Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2065164 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmdesign
Milos Matovic
3D dizajner
freelance

Član broj: 335599
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2016. u 17:03 - pre 89 meseci
radijatori su mi vezani redno, tako da najdalji su u dnevnoj gde i jeste najhladnije, a probacu sutra da skidam taj ventilator, a brzinu sam vec povecao na 3 ili maximum!


@zoran.mika: pec je radila uvek od 6:30h do 12h pa od 17h do 00h, medjutim sad sam je pustio da radi non stop, tj upali se u 6:30h i gasi se u 00h! A standby se nisam usudio da probam zbog sljake u casici, ne znam dal ce uspeti da upali ponovo kad je ugasi, mada po mein to bi bio pun pogodak da se sama pali i gasi kad dostigne temperaturu, a kad smo vec kod toga, da li sami gasite pec kad treba da je cistite a ona je u standby modu ili moze u toku kad se ugasi???
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2016. u 18:49 - pre 89 meseci
Citat:
mmdesign: radijatori su mi vezani redno, tako da najdalji su u dnevnoj gde i jeste najhladnije, a probacu sutra da skidam taj ventilator, a brzinu sam vec povecao na 3 ili maximum!


@zoran.mika: pec je radila uvek od 6:30h do 12h pa od 17h do 00h, medjutim sad sam je pustio da radi non stop, tj upali se u 6:30h i gasi se u 00h! A standby se nisam usudio da probam zbog sljake u casici, ne znam dal ce uspeti da upali ponovo kad je ugasi, mada po mein to bi bio pun pogodak da se sama pali i gasi kad dostigne temperaturu, a kad smo vec kod toga, da li sami gasite pec kad treba da je cistite a ona je u standby modu ili moze u toku kad se ugasi???


ako ti 55 stepeni u modulaciji nije dovoljno, onda te ceka veca potrosnja peleta ako zelis da resis problem (mada ce ti uvek poslednjiradijatori biti manje vruci, tu nema leka).
to svakako mozes da resis tako sto ces da setujes temperaturu prostorije npr 30 stepeni a temperaturu vode recimo 60 tako da se pecka 'okida' na temperaturu vode u sistemu tj. ovim bi odrzava temperaturu vode.
mnogo zeza to sto su radijatori redno vezani...
da li su svi redno vezani ili imas bar podelu na suterenske i gornje? da li imas termo glave na suterenskim? ako imas, da probas da smanjis malo na termo glavama da se povremeno ti radijatori zakljucaju pa da voda vise kruzi u ovim gornjim. ako imas sabirac u kom su razdvojeni gornji i donji, da mozda malo zavrnes ovaj donji set kako bi se pojacao protok kroz gornji...


 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2016. u 19:21 - pre 89 meseci
Ja koliko sam shvatio u suterenu od 30.kv se nalazi samo peć i ona taj prostor greje samo zračenjem,da bi se dobilo i konfornije grejanje na spratu gde je razvučena instalacija grejanja potrebno ja kao što sam rekao a i Drizzt Do Urden da se na peći namesti nedostižna ambijentalna temperatura vazduha i da se namesti temperatura vode od 65.C,naravno da će peć više da troši,ali samim tim što bi povećao temperaturu vode i povrat bi bio topliji i samim tim bi se manje skupljale naslage smole u ložištu,i sam kažeš da je pelet lošiji i kada radi na manjim snagama temperature vode pravi haos u ložištu,tebi bi idealno rešenje bilo da ugradiš trokraki mešni ventil na povratu pošto ti se peć nalazi u suterenu da zaštitiš peć da ona radi na optimalnoj temperaturi za nju samu a da šalješ u radijatorski krug onu temperaturu vode koja će da zagreje radijatore a samim tim i prostor da bude prijatnije ili kao ja da povežeš peć sa externim termostatom i postaviš ga na spratu i on da reguliše rad peći.
 
Odgovor na temu

mmdesign
Milos Matovic
3D dizajner
freelance

Član broj: 335599
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2016. u 19:28 - pre 89 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden: ako ti 55 stepeni u modulaciji nije dovoljno, onda te ceka veca potrosnja peleta ako zelis da resis problem (mada ce ti uvek poslednjiradijatori biti manje vruci, tu nema leka).
to svakako mozes da resis tako sto ces da setujes temperaturu prostorije npr 30 stepeni a temperaturu vode recimo 60 tako da se pecka 'okida' na temperaturu vode u sistemu tj. ovim bi odrzava temperaturu vode.
mnogo zeza to sto su radijatori redno vezani...
da li su svi redno vezani ili imas bar podelu na suterenske i gornje? da li imas termo glave na suterenskim? ako imas, da probas da smanjis malo na termo glavama da se povremeno ti radijatori zakljucaju pa da voda vise kruzi u ovim gornjim. ako imas sabirac u kom su razdvojeni gornji i donji, da mozda malo zavrnes ovaj donji set kako bi se pojacao protok kroz gornji...



pa za ove dve sezone smo trosili po 3 T peleta za nekih 150m2, sad cemo videti, zavisi i od zime! Mene nervira to sto moram da dizem sobnu temperaturu da bi se podigla temperatura vode jer onda dole u suturenu gde je radnja bude pretoplo ( inace radijatori u suturenu ne rade, zavijeni su, samo pecka zagreva) Radijatori su svi redno vezani, nemam nigde termo glave, ali na ovim prvim tj blizim radijatorima zavrcem glave tako da manje greju. Mislim i da su majstori pogresili jer su vrlo brzo premostili sa 28 cevi na 18 pa je moguce i da je tu problem. Ali me interesuje ovo sa standby modom, da li se lepo pali pec ili ne zbog sljake u casici??? jel ima vec to negde ispisano na forumu da vas ne gnjavim sada o tome?


 
Odgovor na temu

miljkovicbojan75
miljkovicbojan75
P.sl.
Mup
Beograd,Srbija

Član broj: 326371
Poruke: 104
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2016. u 19:38 - pre 89 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:
Citat:
zoran.mika : E,super po kojoj ga ceni sada prodaju,kod mene ima manje pepela ali sam primetio da je slabiji od proslogodisnjeg riza


200 evrica tona i u to je ukljucen prevoz.
za kaloricnost ne znam. 70-30 je i deluje mi da je isti kao i prethodni koji sam koristio (isto je bio 70-30) pa ne mogu subjektivno da 'ocenim'.
bitno je da je temperatura prostorije podesena na 25-26, da zena me zena ne vuce za rukav i ne kuka da joj je hladno i da odlazi max jedan dzak dnevno :D


Imao sam priliku da koristim tri vrste peleta od početka sezone i to od prošle godine Bioenerdžisov, nanihs nova varoš i sada sparov. Najviše kalorije imaosam sa Bioenerdžisovim peletom i koridti Loid pellet - 3 održavao je vodu na 55c i 23c tem,kada sam prešao na nanih 80-20 temperatura vode je padala tako da sam vratio Loid pellet 00 i sada koristim sparov za zrrca je slabiji od nanihsa. Što se tiče šljake Bioenerdžisov je bio najgori,nanihs je znao da mi napravi vakum u spremniku i dešavalo se da se upali alarm resavao sam žicom,nalazio sam i po 4cm dužinu peleta. Kako sam primeto sparov je ok ali da ga i više troši.
Podesavanja su fabrički, samo sam promenio čišćenje cašice na 15m i 60s i 0.9 na 0.5 ubacivanje peleta.
Mbs 18kw
 
Odgovor na temu

Waldemar Sandoz
D.O.O. "Stalni radnik"
D.O.O. "Stalni radnik"
Kovin,Banat,Vojvodina

Član broj: 330043
Poruke: 111
87.250.60.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2016. u 19:55 - pre 89 meseci
Primetio sam zadnjih nekoliko dana prilikom čišćenja peći da se u čašici napravi količina zgure.Pelet nisam menjao.Koristim Bioenergy point.
Mogu li to da rešim podešavanjem nekog od parametara ili je pelet jednostavno takvog (ne)kvaliteta da to ne mogu rešiti?
Hvala!
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2016. u 20:06 - pre 89 meseci
@Waldemar Sandoz

Probaj da povećaš brzine ventilatora N-9-02-01 Exhaust chimney na 4

 
Odgovor na temu

mmdesign
Milos Matovic
3D dizajner
freelance

Član broj: 335599
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2016. u 21:46 - pre 89 meseci
Citat:
zoran.mika:
Ja koliko sam shvatio u suterenu od 30.kv se nalazi samo peć i ona taj prostor greje samo zračenjem,da bi se dobilo i konfornije grejanje na spratu gde je razvučena instalacija grejanja potrebno ja kao što sam rekao a i Drizzt Do Urden da se na peći namesti nedostižna ambijentalna temperatura vazduha i da se namesti temperatura vode od 65.C,naravno da će peć više da troši,ali samim tim što bi povećao temperaturu vode i povrat bi bio topliji i samim tim bi se manje skupljale naslage smole u ložištu,i sam kažeš da je pelet lošiji i kada radi na manjim snagama temperature vode pravi haos u ložištu,tebi bi idealno rešenje bilo da ugradiš trokraki mešni ventil na povratu pošto ti se peć nalazi u suterenu da zaštitiš peć da ona radi na optimalnoj temperaturi za nju samu a da šalješ u radijatorski krug onu temperaturu vode koja će da zagreje radijatore a samim tim i prostor da bude prijatnije ili kao ja da povežeš peć sa externim termostatom i postaviš ga na spratu i on da reguliše rad peći.



Da upravo tako, u suterenu greje samo pec, a za taj mesni ventil i ext termostat nisam imao pojma....ako imas malo vremena, bio bih ti zahvalan da mi pojasnis malo vise o tome! :)
 
Odgovor na temu

zelezeka73
Backi Petrovac

Član broj: 315668
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2016. u 21:49 - pre 89 meseci
Citat:
starko:
Pozdrav svima! Listao sam po ovoj temi, ali nisam primetio da neko pise o iskustvu sa obicnom (sobnom) peci na pelet, bez etaznog grejanja. Nameravam da kupim takvu pec, za zagrevanje male kuce (2 sobe, kuhinja, kupatilo) povrsine 35kvm. Kuca je zidana '60-ih, ciglom i beomalom, visina prostorija je 230cm, a plafon je tipa karatavan (trska+blato). Gledao sam MBS PELET 6kW i ALFA PLAM Luca 8,5.
Da li neko ima iskustva sa ovakvim tipom peci (mogu doci u obzir i ovakve peci ostalih proizvodjaca)?


Pitaj sta te konkretno zanima.
Ja imam MBS 10kW i za sada sam zadovoljan.
Za pocetak samo da te pripremim da ova vrsta peci pravi dosta buke, tj ima dva ventilatora koji rade non stop, plus puz povremeno. Ali se brzo navikne na taj zvuk...samo sam mislio da treba da znas, ako nisi imao priliku da vidis pec uzivo u radu. Iz tog razloga bih ti mozda i preporucio bar 8,5kw(ima i MBS 8,5kW), da pec ne bi radila puno na visim snagama kada su i ventilatori dosta bucniji. Iako kad bolje razmislim, mozda su to sve iste izvedbe hardverski, samo su razlike u parametrima. Ako neko zna konkretnije nesto o tome neka se slobodno javi :)

I ako imas mesta za nekog stedisu za izduvne gasove to ti je veliki plus. Makar onog kao za gasne peci.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.12.2016. u 22:27 - pre 89 meseci
Citat:
mmdesign:
Citat:
zoran.mika:
Ja koliko sam shvatio u suterenu od 30.kv se nalazi samo peć i ona taj prostor greje samo zračenjem,da bi se dobilo i konfornije grejanje na spratu gde je razvučena instalacija grejanja potrebno ja kao što sam rekao a i Drizzt Do Urden da se na peći namesti nedostižna ambijentalna temperatura vazduha i da se namesti temperatura vode od 65.C,naravno da će peć više da troši,ali samim tim što bi povećao temperaturu vode i povrat bi bio topliji i samim tim bi se manje skupljale naslage smole u ložištu,i sam kažeš da je pelet lošiji i kada radi na manjim snagama temperature vode pravi haos u ložištu,tebi bi idealno rešenje bilo da ugradiš trokraki mešni ventil na povratu pošto ti se peć nalazi u suterenu da zaštitiš peć da ona radi na optimalnoj temperaturi za nju samu a da šalješ u radijatorski krug onu temperaturu vode koja će da zagreje radijatore a samim tim i prostor da bude prijatnije ili kao ja da povežeš peć sa externim termostatom i postaviš ga na spratu i on da reguliše rad peći.



Da upravo tako, u suterenu greje samo pec, a za taj mesni ventil i ext termostat nisam imao pojma....ako imas malo vremena, bio bih ti zahvalan da mi pojasnis malo vise o tome! :)


Imaš termostatske trokrake mešne ventile koji se ugrađuju(zavisi od modela mešnog ventila) na potis ili povrat,služe da se postigne optimalna temperatura vode na povrat u kotao da bude 55.C radi zaštite samog kotla da nebi dolazilo do stvaranja smole u ložištu i turbulatorima i do manje iskorišćenosti samog kotla baš zbog tih naslaga i do dužeg veka trajanja,što se tiče externog termostata skoro sam saznao da naše peći imaju i tu mogućnost pod uslovom da ti je elektronika I023_5 da se sa konektora koji su ostavljeni vežu žice a sa druge strane luster klema(i mnogo me čudi što MBS nije montirao i tu mogućnost) i sa klema žice do externog termostata koji se stavlja npr u dnevnu sobu,sa ovom varijantom pec radi samo po setovanoj temperaturi vode,kakao prilazi smanjuje snagu i kada je dostigne ulazi u modulaciju,kada dobije signal od externog termostata da se ugasi ona radi još u modulaciji onoliko vremena koliko si setovao na parametru N-9-04-07,u mom primeru 15.minuta i tako neredi sve dok je termostat neda signal za ponovno uključenje e to sada dosta zavisi od izolacije objekta.

 
Odgovor na temu

miljkovicbojan75
miljkovicbojan75
P.sl.
Mup
Beograd,Srbija

Član broj: 326371
Poruke: 104
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.12.2016. u 07:28 - pre 89 meseci
Zorane moja pec je iz 2013godine proizvedena u aprilu i nema sa zadnje strane luster klemu za ehstremi termostat pitanje;
1.Imali tvoja pec luster klemu.
2.Postoji li mogucnost za nahnadnu ugradnju na pecima koje nemaju klemu.
Pozdrav
Mbs 18kw
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.12.2016. u 07:48 - pre 89 meseci
@miljkovicbojan75

Ni moja nije imala pozadi luster kleme odnosno izlaz iz elektronike za externi termostat,morao sam da otvorim peć i da priđem ploči,prvo da vodim koji je model i da vidim dali ima mogućnost povezivanja externog termostata,na moju sreću moja ploča je COD I023_5 i ima mogućnost povezivanja termostata pa sam sam povezao žice u predviđene konektore i sa druge strane stavio luster klemu radi lakšeg povezivanja externog termostata,sondu ambijentalne temperature sam stavio na povrat vode u kotao i na displeju namestio 'sobnu' na 7.C kao što je i na novim modelima,potrebno je da se CHRONO isključi STAND-BY uključi i N-9-04-09 Uključivanje funkcije za uključivanje i isključivanje peći uređajem za komunikaciju ( npr. mob. telefon bluetooth ) na ON,i onda peć radi sa externim termostatom i po setovanoj temperaturi vode.
 
Odgovor na temu

miljkovicbojan75
miljkovicbojan75
P.sl.
Mup
Beograd,Srbija

Član broj: 326371
Poruke: 104
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.12.2016. u 13:04 - pre 89 meseci
Hvala na odgovoru ako si sliko mogo bi da postaviš pa ko želi može preći na ehtremi termostat. Meni je peć u sredini kuće tako da sada imam idealnu temperaturu na 23c,u sobama za spavanje su mi termo glave podesene 3 oko 20c,stan je77kw .
Mbs 18kw
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.12.2016. u 13:16 - pre 89 meseci
@miljkovicbojan75

Ima neke tri slike na predhodnim stanama,sonda ambijentalne na povratu u kotao i žice sa luster klemom sa ploče (nevidi se ploča) i postignuto stanje na displeju u trenutku komande termostata da se peć isključi tj.da uđe u modulaciju još 15.minuta(tako sam namestio) peć se ugasila na 24.C sobne temperature
 
Odgovor na temu

miljkovicbojan75
miljkovicbojan75
P.sl.
Mup
Beograd,Srbija

Član broj: 326371
Poruke: 104
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.12.2016. u 15:26 - pre 89 meseci
Samo slika sa elektronikom moze da se otvori ostale ne ako je to na 190st.
Mbs 18kw
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.12.2016. u 15:42 - pre 89 meseci
Vidi sad
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Waldemar Sandoz
D.O.O. "Stalni radnik"
D.O.O. "Stalni radnik"
Kovin,Banat,Vojvodina

Član broj: 330043
Poruke: 111
87.250.60.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.12.2016. u 20:58 - pre 89 meseci
@zoran.mika

Promenio sam parametar koji si mi napisao,stavio na 4 i ništa nisam postigao.Možeš li mi molim te reći šta mogu očekivati sada kada se pravi ta zgura,da li će postizati zadate temperature,da li će povećati potrošnju peleta ili šta već?
Hvala!
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.12.2016. u 21:17 - pre 89 meseci
Po svemu sudeći pelet ti je lošijeg kvaliteta i stvara se ta šljaka,može da ti stvara problem samo oko ponovnog paljenja peći,usisavaj ili čisti ložište češće i smanji vremensku razliku izduvavanja ložišta i povećaj da vremenski više izduvava,koji je pelet u pitanju i koji je odnos tvrdog i mekog drveta,po meni verovatno ima dosta kore od drveta
 
Odgovor na temu

mmdesign
Milos Matovic
3D dizajner
freelance

Član broj: 335599
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.12.2016. u 22:13 - pre 89 meseci
Citat:
zoran.mika: Imaš termostatske trokrake mešne ventile koji se ugrađuju(zavisi od modela mešnog ventila) na potis ili povrat,služe da se postigne optimalna temperatura vode na povrat u kotao da bude 55.C radi zaštite samog kotla da nebi dolazilo do stvaranja smole u ložištu i turbulatorima i do manje iskorišćenosti samog kotla baš zbog tih naslaga i do dužeg veka trajanja,što se tiče externog termostata skoro sam saznao da naše peći imaju i tu mogućnost pod uslovom da ti je elektronika I023_5 da se sa konektora koji su ostavljeni vežu žice a sa druge strane luster klema(i mnogo me čudi što MBS nije montirao i tu mogućnost) i sa klema žice do externog termostata koji se stavlja npr u dnevnu sobu,sa ovom varijantom pec radi samo po setovanoj temperaturi vode,kakao prilazi smanjuje snagu i kada je dostigne ulazi u modulaciju,kada dobije signal od externog termostata da se ugasi ona radi još u modulaciji onoliko vremena koliko si setovao na parametru N-9-04-07,u mom primeru 15.minuta i tako neredi sve dok je termostat neda signal za ponovno uključenje e to sada dosta zavisi od izolacije objekta.



Hvala puno na objasnjenju, to je upravo ono sto mi treba da bih smanjio potrosnju i vise toplote slao u radijatore! Meni je pec sada podesena na intenzitet 4 i nastelovana da se pali u 6h. Ambijentalna temperatura je 25C a za vodu 60C ! Pec radi tokom celog dana bez prestanka i na pocetku radi u 4-4 rezimu pa posle smanjuje polako na 4-3 pa 4-2 pa 4-1 pa na modulate, medjutim ne moze da odrzi tih nekih 59C u vodi na modulate, vec se povremeno ukljuci na 4-2 pa 4-1 i tako opet na modulate i tako celog dana menja. Sinoc je u tom stanju zagrevano 80m2 suteren samo od peci (mada pola suterena je ukopano) i 120m2 na spratu radijatorima gde je skoro u svim sobama bilo oko 20-22C . Ne znam koliko je bilo hladno napolju, nisam merio ali izasao par puta i bilo je bas zima. Elem, pec radi od 6h do 00h i pojede 2 dzaka peleta! Jel to ok ili mnogo ??? sta ti mislis???

p.s. Ukoliko podesim pec da radi na standby, da li ce smanjiti potrosnju ili ne??? nisam nikad probao taj mode a i ne znam kako da ga ukljucim, probao sinoc i prebacio na ON ali ne kontam da li se bazira na ambijentalnu ili temperaturu vode??? I sto je jos gore, sinoc kad se ugasila pec, zatekao sam skoro pa punu casicu sljake, sto mislim da nije dobro za standby mode ili se varam?

udavih te ja :D
 
Odgovor na temu

mmdesign
Milos Matovic
3D dizajner
freelance

Član broj: 335599
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2016. u 11:28 - pre 89 meseci
da li parametrom n-9-06-29 mogu smanjiti sljaku time sto cu povecati broj obrtaja ventilatora?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2065164 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.