Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2062908 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pajapajic
privatnik
privatnik

Član broj: 318829
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 21:53 - pre 126 meseci
Citat:
sladjan70: Mozemo mi da stelujemo pecke koliko hocemo nisu one problem nego nase kvadrature i losa izolacija,kada to resimo necemo imati ni problema sa peckama.


Apsolutno se slazem....nerealno je ocekivati da mi koji grejemo preko 100m2 trosimo dnevno istu kolicinu peleta kao neko ko greje 50 m2, Dearan na primer....Nemoguce je da jurimo njegovu potrosnju kol'ko god dobru izolaciju imali....da ne pominjemo broj radijatora, kolicinu vode u sistemu itd. Svi bi mi voleli da se grejemo nadzak peleta dnevno, ali mislim da je to neizvodivo, posebno za nas koji grejemo vece kvadrature sa vise radijatora. Ja cu biti extra zadovoljna da prodjemo sa dva dzaka dnevno kada bude veci minus.....
 
Odgovor na temu

pajapajic
privatnik
privatnik

Član broj: 318829
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 21:58 - pre 126 meseci
Citat:
Dearan: Donekle si u pravu,ali ima veze i kakav je pelet.Ja nemam problema sa nesagorelim peletom,niti mi se prepunjuje čašica,niti ostaje nešto u njoj na kraju rada peći,potpuno je prazna,a mislim da to nema veze sa kvadraturom i izolacijom,zar ne?

A izvini, kada vec pominjes kvalitet peleta, a i to da si zadovoljan njime i da ga nabavljas od nekog privatnika, da li mozemo i mi probati taj pelet....mislim da li se moze kupiti ili naruciti nekoliko dzakova za probu? I koja mu je cena, ukoliko nije tajna......
 
Odgovor na temu

sladjan70
sladjan vasiljevic

Član broj: 312467
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 22:02 - pre 126 meseci
Citat:
Dearan: Donekle si u pravu,ali ima veze i kakav je pelet.Ja nemam problema sa nesagorelim peletom,niti mi se prepunjuje čašica,niti ostaje nešto u njoj na kraju rada peći,potpuno je prazna,a mislim da to nema veze sa kvadraturom i izolacijom,zar ne?

Ni ja nemam problema sa nesagorelim peletom niti mi se prpunjava casica, ujutru mi je casica skoro cista jedini sto ima pepela oko casice i ispod casice kod grejaca pomala.Ali imam problema sa izolacijom pa mora da radi u rezimu 2 i 3 to znaci da odmah vise i trosi .Ujutru bez problema postigne zadatu temperaturu vode ali prostorije gde mi je pec ne moze dodje do nekih 22 stepena u peci ali u prostoriji nema toliko, nego oko 19 stepeni .A u sobama ide i do 23 stepena.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 22:05 - pre 126 meseci
I te kako ima veze kakav je pelet, ja već drugu sezonu koristim boljevački pelet i nisam zadovoljan njime , meni ne prepunjuje čašicu jer sam je razbušio ali pepela ima dosta svuda. Prošle godine sam dokupio deset đžaka od jednog privatnika i 100% je bio čamov mnogo manje pepela a čašica je bila skoro prazna, takoreći sve sagori.
Evo i slika , peć je radila od 10h ujutro do malopre (sad slikano)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pajapajic
privatnik
privatnik

Član broj: 318829
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 22:08 - pre 126 meseci
Uhhh pa i kod tebe ima puno sabijenog nesgorelog peleta u casici.....sta je ovo ljudi,pa jel moguce da ne mozemo da nadjemo dovoljno dobar pelet.....nije problem platiti ga, pa i ovaj placamo, a ocigledno nije dovoljno dobar....dajte se javiteavivi koji ste zadovoljni kako vam sagoreva pelet, da menjamo dok nadjemo pravi....

[Ovu poruku je menjao pajapajic dana 01.12.2013. u 23:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sladjan70
sladjan vasiljevic

Član broj: 312467
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 22:12 - pre 126 meseci
Citat:
pajapajic:
Citat:
sladjan70: Mozemo mi da stelujemo pecke koliko hocemo nisu one problem nego nase kvadrature i losa izolacija,kada to resimo necemo imati ni problema sa peckama.


Apsolutno se slazem....nerealno je ocekivati da mi koji grejemo preko 100m2 trosimo dnevno istu kolicinu peleta kao neko ko greje 50 m2, Dearan na primer....Nemoguce je da jurimo njegovu potrosnju kol'ko god dobru izolaciju imali....da ne pominjemo broj radijatora, kolicinu vode u sistemu itd. Svi bi mi voleli da se grejemo nadzak peleta dnevno, ali mislim da je to neizvodivo, posebno za nas koji grejemo vece kvadrature sa vise radijatora. Ja cu biti extra zadovoljna da prodjemo sa dva dzaka dnevno kada bude veci minus.....

Normalno je da zavisi mnogo koliko se ima radijatora ja jedan kada iskljucim u spavacoj sobi osetise ,ali da imam izolacije nebi mora da ja ganjam do 65 stepeni i vise, nego bi radila na 50 do 55 stepeni i zavrsavala bi poso , nebi mozda ni izlazila iz rezima 1
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 22:12 - pre 126 meseci
eto je tu gore iznad
 
Odgovor na temu

sladjan70
sladjan vasiljevic

Član broj: 312467
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 22:15 - pre 126 meseci
Citat:
miki67:
I te kako ima veze kakav je pelet, ja već drugu sezonu koristim boljevački pelet i nisam zadovoljan njime , meni ne prepunjuje čašicu jer sam je razbušio ali pepela ima dosta svuda. Prošle godine sam dokupio deset đžaka od jednog privatnika i 100% je bio čamov mnogo manje pepela a čašica je bila skoro prazna, takoreći sve sagori.
Evo i slika , peć je radila od 10h ujutro do malopre (sad slikano)

Auuuuuu pa gdeti ja casica! Kao da je neka oluja bila u kotlu
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 22:21 - pre 126 meseci
malčice je zatrpana , tako je to kod bordo pećki pravi pravu toplotnu oluju
 
Odgovor na temu

sladjan70
sladjan vasiljevic

Član broj: 312467
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 22:35 - pre 126 meseci
Citat:
[l=/p3377544]miki67[/url]: malčice je zatrpana :) , tako je to kod bordo pećki pravi pravu toplotnu oluju :)



I moja je bordo ali nema takve oluje u kotlu.Ipak glavnu ulogu igra kvalitet peleta
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 22:50 - pre 126 meseci
Citat:
pajapajic: A izvini, kada vec pominjes kvalitet peleta, a i to da si zadovoljan njime i da ga nabavljas od nekog privatnika, da li mozemo i mi probati taj pelet....mislim da li se moze kupiti ili naruciti nekoliko dzakova za probu? I koja mu je cena, ukoliko nije tajna......

Možeš da ga naručiš ako ti nije problem da ga naručuješ iz Negotina.Cena mu je oko 180 evra po paleti.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.12.2013. u 05:35 - pre 126 meseci
I kod mene je olujno i prahovito kao na Mikijevoj slici mada je pec siva
 
Odgovor na temu

pajapajic
privatnik
privatnik

Član broj: 318829
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.12.2013. u 09:42 - pre 126 meseci
Citat:
Dearan:
Citat:
pajapajic: A izvini, kada vec pominjes kvalitet peleta, a i to da si zadovoljan njime i da ga nabavljas od nekog privatnika, da li mozemo i mi probati taj pelet....mislim da li se moze kupiti ili naruciti nekoliko dzakova za probu? I koja mu je cena, ukoliko nije tajna......

Možeš da ga naručiš ako ti nije problem da ga naručuješ iz Negotina.:)Cena mu je oko 180 evra po paleti.

Auuuuu, pa bas iz Negotina i ne bih, valjda ima nekog iz Beograda ko je zadovoljan svojim peletom u smislu dobrog sagorevanja i kolicine pepela. Ja imam utisak da mi je pelet iz Merkura koji je kao 100% jelka, ostavljao manje pepela, mada sam ja i tada posle svakog iskljucivanja peci usisavala pikslu...
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.12.2013. u 10:50 - pre 126 meseci
Citat:
pajapajic: Auuuuu, pa bas iz Negotina i ne bih, valjda ima nekog iz Beograda ko je zadovoljan svojim peletom u smislu dobrog sagorevanja i kolicine pepela. Ja imam utisak da mi je pelet iz Merkura koji je kao 100% jelka, ostavljao manje pepela, mada sam ja i tada posle svakog iskljucivanja peci usisavala pikslu...


auuu..secam se prosle godine da su cene peleta u merkuru na bezaniji bas bile udaranje po usima...
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.mts.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.12.2013. u 11:33 - pre 126 meseci
Citat:
pajapajic: Auuuuu, pa bas iz Negotina i ne bih, valjda ima nekog iz Beograda ko je zadovoljan svojim peletom u smislu dobrog sagorevanja i kolicine pepela. Ja imam utisak da mi je pelet iz Merkura koji je kao 100% jelka, ostavljao manje pepela, mada sam ja i tada posle svakog iskljucivanja peci usisavala pikslu...

Zašto bi posle svakog isključivanja peći usisavala pikslu?Zar ti nije jednostavnije da imaš jednu četku za farbanje i jednu kašiku na kojoj ćeš da iskriviš dršku.Četkom nateraš sav pepeo sa strane u pikslu,polako izvadiš pikslu i sadržaj istreseš u jednu kutiju od cipela koja će da služi za to.Onda kašikom i četkicom pokupiš ono što ostane ispod piksle,još malo četkom očistiš pikslu,vratiš je i pališ peć?Ja takvu kutiju držim pored peći u ćošku i na 10-ak dana je praznim.
 
Odgovor na temu

mikimira
operater
nis

Član broj: 319515
Poruke: 2
*.static.madnet.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.12.2013. u 11:34 - pre 126 meseci

Poruka: Pozdrav svima.Planiram naredne godine da ugradim pec na pelet,pa me zanimaju vasa iskustva.Imam stan od 57 kvadrata,stara je zgrada pa su zidovi debeli,imam izolaciju iznutra stiropor 3mm,imam pvc prozore.Pec bi stavio u dnevnu sobu koja ima 20 kvadrata,po radijator u dve sobe od kojih jedna ima 16 kvadrata,druga ima oko 10 kvadrata, i po radijator u hodnik kupatilo i kuhinju(te tri prostorije imaju ukupno 20 kvadrata).Zanima me na osnovu vasih iskustava koja bi mi pec bila dovoljna za grejanje od koliko kilovata I kolika bi mi bila potrosnja peleta za grejnu sezonu?Naravno sa nekom normalnom temperaturom u stanu recimo od 22-24 stepena danju a nocu 16-18.Hvala unapred
 
Odgovor na temu

pajapajic
privatnik
privatnik

Član broj: 318829
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.12.2013. u 14:18 - pre 126 meseci
Citat:
Dearan:
Citat:
pajapajic: Auuuuu, pa bas iz Negotina i ne bih, valjda ima nekog iz Beograda ko je zadovoljan svojim peletom u smislu dobrog sagorevanja i kolicine pepela. Ja imam utisak da mi je pelet iz Merkura koji je kao 100% jelka, ostavljao manje pepela, mada sam ja i tada posle svakog iskljucivanja peci usisavala pikslu...

Zašto bi posle svakog isključivanja peći usisavala pikslu?Zar ti nije jednostavnije da imaš jednu četku za farbanje i jednu kašiku na kojoj ćeš da iskriviš dršku.Četkom nateraš sav pepeo sa strane u pikslu,polako izvadiš pikslu i sadržaj istreseš u jednu kutiju od cipela koja će da služi za to.Onda kašikom i četkicom pokupiš ono što ostane ispod piksle,još malo četkom očistiš pikslu,vratiš je i pališ peć?Ja takvu kutiju držim pored peći u ćošku i na 10-ak dana je praznim.

Hehe dok ja sve to odradim sa cetkom i kasikom, prodje me volja hehehe...salim se,za te potrebe imam jedan stari drndavi usisivac,koji koristim samo za to...usisavanje mi traje citavih 30 sekundi, i sve je cisto...a samu casicu ispraznimu jedan PVC dzak koji u ostavi cuvam za tu svrhu....a i serviser mi je rekao da casicu obavezno praznim makar jednom dnevno,pa ko velim da poslusam......

A sto se tice peleta u Merkuru dzak je 475 dinara utorkom kada je 5% popusta, inace je 499,00. Zelenu Drinu placamo 345,00 dzak ali kao ste videli ima dosta nesagorelog peleta.....
 
Odgovor na temu

Jolke1
Igor Jolic
menadzer
ekoflash

Član broj: 317200
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.12.2013. u 15:47 - pre 126 meseci
Pozdrav svima..hteo sam da se javim za neki dan sa konkretnim podacima o potrosnji i ostalim iskustvima tj. neiskustvima,posto sam tek pre par dana uzeo pelet koji ne glavi i ne pravi probleme,ali citam forum i rekoh da javim kolegi koji ima problem sa vakumom u peletu,ma koliko to cudno zvucalo, i meni se javljao isti problem..desava se zbog duzine peleta,a i debljine.Debljina je bila 7 mm,a duzina vecine peleta 2,5 i 2,7,ali bilo je i onih vecih od 3 do 4cm.Posle par ture gde mi se puz zaglavljivao od duzine,prasine ili pravio vakum identicno kao u jednom od postova, probao sam pelet iz uradi sam 415din dzak i nije zaglavljivao. E tu mi se vec javljao zakoreli pepeo u dnu casice.(a da napomenem da je proslo par meseci lupanja u glavu u cemu je problem,menjanja parametara,odglavljivanja puza jedno 30tak puta i provedenih mnogo sati pored kotla,nerviranja..) Pre par dana sam uzeo pelet od 180e po toni i gle cuda,ne zaglavljuje i ne ostavlja pepeo,samo zamagli celo staklo,ali ne ostavlja garez po staklu kao predjasni pelet..Tako da sam shvatio da je pelet MNOGO bitna stavka u celoj prici.A kad sam vec krenuo sa pisanjem,da podelim jos jedno veoma neprijatno iskustvo sa vama..prilikom unosenja kotla u Smederevu u kombi,morali smo da je polozimo zbog visine,covek koga inace zovu Divlji,viljuskarom je ostetio pumpu u kotlu,sto smo videli tek kad smo je kuci raspakovali.Da ne bih zvao i molio,a vec sam potpisao da je tako polozenu nosim na svoju odgovornost,stavili smo staru severovu pumpu od predhodnog kotla koja vise nije radila nego radila,a pored pumpe koja ne radi mi se zaglavljivao pelet..veoma mucno..Zatim kupim vilo pumpu,kao bolja je od njegove original grunfus koja ima dve brzine,dok ova ima tri(rece majstor)e zbog te trece koja povlaci vise vati struje meni pregori kotao(a to smo tek kasnije shvatili)niceg nema na displeju,katasrofa..ujutro zovi Smederevo,gde i nisu imali nesto razumevanja i volje da rese problem,pa i mom trosku,nude mi nov displej od 5-6hiljada.. drug koji se razume u elektroniku mi rasturi ceo kotao,krene redom da je pregleda i posle par sati uvidi na glavnom kompjuteru da je pregoreo osigurac od cini mi se 4ampera(inace kosta 20din) zamenimo i kotao gle cuda sljaka..tako da sam imao mucnih par meseci sa ovim kotlom,koji hteo bih da napomenem radi perfektno i nema greske od kad je ubacen dobar pelet..izvinjavam se ako sam udavio,ali ne daj Boze mozda se nekom nesto slicno desi pa da zna..Pozdrav
 
Odgovor na temu

pajapajic
privatnik
privatnik

Član broj: 318829
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.12.2013. u 15:54 - pre 126 meseci
Ja kao papagaj, ali sta cu, mora se....Zamolila bih sve koji su zadovoljni svojim peletom da napisugde ga i po kojoj ceni nabavljaju.... Jolke1 gde si ti nabavio pelet i od cega je......
 
Odgovor na temu

shamankg
Zoran Šamanović
ugostitelj
Kragujevac

Član broj: 319407
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.12.2013. u 16:53 - pre 126 meseci
Citat:
Dearan:
Citat:
Drizzt Do Urden: a ok...sada mi je jasno. 3 radijatora, pretpostavljam dovoljno dobra izolacija pa ti temperatura vode raste i u modulate rezimu (sto mi se u principu i ne svidja).
tebi je verovanto prosecna potrosnja oko 1.2 kg/h mozda cak i maalo manja.

ja bih bio zadovoljan da mi temp vode 'kulira' na 50 u rezimu 1 ali imam 4 radijatora koje koristim, VELIKI susac u kupatilu i nesrecnu zapreminu stana.


Pa zgrada je,građena je od cigle i prilično je dobra izolacija,u kuhinji je novi PVC prozor izolacija odlična,ulazna vrata nova ALU-PVC,isto dobra izolacija,u sobama su još uvek stari drveni prozori,ali nije toliko loše.Ni meni se nije sviđalo dok je bilo toplije napolju što mi u work modulat režimu ide više nego što sam zadao,čak mi je sa prvim peletom išlo do 63 stepena,ali sada mi ne smeta na 55. :) Inače,da,trošim vrlo malo.

Ja imam oko sto kvadrata dva veća,dva manja radijatora i veliki sušač u kupatilu,kuća je spolja izolovana ali ja sam na spratu a po ploči odozgo nemam izolaciju što ću morati obavezno da odradim za sledeću sezonu a takođe su i drveni prozori i ulazna vrata koji ne baš toliko dobro dihtuju.Ovih dana sam peć štelovao na temperaturu od52 stepena koju relativo lako dostiže ali često prelazi u režim 2 za održavanje temperature,potrošnja mi je oko1.5 džak dnevno a peć mi radi u proseku oko 14.sati dnevno,s obzirom da hladniji dani tek dolaze mislim da će mi potrošnja izaći na 2.džaka dnevno što se neuklapa u moju pretpostavku da mogu da prođem sa potrošnjom oko 3.tone za sezonu!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2062908 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.