je dobar sa dobrim sagorevanjem bez mnogo pepela i čašicu mi nikada ne prepunja a praznim je na svaka tri dana a temperature izduvnih gasova kod obe vrsste peleta su identične,uzgred smanjio sam temperaturu okidanja pumpe na 45 stepeni i primećujem sinoć da su radijatori u sobi topliji iz razloga što mi u modulat režimu daje temperaturu od oko 46-49 stepeni na postignutu sobnu od 23 stepena.

shamankg
Nešto mi nije jasno kod tebe, Koja je zadata temperatura vode peći?
 
Odgovor na temu

shamankg
Zoran Šamanović
ugostitelj
Kragujevac

Član broj: 319407
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak11.01.2014. u 18:36 - pre 125 meseci
Sada kada je toplo vreme zadata temperatura sobe je 23 stepena a vode 50 stepeni,s obzirom da brzo dostigne sobnu temperaturu radi sve vreme u modulat režimu sa temperaturom vode između 47i 49 stepeni.A kada je hladno zadajem temperaturu vode na 55 i podižem sobnu temperaturu da bi peć radila na zadatu temperaturu vode.
 
Odgovor na temu

padobranac75
MPN
MPN
Beograd

Član broj: 319968
Poruke: 27
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.01.2014. u 16:09 - pre 125 meseci
Ja sam postavio 23/53.

Sad sam pgledao.
U fazi čišćenja ložišta pokaza 112 stepeni.
Par sekundi posle prelaska u modulaciju pokaza 97 stepeni.
 
Odgovor na temu

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.95.*



+5 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2014. u 20:25 - pre 125 meseci
Proka5 : Predpostavljam da je tvoja peć termo pelet 18 za centralno grejanje .
Dali imaš mešni ventil , jel pumpa integrisana i jel imaš ekspanzionu posudu?
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
Odgovor na temu

Strejsi Huc
Užice srbija

Član broj: 319199
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.01.2014. u 09:33 - pre 125 meseci
Pozdrav svima! Imam peć za etažno grejanje MBS 18 kw, interesuje me pritisak u cevima ,naime majstor je postavio na 1,8 bar, sad se spustio na 1,2. a temperature u cevima je trenutno 20,jer kod sušača u kupatilu je pomalo curio jer nije imao gumicu... Kolko je donja granica spuštanja da sme da se pali peć ? Pri tome je pokazivala 19 c ,u sobi I 26 u kotlu... Hvala puno.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.95.*



+5 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.01.2014. u 21:24 - pre 125 meseci
Stejsi : jel imaš ekspanzionu posudu?Ako nemaš onda je pritisak koji se očitava visina vodenog stuba .To se ne podešava nego zavisi od visine vode.Pošto ti je nešto iscurilo onda je pritisak opao.
Predpostavljam da je curenje zaustavljeno - popravljano , a onda bi trebalo dodati vodu .
Ako imaš ekspanzionu posudu , onda je to zatvoren sistem i sa njime nebi da sajem savete.

[Ovu poruku je menjao Milenko_M dana 15.01.2014. u 22:41 GMT+1]
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
Odgovor na temu

Strejsi Huc
Užice srbija

Član broj: 319199
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.01.2014. u 14:07 - pre 125 meseci
Hvala!
 
Odgovor na temu

pesek
Igor Pesocki
duborezac
Danilovgrad, Crna Gora

Član broj: 232523
Poruke: 60
*.crnagora.net.

Sajt: regulator-exklusiv-unikat..


+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.01.2014. u 16:54 - pre 125 meseci
Milenko, svaki sistem centralnog grijanja mora imati ekspanzionu posudu. E sad, kod zatvorenog sistema se posuda vidi, a kod otvorenog se uglavnom ne vidi jer se većinom nalazi negdje na tavanu. U ovom slučaju pretpostavljam da se radi o zatvorenom sistemu, jer ne vjerujem da će neko grijati objekat visine 18 metara sa kotlom od 18 Kw.

Ne znam zašto to majstori rijetko koriste u praksi, ali postoji samo jedan ispravan način za određivanje pritiska unutar zatvorenog sistema centralnog grijanja.
Izmjeri se ukupna visina sistema, najniža tačka bi trebala biti od mjesta gdje je montiran manometar, a najviša gdje je najviši radijator ili cijev. Na najvišoj tački se obično montira odzračno lonče.
Za svaki metar visine sistema se stavi po 0,1 bar i na sve to se doda još 0,2 - 0,4 bara.
Taj se pritisak ubacuje kod temperature sistema koja je približno dvadesetak stepeni.
Pritisak azota u ekspanzionoj posudi mora da se izjednači sa prethodno dobivenim proračunom pritiska. Ona je obično fabrički napumpana na 1,5 bara, tako da bi se u većini slučajeva trebalo smanjiti pritisak u posudi.
Kod prizemnih instalacija ne bi trebalo ići ispod 0,5 bara pritiska.
 
Odgovor na temu

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.95.*



+5 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.01.2014. u 21:13 - pre 125 meseci
Pesek , ali ja sada imam otvoreni sistem i nemam ekspanzionu posudu sa membranom .
Imam u potkrovlju na najvišem delu jedan rezervoar i on je otvoren .Inače peć je u podrumu a imam prizemlje , 1. sprat i potkrovlje.Čemu bi služio ekspanzioni sud sa membranom?
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
Odgovor na temu

pesek
Igor Pesocki
duborezac
Danilovgrad, Crna Gora

Član broj: 232523
Poruke: 60
*.crnagora.net.

Sajt: regulator-exklusiv-unikat..


+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.01.2014. u 21:34 - pre 125 meseci
Milenko, upravo taj otvoreni rezervoar se naziva ekspanziona posuda za otvoreni sistem. Možda te zbunjuje sam naziv „ekspanziona“, ali ne ekspandira posuda, nego ekspandira voda u sistemu prilikom zagrijavanja, a uloga te posude je da spriječi da se ta ekspanzija vode pretvori u eksploziju. Ili da budem precizniji, njena uloga je da svojom zapreminom primi "višak"vode koji nastane prilikom zagrijavanja sistema i da kasnije, kada se sistem ohladi, vrati tu vodu natrag.

[Ovu poruku je menjao pesek dana 16.01.2014. u 22:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.01.2014. u 22:00 - pre 125 meseci
Citat:
pesek:
Milenko, svaki sistem centralnog grijanja mora imati ekspanzionu posudu. E sad, kod zatvorenog sistema se posuda vidi, a kod otvorenog se uglavnom ne vidi jer se većinom nalazi negdje na tavanu. U ovom slučaju pretpostavljam da se radi o zatvorenom sistemu, jer ne vjerujem da će neko grijati objekat visine 18 metara sa kotlom od 18 Kw.

Ne znam zašto to majstori rijetko koriste u praksi, ali postoji samo jedan ispravan način za određivanje pritiska unutar zatvorenog sistema centralnog grijanja.
Izmjeri se ukupna visina sistema, najniža tačka bi trebala biti od mjesta gdje je montiran manometar, a najviša gdje je najviši radijator ili cijev. Na najvišoj tački se obično montira odzračno lonče.
Za svaki metar visine sistema se stavi po 0,1 bar i na sve to se doda još 0,2 - 0,4 bara.
Taj se pritisak ubacuje kod temperature sistema koja je približno dvadesetak stepeni.
Pritisak azota u ekspanzionoj posudi mora da se izjednači sa prethodno dobivenim proračunom pritiska. Ona je obično fabrički napumpana na 1,5 bara, tako da bi se u većini slučajeva trebalo smanjiti pritisak u posudi.
Kod prizemnih instalacija ne bi trebalo ići ispod 0,5 bara pritiska.

Pesek,koliko vidim,pritisak u eksp. posudama mbs-a je 0.6b.Da li to znaci da pritisak u sistemu treba da bude isti? Gerjem kucu,prizemlje i sprat,i pritisak u sistemu mi je 1.4b . Hvala
 
Odgovor na temu

necca1
Tehnicar za ispitivanje kvarova na
vodovodu
JKP Beogradski vodovod i kanalizacija
Zemun

Član broj: 188739
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.01.2014. u 22:01 - pre 125 meseci
Postovani korisnici peci na pelet potrebna mi je Vasa pomoc !
Prvi put vam se obracam sa ovakvom molbom jer sve do sada pec je radila extra. Nikakav problem nisam imao. Do pre neki dan!

Naime, pre nekoliko dana ukljucio mi se alarm gde sam video da ne moze da se upali pelet i kada otvorim vrata, loziste puno sto nekog sadrzaja koji izgleda od prilike kao okamenjeni pepeo koji se drobi pod rukom, sto peleta koji je samo pocrneo ili ogaravljen.
Ocistio sam loziste , startovao peci i sledece jutro mi se isto desilo i desavalo bi mi se svako jutro do sada da uvece ne ocistim loziste.
Jedinu anomaliju koju sam primetio je da kada cisti loziste ili se aktivira ciscenje u procesu gasenja, ne cuje se ventilator kao ranije i cini mi se da i to sto duva suvise kratko traje. Jer i kada ugasim pec ostane loziste puno zara.
Inace, koristim pelet zelena drina



Ljudi, prijatelji, pomagajte

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

pesek
Igor Pesocki
duborezac
Danilovgrad, Crna Gora

Član broj: 232523
Poruke: 60
*.crnagora.net.

Sajt: regulator-exklusiv-unikat..


+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.01.2014. u 22:22 - pre 125 meseci
Citat:
vlajkousa:
Pesek,koliko vidim,pritisak u eksp. posudama mbs-a je 0.6b.Da li to znaci da pritisak u sistemu treba da bude isti? Gerjem kucu,prizemlje i sprat,i pritisak u sistemu mi je 1.4b . Hvala

Gore sam sve objasnio, ako je u posudi manji pritisak od onoga koji se dobije proračunom, posuda bi se trebala napumpati na odgovarajući pritisak. To se može slobodno napraviti pumpom za auto gume.
Pritisak u posudi i sistemu se nikada ne bi trebao određivati paušalno, a posebno ne po sistemu "od viška glava ne boli". Pretjerano napumpavanje sistema uzrokuje kraći vijek trajanja istog, ne samo zato što je pritisak na svim komponentama veći, već i zbog toga što se stvara veća razlika u pritisku između hladnog i zagrijanog sistema. To je posebno pogubno za limene kotlove, jer mnogo brže dolazi do zamora materijala usljed "napumpavanja i ispumpavanja" sistema i to najčešće na varovima. Ali to moguće odgovara "majstorima", što više kvarova, to više posla.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.01.2014. u 05:52 - pre 125 meseci
Necca1, jeste li proverili koliko obrtaja u toku rada postize ventilator?
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.01.2014. u 07:44 - pre 125 meseci
necca1 : pelet j loš , ta siva masa je šljaka što vidite i zna da zapuši sistem i kad treba da se zapali novi pelet ne da vrelom vazduhu da struji normalno i potpali pelet
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

padobranac75
MPN
MPN
Beograd

Član broj: 319968
Poruke: 27
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.01.2014. u 08:20 - pre 125 meseci
Citat:
necca1:
Postovani korisnici peci na pelet potrebna mi je Vasa pomoc !
Prvi put vam se obracam sa ovakvom molbom jer sve do sada pec je radila extra. Nikakav problem nisam imao. Do pre neki dan!

Naime, pre nekoliko dana ukljucio mi se alarm gde sam video da ne moze da se upali pelet i kada otvorim vrata, loziste puno sto nekog sadrzaja koji izgleda od prilike kao okamenjeni pepeo koji se drobi pod rukom, sto peleta koji je samo pocrneo ili ogaravljen.
Ocistio sam loziste , startovao peci i sledece jutro mi se isto desilo i desavalo bi mi se svako jutro do sada da uvece ne ocistim loziste.
Jedinu anomaliju koju sam primetio je da kada cisti loziste ili se aktivira ciscenje u procesu gasenja, ne cuje se ventilator kao ranije i cini mi se da i to sto duva suvise kratko traje. Jer i kada ugasim pec ostane loziste puno zara.
Inace, koristim pelet zelena drina



Ljudi, prijatelji, pomagajte

Hvala unapred

"Šljaka" može da bude posledica lošeg peleta, ali i slabog protoka vazduha.
Osim ložišta, treba očistiti turbulatore i pepeo koji se nakupi u prostoru iza pepeljare.

Ako se i posle generalnog ćišćenja bude stvarala šljaka, mogući problemi su ventilator, dimnjak, pelet...

Negde na prethodnim stranama postavio sam sliku šljake, posle 2 meseca rada peći, bez generalnog čišćenja.
Posle čišćenja to se nije pojavljivalo. Ali, sada, posle 3 nedelje ponovo počinje.
Danas planiram ponovno generalno čišćenje, jer sumnjam da prošli put nisam dobro očistio izlazne turbulatore.

 
Odgovor na temu

padobranac75
MPN
MPN
Beograd

Član broj: 319968
Poruke: 27
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.01.2014. u 17:32 - pre 125 meseci
Danas sam shvatio zašto je MBS počeo da stavlja 4 brezona za fiksiranje poklopca turbulatora.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.01.2014. u 18:39 - pre 125 meseci
Citat:
padobranac75: Danas sam shvatio zašto je MBS počeo da stavlja 4 brezona za fiksiranje poklopca turbulatora.




Upravo to se dogodilo sa brezonima i kod mene.

Ako neko može da uslika na novijoj pećki kako je rešeno stezanje ploče sa četri brezona.

Trebalo bi prepraviti ove sa dva vijka.
Brezoni su se od stezanja malo raširili i jedva sam skinuo ploču da očstim turbolatore.
Pri tome neće dobro ni da dihtuje.....
 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.01.2014. u 18:46 - pre 125 meseci
Citat:
necca1:
Postovani korisnici peci na pelet potrebna mi je Vasa pomoc !
Prvi put vam se obracam sa ovakvom molbom jer sve do sada pec je radila extra. Nikakav problem nisam imao. Do pre neki dan!

Naime, pre nekoliko dana ukljucio mi se alarm gde sam video da ne moze da se upali pelet i kada otvorim vrata, loziste puno sto nekog sadrzaja koji izgleda od prilike kao okamenjeni pepeo koji se drobi pod rukom, sto peleta koji je samo pocrneo ili ogaravljen.
Ocistio sam loziste , startovao peci i sledece jutro mi se isto desilo i desavalo bi mi se svako jutro do sada da uvece ne ocistim loziste.
Jedinu anomaliju koju sam primetio je da kada cisti loziste ili se aktivira ciscenje u procesu gasenja, ne cuje se ventilator kao ranije i cini mi se da i to sto duva suvise kratko traje. Jer i kada ugasim pec ostane loziste puno zara.
Inace, koristim pelet zelena drina



Ljudi, prijatelji, pomagajte

Hvala unapred



Imao sam sličan problem zbog kondeza koji se javljao u cevima za odvod dima. Cevi su mi bile u tavanu...
Moguće je i da se nataložilo garaži negde u cevima.
Proveri da li je odvod ćist da ga nešta ne blokira.

Probaj i da povećaš vreme čišćenja ložišta a da smanjiš interval izmedju dva čišćenja.
Ja sam to uradio. Vreme čišćenja mi je na 100 sec. a Vreme izmedju dva čišćenja 6 min.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2064421 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.