Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2059360 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.12.2012. u 20:47 - pre 138 meseci
Upravo tako Drizzt, mislim na podesavanja u zavisnosti od duzine peleta.
Sada mi je naisao dzak sa vecinom peleta koji je nesto duzi - precnika 6mm i duzine 2.5-3cm.
Rekao sam u predjasnjim postovima da je vatra pocela da mi se gasi jer nije bilo dovoljnog dotoka peleta na Type Pellet -3 i 0. Povecao sam na +5 i tada se uspostavio pristojan dotok peleta.
Zasto sve ovo pricam, merio sam vreme stopericom, cim cujem da puz krene, ukljucim, cim stane iskljucim.
I na -3 i na 0 i na +5 vreme rada puza je uvek prakticno bilo isto, posto sam bio u programu 5, iznosilo je oko 4.2 sec.
Zato sam dosao do zakljucka (mozda totalno pogresnog) da se spirala puza vrtela vecom brzinom.
Naravno, mozda lupam gluposti, mozda nisam dobro merio vreme, mozda su delici sekunde odlucivali ili je slucajno naisao pelet, ne znam stvarno.

Danas sam prosirio i dodao nekoliko rupa na casici i mogu reci da su subjektivni utisci stvarno pozitivni.
Nisam dirao parametre, sve je isto kao i juce.
Do danas nisam video da plamen ovakvom zestinom, visinom i bojom gori - to je subjektivno.
Objektivno je da stvarno vise nema tvrdjih gromuljica nesagorelog/prepecenog peleta.
Pepeo je potpuno praskast.






 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.12.2012. u 21:13 - pre 138 meseci
eeeeeeeeeee tako se to radi!!! DR Vlado Sad SIVA peć neće više da štuca
Poslao sam poruku serviseru koju funkciju ima tipe pellet pa će vidimo šta će da kaže
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.12.2012. u 22:18 - pre 138 meseci
Citat:
drvlada75:
Kod sivih peci je nepotreban GPRS, ukljucuje se telepatijom, samo pomislis i ona se ukljuci!

Vlado upravo si opisao kako funkcioniše i moja peć...
Što se tiče povećanja temperature za pumpu - ja sam probao ovo što reče Miki ali definitivno meni ne odgovara - tako da sam ja spustio na 48C da bi ranije krenula da meša vodu
jer ja, kao i Vlada, imam malo više vode u sistemu....
Vlado, koji pelet koristiš? Meni ostaje ono kao zgura u čašici kristalizovan a ne praškast pepeo i to ne zavisi od sagorevanja (bilo da radi u work ili work modulate režimu)?
Citat:
Miki67
To je to što sam se seti da ga pitam, izgleda da je največi krivac kvalitet peleta. ( pelet mora da bude čist bukov 100% bez okoraka i drugih primesa, pitao sam ga koji je najbolji, nije rekao samo je ponovo pomenuo dobar se izvozi loš ostaje ovde )

Pa ajde da mi uvezemo taj što oni izvoze...
Mada priča ima osnova. Moj prijatelj izvozi briket i kaže da Italijani i Austrijanci vrše testiranja briketa i daju mu kompletan sastav - od toga šta ima od kog drveta, koliko peska, kore i ostalog...
Pošto mi nemamo još razvijene institucije koje zaista štite svoje potrošače - nama mogu da uvale sve i svašta... Meni je prva sezona u grejanju na pelet i ja nemam osnova da pravim poredjenja osim
ovog što pročitam ovde.
 
Odgovor na temu

ivicajov
ivica jovanovski
privatno
MORM
kumanovo makedonija

Član broj: 309807
Poruke: 4
77.29.111.*

Sajt: www.akskok.com.mk


Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.12.2012. u 22:25 - pre 138 meseci
Pisem iz Kumanova - Makedonija. Kupio sam kotao iz Vranja jer je bio znatno jevtinii. Kod nas je oko 2200 eura. Dok je temperatura napolju bila pozitivna sve je bilo ok, ali od kako je temperatura niza imam problema sa radom kotla. Kad postavim u visem rezimu rada 4 ili 5 imam problema sa velikom kolicinom peleta koji padaju u posudu za sagorevanje tako da za veoma kratko vreme napuni se posuda i moram da iskljucujem kotao da ocistim i ponovo upalim da radi. Kad postavim za rad u 1, 2 ili 3 radi sporije i sporo postize temperaturu, ujedno dosta garezi ima na staklu i uz to ne izbacuje pepeo napolje iz posude vec zaostaje i na kraju postaje tvrdja tako da mora da cistim posudu. Procitao sam forum i video podesavanja koja ste radili pa planiram da sutra to primenim na mom kotlu da vidim dal ce imati neka poboljsanja. Pozdrav do sve forumashe.

ivijo
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.12.2012. u 09:31 - pre 138 meseci
Dobrodosao Ivice!
Najverovatnije da nemas potpuno sagorevanje peleta a novi pelet ga zatrpa i onda se stvara tvrdi zapeceni sloj.
Probaj sa blagom promenom parametara dotoka peleta i brzinom ventilatora pa javi rezultate.

Skoteinos, Ja koristim Forestov pelet koji bi trebao da bude u nivou Boljevackog po komentarima na koje nailazim.
I meni je juce palo na pamet, da li postoji pravilnik o proizvodnji i kontroli kvaliteta drvenog peleta za nase trziste. Trazio sam po Sluzbenim glasnicima ali nisam nasao, bar za sada. Nisam bio lenj pa sam uputio nekoliko mailova sa istim pitanjem Ministarstvu za sumarstvo kao i agencijama za zastitu potrosaca.
Videcemo da li ce neko odgovoriti.

Takodje, juce sam eksperimentalno otkrio i da se poruka Flame Light javlja kada temp. dimnih gasova pri potpaljivanju otprilike dostigne 42c.
Ocigledno da se jure parametri N-9-6-13 Treshold min 40c i N-9-6-02 Minuti start 5' a u vezi sa N-9-4-04 Waiting fire 20-25'.
Ako se za 20min ne dostigne petominutna temp. preko 40c, nema paljenja, javlja alarm.
Jos jedna zanimljivost - ako temp. vode bude ispod 7c, odmah po ukljucenju glavnog prekidaca na peci, ukljucuje se pumpa, verovatno da predupredi smrzavanje vode u radijatorima.
Sto ti je SIVA pec, zna ona kakvi jutarnji minusi ovde u Norveskoj vladaju!!!
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.12.2012. u 10:34 - pre 138 meseci
HA! HA! HA! HA! SIVA peć .................

Pozdrav Ivice, kažeš peć je iz Vranja al je to ALFA PELET 9 za zagrevanje prostora ili si kupio u Vranje MBS kao što mi imamo. Ako možeš izbaci parametre rada peći.

Dr Vlado svaka čast za poruku Ministarstvu, biće nešto od vas korisnika SIVIH peći, sve pohvale
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.12.2012. u 13:45 - pre 138 meseci
Simptomaticno je to da na prakticno svim sajtovima proizvodjaca peleta stoji potpuno ista recenica:
"Pelet proizveden u kontrolisanim uslovima u skladu sa DIN 51731 " ali na zalost, ni jedan od proizvodjaca nije prilozio overenu laboratorijsku analizu ovlascene laboratorije za ispitivanje kvaliteta.
Da je sve kako treba pretpostavljam da bi se bar neko pohvalio tom analizom nalik ovom stranom proizvodjacu:
http://www.biorena.de/en/downl...llets_8mm_MaterialAnalysis.pdf
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.12.2012. u 14:06 - pre 138 meseci
Imaju svi proizvođači analize i sertifikate na nekim sajtovima može se nađe, a naravno i standard koji je potreban za proizvodnju peleta.
čak je propisano i da standard mora da stoji na đžaku i koja je klasa, ali veliko ali.
Svi prozvođači urade analize pre početka proizvodnje da bi dobili dozvolu za rad bez toga ne može, i više nikad to ne urade, e sad stupa država na scenu i inspekcija barem jednom godišnje da se uzimaju uzorci, a svi znamo kako to ide kod nas, a i što bi proizvođač bacao koru to mu je čista dobit i ćar čovek je to platio.
Zato pelet se uzima od novih proizvođača što tek počinju oni moraju kvalitetom da se probiju, a posle na staro.

Kod tog proizvođača urađena analiza 2007 gde mu je iz ove ili prošlih godina.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.12.2012. u 14:53 - pre 138 meseci
Znaci, kada kupujemo pelet, lovimo strogo nove proizvodjace koji jos nisu "pokvarili" tehnologiju
Za sada jos nema ni jednog odgovora na mail koji sam poslao jutros
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.12.2012. u 17:11 - pre 138 meseci
Neće to tako brzo ići sa odgovorom, daj bože da grešim.
Ima jedan novi proizvođač kod mene pravi fabriku u industrijskoj zoni trebalo bi za sledeću sezonu da krene sa proizvodnjom, pa ćemo videti.

Da li neko možda od forumaša zna gde može da se poveća razmak uključivanja i isključivanja pumpe, ako je uopšte moguće sad je razmak od 3C malo bih to povećao duže bi radila pumpa ovako činimise kad ne radi pumpa radi u prazno, mislim da bi imali bolje iskorišćenje.

Predpostavljam da će oni korisnici Sivih peći reći da to kod njih sama peć radi po potrebi, samo pomisliš i fik gotovo
 
Odgovor na temu

saby

Član broj: 18088
Poruke: 116
87.116.168.*



+3 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.12.2012. u 19:42 - pre 138 meseci
i ja sam trazio da bude razmak veci za pumpu al toga nema, ili ja ne nadjoh, nego jel neko probao onaj standby mode? tad bi trebala pecka da se ugasi, pa kad padne temp da krene opet, mozda bi to da uklucimo dobili na potrosnji, ja probao standby staviti na on, al nisa nish primetio, ima u general settingsu cini mi se treshold koji je podesen na 2 stepenarazlike, al ne znam sta bi trebalo stand by da radi i kako?
danas sam stavio pecku na 3ku i konstantno drzi vodu na 51-52 stepena, pumpa radi non stop, pda cu da javim rezultate :)
e da, ja koristim somborski pellet midexk2, i mogu vam reci da je dobar, ponekad ima malo prasine al inace lep je mnogo, bio sam i u pogonu, kad sam uzimao, i dobio sam jos mlak pellet, oni sigurno rade iz ciste piljevine, imaju mnoooooogoooo piljevina, suse daske pa to odmah posle secenja peletiraju, veliku pilanu imaju, probajte, jako su ljubazni, i meni su prvi put poslali dzak pelleta za probu bez problema!
 
Odgovor na temu

vanjava

Član broj: 308831
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.12.2012. u 20:01 - pre 138 meseci
Caos svima,saby taj standby mode ne radi kako treba,pec se sama ugasi ali nece da se upali posle toga..to sam saznala slucajno jer je kod mene bilo ukljuceno pa mi serviser rekao da ugasim..inace danas ceo dan glavi puz..ne znam koji mu je djavo,nemam nikakvu kesu unutra sigurno ..ali nece nesto da radi,smrzavamo se...
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.12.2012. u 20:21 - pre 138 meseci
a neko je na onoj temi sa kotlovima na pelet ispljuvao midex pelet. rekao je da ima mnogo prasine.
koliko ima kod vas prasine po dzaku?
nemam osecaj sta je mnogo a sta malo...

ja sam inace smanjio temperaturu okidanja pumpe sa 54 na 52..na 54-ci kao da mi se pumpa nije dovoljno cesto palila a nisam zeleo da povecavam temperaturu prostorije na 24. sonda mi je inace spustena po vertikali na dole.
gde vi drzite sondu?


 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.12.2012. u 20:35 - pre 138 meseci
Pozdrav Vanjava,
Puž oće da glavi i od prašine i ako je duži pelet od standarda.
Ako nekog zanima napunio sam rezervoar i tačno stalo 29kg, mogao sam malo da nagazim stalo bi 30kg

Saby pa gde si druže čas te ima pa danima nema, al gotova mašina.
Po kojoj je ceni taj pelet.

Što se tiče stend BY moda to za našu pećku ne važi da bi to funkcionisalo mora da isprazni čašicu da bi bila prazna kako bi se ponovo upalio pelet ovako neće zatrpan grejač.
kao ono dugme 6 set blower što nema funkciju za našu peć uduvavanje kiseonika u peć.

Ja sam sondu proto sa strane kroz one proreze po visini na 6 prorez ili na 8 odozdo.

Naša peć ima dobar program, a koriste ga još nekoliko pećke i on je univerzalni i naša peć ne podržava sve iz programa tako mi je rekao serviser.

Prašine ima po đžaku za pola šake kako kom, a u rezervoar se bogami nakupi ako ga ne praznim nego samo dosipam ali imam prirodni odvod prašine što vaša siva peć nema, to sam pre neki dan primetio
 
Odgovor na temu

ivicajov
ivica jovanovski
privatno
MORM
kumanovo makedonija

Član broj: 309807
Poruke: 4
77.29.111.*

Sajt: www.akskok.com.mk


Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.12.2012. u 20:38 - pre 138 meseci
Kupio sam termo pelet 18w MBS ali u Vranju u prodavnici Svetlost i moram da pohvalim te ljude jer su mi izasli u susret i dali mi kotao po staroj ceni jer sam cekao skoro dva meseca na njega. Inace sad sam podesio kotao po parametre koji je dao miki sa neznatnik izmenana ustvari ostavio sam da ciscenje bude 110 sekundi, vreme ubacivanja peleta u programu 4 je 3" ali mislim da cu podesiti na 2,8" i na programu 5 podesio sam 4" ali inajverovatnije bide 3,7" i obrtaji ventilatora su 1900, 2000, 2200, 2400 i 2650. Testiracu ovih dana i videcu kako radi inace koristim pelet bioenergi point i kod nas u makedonii bio je 220 eura a sad je preko 240eura. Mislim da je ok. Inace i meni se zaglavio puz i kad se to desilo kontaktirao sam servis u Smederevu i oni su mi preporucili zicu ili neko drvo da oslobodim pelet koji se zaglavio u sam puz tako da prepurucio bih da u kompletu za kotao imate i neku deblju zicu za ciscenje puza. Vidim da neki iod vas su bushili posudu pa bih i ja samo nemogu odluciti koju velicinu rupa da napravim pa ako neko ima iskustva sa tim neka pise.
ivijo
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.12.2012. u 20:48 - pre 138 meseci
Ivice vrati se neku stranu nazad izbacio sam sliku bušenih rupa kako sam ja uradio , (da ne kažem kako tako treba), pogledaj pa ako hoćeš ti uradi tako, ako nešto nije jasno tu sam slobodno pitaj.
Meni se inače pokazalo dobro evo peć po prvi put radi od jutros od 6.15 i još ni jednom nisam je gasio da je očistim još radi, a čašica je napunjena 1/3 ispod vrha što je po meni zadovoljavajuće u par navrata je radila u režimu 5 gde je parametar 4'' peleta je bilo nešto ispod 20lg neka bude 20 potrošnja solidna 1.5kg na sat, inače kad sam došao kući sa posla skoro da ništa nije potrošila čak i ispod 1kg pa sam je malo drukao posle pa zato malo veća potrošnja nego uobičajeno.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.12.2012. u 21:07 - pre 138 meseci
Ivice čini mi se da neka makedonska firma pravi pećke na pelet koje su jeftinije od ovih naših, isto za etažno grejanje.
 
Odgovor na temu

ivicajov
ivica jovanovski
privatno
MORM
kumanovo makedonija

Član broj: 309807
Poruke: 4
77.29.111.*

Sajt: www.akskok.com.mk


Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.12.2012. u 21:08 - pre 138 meseci
Miki hvala na savetu mislim da cu ja sa donje strane da izbusim 6mm a sa strane prvi red 7 a ostalih sa 6mm i mislim da ce biti ok. Inace uopste sad za sada ne gledam porosnju nego da dobro radi da ne moram da cisti dva tri puta na dan ko sto sam radio do danas i da se ne nerviram. Do sad sam troshio za rad od 08.00 do 21,00 negde oko 25-30 kg ali ponovo naglasavam da je pelet isao ko lud oko posude a i ja sam u toku rada vadio kasikom pelet jer je gushio rad kotla. Posle ovoga cu misliti za potroshnju sad samo da bude toplo.
ivijo
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.12.2012. u 21:10 - pre 138 meseci
Citat:
miki67: Ivice vrati se neku stranu nazad izbacio sam sliku bušenih rupa kako sam ja uradio , (da ne kažem kako tako treba), pogledaj pa ako hoćeš ti uradi tako, ako nešto nije jasno tu sam slobodno pitaj.
Meni se inače pokazalo dobro evo peć po prvi put radi od jutros od 6.15 i još ni jednom nisam je gasio da je očistim još radi, a čašica je napunjena 1/3 ispod vrha što je po meni zadovoljavajuće u par navrata je radila u režimu 5 gde je parametar 4'' peleta je bilo nešto ispod 20lg neka bude 20 potrošnja solidna 1.5kg na sat, inače kad sam došao kući sa posla skoro da ništa nije potrošila čak i ispod 1kg pa sam je malo drukao posle pa zato malo veća potrošnja nego uobičajeno.


miki. nesto mi je tu cudno. to sa casicom 1/3 ispod vrha. meni i posle 24h rada casica bude na 1/3 kada iskljucim pecku. da ti ipak malo povecas duzinu ciscenja ili da smanjis interval izmedju ciscenja?
mene trenutno zavitlavaju radijatori (calidor s4 od 600). u decjoj sobi su svi vruci (cak i pri dnu), medjutim u dnevnoj sobi 2 radijatora i u spavacoj 1 radijator imaju po 1 do 2 mlaka rebra...odvrnem da ispustim vazduh i nema vazduha - piski ili siklja voda...u pitanju su rebra sa suprotne strane od dovoda/odvoda vode i kroz njih su mi inace postavljeni mek/cini grejaci (to mi je bekap grejanje ako pecka zezne u sred zime).

ne znam da li su ta rebra pri dnu mlaka zbog ovih grejaca koji mozda zavitlavaju protok ili neceg drugog...nije do vazduha u sistemu a grejace ne bih vadio...kada se finansijski oporavim od kupovine pecke i zimske kupovine peleta, planiram da povecam broj rebara za po 2-3-4 na svakom od radijatora (sescu da lepo izracunam kolika mi rebara treba za rezim 60-40 a da pokrijem 14 kw)...




 
Odgovor na temu

ivicajov
ivica jovanovski
privatno
MORM
kumanovo makedonija

Član broj: 309807
Poruke: 4
77.29.111.*

Sajt: www.akskok.com.mk


Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.12.2012. u 21:15 - pre 138 meseci
Ma koja firma - ziva prevara. Radili su jednu godinu prodali nekoliko stotina peci i kotlova i zatvorili firmu inace firma je eko spar iz Ohrida ali nema veze ni sa kvalitetom ni sa sigurnoshcu. Ima ponuda od nekoliko firmi koji prodaju hrvatske, ostalih proizvodjaca iz Srbije, bosanske iz fabrike u Jajcu ali i oni su skupi a josh uven neispitani. Neophodan mi je bio kotao koji ce biti u sobi inace u drugom slucaju odlucio bih se za neki drugi veci i sa vecim rezervoarom ali sta je tu je. Samo da radi
ivijo
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2059360 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.