Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2059171 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2012. u 00:02 - pre 138 meseci
Evo - promenio sam exhaust engine - kako treba da se manifestuje promena - sad je trenutno na 5, work modulate 22,5 C i 58 C voda...
Banja
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2012. u 00:04 - pre 138 meseci
Parametri su ti prikačeni ... a vidim da si ih ti prikačio i kod tebe, javi šta je bitno što treba još da promenim...
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2012. u 00:05 - pre 138 meseci
Eto ti u tablici pored tvojih i moja podesavanja i samo mi javi da li ti se povecala temperatura izduvnih gasova?
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2012. u 00:07 - pre 138 meseci
Citat:
Skoteinos:
To je broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimima od 1 - 5. E to je onda isto što i type chimney samo tamo kako kaže Saby diže za po 50 u svioh pet režima...
Zašto dve opcije da se menja ista stvar ili ja tu nešto ne razumem...
znači moje pitanje je da li kako ti kažeš exhaust engine / broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova i type chimney podešava istu stvar na različite načine ili je to nešto treće
ajde prosvetilte i mene smrtnika



pitacu sutra servisera za ovu nedoumicu pa javljam (mislim, za 50e za sat vremena bi trebalo da zna odgovor)...

i razmisljanje naglas...ako se broj obrtaja ventilatora podesava, zasto bi onda bio problem odzak malo veceg promera?...smanji se broj obrtaja ventilatora tako da se deo 'snage' prebaci na promaju odzaka...moguce da usled neupucenosti pisem gluposti :)
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2012. u 00:09 - pre 138 meseci
Temp. izduvnih gasova je 105 temp sobe 23,5 58C je voda. Ajd neka ovako pratiću i sutra i pogledaću tvoje parametre. Imam utisak da je plamen svetliji.
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2012. u 00:12 - pre 138 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:
Citat:
Skoteinos:
To je broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimima od 1 - 5. E to je onda isto što i type chimney samo tamo kako kaže Saby diže za po 50 u svioh pet režima...
Zašto dve opcije da se menja ista stvar ili ja tu nešto ne razumem...
znači moje pitanje je da li kako ti kažeš exhaust engine / broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova i type chimney podešava istu stvar na različite načine ili je to nešto treće
ajde prosvetilte i mene smrtnika



pitacu sutra servisera za ovu nedoumicu pa javljam (mislim, za 50e za sat vremena bi trebalo da zna odgovor)...

i razmisljanje naglas...ako se broj obrtaja ventilatora podesava, zasto bi onda bio problem odzak malo veceg promera?...smanji se broj obrtaja ventilatora tako da se deo 'snage' prebaci na promaju odzaka...moguce da usled neupucenosti pisem gluposti

Drizzt hvala što ćeš da pitaš i ovo load pellet koliko je to tačno u merama - to bi bilo dobro da znamo. Meni nisu naplatili dolazak za puštanje ali Mikiju jesu. U čemu je fora ne znam (Možda su zakljućili da sam ja važna ličnost ) ali da je cigančenje jeste... U pravu si bolje da su naplatili peć malo više...
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2012. u 00:16 - pre 138 meseci
Hvala ti izvini ako sam te izmasirao!!!
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2012. u 00:20 - pre 138 meseci
Citat:
i razmisljanje naglas...ako se broj obrtaja ventilatora podesava, zasto bi onda bio problem odzak malo veceg promera?...smanji se broj obrtaja ventilatora tako da se deo 'snage' prebaci na promaju odzaka...moguce da usled neupucenosti pisem gluposti

Pa to nikako nisu gluposti - ja nisam tehničar ni inženjer po struci ali znam da se od toga s pravom pravi nauka. Najvažniji je protok vazduha za sagorevanje... Ja sam samo našao u onom uputstvu / za Edilkamin / o tim promerima dimnjaka ali u ovom smedervskom toga nema već se samo spominje dimnjak a ne i promer. I dok u onom uputstvu stoji
Citat:
The vertical duct can be internal or external. If the smoke channel is outside, it must be appropriately insulated. If the smoke channel is fitted inside a chimney flue, the latter must be suitable for solid fuel. If it is wider than 150 mm in diameter it must be improved by entering a pipe that has a suitable cross-section and is made of suitable material (e.g. 80 mm diameter steel). All sections of the smoke duct must be accessible for inspection.
POstoje i mere u Pa za promaju. U smederevskom uputstvu stoji samo da ako staviš sveću i plamen se povija - vozi bajo...
Vodi računa o tome da silikoniraš ulaz dimnjače u peć...

 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2012. u 00:21 - pre 138 meseci
Citat:
Skoteinos: Drizzt hvala što ćeš da pitaš i ovo load pellet koliko je to tačno u merama - to bi bilo dobro da znamo. Meni nisu naplatili dolazak za puštanje ali Mikiju jesu. U čemu je fora ne znam (Možda su zakljućili da sam ja važna ličnost :) ) ali da je cigančenje jeste... U pravu si bolje da su naplatili peć malo više...



Vi napisite sve cega se setite pa cu da pitam. ionako mora da ceka bar 30-60 minuta da se uveri da pec normalno radi pa da ga za to vreme propitam.
za sada imam pitanja:

- koja je razlika u ponasanju peci za type chimney i exhaust engine. da li je ovo jedno te isto i ako jeste koje se podesavanje postuje ili ako nije sta je jedno a sta drugo.
- load pellet - pojasniti vrednosti u kolicini peleta.


slodobno citirajte ovu poruku i dodajte svoja pitanja pa koliko stignem da ispitam :)

 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2012. u 00:22 - pre 138 meseci
Citat:
lepa lukic:
Hvala ti izvini ako sam te izmasirao!!!

Nisi me izmasirao ali ajde ti sad meni reci da li ti crni staklo i koliko i za koje vreme napuniš čašicu...
Ja sam mislim dostigao neku potrošnju od 1,2 kg u proseku...
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2012. u 00:24 - pre 138 meseci
Ee kad se Miki i drVlada sutra probude i vide koliko smo ispisali strana na forumu bez njih ima da padnu u nesvest...
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2012. u 01:01 - pre 138 meseci
Citat:
Skoteinos:
Citat:
i razmisljanje naglas...ako se broj obrtaja ventilatora podesava, zasto bi onda bio problem odzak malo veceg promera?...smanji se broj obrtaja ventilatora tako da se deo 'snage' prebaci na promaju odzaka...moguce da usled neupucenosti pisem gluposti :)

Pa to nikako nisu gluposti - ja nisam tehničar ni inženjer po struci ali znam da se od toga s pravom pravi nauka. Najvažniji je protok vazduha za sagorevanje... Ja sam samo našao u onom uputstvu / za Edilkamin / o tim promerima dimnjaka ali u ovom smedervskom toga nema već se samo spominje dimnjak a ne i promer. I dok u onom uputstvu stoji
Citat:
The vertical duct can be internal or external. If the smoke channel is outside, it must be appropriately insulated. If the smoke channel is fitted inside a chimney flue, the latter must be suitable for solid fuel. If it is wider than 150 mm in diameter it must be improved by entering a pipe that has a suitable cross-section and is made of suitable material (e.g. 80 mm diameter steel). All sections of the smoke duct must be accessible for inspection.
POstoje i mere u Pa za promaju. U smederevskom uputstvu stoji samo da ako staviš sveću i plamen se povija - vozi bajo...
Vodi računa o tome da silikoniraš ulaz dimnjače u peć...
:)


zvao sam danas servis u smederevu bas u vezi sa dimnjakom, pitao sam i odzacare danas - da li su imali susreta i kakva su im zapazanja sa konkrento ovom peckom.
smederevci su rekli da nije problem odzak od 15-16cm - da pec moze direktno da se sa izlaza bode u odzak - da nisu imali nikakvihi zalbi sa radom peci kod onih koji su je tako 'kacili'.
prica o vertikalnom postavljanju cevi unutar odzaka mi je od strane servisera pojasnjeno da se time u stvari stite drugi stanovi u zgradi koji npr imaju kaljeve peci itd itd da dim kod njih ne bi ulazio posto pec ima svoj ventilator koji gura dim u odzak (ova prica mi bas i ne drzi vodu). dakle pitanje je koliko je prica o sirim odzacima povezana sa radom peci a koliko sa evenutalnim opstrukcijama drugih koji koriste isti odzak...sad, pitanje je da li ima smisla donositi zakljucke na osnovu jednog razgovora telefonom.

na onom hrvatskom sajtu je pisalo:
Prejako sagorijevanje možemo prepoznati po svijetlo smeđem staklu ložišta ili po jakom i bučnom plamenu, temperature dimnih plinova se dižu preko 240C i za posljedicu možemo imati deformaciju ložišta.

pretpostavljam da je ovo u slucajevima ZNACAJNO vecih promera odzaka i pretpostavljam da u mom slucaju ako primetim ove simptome da samo mogu smanjiti broj obrtajava ventilatora na minimum ili na neku vrednost koja nece praviti problem.

jedan od odzacara danas je rekao da je imao prilike da cisti odzak u 2 kuce u kojima je ovakva pec postavljena i rece da gotovo i nije bilo dima i garezi - ljudi su ga zvali cisto da provere stanje odzaka.
rekao je da je jedan od njih stavio aluminijusmku flexi cev od 80mm i nakacio na rozetnu u odzaku u nivou dimovodnog otvora peci i da mu sve dobro funkcionise i da su ljudi bas zadovoljni (doticni odzacar je bas bio komunikativan, pricao dogodovstine sa posla dok su stemovali pa ja iskoristio priliku da pitam).

na kraju smo moja draga i ja odlucili da probamo sa direktnim ubadanjem u odzak odmah iz izlaza pecke. ako se pec bude lose ponasala, kupicemo dodatne cevi i probusicemo rupu na nekoj visini.


majstor koji ce mi povezati pec ce doneti i termo silikon tako da ce biti silikonisano.

znam da sam dosadio sa dimovodima ali eto...prenosim sta kazu jedni, drugi itd itd...
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2012. u 07:12 - pre 138 meseci
Hihihihi, u pravu si Skoteinos, ovo je pravo iznenadjenje, ispisane cele 3 stranice
Sto se tice naplate pustanja u rad, meni nisu nista naplatili a verovatno zivim najdalje od Smedereva
Sto se tice odzaka , moja pec je u zgradi od 10 spratova, sa slicnim odzakom kao sto i ti imas Drizzt.
Mogu reci da su se majstori odusevili kada su videli kako vuce.
Cini mi se da si rekao da si u potkrovlju, znaci, iznad tebe nema nikoga, samim tim, verovatno nikome nece smetati.
I ja sam hteo alu flexi crevo ali ga nisam nasao letos nigde, ocigledno nije bilo aktuelno pa ga niko nije prodavao.
I mi u firmi uglavnom imamo alu flexi creva za odvod i nikada problema nikakvih nije bilo.
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2012. u 07:47 - pre 138 meseci
A zamisli da ste ti i Miki67 bili tu koliko bi stranica ispisali!
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2012. u 08:00 - pre 138 meseci
ustedeli smo mikiju neki kg peleta - ne mora da kupuje blic za jutarnje citanje :)
 
Odgovor na temu

Genghis Khan

Član broj: 17239
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2012. u 11:58 - pre 138 meseci
Cao svima, evo prijavljuje se jos jedan vlasnik mbs thermo pellet peci od pre nekoliko dana :)
U pitanju je kuca oko oko 80m2. Unutrasnja izolacija 5cm+gips ploce. 3 spavace sobe, dnevna velika, kuhinja i kupatilo se greju.
Serviser je bio, pustio pec u rad, podesio je i overio garanciju. Za sada, na njegovim podesavanjima pec prilicno trosi, oko 2 dzaka za oko 15h rada, sto prakticno znaci 2kg/h sto meni deluje prilicno mnogo.
Staklo je izgaravljeno u gornjoj 1/6, ali nisam utvrdio u kojoj fazi do toga dodje jer pec nemam dugo.

E sada, procitao sam sve sto ste pisali, pogledao vasa podesavanja, ali mi i dalje neke stvari nisu najjasnije.
Po meni, tri stvari su kljucne: kvalitet peleta :), parametri podesavanja peci i logika grejanja.
U skladu sa tim, evo i mojih pitanja:

1. Kvalitet. Takav je kakav jeste, ja sam za sada uzeo tonu peleta GOTA PELLETS iz Bajine Baste. Deluje malo tamnije od kese peleta koju sam pre toga uzeo za test u Merkuru. E sada, kljucna stvar. Jedni kazu tamniji bolje greje, drugi kazu svetliji! Ocigledno svako ima neka svoja iskustva. meni ovaj tamniji iz B.Baste greje bolje od tog svetlijeg koji sam uzeo u Merkuru, mada na malom uzorku. Da li juriti sto tamniji ili sto svetliji pelet?

2. Podesavanja i piskla. Video sam i Lepina i Skoteinosova i Kecmanova i sva ostala. Za pocetak ne bih busio pisklu, ali ako je krucijalno, nije ni to problem. Da li stalno drzati na 5 s obzirom da to pec sama regulise ili se igrati sa 3-4-5? Sta primeniti na samom pocetku i smanjiti malo ovih 2kg/h, a opet zadrzati dovoljno toplote?

3. Logika grejanja. Kako namestiti pocetnu temperaturu kotla, prostorije u kojoj je pec (dnevni boravak od oko 25m2)? Kako podestiti kada pec postigne to sto je trebalo? Vidim da je miki67 imao sledeci komentar, a kakva su ostala iskustva:
Citat:
Ja radim ovako namestim temperaturu u početnom radu na 28-30C u prostoru i ona krene da druka za nekih 30min. ona dostiže temperaturu od 50C u kotlu i tada smanjim na 23C u prostoru i tu održava u režim 1 ceo dan, zato kažem da mnogo aspekta utiče na rad peći od podešavanja do izolacije same kuće i od zavisnosti samih ukućana nekom je dovoljno 20C nekom je to malo


Hvala unapred na odgovorima i pozdrav!!!
Per aspera ad astra
 
Odgovor na temu

iglesijas

Član broj: 294066
Poruke: 30
217.16.138.*



+5 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2012. u 12:41 - pre 138 meseci
...Ovako...pogledao sam neke postove i neke stvari ipak nisu dorečene...S obzirom da ovde već ima dovoljno dobrih poznavalaca ovih peći, hajmo da ovu diskusiju malo uozbiljimo i podignemo na viši nivo:
Najpre, da bi uopšte analizirali bilo čije parametre i bilo čiju potrošnju ima nekoliko prethodnih pitanja na koja treba svako odgovoriti, na primer:

1.Koliko m2 i koliko m3 grejete, površina i zapremina prostora?
2. termoizolacija - kakva?
3. stolarija / pvc, aluminujumska, drvena - ko što znate 35% toplotnih gubitaka leži tu, zastori, roletne(alum./pvc/drv. žaluzine), broj i površina prozora, strana sveta na kojoj su okrenuti...
4. položaj kuće stana, (sprat, zgrada)
5. Koji pelet koristite?
6. koju peć imate?
7. radijatori - vrsta (gusani, panelni, alum.(vrsta, broj rebara)
8. termoglave - da, ne
9. količina vode u sistemu koja se greje u litrima?
10. Da li imate mešajući ventil ili akumulator toplote?
Možda sam propustio još koje pitanje, ali to su sve osnovni podaci koji bi svaki učesnik u diskusiji trebao najpre dati o svom sistemu grejanja, da bi uopšte mogli da diskutujemo o parametrima i potrošnji....

Nadam se da se slažete
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2012. u 13:02 - pre 138 meseci
Tako je Iglesijas, potpuno si u pravu!!!
Dodao bih mozda i jedanaesti parametar, kolika je trenutna i koju temp. ocekujete u prostoriji.
Dobro dosao Khane!!!

 
Odgovor na temu

VladoMNE
MNE

Član broj: 74
Poruke: 339
*.crnagora.net.

Sajt: www.moglasi.com


+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2012. u 13:26 - pre 138 meseci
Jeste da nisam aktivan u pisanju ali jesam u citanju :)

U potpunosti se slazem sa iglesijas-om, mislim da su ovi podaci krucijalni. Nije onome sa Zlatibora i nekome npr. iz Podgorice ista potrosnja, jer su razlike u temperaturi ogromne. Mislim da bi bilo dobro navesti grad kojem se zivi ili makar podrucje kako bi se odprilike znalo o kakvoj zimi se prica.

P.S.

Naravno ovo sve pisem ukoliko ja imam pravo glasa kao neko ko nema jos uvjek ovu pec.
Đe si brate ? Sto se cini ? Eo nista , ti ? jaaa bezveze..... Đe si...
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2012. u 14:03 - pre 138 meseci
Citat:
drvlada75:
Tako je Iglesijas, potpuno si u pravu!!!
Dodao bih mozda i jedanaesti parametar, kolika je trenutna i koju temp. ocekujete u prostoriji.
Dobro dosao Khane!!! :) :) :)


a i subjektivan osecaj. 21 stepeni u toku leta je mojoj dragoj odlicna temperatura dok zimi dobijem komentar: " samo je 21 stepen u stanu - ZIMA MI JE ZORANE!!!!"




 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2059171 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.