Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2060382 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

saby

Član broj: 18088
Poruke: 116
87.116.168.*



+3 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.01.2013. u 18:29 - pre 137 meseci
piljevina sa peskom, polira kanale :)
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.01.2013. u 19:05 - pre 137 meseci
Evo ja da probam malko da pomognem. Ispod casice ne postoje rupe, pepeo bi trebao da bude oduvan iz casice u otvore sa leve i desne strane casice. Odatle bi trebalo da padne direkno u pepeljaru.
Pepeo u obliku grumena je pokazatelj lose izbalansiranog sagorevanja i obicno se javlja zbog peleta koji nije izgoreo a zatim je potrpan novim peletom. Zbog prevelike temp. taj pelet pocinje da se topi i na kraju ostaje zgura.
N-9-06-33 je parametar kojim ukljucujes pumpu - trenutno je kod tebe 50c, probaj da stavis 45c ili 48c pa da malo sacekas da vidis ponasanje, kao sto Miki kaze.
Cleaning ti se ukljucuje na svakih 8 minuta (N-9-06-03) i traje 110sekundi (N-9-06-12). I sa ovim treba experimentisati.
Treba smanjiti ubacivanje peleta za vreme cleaninga na 0.0 (N-9-06-30).
Mislim da bi trebalo smanjiti chimney na 0 pa onda lagano povecavati. Svaki podeok ti dodaje jos 50 obrtaja, znaci na vec postojece parametre N-9-06-18, 19, 20, 21, 22 dodajes jos 4x50 ako ti je chimney=4. Moguce je da ti je dotok vazduha preveliki i da ti je plamen izuzetno svetao. U skladu sa smanjivanjem kolicine vazduha regulises i kolicinu peleta preko Type pellet, sa trenutnih -6 mozda povecas na -4 (mozda).
Vrati min.temp. izduvnih gasova (N-9-06-13) na 40c, kod tebe je trenutno 45c.
Ako do sada nisi cistila turbulatore i kanale, podigni keramicku plocu, kljucem (cini i mi se da bese br.13) odvij dva srafa koja drze metalnu plocu - poklopac. Najverovatnije neces moci da podignes plocu ako se slepila. Polako podizi prvo prednju stranu, tj. onu blizu tebi kada stanes ispred peci. Kada uspes da podignes plocu, usisaj pepeo ispod a zatim vrati plocu i zasrafi na isti nacin.

 
Odgovor na temu

dadi.vuk

Član broj: 109541
Poruke: 40
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+2 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.01.2013. u 19:06 - pre 137 meseci
Citat:
miki67:
Bravo Saby, a šta si to peletirao crno je dosta.
Dai Vuk, pozdrav, motorčić ima enkoder i on reaguje preko Micronovinog programa kada da uključi kada ne nema veze sa elektronskom kočnicom, motor je najverovatnije DC e da li je unipolarni ili bipolarni ne znam, šta bi hteo sa motorom.


Mene samo interesuje koja je marka tog motorcica posto sam dosao do podataka da neki od motorica(odredjenog proizvodjaca)ne reaguju uvek na elektronsku kocnicu.To me je zainteresovalo posto sam uspeo da pec dovedem u neke normalne uvete rada tek kada stavim LOAD PELLET na -8 ili -9.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.01.2013. u 19:19 - pre 137 meseci
zimazima
Otidji u Lacarak pre oilove pumpe sa leve strane(tehnicki pregled)kod Zorana,tu covek pravi pelet i uzmi par dzakova pa probaj!!To sto ti je zeleno u pepelu je silikat koji se topi i gusi plamen i pec(nevalja ti pelet)!!!!!
 
Odgovor na temu

dadi.vuk

Član broj: 109541
Poruke: 40
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+2 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.01.2013. u 19:23 - pre 137 meseci
Citat:
zimazima:
evo i mene posle duzeg vremena,nisam aktivno ucestvovala ali sam redovno pratila sva desavanja,ja jos uvek mucim muku sa parametrima,ispobavala sam parametre i miki67 i ciribiri i stanislav71,podesavala po nekim svojim nahodjenjima,i uopste ne znam u cemu je caka,pec je ispravna i reaguje na promene,a prica ostala ista,obavezno je cistim jednom dnevno,dok je u worku na 5 pumpa je stalno otvorena ali na jedva 51/52,zadata sobna temperatura 28,temeratura vode 70,kada predje u modulat bude mi u rezim 1 i tada bude slabiji plamen pumpa mi se zatvara i ohlade se radijtori do sledeceg otvaranja,kada vratim ponovo u work 5,pumpa je opet stalno u radu ali casica vec bude pretovarena da je moram cistiti,probala sam da je drzim stalno u work 3 ali bez ikakvih rezultata,puno pepela i pumpa otvara/zatvara,prosirila sam i rupe na casici da bolje sagoreva,cistila odvode,dimnjak mi je nov od schiedel elemenata dobro vuce,otpilike imam sve neke uslove da pec funkcionise,primetila sam da pepeo hoce neki put da bude zelenkast i kada cistim casicu da ispada u grumenu,ne bude praskast,primetila sam da se kod mene nije jos nijednom nije upalio pokazivac ventilatora svezeg vazduha,gde uopste treba da odlazi pepeo koji cleaner izduvava,meni sve ostaje u casici,da li je kod vas kada se izvadi casica taj prostor gde je upaljac izbusen ili ne posto se ispod toga nalazi posuda za pepeo,evo vam trenutno moji parametri pa ako neko primeti problem molim za pomoc,da li treba da obratim paznju na jos neka podesavanja i u kojim se opcijama nalazi tipe pelet -6 chimney 4 01. 20 ' 02. 0.5 ' 03. 08 ' 04. 0.6 '' 05. 0.4 '' 06. 1.2 '' 07. 1.7 '' 08. 2.0 '' 09. 2.5 '' 10. 3.0 '' 11. 30 '' 12. 110 '' 13. 45 stepeni 14. 220 stepeni 15. 90 stepeni 16. 1800 17. 2100 18. 1900 19. 2000 20. 2300 21. 2550 22. 2700 23. 120u 24. 135u 25. 150u 26. 175u 27. 220u 28. 70 stepeni 29. 2800 30. 0,5 '' 31. on 32. 0,0 '' 33. 50 stepeni 34. on 35. 2.5b valjda ce te se snaci u ovim brojevima


Neznam dali cu ti puno pomoci oko problema,ali cu ti napisati sto sam ja uradio.Ja imam sobnu pec 8,5 Kw posle nekih proba i menjanja parametara ja sam se odlucio na mehanicke preglede peci.Najpre sam zamenio SVE azbestne dihtunge .Na poklopcu iza pepeljare sam skinuo duhtung definitivno i stavio silikon (otporan na temperaturu do 300 stepeni).Posle ovoga sam rasturio pec,skinuo sve limove sa strana i pregledao sve spojeve koji su TREBALI biti dobro silikonirani.Silikonirani su bili ,odprilike, kao da su ih silikonirala deca u decjem vrticu.Ocistio sam i to i stavio novi silikon.Nakon svih tih operacija sam upalio pec i video da pec gori mnogo,mnogo bolje.Postepeno sam poceo da vracam parametre na fabricke,neki su ostali promenuti za nijansu.
Sto se tice onoga sto ti ostane u casici to je zbog loseg peleta,to ti kazem zato sto se i kod mene to dogadjalo sa peletom koji sam ja radio(vise vrsta piljevine pomesano).Od prosle godine su mi ostala dva dzaka peleta koji sam doneo iz Italije.Pec je bila upaljena dva dana bez prestanka i nista se nije bilo depozitovalo u casici.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.01.2013. u 16:41 - pre 137 meseci
Da li slucajno neko zna koja se max. temp. razvija na staklu ove peci?
Da li bi postavljanje sloja kamene mineralne vune i tanke aluminijumske folije u unutrasnjost vrata dovelo do nekog rezultata u vidu brzeg zagrevanja vode i odrzavanja temp.vode uz manju potrosnju?
Efekat gledanja u plamen i estetiku cemo zanemariti trenutno

 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.01.2013. u 17:18 - pre 137 meseci
Citat:
drvlada75: Da li slucajno neko zna koja se max. temp. razvija na staklu ove peci?
Da li bi postavljanje sloja kamene mineralne vune i tanke aluminijumske folije u unutrasnjost vrata dovelo do nekog rezultata u vidu brzeg zagrevanja vode i odrzavanja temp.vode uz manju potrosnju?
Efekat gledanja u plamen i estetiku cemo zanemariti trenutno :)


estetika crnog garavog stakla? lol...
ne bi bilo lose to odraditi samo radi izbegavanja brisanja cadji sa stakla :)

mada...meni licno znaci toplota koju sama pec ispusta...
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.01.2013. u 18:58 - pre 137 meseci
Evo jos malo slika "kvalitetnog" peleta iz forest enterprises-a



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

antiteista

Član broj: 50296
Poruke: 54
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2013. u 09:11 - pre 137 meseci
postovani forumasi,
takodje sam korisnik peci thermo pelet 18kw/h, i mislim da bi to mogao biti dobar proizvod kada bude preziveo porodjajne muke. ne razmisljam o potrosnji jer mi je trenutno najveci problem njena nesposobnost da mi zagreje vodu iznad 51 stepen; razlog mislim da znam, ato je da pec bukvalno radi pet minuta, a zatim tacno dve minute ulazi u funkciju "cleaning fire pot". naravno da ne moze da postigne temperaturu. da li ja mogu to promeniti. citao sam sve postove, ali mislim da mi je moja koncentracija pala, tako da nisam dosao do nekog zakljucka. naravno, do servisne intervencije nije tako bilo, vec je radila 20 minuta, a pola minute je cistila lonce.doduse, tada sam imao toliko pepela (bioenergy point pelet)da sam morao za 12 sati grejanja tri puta u toku dana da vadim i istresam lonce. sa paljrnjem peci imam problema jer pec mi je u radionici gde je vrlo hladno, tako da sam i to morao da resavam tako sto pre zadatog vremena paljenja mi se na 15 minuta ukljuci kotao na naftu koji ugreje vodu na 40 stepeni, pa onda dolazi do nesmetanog paljenja. osim sto ni na koji nacin ne mogu da postignem temperaturu vode vise od 51 stepen, primetio sam da mi pec koja je sve vreme na snazi 5 za 12 sati sada potrosi umesto tri puna dzaka peleta jedva dva. da napomenem, grejem 70 kvadratnih metara visine 3.2 metra, stara gradnja, tj zid deblji od 60 cm. muka mi je da zovem servisere, tako da moje pitanje je:
kako da produzim vreme izmedju dva "cleaning fire pot"?
kako da skratim vreme funkcije "cleaning fire pot"?
inace, do ove zime sam se grejao na loz ulje, a potrosnja mi je bila nekoliko godina unazad od 2000 do 2200 litara loz ulja. shodno tome, uzeo sam pet paleta peleta (5250 kg) sto ce biti i vise nego dovoljno, ali mi nedostaje temperatura u sistemu jer do sada sam uvek u celoj kuci imao temperaturu od 25 stepeni, a sada ne uspevam da predjem 22. mislim, znzm da je to dobra temperatura, ali sada je nula napolju. sta li ce biti kada bude -10 i nize. ponovo cu pazljivo prouciti prethodne postove iz kojih sam shvatio da trebam da udjem u meni 9, ali sta da "cackam" da bih podesio drugacije parametre za raspon i duzinu "cleaning fire pot" funkcije?
pozdrav celoj ekoloskoj zajednici!
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2013. u 13:20 - pre 137 meseci
Dobrodosao antiteista!
Evo linka za prvu pomoc http://www.elitemadzone.org/p3221683
Vlasnici MBS peci su inace na forumu http://www.elitemadzone.org/p3089766
Kada udjes u servisni meni, prepisi parametre i objavi ih.
Inace, tebe konkretno zanimaju sledeci parametri:
N-9-06-03 Interval vremena između čišćenja posuda u kojoj se vrši sagorevanje - ima vrednost 10'
N-9-06-12 Vreme čišćenja posude u kojoj se vrši sagorevanje - ima vrednost 100''-120''
U zavisnosti od njihove vrednosti podesavas cleaning.
Sto se tice paljenja tu ti je od vaznosti parametar
N-9-04-04 Vreme za detekciju prvog plamena - ima vrednost 20-25''
Ako za to vreme temp. izduvnih gasova ne predje 40c, oglasava se alarm.
Ako je potrebna pomoc, tu smo, slobodno pitaj!

[Ovu poruku je menjao drvlada75 dana 08.01.2013. u 14:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stanislav71
Stanislav Nikolić
Beograd

Član broj: 310226
Poruke: 15
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2013. u 14:46 - pre 137 meseci
Svim forumašima srećni novogodišnji i božićni praznici!

Zimazima, pdaju mi na pamet samo dve stavri. Prva je da ti turbulatori nisu očišćeni a druga da pelet koji koristiš nije adekvatan. U svakom slučaju, pelet ne bi smeo da ima koru i najbolje je da je od bukovine (ili bar u velikom procentu od nje).

Ja sam zadržao parametre i peć radi odlično. Gasim je i čistim na svakih 60 sati rada otprilike, a mislim da bi dogurala i do tri dana rada. Definitivno je i da prljanje stakla ima veze sa pročišćenošću turbulatora i da iste treba čistiti češće. Ono čićenje ispod donje fioke nije bitno za rad peći, a i prilično je nezgodno. tu bi bilo pametno zameniti šrafove i staviti one sa leptir glavom.
 
Odgovor na temu

antiteista

Član broj: 50296
Poruke: 54
*.aDSL.Verat.Net.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2013. u 15:50 - pre 137 meseci
hvala na dobrodoslici!
pokusacu da dodjem do parametara sto pre, i naravno da ih obnarodujem! ono sto meni nije jasno kod paljenja je sledece: paljenje mi traje i do 45 minuta, proradi u toj fazi i pumpa za vodu, ali ipak se oglasi alarm i poruka "no lightning".plamen je vrlo velik, i prosto mi je neverovatno da izduvni gasovi nisu presli 40 C.
ma da ne davim sada, prvo cu okaciti parametre, pa krenuti u igranje sa servisnim podesavanjima!
pozdrav
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2013. u 15:56 - pre 137 meseci
Pri paljenju se juri zadovoljenje parametra (N-9-06-13) gde je upisana min.temp. izduvnih gasova. Trebalo bi da je 40c.
Kada drzis donje levo dugme na displeju mozes videti trenutnu temp. izduvnih gasova.
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2013. u 16:52 - pre 137 meseci
Da li neko ima iskustva sa tim,da li je bolje loziti cele noci ili gasiti pec uvece? Kada je manja potrosnja?
 
Odgovor na temu

zimazima
kuca
kuca
sremska mitrovica

Član broj: 310495
Poruke: 21
212.200.158.*



Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2013. u 18:05 - pre 137 meseci
Danas sam cistila pec detaljno. Turbine su bile skroz zastopljene. Pec se mnogo manje cuje, nije vise toliko bucna. Sagorevanje bolje i pepeo je paperjast. Casica je puna al manje ima garezi na staklu. Tri sata je u worku na petici i temp vode je 53 i nespada sto mi i odgovara.

6. 1.2
7. 1.7
8. 2
9. 2.5
10. 2.7
18. 1800
19. 1900
20. 2200
21. 2400
22. 2650


clining je 15 min/40sek
type pelet -6
chimney 0



Jel moze da ostanu ovakvi parametri ili nesto da se promeni, malo je povecana potrosnja.kada mi predje u modulat pokazuje vrednosti rezim 1 i tada mi se otvara/zatvara pumpa.

[Ovu poruku je menjao zimazima dana 08.01.2013. u 20:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2013. u 18:46 - pre 137 meseci
ja imam problem :/
dok sam bio na poslu zvala me draga da kaze da, dok se vracala kuci, videla je beli dim iz odzaka (ne nije izabran novi papa)...
taj odzak niko ne koristi osim nas a pec je bila iskljucena (bar 2-3 sata je pec prethodno bila ugasena). u stranu se osecao smrad paljevine ali ne drveta nego verovatno garezi iz odzaka koji su odzacari 'ocistili' pre mesec ipo (pre toga je bio zapusen i zpausten skoro decenijama)...

posto nemam iskustva sa ovom problematikom - da li je moguce da to tinja/blago gore naslage u odzaku koje mozda nisu dovoljno dobro skinute prilikom ciscenja?
odzacar ce sutra doci da pogleda i ako vise nema tinjanja - da procisti odzak jos jednom.

mi necemo spavati u stanu posto je smrad previse jak...pipnuo sam odzak, i dalje je mlak ali je mlak zbog peci koju je moja draga bila upalila misleci da se da rastera smrad pa je time verovanto prolongirala sagorevanje garezi u odzaku...

dakle, odzak definitivno, osim nas, niko vise ne koristi, proverio sam. da li moze da bude jos nesto u pitanju (nista mi ne pada na pamet)?
da li se i vama tako nesto desavalo?
 
Odgovor na temu

Stanislav71
Stanislav Nikolić
Beograd

Član broj: 310226
Poruke: 15
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2013. u 19:06 - pre 137 meseci
Zimazima, mislim da ti je klining prekratak i da bi bilo bolje da je učestaliji. Meni sasvim dobro funkcionišu varijante od 10-12 minuta i 100-120 sekundi. Trenutno je na 10 minuta i 120 sekundi.
Turbulatore definitivno treba čistiti češće nego što preporučuju. Očigledno je domaći pelet dosta prašnjav. Ja ću da uvedem praksu da ga čistim svakog drugog vikenda, bar u ovom periodu kad peć maltene ne gasim.

Što se tiče pauza i uštede, mislim da kraće pauze ne donose nikakvu uštedu jer se voda brzo hladi i peć nakon toga dosta potroši da sistem opet dovede u optimalno stanje. To se posebno odnosi na nas koji grejemo veću površinu (s većom količinom vode u sistemu).
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2013. u 19:41 - pre 137 meseci
Drizzt , mogao si ogledalcetom mozda odmah da proveris, dok je bio dan, kakvo je stanje odzaka.
U prinicipu, mozes i sada baterijskom lampicom da vidis da li ima naslaga cadji na zidovima odzaka.
Moguce je da se pri vrhu nagomilala smola i zatim zapalila.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2013. u 21:50 - pre 137 meseci
Da da definitivno treba čistiti peć češće jer pelet je katastrofalan doduše moj nije tako loš nema mnogo prašine i veličina je ujednačena i zasada nema streč folija i žica
Drizzit da li si siguran da neko drugi nije ložio i da se upali ođžak dim ne može da se vrati kroz ođžak nazad, malo je neverovatno ali ipak sve je moguće, što se tiče naše peći ona ne može da zapali ništa ipak su to isparenja i temperature do 150C ne verujem da je veća kod tebe, i dobro što si zvao ođžačara baš na s zanima šta je bilo.
Citat:
Stanislav71
Što se tiče pauza i uštede, mislim da kraće pauze ne donose nikakvu uštedu jer se voda brzo hladi i peć nakon toga dosta potroši da sistem opet dovede u optimalno stanje. To se posebno odnosi na nas koji grejemo veću površinu (s većom količinom vode u sistemu).


Sa ovim se potpuno slažem, svako od nas treba da zna šta mu najviše odgovara, potrošnju smo svi sveli na neki optimum e sad ako je nekom hladno peć treba da radi celu noć, ja je lično gasim i do sada nije radila ni jednu noć nisam imao potrebe za tim a palim je oko 10 sati sad kad neradim, a kad radim palim je oko 7 sati, a opet u zavisnosti od vremenskih uslova.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2013. u 21:57 - pre 137 meseci
miki, 100% siguran da niko drugi nije lozio. bakica ispod nas je pingvin i greje se na kvarcnu a radnju u prizemlju su iznajmili kinezi koji pokusavaju magijom da se greju na klimu koja nije inverter kada je napolju minus. bio sam i kod njih da pitam - pitao radnicu srpskinju posto ovi kinezi znaju samo brojeve i 'dobar dan', 'izvolite', 'dovidjenja'.

a odzacari su cistili u decembru majku mu.
pec ne radi od nekih 16:30h a temperatura pri dnu odzaka je i dalje oko 50c.
odzak je ocigledno zapusen negde malo ispod nivoa poda i cadj koja se zaplila je pala ili je u startu bila negde pri dnu.
zvao sam vatrogasce da ih pitam za savet - momentalno su poslali ekipu - kamerom izmerili temperaturu (varirala je od 36-45 a kada su dosli bila je 50c posle vise od 4 sata od kada je pec ugasena), izvukao sam aluflex cevku i kroz otvor su u odzak isprskali bocu praha - nije nesto dalo mnogo rezultata, zadrzali su se nekih sat ipo da provere da li temperatura raste - stagnira.

do sutra bi trebalo da se ugasi, danas smo kontaktirali odzacara koji je cistio odzak - doci ce pre podne da pogleda i ocisti jos.
razmisljam da totalno iskuliram odzak vec da kupim i sprovedem dimovodne cevi do najvise tacke u stanu (nekih 3-3.5m visine u hodniku) i da je izbacim napolje i time zaobidjem odzak.

nije mi svejedno posto je u pitanju karatavan a toplota od ove zapaljene cadji je bas u nivou brodskog poda, nekih 20cm ispod rupe u koju ulazi aluflex cev iz pecke u odzak (samo sa suprotne strane odzaka, brodski pod je u dnevnoj sobi a pecka je na plocicama u hodniku).

javljam epilog posle odzacara.


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2060382 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.