Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048874 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.03.2013. u 19:25 - pre 134 meseci
Hvala, cena će biti nekih 10 dinara po kilu , a možda i jeftinije sve zavisi od nabavke repromaterijala, a da ne računam mašinu, trebala bi se isplatiti za dve sezone, naravno ako sve bude kako treba, da mašina u stratu radi, a nadam se da će biti jer sam bogami dosta dugo studirao ovu temu
 
Odgovor na temu

VladoMNE
MNE

Član broj: 74
Poruke: 339
*.crnagora.net.

Sajt: www.moglasi.com


+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.03.2013. u 20:25 - pre 134 meseci
Citat:
damonegro:

Znači upravo tako. E vidiš tu je i sitna začkoljica. Ta italijanska peć koju navodiš uslovno troši pri maksimalnoj snazi 3.9kg što daje malo manje od 20kw tačnije 19.5kw toplotne energije. Ako ona opet uslovno koristi 14+3k=17kw isporučene energije u prostorijamaonda je njena efikasnost 87% zar ne?! Šta hoću da kažem? Matematika je varljiva kada standardi za račun nisu jasni i jednaki za svaki proračun. Isto važi i za uslove testiranja. Tako bi onda Interio 14 imao 5*3,1=15,5kw snage a MB 4,1*5=21kw bruto snage. Iz mog odgovora si primerom video da je i sa prosečnom angažovanom snagom od 7-8kw po satu grejanja moguće grejati 130m2 prosečno izolovanog prostora. Osim ako ne praviš saunu (što nije ni tako loše).
Gde možda greše tvoji dobronamerni majstori? Dao si odgovor. Oni posmatraju klasične kotlove gde se snaga ne dotira kontinualno već u mahovima kada se dodaje novo gorivo. Tada ceo sistem ima velike oscilacije koje moraju da se akumuliraju povećanom snagom kotla i radijatora. Za kotao je poželjno da UVEK radi sa najmanje 2/3 snage iz razloga efikasnosti sagorevanja, kondenzacije i potrošnje. A znaš li u čemu se razlikuju dve peći istog dizajna a male razlike u snazi? Samo u veličini izmenjivača toplote (ne i za malu razliku u snazi), po količini doturenog peleta, možda pumpi za vodu i snazi ventilatora. Uglavnom imaju iste dimnjake, elektroniku, cevi... Zato nikako ne kupuj predimenzionisanu peć jer ćeš imati veću potrošnju i troškove u samom startu. Isto tako tamo nemaš majstore koji će ti izmeriti sadržaj i kvalitet izduvnih gasova i tako fino naštelovati kotao. Prednost (pored mana) kaminskog kotla je u malom ložištu pa su problemi karakteristični za prevelika ložišta uglavnom minimalni. Da ne poredimo klimu u Podgorici sa ovom našom kontinentalnom i prosečne spoljnje temperature. Da vam struja nije toliko skuplja nego u Srbiji, ja bih ti preporučio i invertorske klime kao dodatno grejanje za temperature do nule, mada su one uvek isplative i poželjne. Jedino ti je onda investicija u startu veća.


Hvala puno na savijetima, iscitao sam na onom forumu sve sto je pisano (svih 213 stranica) pogotovo sta je pisao clan ramzay i sve o "Darkovoj kotlarnici".


Đe si brate ? Sto se cini ? Eo nista , ti ? jaaa bezveze..... Đe si...
 
Odgovor na temu

sladjan70
sladjan vasiljevic

Član broj: 312467
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.03.2013. u 15:44 - pre 134 meseci
citat
sladjan70 - G-dine Sladjane....ja sam svoju pec kupio tako sto sam poslao mejl u Jajce, a oni me uputili na predstavnistvo u Ljigu...cena je bila 1800 evra, a to je bilo dve godine...ne bi me zacudilo da su se izbezobrazili.....jer ipak mislim da je preko 2000 evra previse ....ako je ipak tako uzmi MBS domaci je proizvod, mozes da menjas staro za novo i da doplatis i mislim da ce biti sve bolji...O Ekolini znam samo sa sajta ...deluje mi da je solidna pec...pozz



Zvao sam prestavnistvo u LJig i pec kosta 1930 evra ,vidim da se sada pojavila i mbs od 12 kw ne znam jos koja je cena ali kako mogu da primetim razlika izmedj u 12 i 18 kw je sto kod 12 kw je iskoriscenje 80% a kod 18 kw 94% zapremina kotla im je ista i dimenzije takodje

[Ovu poruku je menjao sladjan70 dana 23.03.2013. u 18:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.03.2013. u 18:21 - pre 134 meseci
Cini mi se da je i Alfa plam iz Vranja krenuo sa novim pecima na pelet koje je po prvi put izlozio na sajmu u
Frankfurtu, ISH 2013.
Treba obratiti paznju na galeriju slika na sledecem linku:
http://www.alfaplam.rs/sr/news...ls/49/Ucesce+na+sajmu+ISH+2013

http://www.alfaplam.rs/sr/products/details/64

 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.03.2013. u 21:30 - pre 133 meseci
Neće da se otvore ovi linkovi što si postavio
 
Odgovor na temu

VladoMNE
MNE

Član broj: 74
Poruke: 339
*.crnagora.net.

Sajt: www.moglasi.com


+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.03.2013. u 22:02 - pre 133 meseci
Meni se svaki link otvara... Jos sam na telefonu.
Đe si brate ? Sto se cini ? Eo nista , ti ? jaaa bezveze..... Đe si...
 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
109.94.107.*



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.03.2013. u 22:15 - pre 133 meseci
Pozdrav svima,

Planiram da nabavim MBS Thermo pellet za grejanje kuće od 80m2.
Da li mi neko može reći od koliko mi je snage potrebna peć ? Da li može da zadovolji peć od 12kW ?
Kuća je montažna sa dobrom izolaciom, skorije proizvodnje.

Peć bih stavio u dnevnu sobu sa kuhinjom (30m2) a radijatorima bih grejao još dve sobe(11.5m2 i 8.5m2), kupatilo i hodnik.(5m2 i 4m2).
Da li peć od 12kw ima dovoljno snage i protoka vode da zagreje ovaj objekat?

Ili je bolje ici odmah na 18kw i nerazmišljati?

Kakva su Vaša iskustva po pitanju potrošnje peleta za sličnu kvadraturu??


 
Odgovor na temu

sladjan70
sladjan vasiljevic

Član broj: 312467
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.03.2013. u 11:54 - pre 133 meseci
Ja sam pre neki dan zvao prestavniste u Ljigu oni prodaju INTERIO kamine i objasnili su mi da 1 kw kamina greje povrsinu 10 m2 sto bi trebalo po njihov da od 12 kw greje 120 m2 .Koliko su to tacne informacije ne znam ali uskoro bi trbalo da se pojavi u prodaji i mbs od 12 kw. Oni menjaju staro za novo ako imate neki stari sporet cena se umanjuje za 20%
 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.03.2013. u 12:14 - pre 133 meseci
Zar već ne postoji MBS od 12kW kao kotao??
http://www.mbs.rs/thermo-pellet_12kw_sr.html
ovo je link.

Mene interesuje da li stvarno može 12kW da greje 80m2. Ako i može pretpostavlja da nije dobro da peć stalno radi pod punim opterećenjem.
Ili je bolje ići na jaču od 18kW, i neopterećivati je.

Ako neki ima iskustva sa ovim?
 
Odgovor na temu

sladjan70
sladjan vasiljevic

Član broj: 312467
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.03.2013. u 14:13 - pre 133 meseci
Cuo sam se pre neki dan sa prodajom u Smederevu i trebalobi u toku leta da se pojavi u prodaji od 12 kw zasad je nema .
Bice nesto jevtinija od 18 kw.
 
Odgovor na temu

VladoMNE
MNE

Član broj: 74
Poruke: 339
*.crnagora.net.

Sajt: www.moglasi.com


+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.03.2013. u 15:23 - pre 133 meseci
Milenko jeste da nemam tu pec ali moze jer ljudi sa onom od 18 kw griju po 100-120 m2, makar tako pisu.
Đe si brate ? Sto se cini ? Eo nista , ti ? jaaa bezveze..... Đe si...
 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
109.94.107.*



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.03.2013. u 15:55 - pre 133 meseci
Citat:
sladjan70:
Cuo sam se pre neki dan sa prodajom u Smederevu i trebalobi u toku leta da se pojavi u prodaji od 12 kw zasad je nema .
Bice nesto jevtinija od 18 kw.



I ja sam dobio istu informaciju danas od njih.
Iskreno se nadam da će izadji do početka sledeće sezone.
Neću ništa da kupujem sada, sačekaću pa ću da vidim ;)
 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
109.94.107.*



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.03.2013. u 15:58 - pre 133 meseci
Citat:
CrAzYBoY_LuD:
Milenko jeste da nemam tu pec ali moze jer ljudi sa onom od 18 kw griju po 100-120 m2, makar tako pisu.



Danas sam zvao fabriku MBS i rekao mi njihov čovek da opušteno 12kW može da greje 80m2.
Pogotovo što je kuća dobro izolovana.

Sad još samo da je puste u prodaju, valjda ce biti do jeseni...

Ne bih da uzimam ovu od 18kW ako nema potrebe, samo cu trositi vise peleta.
 
Odgovor na temu

VladoMNE
MNE

Član broj: 74
Poruke: 339
*.crnagora.net.

Sajt: www.moglasi.com


+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.03.2013. u 16:26 - pre 133 meseci
Vidji, procitao sam jedno 300 strana razno raznih foruma....

Najvaznija je stvar izolacija, kada to imas vec si na konju. Obavezno izolovati tavan/krov.

Toplotne gubitke izracunaj, nadji nedje po netu neki program ili excel fajl i u odnosu na te gubitke biras pec tj jacinu peci.

Moram naglasiti da je ovo sto pricam samo moj laicki zakljucak citanja foruma i jos ga nijesam primjenio u praksi. Ovdje imas ljudi koji ti mogu vise reci i iz same prakse tj licnog iskustva.
Đe si brate ? Sto se cini ? Eo nista , ti ? jaaa bezveze..... Đe si...
 
Odgovor na temu

sladjan70
sladjan vasiljevic

Član broj: 312467
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.03.2013. u 16:28 - pre 133 meseci
Milenko zvao sam isto i alfa plam Vranje i oni bi trebalo njihove kamine da puste u prodaju tokom leta .Neznaju jos tacnu cenu koja ce biti ali kao oko 1000 evra .Ali i ovo je povoljno u mbs sto moze staro za novo za bilo koji sporet na cvrsto gorivo.
A sigurno ce ova od 12 kw biti jevtinija dvadesetak hiljada od 18 kw i ja se jos razmisljam koju da kupim ali ipak cu sacekati jos malao .
 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
109.94.107.*



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.03.2013. u 16:47 - pre 133 meseci
Citat:
CrAzYBoY_LuD:
Vidji, procitao sam jedno 300 strana razno raznih foruma....

Najvaznija je stvar izolacija, kada to imas vec si na konju. Obavezno izolovati tavan/krov.

Toplotne gubitke izracunaj, nadji nedje po netu neki program ili excel fajl i u odnosu na te gubitke biras pec tj jacinu peci.

Moram naglasiti da je ovo sto pricam samo moj laicki zakljucak citanja foruma i jos ga nijesam primjenio u praksi. Ovdje imas ljudi koji ti mogu vise reci i iz same prakse tj licnog iskustva.




Kad smo kod izolacije mislim da je to OK, kuća je montažna ima u zidu mineralnu vunu i demit fasadu.
A na tavanu dva sloja mineralne vune oko 20cm.
Stolarija je nova PVC, a planiram do jeseni da stavim i roletne PVC.
 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
109.94.107.*



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.03.2013. u 16:51 - pre 133 meseci
Citat:
sladjan70:
Milenko zvao sam isto i alfa plam Vranje i oni bi trebalo njihove kamine da puste u prodaju tokom leta .Neznaju jos tacnu cenu koja ce biti ali kao oko 1000 evra .Ali i ovo je povoljno u mbs sto moze staro za novo za bilo koji sporet na cvrsto gorivo.
A sigurno ce ova od 12 kw biti jevtinija dvadesetak hiljada od 18 kw i ja se jos razmisljam koju da kupim ali ipak cu sacekati jos malao .




I ja cu sacekati do jeseni pa videti sta ce se pojaviti na trzistu.
Jedino sto me sad muci je to sto moram za mesec dana da ubacim instalaciju za centralno, ostavim priključak, uradim odvod za gasove pošto nemam odžak.
A posle samo priključim peć.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak31.03.2013. u 20:38 - pre 133 meseci
Pozdrav,
U petak 29 marta sam kupio 10 đžaka peleta, 2t sam potrošio, pa pošto je još hladnjikavo aj neka ima, a najavljuju lepše vreme tek od polovine aprila.
Pelet koji sam kupio je izgleda čist čamov a i miriše na čamovinu mada proizvođača nisam pitao od čega je, kupio sam ga čisto da preteram ovih par dana i kvalitet mi nije bio bitan, presudna je bila cena od 300 din. po đžaku. Koristio sam bukov pelet Boljevački ovo mi je druga vrsta peleta u toku ove sezone pa se zato javljam da prenesem svoje utiske blago rečeno koje su veoma iznenađujuće u pozitivnom smislu. U pećki sam imao preostale zalihe Boljevačkog peleta negde oko 7kg i sipem ceo đžak u pećku i nisam mnogo obraćao pažnje na nju, radila je svoj posao. Juče je žena čistila peć ja sam samo sipao još jedan đžak.
Jutros kad sam ustao ja očistim peć pepela vrlo malo pitam ženu si čistila peć ona nije meni neverica neka. Žena danas oko 3sata uključila pećku ja došao kući oko 5 sati vidim pepela vrlo malo , kad si uključila peć kaže oko 3 sata meni opet neka neverica gledam staklo koje sam jutros oribao od gareži nije zamagljeno u čašici vrlo malo pepela kao da je sad upaljena, evo koliko je sati kada ovo pišem posmatram pećku i dalje pepla nema ništa sa strane čašica i prorezi potpuno čisti kao da je sad upaljena staklo vrlo malo zamagljeno, šta me je još iznenadilo pre oko sat sipem đžak peleta podignem poklopac zagledam unutra ono još ima onaj boljevački pelet , a ja sipam već treći đžak, znam da je čamovina lakša od bukve al on je bio prvi pelet i nije prošao sve zaista začuđujuće.
Parametre nisam menjao ništa kako su bili tako su i ostali plamen je lep i jak inače od predhodnog peleta znalo je da se čašica uopšte ne vidi, možda bi trebale neke korekcije u parametrima ali za sada ću ostaviti ovako. Toliko o mojim zapažanjima sa drugom vrstom peleta.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.04.2013. u 08:18 - pre 133 meseci
Zanimljivo zapazanje!
Kako napreduje peletirka?
 
Odgovor na temu

dadi.vuk

Član broj: 109541
Poruke: 40
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.04.2013. u 13:36 - pre 133 meseci
Pozdrav!
Miki 100% si u pravu.Ovde kod mene ima da se kupe razne vrste peleta.Najskuplji je camov pelet upravo zbog toga sto malo prlja pec i nema puno pepela.Ja sam u ovih 5 godina eksperimentisao ali najlosija iskustva imam sa bukovim peletom(puno pepela i pec se mora cistiti svaka dva dana)dok sa camovim pec cistim jednom u sedmici.Imaju neke varijante 30%camovine i 70 % bukve i taj ima dosta pepela,zatim ima i pola-pola(50%camovina 50% bukovina) taj je za nijansu bolji ali ni blizu cistom camovom.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048874 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.