Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2059265 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran.mika




Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.12.2016. u 07:56 - pre 88 meseci
Nemaju taj ventilator ali imaju pumpu koja je jačine zavisno od brzine između 50-90wati
 
Odgovor na temu

dukimen
Grocka

Član broj: 335405
Poruke: 272
87.250.52.*



+13 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.12.2016. u 13:44 - pre 88 meseci
Dany veoma diskutabilno sta ce parna brana na ploci. Parna membrana (paropropusna folija) moze kao poslednja, ali njena prvenstvena funkcija je kod krovova tj. za potkrovlja. Zbog sirine od 1.5m nezahvalna za lepljenje i postavljanje preko vunastih materijala.
 
Odgovor na temu

nucleuswizard
nucleus Wizard
BEograd

nucleuswizard
Član broj: 95169
Poruke: 50
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.12.2016. u 17:29 - pre 88 meseci
Zdravo, da li može nekako da se resetuje elektronik na MBS 8.5kW peć na pelet i da se povrate fabricka podešavanja. Pošto imam ovu peć već čtiri godine i menjao sam po dva puta pelet za sezonu, ali ove godine je bio ili mnogo loš ili ili nisam dobro očistio peć. Smanjio sam čišćenje peći na svaka 3 minuta, produžio čišćenje na 120 sekundi, smanjio uzimanje peleta na svim snagama, pojačao ventilatore na svim snagama, čak sam i snagu ventilatora prilikom čišćenja povećao na maksimum i idalje mi se prepunjava piksla. Očistio sam sve što ima u uputstvu, zamenio na piksli, fioci za pepeo i onom dole sa četiri šrafa azbestnu traku. Takođe sam stavio da ne uzima pelet prilikom čišćenja. Još nisam probao da razmontiram peć pa da probam pozadi da očistim. Evo slike kako izgleda na snazi jedan posle sat i po rada koja je na 1.5 a snaga ventilatora je na 2000.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoran.mika




Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.12.2016. u 18:49 - pre 88 meseci
Železeka ima sličnu peć, mogao bi on da napiše svoje parametre pa da pokušaš
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.12.2016. u 19:37 - pre 88 meseci
da li si:
1) usisavao ispod gornje ploce
2) iza ploce sa 4 srafa gde je pepeljara
3) izvadio spirale posto i na njima zna da se nakupio pepeo i da u odredjenoj meri smanji protok vazduha

Ako si odradio ovo pod prve dve stavke bar, onda se iscimaj i kupi bar 1 dzak nekog proverenog peleta da budes siguran da nije do peci.
Osim ako nisi kupio agro pelet ili neki bas bas bas tezak krs, ne bi trebalo ovoliko da se prepuni casica.
Da li si siguran da ti je odzak ok? Ovo zna da se desava kod loseg sagorevanja, a jedna od uzroka je i slabiji protok vazduha.
NIkada za ove cetiri godine nisam naleteo na toliko los pelet da pri istim parametrima pec toliko razlicito radi, ali mi se jeste desilo prepunjavanje casice ako preskocim usisavanje gore i iza pepeljare...
 
Odgovor na temu

nucleuswizard
nucleus Wizard
BEograd

nucleuswizard
Član broj: 95169
Poruke: 50
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.12.2016. u 20:21 - pre 88 meseci
Za gornju ploču nisam znao, skidao sam samo onu keramicku ploču, koja stoji bez ikakvih šrafova. Takodje mislio sam da nema spirale, jer koliko sam gledao iza pepeljare ide ploča koja se skida i iza nje imaju četiri cevčice koje kada se čiste padaju u onaj deo sa iza fioke sa četiri šrafa koju sam skidao i iz koje sam usisavao. Da nisu te spirale samo u Alfa plam? A nema klasičan dimnjak, pošto mi posle nekih dva metra od izlaza iz peći ide kroz zid i napolje i onda još nekih dva metra na gore i završava se kapicom. Za četiri godine je radio bez problema plus sam same cevi dimovoda isčistio. I proverio sam kako vuče dimovod i to je u redu. Jedino ako imaju spirale kod alfa plam, ajde neka neko potvrdi za spirale, jer ako ima ja to onda nisam četiri godine čistio.
 
Odgovor na temu

zoran.mika




Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.12.2016. u 21:21 - pre 88 meseci
Drizzt,čovek ima peć koja samo greje zračenjem nema priključak za radijatorsko grejanje i nema turbulatore, mislim da je tako, pošto železeka ima sličnu peć on bi mogao da mu napiše njegove parametre i da je dovede u red pošto je peć skroz rasetovana
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.12.2016. u 21:36 - pre 88 meseci
aha... tek sad kad si napisao, pogledah ponovo i uocih da pise 8.5kw.
ne nazma razlike kod neetazih tako da nucleuswizarde, zanemari moj post.
 
Odgovor na temu

nucleuswizard
nucleus Wizard
BEograd

nucleuswizard
Član broj: 95169
Poruke: 50
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.12.2016. u 21:43 - pre 88 meseci
Jeste, nemam priključak za radijatorsko grejanje, već peć ima dva ventilatora za izduvavanje. Moraću da proverim gde peć uduvava vazduh za sagorevanje jer mi to samo pada napamet da nije prohodno, jer je nemoguće da mi na preko 2000 obrtaja i brzini ubacivanja od 1.6 peć ne uspeva da sagori pelet koji se ubaci za tri minuta pre nego što se uključi čišćenje, plus kada se uključi čišćenje koje sam podesio na maksimalnu snagu ventilatora i stavio da ne uzima pelet, ne uspava da sagori pelet.
 
Odgovor na temu

zoran.mika




Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.12.2016. u 08:02 - pre 88 meseci
Nucleuse, probaj ovako, load pelet na -9,modulaciju tj.work1 na 1,2 obrtaje na 1800.
 
Odgovor na temu

zelezeka73
Backi Petrovac

Član broj: 315668
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.12.2016. u 08:24 - pre 88 meseci
Mogu da napisem moja podesavanja, ali mislim da je ovde nesto drugo problem.
Po slici mi se cini da tu nema dovoljno protoka vazduha. Da li turbina ne radi kako treba, zapuseno negde nesto, ili vuce negde fals vazduh pa ne prolazi kroz casicu...
Da nije nesto sa vratima? Jer kazes da si svugde menjao onaj azbestni kanap.


U tablici su moja padesavanja trenutna.
Ciscenje mi je iskljuceno jer casica ostaje cista i bez njega.

[Ovu poruku je menjao zelezeka73 dana 30.12.2016. u 09:36 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zelezeka73
Backi Petrovac

Član broj: 315668
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.12.2016. u 08:44 - pre 88 meseci
nucleuswizard, kad je to pocelo da ti se desava? Od pocetka sezone, prilikom promene peleta, posle ciscenja, ili ?
 
Odgovor na temu

nucleuswizard
nucleus Wizard
BEograd

nucleuswizard
Član broj: 95169
Poruke: 50
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.12.2016. u 08:47 - pre 88 meseci
^Hvala, na parametrima. I ja mislim da je u pitanju turbina za uduvavanje vazduha mozda prekida u toku rada. Sutra cu je celu razmontirati pa da vidim sta je. Vec mi je LOAD PeLLET na -09, a prepunjava casicu i na 1 gde sam stavljao ubacivanje na 1.1 a broj obrtaja na 1800. Sve to radi nekih sat-dva a onda kao da pocne da uzima vise peleta, mada pratio sam ne javlja neku gresku. Mozda je elektronika, ako nije do turbine
 
Odgovor na temu

zelezeka73
Backi Petrovac

Član broj: 315668
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.12.2016. u 10:27 - pre 88 meseci
Ne kazes kad je to pocelo da ti se desava tako?
Probaj da ispratis na pocetku taj sat vremena kako gori, da li normalno ili "leluja" plamen, dimi itd...
 
Odgovor na temu

nucleuswizard
nucleus Wizard
BEograd

nucleuswizard
Član broj: 95169
Poruke: 50
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.12.2016. u 14:13 - pre 88 meseci
Ovako, sve je pocelo da se desava od ove godine, kada sam promenio pelet, prvo sam mislio da je do peleta, probao sam kod prijatelja koji ima istu pec i ovaj pelet jeste losiji ali nije toliko. Jedina razlika izmedju mene i prijatelja je sto on ima orginalni dimovod kepo ili tako nesto, a ja pravljen. Mada ja moj koristim vec cetiri godine i cistio sam ga. On radi ali polako mu se nakuplja nesagoreli pelet, iako je namesteno na najace da cisti i da malo uzima. Moracu da isparatim za plamen. Mada, sutra cu definitivno da ga otvorim pa da vidim sta se desava sa turbinom.
Kada se napuni piksla skoro do vrha, onda se plamen smanji i leluja.

[Ovu poruku je menjao nucleuswizard dana 30.12.2016. u 16:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gentoi1954
istvan erdei
nezaposlen
temerin

Član broj: 330173
Poruke: 51
*.dynamic.stcable.net.



+57 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.01.2017. u 21:06 - pre 88 meseci
Svim korisnicima MBS pecki srecna nova godina. Da nam furune rade besprekorno,da peletari proizode dobar pelet,da su nam domovi topli,i da zivimo kao sav normalan svet.Pozdrav, i ziveli.
 
Odgovor na temu

zelezeka73
Backi Petrovac

Član broj: 315668
Poruke: 38
212.200.247.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.01.2017. u 20:14 - pre 88 meseci
Pridružujem se lepim željama :)


Ostao sam duzan slike rastavljene peci, ali tek sada sam prvi put cistio generalno.

[Ovu poruku je menjao zelezeka73 dana 03.01.2017. u 21:30 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nucleuswizard
nucleus Wizard
BEograd

nucleuswizard
Član broj: 95169
Poruke: 50
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.01.2017. u 10:43 - pre 88 meseci
Evo da se javim za moju peć, pre nove godine sam je izneo napolje i skinuo limove sa strane i pozadi. Takodje sam i napred izvadio pepeljare, skinuo one ploče i skinuo onu donju pločicu. Onda sam uzeo kompresor i jednu četku i isčistio baš sve i izduvao kompresorom. Koliko sam video peć uopšte nema ventilator za uduvavanje vazduha već samo otvor sa strane pepeljare koji ide ka bočnoj strani peći odakle dolazi vazduh. Ima ventilator za izbacivanje dima i jednu turbinu koja gura vazduh sa zagrejane peći u prostoriju. Sve sam vratio i onda sam napolju probao peć sa trenutnim noname peletom i bez dimovoda. Peć je radila bolje nego kada sam je kupio :-) ništa nije ostajalo u pepeljari, vratio sam na fabrička podešavanja, jedino sam promenio vreme čišćenja jer je lošiji pelet pa ostaje posle sagorevanja. Kada sam vratio peć u prostoriju plamen je bio manji i generalno mi se čini da slabije radi nego napolju. Da li je do svežeg vazduha ili dimovoda, ne znam. U prostoriji gde koristim peć se baš dosta puši. U svakom slučaju za sada ne prepunjava pepeljaru
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.01.2017. u 13:30 - pre 88 meseci
Ako imas mogucnost, negde u blizini peci probusi spoljni zid. Verovatno nema potrebe vise od fi 50 mm.
 
Odgovor na temu

nucleuswizard
nucleus Wizard
BEograd

nucleuswizard
Član broj: 95169
Poruke: 50
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.01.2017. u 11:06 - pre 88 meseci
Na nekih metar od peći sa leve strane, imam otvor f100 sa ventilatorom, ali za izvlačenje vazduha. Moraću jedan otvor i sa desne strane za vazduh.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2059265 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.