Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048836 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dubtmn
Niš
KC Niš, KDIB
Niš

Član broj: 48332
Poruke: 18



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.02.2013. u 10:50 - pre 135 meseci
Ja se od Nove godine grejem na pelet. Peć je MBS Thermo pellet.
Prvo sam nabavio i koristio Forestov pelet koji mi nije pravio probleme u smislu rada peći. Doduše puž se ponekad ukoči.
Peć sam podesio po parametrima koje sam našao na forumu (miki67). Pre podešavanja peć je trošila pelet i do 2.5 džaka (oko 25-28 kg/24h).
Posle podešavanja peči 15 kg peleta je trajalo 18 sati.
Nakon Forestovog nabavio sam Ecopellet. Njihov pelet je duži i tvrđi, nema prašine i kaloričniji. Ali, Ali, pravi mi problem jer enormno koči puž!
Serviseri iz MBS su savetovali da se ne može povećati snaga puža, već samo vreme ubacivanja peleta i dali mi savet da lomim pelet na manje delove (to je zamoran i dugotrajan posao).
Pretpostavljam da za rad ove moje peći najviše odgovara neki kraći i mekši pelet.
Da li i Vi imate slična iskustva?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.02.2013. u 11:14 - pre 135 meseci
ja koristim ekopelet plus iz pozege i nemam problema sa radom puza.
ne znam da li je i tvoj pelet isti.
prasine ima za jedva jednu saku i manje i osim sto neki dzakovi imaju po neku rupu pa postoji opasnost od prolaska vlage - pelet nije los (mada, ovo mi je prvi pelet koji koristim pa nisam dovoljno kompetentan da dam preciznu ocenu).

napominjem, ne znam da li je u pitanju isti pelet - ovo sam napisao zbog onog EKO u ekopelet :)
kao sto su ti serviseri rekli, type pelet je parametar za podesavanje rada u zavisnosti od tvrdoce peleta.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.02.2013. u 12:46 - pre 135 meseci
dubtmn probaj da postavis parametar Type pelet recimo na +5 , obavezno javi zapazanja!!!
 
Odgovor na temu

dubtmn
Niš
KC Niš, KDIB
Niš

Član broj: 48332
Poruke: 18
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.02.2013. u 13:01 - pre 135 meseci
Pozdrav drvlada,
Type pellet je na + 7 i dalje koci, pelet se zaglavi kada na kraju puz ulazi u tunel, ne moze sa presece pelet koji je izvan krivine puza makar je to 4-5 mm. Tu se ukoci i ja moran nozem da ga oslobodim da bi se pokrenuo. Zamarajuce zar ne.
Podesio sam pec sa parametrima sa foruma
Pelet je Niski Ecopellet.
Pozdrav
Martin
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.02.2013. u 14:57 - pre 135 meseci
ja koristim pelet od foresta. imao sam u pocetku istih problema.Pelet im je bio nestandardno dugacak.Ako se vratis unazad 10.ak stranica videces i slike peleta+prasina extra. Dobio sam isto preporuku da ga lomim i vise nisam imao problem sa zaglavljivanjem. U medjuvremenu sam kontaktirao forest,reko da cu da im posaljem racun za popravku peci,ukoliko do toga dodje, i tuzbu.Za uzvrat dobio zamenu ostatka peleta i pola tone gratis za moju muku :).
Koliku ti povrsinu grejes kad trosis samo 15 kg na 18 h? Jel tu ulazi i prvi sat kad pec dostize temperaturu vode i radi na 5. ili....? Izolacija?
 
Odgovor na temu

dubtmn
Niš
KC Niš, KDIB
Niš

Član broj: 48332
Poruke: 18



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.02.2013. u 15:12 - pre 135 meseci
Video sam te slike dugog peleta kao "grisini" što neko reče na forumu. Podržavam te u postupku sa proizvođačem Forest entr. peleta.
Meni taj pelet nije pravio veće probleme. Samo par puta se puž kočio. Njihov pelet je malo mekši od Ecopellet-ovog.
Pošto mi je ostalo još nekoliko vreća Foresta, pokušavam preko dana da se grejem Ecopelletom a za noć Forestom.
Što se tiče grejne površine, grejem 6 soba ukupne površine 75m2, ali u jedna soba od 16m2 radijator je na 1. Inače, pri potrošnji 15 kg na 18h, radijatori su bili na 3.
Spoljna T nije bila ispod 5C. Pelet je bio Forestov, a podešavanja od mikija 67. Posle 18h sam isključio peć da ispraznim čašicu.
Sada, sa Ecoplletom i podešavanjem type pellet od +5 čaica se puni za 7-8 sati.
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.02.2013. u 16:53 - pre 135 meseci
To je ok potrosnja. Da li su ti bili majstori da prosire donje rupice na casici? Ako nisu,prosiri ih sam na oko 6mm. Od kada su meni to odradili pec mi je radila jednom 48h da bi na kraju istreso prstohvat pepela iz nje. Mnogo je bolje sagorevanje i manje sljake daje, a pepeo se bolje izduvava. Pre toga mi je za 10 sati rada solja bila puna do polovine. Znaci samo po dnu rupice ,nikako sa strane.
 
Odgovor na temu

dubtmn
Niš
KC Niš, KDIB
Niš

Član broj: 48332
Poruke: 18
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.02.2013. u 17:16 - pre 135 meseci
Nisam jos zvao majstore iz servisa, ali nameravam.
Sto se tice rupa na casici, ja sam dobio casicu sa velikim brojem simetricnih rupa na dnu koje su promera 5mm, za razliku od bocnih koje su manjeg promera oko 4 mm, pa sam prosirio bocne rupe ali samo donji red na 5 mm. Nakon toga primetno je bolje sagorevanje peleta.
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.02.2013. u 17:26 - pre 135 meseci
Obavezno pozovi majstore da ti nasteluju pec. Besplatno je. A da,u prici sa njima saznao sam i to: kada se greje do 60 kv skidaju se oba reda turbulatora,do 90 kv samo jedan red,preko,nista se ne dira. Eto,ako je od neke pomoci. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

dubtmn
Niš
KC Niš, KDIB
Niš

Član broj: 48332
Poruke: 18
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.02.2013. u 18:02 - pre 135 meseci
OK, pozvacu ih sutra. Hvala na savetu. Mada imam iskustvo prilikom startovanja peci da je majstor prvo rekao da se tek uhodava sa ovakvim tip peci. Onda je uzeo uputstvo koje dolazi uz pec, i posle citanja, upalio pec na glavnom prekidacu i uzeo protivvrednost od 50€. (Nesto me ne greje nada da ce biti od pomoci, ali to su majstori...). Hvala Bogu ili nesto drugo, ova zima je za razliku od prethodne dve blaza.
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.02.2013. u 19:48 - pre 135 meseci
Citat:
vlajkousa: Obavezno pozovi majstore da ti nasteluju pec. Besplatno je. A da,u prici sa njima saznao sam i to: kada se greje do 60 kv skidaju se oba reda turbulatora,do 90 kv samo jedan red,preko,nista se ne dira. Eto,ako je od neke pomoci. Pozdrav!

Kako mislis izvadi red turbulatora zar se time onda nedobijaju gubitci u grejanju?Onda ce odlaziti toplota brze nego sto bi trebala,valjda treba da zadrzimo toplotu da sto sporije odlazi iz kotla???Tu mi nesto nestima?!?!!!???????Aj sutra cu i ja probati da izvadim red turbulatora da vidim sta ce se desiti!!!Ono u zivotu sve bude kontra ko zna!!!???
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.02.2013. u 20:05 - pre 135 meseci
Citat:
lepa lukic: Kako mislis izvadi red turbulatora zar se time onda nedobijaju gubitci u grejanju?Onda ce odlaziti toplota brze nego sto bi trebala,valjda treba da zadrzimo toplotu da sto sporije odlazi iz kotla???Tu mi nesto nestima?!?!!!???????Aj sutra cu i ja probati da izvadim red turbulatora da vidim sta ce se desiti!!!Ono u zivotu sve bude kontra ko zna!!!???



i mene ovo buni :/
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.02.2013. u 20:51 - pre 135 meseci
I koji red turbulatora izvaditi prvi ili drugi kad stanes ispred peci,nema mi logike al ajde!!!
 
Odgovor na temu

saby

Član broj: 18088
Poruke: 116
87.116.168.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.02.2013. u 20:56 - pre 135 meseci
kod za reset na fabricke parametre je o0, pisao sam to vetj par puta, a i uradio jednom
i ja moj pellet pravim 20mm duzine i nema problema, dobar je somborski pellet nikad nije bilo problema, i njihov je 20mm otpilike
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.02.2013. u 21:07 - pre 135 meseci
Citat:
dubtmn:
OK, pozvacu ih sutra. Hvala na savetu. Mada imam iskustvo prilikom startovanja peci da je majstor prvo rekao da se tek uhodava sa ovakvim tip peci. Onda je uzeo uputstvo koje dolazi uz pec, i posle citanja, upalio pec na glavnom prekidacu i uzeo protivvrednost od 50€. (Nesto me ne greje nada da ce biti od pomoci, ali to su majstori...). Hvala Bogu ili nesto drugo, ova zima je za razliku od prethodne dve blaza.


Kog majstora si ti zvao? Meni dosli ljudi iz mbs a i odradili besplatno.Cak su me i rekli da je pustanje u rad i odrzavanje besplatno. A inace,jedan lokalni majstor mi je trazio 60e . Ko kako zavrne.
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.02.2013. u 21:10 - pre 135 meseci
Citat:
lepa lukic:
Citat:
vlajkousa: Obavezno pozovi majstore da ti nasteluju pec. Besplatno je. A da,u prici sa njima saznao sam i to: kada se greje do 60 kv skidaju se oba reda turbulatora,do 90 kv samo jedan red,preko,nista se ne dira. Eto,ako je od neke pomoci. Pozdrav!

Kako mislis izvadi red turbulatora zar se time onda nedobijaju gubitci u grejanju?Onda ce odlaziti toplota brze nego sto bi trebala,valjda treba da zadrzimo toplotu da sto sporije odlazi iz kotla???Tu mi nesto nestima?!?!!!???????Aj sutra cu i ja probati da izvadim red turbulatora da vidim sta ce se desiti!!!Ono u zivotu sve bude kontra ko zna!!!???

Tako mi serviser ispricao,posto sam iskoristio priliku da ih pitam sta god mi je palo na pamet. Reko mi da se manem blogova,tu su mahom sve nagadjanja i da pozovem servis za sve sto me interesuje:). mozes samo da izdiktiras sifru koja ti nije jasna i da dobijes parametre. Treba sve probati. A sto se tice reda turbulatora,nije precizirao. Treba i za to pozvati,cisto radi provere.POZZ
 
Odgovor na temu

dubtmn
Niš
KC Niš, KDIB
Niš

Član broj: 48332
Poruke: 18



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.02.2013. u 21:12 - pre 135 meseci
Suta ću pozvati servisere iz EiSm, Elektro-Industrijska servisna mreža, Tehnički servis Niš, tel. 018/523-776. Neki Anđelković je za puštanje u rad uzeo 5750,00 din.
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.02.2013. u 21:25 - pre 135 meseci
Ma zovi MBS licno,ja sam zvao prvo u Leskovcu,hteli da mi naplate 60e.Jos me ucenjivali da ako oni ne puste u rad ne vazi garancija. Ja pozvao MBS,ljudi poslali servisere iz Smedereva,dosli,odradili posao,rekli mi da ne brinem za pelet jer nema dobrog peleta u Srbiji :),pokazali mi uzorak peleta kako treba da izgleda,uvoz iz Italije (ni prici onome sto ovde se prikazuje ko pelet),popili sok i otisli kuci.
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.02.2013. u 21:38 - pre 135 meseci
Nema nam Mikija i Drvlade da kazu misljenje o vadjenju turbulatora??????Da li su oni nesto culi o tome????
 
Odgovor na temu

dubtmn
Niš
KC Niš, KDIB
Niš

Član broj: 48332
Poruke: 18



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.02.2013. u 12:41 - pre 135 meseci
Danas, na dan Sv.Valentina, došao je serviser iz Niša, zbog onog problema oko zaglavljivanja puža. Kontaktirao kolege iz Smedereva. Pogledao rad peći, rad puža.
Ja mu objasnio moj problem sa zaglavljivanjem puža. On ponovo kontaktira Smederevo. Konstatovali da sam promenio pelet. Da puž radi, ali da ponekad šlajfuje, tj. motor radi, a puž se ne okreće i ne ubacije pelet. Video kako se zaglavljuje pelet između spirale puža i vrha tunela. I doneo zaključak:
da lomim pelet na manje delove, jer je Thermo pellet peć napravljena da prima pelet isključivo do 2,5 cm dužine i oko 6 mm debljine!
Složim se ja sa time i bacih se na posao da sitnim pelet. Dogovorismo se da ovako isprobamo, pa ako ne ide, pozvaće servisere iz Smedereva.
E, sad ja, malo sam promislio i prvo što sam uradio, usisivačem pokupih pelet iz rova oko puža. Potom sam uvideo da se ovog puta puž zaglavio, ne zbog peleta koji viri sa strane, nego zbog prašine koja nedozvoljava početnoj spirali puža da se pokrene u smeru kazaljke na satu. Očistim i to nožem i potom usisivačem.
Potom na opciji meni 07 Load Initial pustim da vrti puž na prazno nekoliko puta uz dodatak ulja za šivaće mašine da ga podmaže (sipao sam odozgo).
Kada se puž lepo podmazao, sipao sam sasitnjeni pelet, u komadima ne dužim od 2 cm (uglavnom kraćim) i pustio peć da radi.
I gle čuda - puž radi i nezaglavljuje se!
Doduše, kada slušam rad puža, nakon zvuka motora, čuje se i drugačiji zvuk koji liči kao da je neki metalni predmet olabavljen pa po prestanku rada motora puža se mrdne levo-desno u trajanju od 1 sek (tup metalni zvuk).
Evo, prošlo je 3 sata od ovakvog novog rada peći i za sada se ne koči.
Pretpostavljam da je potrebno 1x mesečno čistiti i podmazati puž na gore opisan način.
Na dalje videćemo...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048836 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.