Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048886 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2012. u 12:33 - pre 138 meseci
13.25 prešao u work modulat dostigao zadanu temperaturu od 25C
temperatura u kotlu 61 C izduvni gasovi 111 C
 
Odgovor na temu

VladoMNE
MNE

Član broj: 74
Poruke: 339
*.68.crnagora.net.

Sajt: www.moglasi.com


+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2012. u 12:34 - pre 138 meseci
Znaci ipak je skoro svima ovdje ovo prva zima grijanja na pelet, mislio sam da ima ljudi sa vecim stazom :)

Sve u svemu, veoma sam zainteresovan za ovaj nacin grijanja.


Primjera radi, mi se trenutno grijemo na stari MBS smederac sporet i grijemo nekih 45-55 m2 (dnevni boravak, trpezarija, kuhinja i spajz - sporet se nalazi u centru tog prostora). To je dosta otvoreni prostor i lako se zagrijava i veoma je toplo, ako se jace nalaze moze se u kratke rukave boraviti ali je onda problem kada trebas da odes na gornji sprat pogotovo u kupatilo i jednu spavacu sobu koja je na samom cosku kuce :)

Svake godine kupimo 8 metara (a grijalo se od 7 do 24) i nikad nismo potrosili sva drva vec je ostalo tu do metar - metar ipo.


Sto se tice "budzenja" peci, ocekivao sam da ona ima pametniji software tj. da je dovoljno stisnuti power i da ona sama regulise (ali kako treba :) ) dotok peleta, vazduha, jacinu ventilatora.

Takodje me interesuje da li taj kontroler moze da se update-uje sjutra sa nekim novim software-om ?


Ima li neko neki web site na kojem mogu naci spisak peci sa cijenama, cisto da uporedim cijene.


Đe si brate ? Sto se cini ? Eo nista , ti ? jaaa bezveze..... Đe si...
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2012. u 13:14 - pre 138 meseci
MBS peć na pelet etaž kod nas košta 153000 din po sadašnjem kursu 1366 eura
ja sam je uzeo jula meseca po toj ceni sa popustom staro za novo od 20% i platio je 1073 eura
i to ti je najeftinija cena za pećke kod nas ona je 18kw
Imaš edil kaminove peći one su od 2500 do 3000 eura italijanske one su ti snage do 12kw
marbela KTKM bosanske ona protherm firma ti je oko 2200 eura snage 21kw
i makedonska peć ok 1100 eura zaboravio sam kako se zove
i alfa plam vranje peć tekna ona je 8.5 kilovata cena oko 900 eura ali greje samo prostor nema za radijatore.
i jedan kolega mi je doneo iz švajcarske katalog peći na pelet
kod njih su cene oko 3000 franaka
a kotlovi na pelet kao centrometal su oko 2000 evra najslabiji je mislim oko 14 kw
to ti je to, za cene.
Što se tiče naše pećke MBS ona je izbačena prošle godine novembra i mali broj je ljudi imao tu peć i bila je u
eksperimentalnoj fazi, i kako kažu ti što su je imali bili su zadovoljni
Zvanična prodaja i reklama kod nas je počela februara ako se ne varam, tako da je ona nova na našem tržištu
i za nas ovde je prva sezona.
Inače ja lično pratim još od 2008 godine sisteme za grejanje pošto sam drva odbacio u startu zbog nemogućnosti skladištenja
razmišljo sam o toplotnoj pumpi ali je skupo ali zato je njeftinije grejanje, i odlučio sam na pelete .
Skupljao sam pare za edil kaminovu peć ali kako se pojavila ova naša duplo jeftinija kupio sam nju.
Što se tiče softvera može se sutradan ubaciti nov jer ima utp port
Micro novin je softver i mahom pećke na pelet imaju taj softver.
Lično nisam se pokajao kupovinom peći jer stvarno lepo greje esad što troši malo više tu ništa ne možemo
ili nešto malo štelovanja
Pitaj dalje tu smo da pomognemo.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2012. u 13:30 - pre 138 meseci
Drvlado 75 probao sam ono ali kod nas ništa ne reaguje
samo A9 funkcioniše od šifri
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2012. u 13:40 - pre 138 meseci
Ono su sifre za modele koji imaju displej iz dva dela.
Tamo se pominju Ut kodovi ili tako nekako.
Kod nas je displej slozeniji.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2012. u 14:13 - pre 138 meseci
Citat:
drvlada75: Ono su sifre za modele koji imaju displej iz dva dela.
Tamo se pominju Ut kodovi ili tako nekako.
Kod nas je displej slozeniji.


Verovatno, samo nikako ne vidim kontroler nemogu da priđem lepo da vidim sve se pokrivi blizu mi zid


[Ovu poruku je menjao bakara dana 21.11.2012. u 11:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2012. u 14:16 - pre 138 meseci
evo jedan podatak merio sam
5 kg peleta u rezervoar zauzima visinu od 8cm
 
Odgovor na temu

pacerkovic
miljan radojičić
obezbeđenje
xxxx
zemun

Član broj: 308905
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2012. u 15:29 - pre 138 meseci
Evo da i ja podnesem izveštaj.Juče su mi bili serviseri (zvao sam ih jer je peć mnogo garavila staklo i u najslabijem modu na podešenih 20 stepeni pregrevala prostoriju). Što se tiče garavljenja stakla rekli su mi (a ja to nisam radio) da pre svakog paljenja peći obavezno ipraznim onu rupičastu čašicu jer peć garavi prilikom novog paljenja zbog pepela koji je ostao u njoj.Što se tiče pregrevanja prostorije(a samim tim i veće potrošnje peleta) majstori su rekli,a to su i uradili,da mogu da smanje potrošnju peleta za 12%.Plamen je sada mnogo manji kad je podešena na "jedinicu" ali temperatura opet prelazi onu koju sam joj ja zadao.E sad,meni je peć dosta kratko radila pa ne mogu da donosim zaključke ali ako je ovo minimalna potrošnja onda to uopšte neće biti rentabilno grejanje.Da podsetim moja peć je od 8,5kw i nije za centralno grejanje.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2012. u 15:59 - pre 138 meseci
Zbog zaostalog pepela, to sigurno nije mi čistimo redovno čašicu a ona opet garavi staklo, doduše mnogo manje od kako sam proširio rupe i bolje je sagorevanje.
koji pelet koristiš i koliko je to 12%
 
Odgovor na temu

miljan-zemun

Član broj: 279167
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2012. u 16:11 - pre 138 meseci
Pelet je bosanski "karakaj" a ovo pitanje za 12% nisam baš najbolje razumeo :)
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2012. u 16:29 - pre 138 meseci
pa kažeš smanjili ti 12% potrošnju
koliko je to u sekundama odnosno koliko je bilo pre , a koliko sada
koristiš dva imena unosiš zabunu
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2012. u 17:32 - pre 138 meseci
18.25 za šest sati rada potrošio sam kaži oko 7.5 kg
znači 1.25 kg na sat otprilike
Dobro ili loše to je to da se ubiješ neće manje
e spustiću ispod kilo!!!
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2012. u 18:15 - pre 138 meseci
Ja mislim da si ti polako dostizes minimum minimuma!
Usavrsavaj znanje i bices bolji i od Italijana!!!
http://www.trovaprezzi.it/cate...&sort=Prezzo&sortdir=0
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2012. u 19:33 - pre 138 meseci
hvala lepe pećke
 
Odgovor na temu

tipotek
inženjer
montinspekt
Podgorica, Crna Gora

Član broj: 308845
Poruke: 14
212.200.246.*



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2012. u 19:41 - pre 138 meseci
Evo da i ja doprinesem sa nekim zapazanjima. Funkcija chiminy type omogucava promjenu broja okretaja na exaust-u. Dakle setovani parametri se umanjuju odnosno uvecavaju za priblizno 50 okretaja za svaku jedinicu na skali od -9 do +9. Slicna situacija je i sa pellet type. Dakle, ovim se funkcijama ne dobija nista sto se ne moze dobiti kroz setovanje colcea power za bilo koji mod rada od 1-5, odnosno exaust engine. Ukoliko zelite da smanjite dotur peleta smanjite colcea power, a parametre pelet type i chiminny type setujte na vrijednost 0. Ono sto sam jos saznao jeste da se tamnjenje stakla javlja zbog velike kolicine peleta koja pri tom ne uspijeva da brzo sagori. Obzirom da sam imao taj problem uspio sam da ga eliminisem tako sto sam smanjio engine power 5 na vrijednost od 4,5 umjesto 4.9. Nijesam mijenjao vrijednost exaust engine 5. Rezukltat je takav da dok pec radi u modu 5 nema nikakvog garavljenja, a temperatura na izduvu je od 142-150 stepeni celzijusa. Kada pec predje u modulate mode primjetio sam da se desava situacija sa previse pelleta i da pocinje zamagljivanje stakla. Smanjio sam engine power 1 na 1.2" i razmisljao sam da to smanjim jos vise ali sam tokom testa dosao do zakljucka da dodatnim smanjenjem gubim toplotnu moc ( temperatura na izlazu pada na oko 60 stepeni) i efekat grijanja je gotovo zanemarljiv ( temperatura vode pada na 44 stepena i prestaje grijanje radijatorima). Dakle, vrlo je tesko postici da imamo manju potrosnju uz kvalitetno grijanje. Obzirom da zamagljenje stakla nije drasticno, trenutna podesavanja su za sada najbolja. Kako imam vecu kolicinu nekvalitetnog peleta iz Andrijevice, to cu morati posudu za sagorijevanje da cistim na svako 8-10h ( ovo je dobro iskustvo da u buduce na vrijeme kupim kvalitetan pelet i ne vjerujem prodavcima iz cuvene firme OKOV). Nadam se da sam makar malo doprinio...
Ne preporucujem nikom iz Crne Gore da plati pec po cijeni od 1900 eura, vec neka odvoji par stotina eura vise i kupi provjeren proizvod. Proizvodjacu iz Andrijevice predlazem da prekine sa ovakvom proizvodnjom jer sledece godine nece, ni uz pomoc prodavaca iz Okova, uspjeti da prevari lakovjerne i neinformisane kupce ( makar one koji ce citati ovaj post). Premalo je ovo muzike za pomenuti novac ...
 
Odgovor na temu

friggy
Beli

Član broj: 308281
Poruke: 8



+2 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2012. u 20:45 - pre 138 meseci
Molim pomoć za *MBS PELET SOBNU PEĆ 8.5KW*- neradi baš kako treba, pa bi molio nekoga ako zna sve preporučene parametre za postavku elektronike. da usporedim jer sam sve pobrko i ne znam tvorničke postavke.
u servisni mod se ulazi sa šifrom A09.
hvala i pozdrav
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2012. u 20:45 - pre 138 meseci
engine pover 1 nemoj da ideš ispod 1.2'' ili 1'' jer će se ugasiti ja probao i umalo se neugasi peć jer sam brzo vratio na 1.3''
i nagzio na gas da druka te se rasplamsa
ja sam isto smanjio za po 2'' sve parametre i Pr 18 sa 1800 povećao na 1900 i danas radi u tom režimu i trošio sam 1.25 kg peleta na sat.
jesi je platio više od nas i to mnogo ali zavolećeš ti tu peć
Drago nam je da smo malo pomogli nekim savetima
Pozdrav
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2012. u 20:50 - pre 138 meseci
Citat:
friggy:
Molim pomoć za *MBS PELET SOBNU PEĆ 8.5KW*- neradi baš kako treba, pa bi molio nekoga ako zna sve preporučene parametre za postavku elektronike. da usporedim jer sam sve pobrko i ne znam tvorničke postavke.
u servisni mod se ulazi sa šifrom A09.
hvala i pozdrav


Evo ti moji parametri pa probaj aizbaci tvoje sad trenutno što imaš pa da vidimo
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

friggy
Beli

Član broj: 308281
Poruke: 8



+2 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2012. u 22:02 - pre 138 meseci
Hvala na parametrima sutra cu pogledati svoje da usporedim.
ali znam da nesmijem tako velike brojeve staviti na COCLEA POWER kao kod tebe za unos peleta. Jer mi nestigne izgoriti pa mi ispada preko čašice u pepeljaru.
imam crno staklo svaki dan, punu čašicu pepela, te nema smisla staviti na automatsko paljenje.
dali je i tvoja peć 8KW obična bez radijatora?
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2012. u 22:18 - pre 138 meseci
ne moja peć je za centralno grejanje 18 kw
mi neki ovde smo bušili čašicu i dobili smo bolje sagorevanje
ja sam buši sa 6.5 mm sa strane rupe i donju stranu sa 5.5mm i još dobušio neke rupe između
predpostavljam da je ista čašica i kod tebe
i ja ne stavljam na automatsko paljenje već svako jutro očistim čašicu pre paljenja
probaj nešto od tih parametara pa se čujemo sutra
pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048886 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.