Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2060358 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

desinodete
adv kancelarija
adv kancelarija

Član broj: 319157
Poruke: 4
46.240.245.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.11.2013. u 14:47 - pre 126 meseci
Citat:
v.vuksanovic:
Verovatno je sonda dimnih gasova neispravna i ne oseća porast temperatutre, i prijavljuje neuspelo potpaljivanje

Kako se sanira to? Neki deo treba da se menja ili može i da se nekako očisti, obriše?
Nakon 2, 3 puta pali / gasi i krene da radi, ali nešto nije kako treba.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.11.2013. u 15:23 - pre 126 meseci
Sonda je verovatno ispravna, pelet najverovatnije nije bas kako treba.
 
Odgovor na temu

desinodete
adv kancelarija
adv kancelarija

Član broj: 319157
Poruke: 4
46.240.245.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.11.2013. u 15:25 - pre 126 meseci
I ventilator nikako da krene da duva. Ma haos.
 
Odgovor na temu

desinodete
adv kancelarija
adv kancelarija

Član broj: 319157
Poruke: 4
46.240.245.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.11.2013. u 15:36 - pre 126 meseci
Ovaj isti pelet je goreo kao lud prošle godine i sada se on zapali ali se peć muči da pređe u work modul. Neće pa neće. I uzima pelet i gori, ali neće.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.11.2013. u 15:54 - pre 126 meseci
Evo linka od prosle godine
http://www.elitemadzone.org/p3216708

"Evo, ja sam pre neki dan proucavao paljenje.
Ako se za 20min ne dostigne petominutna temp. preko 40c, nema paljenja, javlja alarm.
Eksperimentalno sam otkrio i da se poruka Flame Light javlja kada se temp. dimnih gasova pri potpaljivanju, za poslednjih 5 min., odrzava na preko 40c. Ocigledno da se jure parametri N-9-6-13 Treshold min 40c i N-9-6-02 Minuti start 5' a u vezi sa N-9-4-04 Waiting fire 20-25'.
Verovatno da su se mnogo ohladile dimovodne cevi, zato paljenje kasni, treba mu vremena da dostigne i odrzi 40c."
 
Odgovor na temu

pajapajic
privatnik
privatnik

Član broj: 318829
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.11.2013. u 19:25 - pre 126 meseci
Pre tacno sedam dana pec Alfa plam Commo pustena u rad, za sada smo odusevljeni.....da li zbog same peci, ili dobre izolacije kuce i nove PVC stolarije, ili mozda zato sto jos uvek nije "upekao" minus, posle samo sat vremena rada (temperatura namestena na 23) mi pocinjemo da se skidamo hehehhee..... Pec radi pretezno nekoliko sati pre podne, i posle 18h pa sve dok ne legnemo, i do sada smo potrosili tri dzaka slovenackog peleta od 100% jelke. Pepela je zaista minimalno i lako ga usisamo starim usisivacem. Danas smo uzeli tri dzaka peleta Zelena Drina, koji je kako kazu 100% bukva, pa cemo videti kakva je razlika u potrosnji. Za sada toliko. Cekamo da se javi jos neko od Alfa plamovca...... :-)
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.11.2013. u 20:14 - pre 126 meseci
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.11.2013. u 20:30 - pre 126 meseci
upalio i ja pecku da proverim da li sve sljaka.
stavio jednu saku peleta u casicu da me ne bi zezalo pri prvom paljenju i sve je ok.
upalila iz prve, cak se vise ne cuje ni ventilator pri ciscenju. izgleda da su zvuci koji lice na nesto poput 'cangrljanja' bili posledica pepela u komori iza fioke koju sam pre mesec dana usisao.
pa..da nam jos jednom pozelim blagu zimu i malu potrosnju (i da nama, koji imamo malu decu, brzo ojacaju kako bi donosila dzakove iz podruma :D)

nego..ne rekoste mi...da li ste ocistili i vi komoru iza fioke (sa prokleta 4 srafa na poklopcu :))...bilo je ranije price kako tamo nema niceg itd itd ;)
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.11.2013. u 21:19 - pre 126 meseci
Pozdrav. I ja da nam svima poželim blagu zimu i pouzdan rad peći.
Ja sam očistio pre nekoliko dana, prvi put posle pune grejne sezone. I bilo je pola kese (tregerice iz Maxija). Ja nisam čistio po Mikijevom savetu
ali mislim da se on tu nešto zeznuo. Elem i meni radi za sada bez problema. Nabavio sam konvertor za struju nego nisam kupio akumulator, rekoše mi da ima neki poseban za
solarne sisteme - on je bolji ali na takav nisam naleteo pa ću verovatno kupiti običan.
Za vlasnike Alfe pitanje - da li znaju koji softver koristi.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.11.2013. u 21:26 - pre 126 meseci
Citat:
Skoteinos: Pozdrav. I ja da nam svima poželim blagu zimu i pouzdan rad peći.
Ja sam očistio pre nekoliko dana, prvi put posle pune grejne sezone. I bilo je pola kese (tregerice iz Maxija). Ja nisam čistio po Mikijevom savetu
ali mislim da se on tu nešto zeznuo. Elem i meni radi za sada bez problema. Nabavio sam konvertor za struju nego nisam kupio akumulator, rekoše mi da ima neki poseban za
solarne sisteme - on je bolji ali na takav nisam naleteo pa ću verovatno kupiti običan.
Za vlasnike Alfe pitanje - da li znaju koji softver koristi.


koji konvertor i koliko para?
i koji akumulator planiras da uzmes.

inace, to uopste nije malo pepela - pola kese. trebalo bi da cistimo to bar na 2 meseca...jeste cimanje u tri lepe. moracu da kupim jos kraci srafciger za one srafove.
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.11.2013. u 21:40 - pre 126 meseci
Nabavio sam konvertor - punjač od 300w misliim da je niška firma u pitanju - mada nema oznaku firme... to sam dobio u kompenzaciji - nešto oko 100 eu mislim da je bio.
A za akumulator kažem ti ne znam još, nisam pametan - možda boš 50 Ah sa gelom.
Da ovo dole mora da se čisti obavezno kao što su i oni napisali u uputstvu. Ja sam mislio da mi neko napravi šrafove sa leptir glavom, ovo je stupidno rešenje do bola...
Mislim - ima nekoliko gluposti da ne poveruješ oko ove peći - to je jedna od njih a druga je veelika to što smo morali da sečemo lim pozadi... Sva sreća
što to nisu gluposti vezane za ključne funkcije peći ... :) bar se nadam...

Inače nabavio sam i detektor dima koji ide na akumulator pa sve moram da povežem. Prošle godine mi se desilo kad je ćerka ostala sama
da je peć izbacila dim nakon nestanka struje... ovde stalno nešto isključuju pa sam morao da se obezbedim...
 
Odgovor na temu

Stanislav71
Stanislav Nikolić
Beograd

Član broj: 310226
Poruke: 15
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.11.2013. u 23:38 - pre 126 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:
Citat:
Skoteinos: Pozdrav. I ja da nam svima poželim blagu zimu i pouzdan rad peći.
Ja sam očistio pre nekoliko dana, prvi put posle pune grejne sezone. I bilo je pola kese (tregerice iz Maxija). Ja nisam čistio po Mikijevom savetu
ali mislim da se on tu nešto zeznuo. Elem i meni radi za sada bez problema. Nabavio sam konvertor za struju nego nisam kupio akumulator, rekoše mi da ima neki poseban za
solarne sisteme - on je bolji ali na takav nisam naleteo pa ću verovatno kupiti običan.
Za vlasnike Alfe pitanje - da li znaju koji softver koristi.


koji konvertor i koliko para?
i koji akumulator planiras da uzmes.

inace, to uopste nije malo pepela - pola kese. trebalo bi da cistimo to bar na 2 meseca...jeste cimanje u tri lepe. moracu da kupim jos kraci srafciger za one srafove.


Treba te šrafove zameniti leptir šrafovima i olakšati stvar.
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.11.2013. u 23:44 - pre 126 meseci
Jeste, slažem se a da li mogu da se nađu takvi gotovi leptir šrafovi sa mašinskim navojem ili moramo da ih pravimo?
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.11.2013. u 08:32 - pre 126 meseci
Pozdrav!
Jeste zeznuo sam se, što se tiče čišćenja iza posude sa pepelom, i treba se čistiti puno kao oko bilo, izvinjavam se svima na pogrešnoj proceni.
Što se tiče leptir šrafova nema ih kao takvi ima samo leptir matica, što znači mora da se pravi ali to nije neki problem za izradu, privremeno rešenje je zameniti šrafove sa OK glavom i gedorom
zavijati, ko ima mogućnost.

Malo sam opet prčkao po peći ne sa programom ali sam podesio parametre prostorije na 35 C i temperaturu vode smanjio sa 70 na 60C
za nekih sat i 30 min.vreme od paljenja peći dostigne teperaturu vode i pređe u modulativni rad i tu održava temperaturu dosta dugo , padne temperatura na 59-58 i brzo vrati
na 60C . Sve to radi u početnom režimu 5 kako se približava zadatoj temperaturi režimi se sami smanjuju i na kraju pređe u 1, kada padne temperatura 59-58 radi u režimu 2
dok ne dođe do 60C i pređe u režim 1.
Probajte zanimljivo je , jedino potrošnju nisam ispratio ali preračunaću, dosad sam potrošio 5 đžaka peleta.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.11.2013. u 08:42 - pre 126 meseci
Citat:
miki67: Pozdrav!
Jeste zeznuo sam se, što se tiče čišćenja iza posude sa pepelom, i treba se čistiti puno kao oko bilo, izvinjavam se svima na pogrešnoj proceni.
Što se tiče leptir šrafova nema ih kao takvi ima samo leptir matica, što znači mora da se pravi ali to nije neki problem za izradu, privremeno rešenje je zameniti šrafove sa OK glavom i gedorom
zavijati, ko ima mogućnost.

Malo sam opet prčkao po peći ne sa programom ali sam podesio parametre prostorije na 35 C i temperaturu vode smanjio sa 70 na 60C
za nekih sat i 30 min.vreme od paljenja peći dostigne teperaturu vode i pređe u modulativni rad i tu održava temperaturu dosta dugo , padne temperatura na 59-58 i brzo vrati
na 60C . Sve to radi u početnom režimu 5 kako se približava zadatoj temperaturi režimi se sami smanjuju i na kraju pređe u 1, kada padne temperatura 59-58 radi u režimu 2
dok ne dođe do 60C i pređe u režim 1.
Probajte zanimljivo je , jedino potrošnju nisam ispratio ali preračunaću, dosad sam potrošio 5 đžaka peleta.


potrosnja ce sigurno biti veca. javi kad dobijes preliminarne rezultate.
meni sad draga javila da se cuje neko krckanje gajbi. prvo sam misli oda puz lomi pelet ali je zvuk vise kao neko kratko krcanje. sad mi ubacila nervozu dok ne dodjem kuci :/
 
Odgovor na temu

pajapajic
privatnik
privatnik

Član broj: 318829
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.11.2013. u 09:42 - pre 126 meseci
Neko je pitao za softver koji koristi Alfa.....serviser koji je bio da pusti pec u rad rekao nam je da softver za pelet peci i kamine za njih rade Italijani, i da najveci broj ovih peci ide u izvoz za Italiju.
Vidim da se dosta prica o ciscenju one najnize fioke koja kod Alfe ima leptir navoje......nama je serviser rekao da se to cisti na kraju sezone, loziste svakodnevno, a ona srednja fioka (na polugu) par puta nedeljno..... Sto se tice podesavanja, nama je temperaturu vode u kotlu namestio na 60, dok se pumpa pali na dostignutih 50. Ne zapamtih jedino koji je intezitet grejanja podesen i da li to uopste menjati....... Ima li ovde jos neko iskustva sa Alfom Commom....
 
Odgovor na temu

istvan1954
istvan erdei
nezaposlen
nezaposlen
temerin,srbija

Član broj: 312869
Poruke: 62
*.dynamic.stcable.net.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.11.2013. u 09:48 - pre 126 meseci
Pozdrav svima .
Ja sam za prvu polovinu neseca potrosio 9 vreca odnosno 135kg peleta.Pec je radila dnevno 2 do 3 puta sa pauzama. Ukupno 103 sata sa potrosnjom od 1,3 kg na sat,odnosno 9 kg na dan.Cistio sam izmenjivac sa cetkom za flase.kod ovih prvih rupa nema problema , ali u one sa tulburatorima cetka ne moze da prodje.moracu nesto da smislim.
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.11.2013. u 15:34 - pre 126 meseci
Citat:
pajapajic:
Neko je pitao za softver koji koristi Alfa.....serviser koji je bio da pusti pec u rad rekao nam je da softver za pelet peci i kamine za njih rade Italijani, i da najveci broj ovih peci ide u izvoz za Italiju.
Vidim da se dosta prica o ciscenju one najnize fioke koja kod Alfe ima leptir navoje......nama je serviser rekao da se to cisti na kraju sezone, loziste svakodnevno, a ona srednja fioka (na polugu) par puta nedeljno..... Sto se tice podesavanja, nama je temperaturu vode u kotlu namestio na 60, dok se pumpa pali na dostignutih 50. Ne zapamtih jedino koji je intezitet grejanja podesen i da li to uopste menjati....... Ima li ovde jos neko iskustva sa Alfom Commom....

Hvala na odgovoru, ja sam pitao. Pretpostavljam da koriste istu firmu to jest da je reč o Micronovinom sofveru - pa samo obrati pažnju da li prilikom paljenja piše na displeju Micronova.
Ja sam čistio na kraju sezone to iza fioke samo kod nas u uputstvu piše da se čisti jednom mesečno.
I kod mene je temperatura vode na 60 samo što sam ja namestio na mojoj MBS da se pumpa uključi na 45 - i meni je bolje ili bar imam utisak da izdvojene sobe brža počnu da se greju. Što se vijaka tiče - izgleda da su Vranjanci sačekali da se mi ispišemo ovde po forumu pa su oni sve te nedostatke popravili...
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.11.2013. u 15:36 - pre 126 meseci
Citat:
istvan1954:
Pozdrav svima .
Ja sam za prvu polovinu neseca potrosio 9 vreca odnosno 135kg peleta.Pec je radila dnevno 2 do 3 puta sa pauzama. Ukupno 103 sata sa potrosnjom od 1,3 kg na sat,odnosno 9 kg na dan.Cistio sam izmenjivac sa cetkom za flase.kod ovih prvih rupa nema problema , ali u one sa tulburatorima cetka ne moze da prodje.moracu nesto da smislim.

To je na minimalnoj potrošnji bar prema uputstvu tako da je to sasvim ok... Samo da podsetim da tamo piše min 1,2 kg/h a max 4,1 kg/max.
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.11.2013. u 15:40 - pre 126 meseci
Citat:
miki67:
Pozdrav!
Jeste zeznuo sam se, što se tiče čišćenja iza posude sa pepelom, i treba se čistiti puno kao oko bilo, izvinjavam se svima na pogrešnoj proceni.
Što se tiče leptir šrafova nema ih kao takvi ima samo leptir matica, što znači mora da se pravi ali to nije neki problem za izradu, privremeno rešenje je zameniti šrafove sa OK glavom i gedorom
zavijati, ko ima mogućnost.

Malo sam opet prčkao po peći ne sa programom ali sam podesio parametre prostorije na 35 C i temperaturu vode smanjio sa 70 na 60C
za nekih sat i 30 min.vreme od paljenja peći dostigne teperaturu vode i pređe u modulativni rad i tu održava temperaturu dosta dugo , padne temperatura na 59-58 i brzo vrati
na 60C . Sve to radi u početnom režimu 5 kako se približava zadatoj temperaturi režimi se sami smanjuju i na kraju pređe u 1, kada padne temperatura 59-58 radi u režimu 2
dok ne dođe do 60C i pređe u režim 1.
Probajte zanimljivo je , jedino potrošnju nisam ispratio ali preračunaću, dosad sam potrošio 5 đžaka peleta.

Ma Miki priznaj da se u stvari radi o fabričkoj grešci i da crvene peći imaju taj nedostatak nego svi ćute... Javi potrošnju - to znači da se umesto da juri parametar temp. vazduha ona se vrti oko parametra za vodu...
Mislim da je to možda bolja varijanta ali ako je manja količina vode u sistemu.... Jel znaš možda koji je fi tog šrafa pa da kupim u gvožđari?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2060358 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.