Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2060657 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

misholinjo
Beograd

Član broj: 213999
Poruke: 29
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.11.2014. u 22:52 - pre 114 meseci
Nisam znao za racunicu ali ok, onda ipak ide u prilog da je pec ipak ukupne snage 20kw, pise 1.1-4.2kg/h dok recimo za pomenutu MBS 18kw pise 1.2-4.1kg/h. Jednostavno mi je prevelika razlika u snazi da bi bila ista potrosnja, da uzmemo u obzir i da imaju bolju tehnologiju opet im je vrlo slican stepen iskoriscenja (razlika u nekih 2%) je skoro neprimetna.

Mene najvise sto je privuklo je taj spoljni izgled koji je vrlo bitan za pec koja stoji u prostoriji u kojoj se boravi i taman sam nekako mislio da sam nasao lepu odgovarajucu... cekam od kolege eco-wood.rs da mi pojasni malo jos neke nedoumice
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.11.2014. u 04:33 - pre 114 meseci
@misholinjo
Peci na pelet nisu idealni stanovnici za dnevnu sobu, naprotiv!
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.11.2014. u 09:27 - pre 114 meseci
Slazem se sa Drvlada75...prasina iz dzaka sa peletom kad se istresa i cadj kad cistis pec....dobro razmisliti gde je staviti
 
Odgovor na temu

dragoljub.milovic
smj.ing.
RiTE Gacko
Gacko, Rep.Srpska

Član broj: 325819
Poruke: 15
89.111.248.*



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.11.2014. u 09:48 - pre 114 meseci
Nebih se slozio sa tim mišljenjima pogotovo posle korištenja šporeta bilo koje vrste na cvrsto gorivo, kad se već nešto loži onda je pelet kamin savršenstvo u odnosu na prethodno. Što se tiče sipanja peleta prašine nema uopšte, otvori se vreća uhvati rukom okrene naopačke spusti u bunker i polako podiže tako da prašine nema ni mrve. Što se tiče čišćenja usisivač za pepeo sa vazdušnim filterom svaki četvrti dan i brisanje stakla, tako da nema nikakvog prljanja a detaljno čišćenje kamina jednom godišnje petnaest minuta. Kad se sjetim prethodnih osam sezona 5t uglja i 4m drva, pa čišćenje svako 40 dana po dva sata, ovo je sada automatizovano uživanje.
D.Milovic
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.11.2014. u 10:13 - pre 114 meseci
Ok svako ima pravo na svoje misljenje.Ja licno sam prebacio pec na drugo mesto i prodisao.Nemam vise nikakvog prljanja dnevnog boravka,a ni kuce....mislim da mi je definitivno uzimala i moj cist kiseonik iz prostorije(ovo sve pisem posle tri godine koriscenja pecke)
 
Odgovor na temu

dragoljub.milovic
smj.ing.
RiTE Gacko
Gacko, Rep.Srpska

Član broj: 325819
Poruke: 15
89.111.248.*



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.11.2014. u 10:58 - pre 114 meseci
Mišljenja su subjektivna kao i o mnogo čemu u životu. Činjenica je da kada je u pitanju etažno grijanje sve ono što sagorijeva mora da troši vazduh, samo što se ovdje radi o prinudnom povlačenju koje ima i neke prednosti odvlači duvanski dim, mirise od kuvanja i sl. naravno da je najkomotnije grijanje centralno iz toplane još sa kalorimetrom i zadanom temperaturom prostorije. Zavisno od raspoloživosti alternativa ,mogućnostima , izvodljivosti sistema, ja ovdje govorim o svom i iskustvima desetina prezadovoljnih korisnika u okruženju. Moguće da ima i razlike od kamina do kamina ,mogu raći da je Thermoflux vrhunski bez bilo kakvog prljanja, čestog čišćenja ,dimljenja. Kvalitet peleta igra ključnu ulogu i reci cu da za 45 dana rada peći niti jednom nisam usisavaom čašicu niti ima trunke pepela u njoj posle gašenja, mislim da može i do deset dana da se ne usisava a to se radi najviše radi zamagljenog stakla (ne zagaravljenog već zamućeno koje kad se ćisti izgleda kao da ima određenu masnoću u sebi). Potrošnja oko 1,5 kg/h uz dva do tri paljenja i gašenja dnevno, što će i kada budu dvije vreće na debelom minusu biti ekonomski isplativije od čvrstog goriva. U okruženju imam preko 50 korisnika raznih varijanti peleta i svi do jednog to potvrđuju stim što su neki i prepolovili ekonomsku računicu, pogotovo u stambenim zgradama.
D.Milovic
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.11.2014. u 12:02 - pre 114 meseci
Ja sam svoju pec preneo u prostoriju koja se zove (letnja kuhinja)zato sto sam imao takve uslove.Pec za etazno je super za zgrade u kojima nema grejanje,ali samo treba planski da stoji u nekoj prostoriji gde nece smetati,nije bas za dnevni boravak i ostajem pri tome...Dokraja ispade da tvoja pec Dragoljube na sve neprljanje jos i samofiltrira vazduh u prostoriji i cini zivot zdravijim(cuo sam reci hvale za termoflux,ali necemo preterivati)E da zaboravio sam da napomenem i zvuk ventilatora i spirale povremeno..a da sam se preporodio otkad sam kupio pec na pelet jesam!!
 
Odgovor na temu

dragoljub.milovic
smj.ing.
RiTE Gacko
Gacko, Rep.Srpska

Član broj: 325819
Poruke: 15
89.111.248.*



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.11.2014. u 13:38 - pre 114 meseci
Nije uopšte pretjerivanje već stvarno stanje, ventilator dima pravi podpritisak u ložištu uvlačeći vazduh iz prostorije nešto poput kuh. nape samo manjeg kapaciteta. Što se tiče konkretno pomenutog kamina nije hvala vec iskustvo pokriveno dvogodišnjim prikupljanjem informacija, obilaska mnogih vlasnika raznih vrsta kamina, kontakata sa serviserima i sl. Zamjerka jeste na zvuk puža pri radu a tu je glavni problem što puž nema ležajeve već je oslonjena osovina direktno na nosač, i tu je glavni problem sto se tiče zvuka, a mogao se ukloniti sa par eura za dva ležaja. Što se tiče ventilatora skoro da se i nečuje osim u fazama čišćenja. Ovaj proizvodjac je 2012 izmijenjao većinu komponenti uključujući automatiku, ventilator ,puž sa motorom, displej i moguće je da postoje velike razlike od proizvodjača do proizvodjača.
D.Milovic
 
Odgovor na temu

eco-wood

Član broj: 326014
Poruke: 43
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.11.2014. u 13:53 - pre 114 meseci
Zvuk istog ventilatora se razlicito cuje u razlicitim proizvodima, jer
zavisi od same konstrukcije peci - kanala dovoda i odvoda vazduha,
kucista i pricvrscenja za konstrukciju...
 
Odgovor na temu

misholinjo
Beograd

Član broj: 213999
Poruke: 29
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.11.2014. u 19:48 - pre 114 meseci
Komplikovana mi je situacija, elem li postoji prostorija u zgradi van stana gde bi se mogla staviti pec, kamin sta god ali mi nije bas blizu... da ne davim pricu,komsija bio vrlo zainteresovan da radimo zajedno kotao tu medjutim odustao... Zato se i vracam na opciju u stanu a dimnjake imam jedino u dnevnoj i spavacim sobama ne racunajuci kuhinju gde je vec sve zauzeto.

Svestan sam cinjenice oko prasine i buke i zato mi i jeste ideja da bude u dnevnoj sobi. Razlikom u racunu struja/pelet moze ozbiljna spremacica da se finansira :)

Da se vratimo na temu oko Carrara peci i sistema duplih vrata, ima li ko iskustvo ?
 
Odgovor na temu

eco-wood

Član broj: 326014
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.11.2014. u 09:37 - pre 114 meseci
@misholinjo

Ove peci tipa Carrara Metal ili Glass su konstruisane da bi se drzale u dnevnoj sobi, jer car koju pruza plamen je nezamenljiva stvar.
Kotao je dobra prica ako neko vec ima kotlarnicu i zeli da greje preko 150m2, za sve ispod toga ove peci sa kotlom su prava stvar.
Buka i prasina koje se pominju ovde su zanemarljiva stvar u poredjenju sa drvima ili ugljem. Buku puza ili ventilatora mozes da primetis jedino u potpunoj tisini, sto u dnevnoj sobi ne verujem da je tako. Pazljivim sipanjem peleta nece biti nikakve prasine, ne mora ceo dzak da se sipa odjednom, moze necim da se crpe iz dzaka i polako da se napuni rezervoar.
Sto se tice peci Carrara, vec sam pisao da smo prodali desetak komada i juce smo poslali jednu za Prijepolje.
Mi je koristimo u nasem izlozbenom salonu i grejemo nekih 80m2 od mogucih 130m2.
Pec radi vec mesec dana bez i jednog problema, evo najiskrenije u pocetku smo samo podesili snagu puza od 0 na 3 jer je nas pelet bio malo duzi i nista vise.
Elektronika je vise nego odlicna, poseduje zaista mnogo opcija i mogucnosti, kako stelovanja tako i programiranja.
Potrosnja u ovim danima kada temperatura spoljna ide preko 10C se kretala oko pola dzaka peleta, dok je u danima kada nije pelazilo 5C u toku dana bila oko 1 dzaka peleta, a grejemo od 9h do 20h. Lokal je sa velikim staklenim povrsinama na 2 nivoa.
Dupla vrata mogu da ti posaljem slike kako to izgleda da ti bude jasnije, ona su tu zbog estetike najvise, sigurnosti i naravno zbog toplote.
 
Odgovor na temu

dragoljub.milovic
smj.ing.
RiTE Gacko
Gacko, Rep.Srpska

Član broj: 325819
Poruke: 15
89.111.248.*



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.11.2014. u 11:45 - pre 114 meseci
eco-wood.rs

Upravo tako je i moje mišljenje,složio bih se u potpunosti. Obzirom da su odvojene kotlovnice isplative najmanje za dva ili više stanova, min. 150 kvadrata, jer svaki kotao bilo kako da je izveden mora imati gubitke u okolinu min. 2KW čime se može zagrijavati manja prostorija od 15-ak kvadrata, tako da je na većim kotlovima taj gubitak zanemariv, dok za manje stanove ove varijante kamina su odlična zamjena raznih vrsta šporeta i sl. Gledao sam slučaj gdje u istoj kući sa dva stana od 120 kv. postoje dva kamina (otac i sin) doduše različitih proizvodjača pa ćemo na kraju sezone vidjeti rezultate odmjeravanja snaga.
D.Milovic
 
Odgovor na temu

v.vuksanovic
Thessaloniki Greece

v.vuksanovic
Član broj: 228043
Poruke: 98
..3.85.13.dsl.dyn.forthnet.gr.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.11.2014. u 12:01 - pre 114 meseci
Evo moja KEPO drugu sezonu gura besprekorno i zagreva 135m2 i to visine plafona 3m. Ove godine sam uzeo drugi pelet Golden Nuggets i rezultati su i dalje odlični.
Moja peć je postavljena u kuhinji i apsolutno nemamo problema sa bukom ventilatora i puža. Tek u potpunoj tišini se vrlo malo čuje i samo ako obratiš pažnju, znači zanemarljivo
Što se tiče prašine malo pažnje kod punjenja i čišćenja i nema problema nikakvih.
Moja 100% preporuka
 
Odgovor na temu

v.vuksanovic
Thessaloniki Greece

v.vuksanovic
Član broj: 228043
Poruke: 98
..3.85.13.dsl.dyn.forthnet.gr.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.11.2014. u 12:15 - pre 114 meseci
Sada vidim da se i u diskusijama spominje i Carrara Metal ili Glass. Proizvodjač tih peći je iz Grčke koji je do pre tri godine proizvodio metalne ormane. Kada je Grčko tržište počelo da traži peći i kotlove na čvrsta goriva onda je počeo da kopira većinu proizvodjača iz Srbije , da ih ne nabrajam koje i u kom segmentu. Koja je logika pored Alfa COMMO uzimati kopiju? Inače su se udružili sa MBS ali ne znam dali ljubav još traje
 
Odgovor na temu

eco-wood

Član broj: 326014
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.11.2014. u 16:42 - pre 114 meseci
Postovanje @v.vuksanovic
voleo bih da mi kazete kada su u Srbiji poceli da se rade proizvodi na pelet kad vec pricate o tome ko je kada i od koga poceo da kopira!?
U svakoj grani industrije neko nekoga kopira, samo je pitanje ko ce to da uradi bolje i da resenja koja kopira od nekoliko proizvodjaca objedini u jedno.
Progetto je radio za MBS kotlove 2 godine za vasu informaciju i nisu se u nista udruzili jer Progetto nije ni imao potrebe da se udruzuje.
Fabrika Progetto je u Sindosu i ako ste vec u Solunu mozete da odete da pogledate o cemu se radi.
Kepo o kome tako dobro pricate je koliko znam fabrika dimnih cevi, a evo poceli i oni da rade peci na pelet! Pa sta mislite kolega, da ih nisu oni izumeli!?

Kolevka proizvoda na pelet je Skandinavija i Kanada, a onda su Italijani to preuzeli i napravili bum u proizvodnji i potrosnji.
Mnogoooo godina kasnije (oko 20god.) smo svi mi sa ovih prostora poceli da ih kopiramo i pokusavamo da nesto pravimo, e sad neko sa uspehom a neko ne, na trzistu je da proceni, a ne na vama ili meni!
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.11.2014. u 18:32 - pre 114 meseci
Znaci neverujem ovde smo da jedni drugima prenesemo licna iskustva pa cak i pomognemo.....ja prenosim moja licna iskustva oko pecke,a to da se druge peci necuju i neprljaju mi se cini da je marketing...nase su nekvalitetne i glasne i prljaju se...a vase nemoras nikad ocistiti(nema potrebe)povremeno ih upaliti kad kuvas(da izvuce miris luka po mogucstvu i leti)a kad ti se prispava upalis je da lakse zaspis(svira uspavanku) pa neverujem dokle to ide...
 
Odgovor na temu

Strejsi Huc
Užice srbija

Član broj: 319199
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.11.2014. u 19:53 - pre 114 meseci
Da li zna neko kako da otvorim lim sa desne strane peći. Kada sam čistio čunak pomerio sam cev od dimovoda unutra,pa nemogu da priđem,a mali je otvor da se provuče ruka I sve mi peć dimi. Hvala
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.11.2014. u 20:04 - pre 114 meseci
Cek, cek malko, da li vidite izlaz iz dimovoda kad skinete zadnji poklopac?
 
Odgovor na temu

Strejsi Huc
Užice srbija

Član broj: 319199
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.11.2014. u 20:48 - pre 114 meseci
Vidim da unutra ide dim ,cini mi se da nisam dobro spoijo tu glavnu cev unutra peći.Nisam baš siguran kako da je otvorim peć,pa rekoh daj da pitam na forumu :)
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.11.2014. u 21:06 - pre 114 meseci
Citat:
Strejsi Huc:
Da li zna neko kako da otvorim lim sa desne strane peći. Kada sam čistio čunak pomerio sam cev od dimovoda unutra,pa nemogu da priđem,a mali je otvor da se provuče ruka I sve mi peć dimi. Hvala

Postovani forumasi,pre svega da vam se zahvalim na vasim nesebicnim komentarima i pomoc drugim ljudima koji su kao i ja ponosni vlasnici peci mbs 18 kw,ja sam kupio
pec 27.oktobra a serviser mi je pustio u rad 8.novembra. Koliko sam se raspitao kod servisera za sve ove decije bolesti peci o kojima ste opsirno pricali ovih godina
receno mi je da su one otklonjene krenuvsi od casice do dihtovanja pepeljare do lima sa zadnje strane koji je sada iz dva dela,samo mi se nesvidja sto konstrukcijski jednostavnije nisu omogucili prilazu pumpi tj skidanja leve i desne oplate.
Na upit serviseru kako da pridjem pumpi u slucaju promene brzine ili menjanju dihtunga na holenderu ako kojim slucaju curi,rekao mi je da prvo mora gornja ploca da se odsrafi,ima cetiri srafa (mislim da su za viljuskasti kljuc 8) pa se odvrnu srafovi od leve ili desne oplate.
Mislim Stejsi da ce ovo da ti pomogne.
ps izvinite na ovoj uvertiri
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2060657 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.