Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2045655 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

iglesijas

Član broj: 294066
Poruke: 30
217.16.128.*



+5 Profil

icon integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.03.2012. u 11:39 - pre 146 meseci
resio sam da postavim ovu temu, koja je specijalizovana za one koje imaju kamine na pelet za centralno grejanje ili peci na pelet, koje se postavljaju u dnevnom boravku...s obzirom da je veoma malo informacija na tu temu, imajući u vidu da se ogromna većina postojećih foruma na temu grejanja na pelet odnosi na kotlove veće snage koji su specijalno napravljeni ili modifikovani za grejanje na pelet, za koje je potrebna kotlarnica, kao i na gorionike potrebne za te kotlove....Moja ideja je bila da se ovde okupe svi oni koji su resili da pec, kamin na pelet postave u dnevnom boravku, kako bi razmenili sve one specifične informacije vezane za njihov rad, počev od uputstava o radu peći, postavljanja i ugradnje, elektronike, podešavanja parametara rada, potrošnje, ...kako peci, kamina domaćih proizvođaća(pritom mislim na ex Yu), tako i na onje renomirane italijanske, austrijske i ostale strane proizvođaće...Polazeći od vlastitog iskustva, siguran sam da će mišljenja na ovu temu umnogome pomoći naročito onima koji se prvi put susreću sa njihovim radom, kao i onima koji nameravaju da problem grejanja reše na ovaj način
 
Odgovor na temu

ivancupic.pg
MNE

Član broj: 300246
Poruke: 6
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.03.2012. u 22:07 - pre 146 meseci
Pozdrav svim forumasima

Citam dugo ovu temu i bas ima korisnih saveta.

Planiram da kupim kamin za centralno na pelet MARBELLA proizvodac Termo Klima BiH.

U pitanju je ova pec

http://www.termoklimadoo.com/

Da li neko od vas ima iskustva ili je cuo kako se pokazala u praksi ova pec, jer je od skora u prodaji?

Imam kucu od 130 m2.Molim Vas da mi date savete i naka vasa iskustva jer moram da odlucim za par dana sta da radim sa grejanjem.Inace ta mi pec izgleda prihvatljivo jer mi odgovara da stoji u dnevnoj sobi(nemam pom. prostorija).Cena je oko 2400 e.
Unapred veliko hvala.HITNO mi treba savet.
 
Odgovor na temu

iglesijas

Član broj: 294066
Poruke: 30
217.16.128.*



+5 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.03.2012. u 21:32 - pre 146 meseci
konkretno nemam iskustva sa Marbellom...nisam imao prilike da vidim pec kako izgleda ......ali koliko je meni poznato to proizvodi Protherm fabrika iz Bosne, bivsa fabrika Famok, a radi se po licenci italijanske firme Passian, elektronska regulacija je od italijanske firme Micronova.....Čuo sam se letos sa nekim tipom iz Zemuna koji je ima i kaže da je veoma zadovoljan, s tim sto mi je rekao da je njena cena oko 2000-2100 eura....mislim da je 2400 eura malo preskupo za nju....Koliko je meni poznato i firma Thermoflux iz Jajca www.thermoflux.ba radi kamin na pelet Interio (koju sam ja kupio za 1800eura) po licenci iste italijanske firme Passian...i pretpostavljam da je dosta slicna njoj kada govorimo i o dizajnu, a i o materijalima od kojih je izradjena...Iitalijanska verzija, preteča ovih peći je peć Aurora koju mozes videti na ovom sajtu http://www.pasianpellets.it
Ja inace grejem prostor od 100m2 sa tom peci od 14kw...i odlicno zagreva prostor sa 33 litara vode u sistemu...U sebi ima cirkulacionu pumpu marke Wilo,ima 2 brzine rada i sigurnosni ventil, ali ne i ekspanzionu posudu...Što se tiče zagrevanja mislim da tu neće biti problema,jer ima 20 i kusur kw sto je po mom misljenju i više nego sto ti treba, za prostor te povrsine, s obyirom da peci na pelet imaju mnogo veci stepen iskoriscenja od ostalih vidova grejanja na cvrsto gorivo, te snaga peci...... ali ja bih na tvom mestu ako ti 2400eura nije problem da izdvojiš razmisljao eventualno o nekoj italijanskoj peći, recimo Edilkamin...http://www.edilkamin.com
Ne moras da zuris sa kupovinom.....pogledaj i ovde mozda ces naci nesto interesantnp
www.metel.hr
a možes pogledati i šarolikost modela koje se nude na italijanskom trzistu...http://www.trovaprezzi.it/cate...&sort=Prezzo&sortdir=0
 
Odgovor na temu

ivancupic.pg
MNE

Član broj: 300246
Poruke: 6
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.03.2012. u 00:02 - pre 146 meseci
Hvala IGLESIJAS.Ako nesto saznas konkretno za marbellu napisi.Ona mi djeluje sigurnije jer je i 100 kg. teza od italijanskih koje imaju kao i ona 20-24 kw.
 
Odgovor na temu

rade1969

Član broj: 174141
Poruke: 29
*.teol.net.



+1 Profil

icon Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.04.2012. u 09:34 - pre 145 meseci
Pozdrav iglesijas i hvala ti na otvaranju ove teme jer sam i sam zainteresovan za ugradnju takvog sisitema grijanja u stan.
Stan je 60 km2 ali je strop nešto viši (2,95cm pa ću tu morati napraviti malo drugačiju računicu a možda i zalijepim stiropor od 10-15cm na plafon i time dobijem manju disipaciju topolote kroz ploču).

Stan je izolovan iz vana stiroporom 5cm i sa relativno dobrom stolaraijom koja bi se mogla još malo i dihtovati recimo al trakam.
Stan je u prizemlju a balkon bi mogao koristiti za skladištenje peleta.
To su neke osnovne karakteristike, a sad bi re molio iglesijas da nam ako nmožeš napišeš tvoja iskustva sa ovom več proteklom zimom koja je bila vrlo hladna.
Inrteresuje me kakava je bila potrošnja u vremenu ekstremnih temperetura -20 C ?
Kolika je bila tempereatura u stanu ?

Nađoh i ove peći koje prouzvodi "MILAN BLAGOJEVIĆ",Smederevo

Ovo je samo kamin MBS 6-8,5-10 kW.



Karakteristike:

http://www.mbs.rs/MBS_pelet_sr.html


A ovo je kamin "THERMO PELLET" ,sa sistemom za centralno grijanja.





Karakterisitke:

http://www.mbs.rs/thermo-pellet_sr.html





Ima li neko iskustva sa ovim proizvodom i koja mu je cijena ?
 
Odgovor na temu

iglesijas

Član broj: 294066
Poruke: 30
217.16.128.*



+5 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.04.2012. u 11:42 - pre 144 meseci
Pozdrav svima, drago mi je da se ova tema razvija. Nadam se da ce nas biti jos vise.
Evo mene i mog tzv. zavrsnog bilansa na kraju sezone. Danas je 28.04.2012. godine, a od pocetka sezone 10.11.2011. godine proslo je tacno 171 dan. Tacno toliko vremena je proslo od kada sam kod mene ugradio i pustio u rad kamin na pelet. Za ceo taj period utrosio sam na grejanje tacno 223 vrece peleta od 15kg, sto ukupno iznosi 3.345 kg peleta. U krajnjem zbiru, kada se imaju u vidu cene koje sam placao za kg peleta, u jeku grejne sezone, koje su se kretale u rasponu od 18.5-23 dinara, ukupno sam utrosio 66.699 dinara za grejnu sezonu 2011/12, i to za zagrevanje prostora od 100m2, dobro izolovanog(stiropor 5 i 8) sa solidnom drvenom stolarijom. Kamin je u proseku radio za celu sezonu od 10-12 sati dnevno i to po mesecima novembar oko 14 sati, decembar od 14-16 sati dnevno, januar i februar od 16-18 sati dnevno, (kad je najjaci minus bio nekoliko dana i do 20 sati dnevno), mart od 10-12 sati i april od 2-4 sata dnevno.
Ovo su neke od informacija koje ce sigurno zanimati one koji razmisljaju da na ovaj nacin rese problem centralnog grejanja. Ukratko oko 670eura(po najskupljim cenama, u sezoni) za 100m2 za 171 dan grejanja kaminom na pelet za centralno grejanje. Ukoliko se pelet nabavi van sezone, moglo bi se ustedeti od 100 eura pa i do 200 eura, sto slozicete se nije zanemarljivo.
 
Odgovor na temu

iglesijas

Član broj: 294066
Poruke: 30
217.16.128.*



+5 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.04.2012. u 12:06 - pre 144 meseci
da dodam i to da mi je potrosnja po mesecima izgledala otprilike ovako
od 10 novembar 705 kg 47 vreca od 15 kg:
od 10 decembar 720 kg 48 vreca;
od 10 januara 930 kg 62 vreca;
od 10 februara 735 kg 49 vreca;
od 10 marta do danas 255 kg 17 vreca;
Prosek za neku recimo prosecnu hladnocu zimi je oko 700-750kg za mesec dana, a kad je bila najhladnjija zima utrosio sam nesto malo manje od tone peleta.....
 
Odgovor na temu

nikolica peca
pera detlic
radnik
italija

Član broj: 300073
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.04.2012. u 18:54 - pre 144 meseci
Iglesijas
Hvala ti i na privatnoj poruci i sad na ovako detaljnom odgovoru,tek sam danas video da si napravio ovu temu i evo selim se ovde jer tamo u grejanje na pelet preovladavaju kotlari i gorionici...Nemogu ti reci prosek koliko sam potrosio zato sto sam lozio 4 vrste peleta!!!Posto je zimus bila jako velika cena peletu ja nabavljo malo jeftiniji i prljaviji pelet neznajuci kakvih cu problema imati(kasnije sam otkrio da je u njemu bilo svega,a najmanje drveta)Pec se prljala na svakih 5sati,sto znaci da stvori zguru u casici i napuni je do vrha,pa onda ugasi pec pa ocisti itd...Sve dok nisam na kraju poceo koristiti forest-enterprise,e onda je i pec lepo radila tako da o potrosnji nemogu precizno da pricam,ali planiram da nabavim oko 4,5t za sledecu sezonu!!Ja imam i baku u drugom delu kuce pa moram drzati i malo vecu temperaturu i malo duze upaljenu pec,a i kuca mi je slabo izolovana!!!Na pocetku sam uvek drzao na 5ici da sto pre zagreje vodu na zadatu temperaturu pa sam skontao da tako potrosi jako puno peleta,pa sam je prebacio na dvojku i da se upali sat ranije oko 6 i da postigne temperaturu u prostoriji gde mi je pec 21 stepen!Kad je tako pocela da radi nije trosila vise od 20 kg peleta!Za sada sam zadovoljan,samo da sam se resio drva!!!Pelet mora biti kvalitetan i od drvetaa!!!!!Kod mene tu blizu(20km) u Hrtkovcima se otvorila fabrika peleta pa cu ici polovinom maja da kupim par dzakova da probam,a ako bude valjao da uzmem za zimu dok je jeftiniji sad je od 100 do 130eura bez pdv i ima ga tri vrste i samo od drveta!!!Videcemo koji ce odgovarati,bitan je kvalitet peleta da bi imao dobro grejanje!!!!Pozdrav!!VI SE SAMO SMEJTE NA PELET SE GREJTE!!!!
zivele sise,smrt brushalterima!!!
 
Odgovor na temu

dusankobgd
Dusan Andrejevic
visi referent za IMS, PRO TENT
Beograd, Srbija

Član broj: 300582
Poruke: 2
194.106.178.*



Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.07.2012. u 12:59 - pre 142 meseci
Pozdrav svima, posto sam nov i procitao sam koju temu jos o grejanju na pelet rekoh da se ovde obratim za pomoc da mi preporucite neki dobar pelet za pec MBS Pelet od 10 kw.
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.09.2012. u 20:30 - pre 140 meseci
Hitno mi je potrebna informacija u vezi ove teme. Kupio sam ovaj MBS Thermo Pellet o kome je pisao Rade1969
u nekom od prethodnih postova ali mislim da za moje pitanje nije ni presudan model. Dakle, moje je pitanje - da li se odvod
dima, dimovod može sprovesti horizontalno na fasadi kao dimnjača - kakvu mogućnost daju italijanski modeli ili mora da ide u dimnjak.
Ja imam mogućnost da izvedem horizontalno dimovod a i da dodam vertikalu kakvu god od 1,2 - do 2 m visine okvirno.
Napominjem da je ta strana na koju bi bila okrenuta dimovodna cev izložena vrlo često jakoj košavi.
Molim one koji imaju iskustva da mi daju savet šta da radim. Hvala.
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.09.2012. u 23:22 - pre 140 meseci
Jeste da sam postavio pitanje ali mislim da sam zadovoljavajući odgovor našao ovde:
ftp://ftp.edilkamin.com/download-pdf/schede/sk_multi_IDROFLEXA_cod_667830.pdf
(Iako je ovo Edilkamin mislim da je princip univerzalan za ovakav tip peći.)
A evo šta sam zaključio, a neko ko zna bolje neka me ispravi. U svakom slučaju možda će nekome
koristiti.
Dakle:

1. Čisto fasadni horizontalni odvod nije dobar (kao kod gasnog kotla)
2. Dimni odvod mora imati vertikalni deo minimalno 1,5 m + t sekciju za čišćenje/kondenzat i poklopac kao zaštitu.
Dobro bi bilo da dimna cev bude izolovana.
3. Može u dimnjak ali pod određenim uslovima, kao na primer da je jedino kamin na pelet priključen na taj dimnjak.
Ako je dimnjak širi od 15 cm u prečniku onda dimna cev treba da bude sprovedena kroz njega.

Ovde je takodje link o tome
http://www.dsk.hr/peci-na-pelete-instalacija-dimnjak-4.html
A ovde je primer ugradnje na fasadu bez vertikale.
http://www.metel.hr/download/uputstva_za_uporabu/Sastavljanje%20dimovoda.pdf
Evo možda sam pomogao nekom a možda sam i samom sebi. U svakom slučaju ako neko ima iskustva neka prokomentariše ili neka potvrdi ove informacije.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

zikastankovic84
Stankovic Zivojin
Psiholog
Surdulica

Član broj: 307220
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.09.2012. u 20:40 - pre 139 meseci
Citat:
dusankobgd:
Pozdrav svima, posto sam nov i procitao sam koju temu jos o grejanju na pelet rekoh da se ovde obratim za pomoc da mi preporucite neki dobar pelet za pec MBS Pelet od 10 kw.

Poštovani Dušane
Interesent sam za taj pec MBS Pelet od 10 kw bas kao i vi sto imate pa me interesuje vase misljenje o toj peci.Pošto sam nov član na ovom forumu nisam uspeo da vam pošaljem privatnu poruku a ni e mail poruku jer imam želju da se čujem sa Vama i da mi objasnite da li ste konkretno zadovoljni ili imate neke zamereke i koje su.

Unapred zahvalan
Živojin
 
Odgovor na temu

saby

Član broj: 18088
Poruke: 116
87.116.168.*



+3 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.10.2012. u 19:33 - pre 139 meseci
Pozdrav!
Kupili smo nedavno ovaj pec, 18 kw snaga od toga 14 na vodu i 4 za vazduh, danas je prvi dan sto vec radi par sati, pa cu da pisem iskustvo sa njim, proizvodjac daje jako jadan user manual za njega 10 posto funkcija nije ni napisano uopste nego sam ja skontao da je micronova controller u njemu pa nasao neko uputstvo sto je neki drugi pec sa istim elektronikom pa tamo ima napisano dosta funkcija i stelovanja, al ne sve ni tamo, ocekujem vlasnike iste pecke da jave iskustva, i da ako neko ima poptpuno uputstvo molio bi da postavi, hvala
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.10.2012. u 09:12 - pre 138 meseci
Evo i mi smo skoro kupili i upravo je ispitujemo pa možemo da razmenjujemo iskustva.
 
Odgovor na temu

saby

Član broj: 18088
Poruke: 116
87.116.168.*



+3 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak31.10.2012. u 10:29 - pre 138 meseci
ovako posle nedelju dana grejanja, nisam uopste zadovoljan radom, za ceo dan pojede 30 kila bukvinog pelleta, i stvara se dosta koksa, pa moram da cistim casicu 2-3 puta dnevno, probao sam menjati podesavanja ali opet nisam nista postigao, na 2 ci jedva nagura vodu na 50 stepeni, stan je 70 kvadrata, imam 4 radijatora, ovaj pec je dosta velik za toliku povrsinu, aj iscitaj mi podesavanja, da vidimo dali ima razlike sifra je a9 da bi mogao da udjes u settings technic. posalji mi broj na pp da se cujemo.
napisi vremena dodavanja pelleta i obrtaje ventilatora.
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.11.2012. u 20:55 - pre 138 meseci
Javio sam ti broj telefona ali može i ovako.
Ima par stvari koje bi ti možda pomogle - ali možda je najbolje da se čujemo.. Mislim da svakako ne treba da šteluješ servisne opcije dok ne isprobaš
kvalitet peleta, kako ti ide vazduh iz peći, da li crni staklo, Napisao si da ne može da nagura temp. vode ali nisi napisao kolika ti je temperatura prostorije koju peć meri jer ona
kad postigne jedan parametar od ova dva drugi zanemari ...
itd.
pozdrav.
 
Odgovor na temu

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.11.2012. u 23:23 - pre 138 meseci
Kako se ulazi u taj servis meni sa tom sifrom a9?
Jedan drugar je kupio neku nemacku pec sa tom elektronikom ali doziranje peleta i snaga ventilatora su lose postavljeni pa mu se pec ugasi posle par minuta jer sagori sav pelet u pepeljari. Ventilstor je toliko jak da podize pelete do 10 cm iznad pepeljare. Ima li kakva opcija vracanja na fabricke parametre?
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
Odgovor na temu

saby

Član broj: 18088
Poruke: 116
87.116.168.*



+3 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.11.2012. u 22:18 - pre 138 meseci
ima factory reset, u meniju negde se postavi sifra 0o ne u settings technik udjes nego u drugi, videcu sutra, saljem ti mail...

Da obavestim i ostale koji citaju topic :)
pec i dalje trosi 30 kg na 24h, ali sam probusio rupe dole na casici umesto 4 sad je 5 milimetara i znatno boje gori i manje pepela ima, sutra busim na 5,5 sve rupe, pa ce da vidimo.
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak11.11.2012. u 13:01 - pre 138 meseci
I jesi li dobio bolje rezultate i manju potrosnju?
 
Odgovor na temu

milan957
penzioner
penzioner

Član broj: 308645
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak11.11.2012. u 14:14 - pre 138 meseci
Pozdrav. interesuje me tvoje iskustvo sa peci na pelet MBS Termo Pelet 18 kw. Koliko si trosio peleta, gde si ga nabavljao, po kojoj ceni i u kom periodu ? Ja imam stan od 55 m2 i etazno grejanje na struju. Obzirom da je skupo, presao bi na pelet jer smatram da ce biti jeftinije. Da li ova pec ima pumpu i ekspanzionu posudu u sebi ili se mora ugraditi posebno i da li si ih ugradjivao blizu peci posto ce mi pec biti u dnevnom boravku ? Kako si pravio prikljucak za punjenje vodom i sigurnosni ventil ?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2045655 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.