Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048978 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djunis82
Ivan Đunisijević
Čačak

Član broj: 318190
Poruke: 66
82.117.197.*



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.12.2013. u 08:12 - pre 125 meseci
I ja sam nabavio 5 tona Biotherm Vuckovica peleta...
Cuk-cuk u drvo, za sada bez zamerke...
 
Odgovor na temu

v.vuksanovic
Thessaloniki Greece

v.vuksanovic
Član broj: 228043
Poruke: 98
...33.150.dsl.dyn.forthnet.gr.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.12.2013. u 08:17 - pre 125 meseci
Lako je tebi kada ti je Vučkovica na korak. Koja je cena bila sa PDV?
Hvala
 
Odgovor na temu

djunis82
Ivan Đunisijević
Čačak

Član broj: 318190
Poruke: 66
82.117.197.*



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.12.2013. u 08:25 - pre 125 meseci
18.000 sa PDV u junu.
Inace, dolazili ste vi i Taneb letos kod mene, da vidite gorionik koji je instalirao
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.12.2013. u 13:41 - pre 125 meseci
Citat:
Skoteinos:
Evo i ja sam danas merio malo potrošnju i ovako izgleda - 85 m2 (5 radijatora i 1 sušač, svuda termo glave, s tim što je 1 radijator obično stavljen na nižu temperaturu jer je blizu peći, plastična stolarija, stan potkrovlje) - na 12 sati potrošen 1 džak Bioenergy point pelet. Peć je setovana na 30 stepeni soba i 50 voda. Pumpa radi non stop - to se pokazalo bolje jer je kudikamo ravnomernije grejanje. Sonda koja meri sobnu temperaturu se nalazi na podu u najhladnijem delu stana i ona meri 22,5 - 23 stepena. Peć radi u Work modu najčešće u režimu 2. Prošle godine sam potrošio 2,5 tone za celu grejnu sezonu i zadovoljan sam kako prošlogodišnjom potrošnjom tako i ovom od 1,25 kg na sat što je sasvim Ok.
@lepa lukić - Mislim da je Miki ugradio ovaj ventil.


Nemam mesni ventil imam bajpas (povezane razvodne grane)
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.12.2013. u 13:58 - pre 125 meseci
Citat:
lepa lukic:
Da li neko od vas ima mesni ventil i sta bi se postiglo sa njim??

Mislim da je to dobro pitanje ali za g. Zmajdina da li bi to imalo nekog efekta za naš sistem sobzirm da znamo šta on radi, a znamo
i da li bi pre ušao u režim 1 i stim smanjio potrošnju.
Maltene svi veliki sistemi mislim na kotlove imaju to dograđeno ali njihove pećke se pale i gase što kod nas nije slučaj.
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.12.2013. u 15:36 - pre 125 meseci
Mislim da za te sobne kamine/peći, mešni ventil nije neophodan, jer mogu da rade i na niskim temperaturama vode u sistemu: kod njih zidovi ložišta nisu hlađeni vodom, već vazduhom, tako da se ne događa da ložište bude pothlađeno.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.12.2013. u 18:51 - pre 125 meseci
Citat:
zmajdin: Mislim da za te sobne kamine/peći, mešni ventil nije neophodan, jer mogu da rade i na niskim temperaturama vode u sistemu: kod njih zidovi ložišta nisu hlađeni vodom, već vazduhom, tako da se ne događa da ložište bude pothlađeno.

Gospodine Zmajdine jel mozete da pojasnite ovo nisam skontao jos uvek nisam shvatio dosta stvari....u vezi grejanja...
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.12.2013. u 19:17 - pre 125 meseci
Osnovni razlog za postavljanje četvorokrakog ventila je razlika u temperaturama u kotlu i radijatorima: kotlu prija temperatura veća od 72 stepena što je za radijatore "pec-pec". Ono "iznad 72 stepena" odnosi se na temperaturu kotlovske vode u ložištu, jer na toj temperaturi prestaje svaka kondenzacija vodene pare, inače jednog od produkta sagorevanja. Ta kondenzacija i ne bi bila neka smetnja da nije i nekih "polu-produkata" sagorevanja, odnosno produkata "polu-sagorevanja" - pre svega katrana i čađi, koje se lepe na (od kondenza) navlažene zidove ložišta, tu se talože i stvaraju izolacioni sloj, smanjiju efikasnost apsorbcije toplote, time i efikasnost grejanja.

Sa druge strane, kod peći o kojima je ovde reč, vode u zidovima ložišta nema, jer hlade se vazduhom, a temperatura tih zidova je sigurno preko onih 72 stepena. Kolika je temperatura u izmenjivaču nije od neke veće važnosti, jer dok dim do izmenjivača dođe, sav katran i sva čađ su već izgoreli, naravno ako je odnos gorivo/vazduh dobro podešen. Zato rekoh da mislim da ugradnja četvorokrakog ventila u takve sisteme nije neophodna, ali budući oprezan, naglašavam ono "mislim".
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.12.2013. u 20:03 - pre 125 meseci
Citat:
zmajdin: Osnovni razlog za postavljanje četvorokrakog ventila je razlika u temperaturama u kotlu i radijatorima: kotlu prija temperatura veća od 72 stepena što je za radijatore "pec-pec". Ono "iznad 72 stepena" odnosi se na temperaturu kotlovske vode u ložištu, jer na toj temperaturi prestaje svaka kondenzacija vodene pare, inače jednog od produkta sagorevanja. Ta kondenzacija i ne bi bila neka smetnja da nije i nekih "polu-produkata" sagorevanja, odnosno produkata "polu-sagorevanja" - pre svega katrana i čađi, koje se lepe na (od kondenza) navlažene zidove ložišta, tu se talože i stvaraju izolacioni sloj, smanjiju efikasnost apsorbcije toplote, time i efikasnost grejanja.

Sa druge strane, kod peći o kojima je ovde reč, vode u zidovima ložišta nema, jer hlade se vazduhom, a temperatura tih zidova je sigurno preko onih 72 stepena. Kolika je temperatura u izmenjivaču nije od neke veće važnosti, jer dok dim do izmenjivača dođe, sav katran i sva čađ su već izgoreli, naravno ako je odnos gorivo/vazduh dobro podešen. Zato rekoh da mislim da ugradnja četvorokrakog ventila u takve sisteme nije neophodna, ali budući oprezan, naglašavam ono "mislim".

A sta mislite gde je vece iskoriscenje toplote kod vas u kotlovima ili kod nas u peckama?I malo mi nije jasan taj izmenjivac....
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.12.2013. u 20:20 - pre 125 meseci
Izmenjivač su one cevi sa turbulatorima.
Iskorišćenje nema veze sa tipom kotla/peći, već sa konstrukcijom. U prospektu za MBS 18 piše 90%, a za MBS 12 (svega) 82%. Kada sam razgovarao sa konstruktorom, beše to pre mesec-dva, mislim da sam o tome već pisao, nije baš znao da mi objasni zašto je tolika razlika. Sa druge strane, znam i kako se ispitivanja sprovode i kako se sertifikati izdaju - reč je o ne-znam-kako-se-zove institutu u Sofiji , tako da onom napisanom ne vereujem baš previše. Takođe, video sam i sertifikat koji je izdao opet ne-znam-kako-se-zove institut ovog puta iz Bratislave u kome piše da pelet od pšenične slame ima energetsku vrednost od (čak) 17,4 kWh, uprkos činjenici da je suva slama "teška" svega 14,7 kWh. Istini za volju, cifre su iste, ali zato brojevi nisu.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

Strejsi Huc
Užice srbija

Član broj: 319199
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak11.12.2013. u 07:54 - pre 125 meseci
Postovani forumasi Imam pec na pelet za etazno grejanje18kw mbs,koja super radi, (kuc,kuc,da je ne ureknem),ali imam problem kod usisavanja finog pepela,usisivac LG sa kesom hoce da ,, rkine ". Da li neko ima iskustva sa usisavanjem finog pepela usisivacima sa vodenim filterom.U nedoumici sam koji usisivac da kupim?Negde sam procitao da Einhell filter za usisivanje finog pepela AFF 18 koji se montira na usisivac puno prlja filter. Ne znam sta da radim. Hvala.
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak11.12.2013. u 11:26 - pre 125 meseci
Imaš usisivač za pepeo BT-VC 500 sa sopstvenim motorom i ne treba ti dodatni usisivač. Vodeni možeš da koristiš u kombinaciji sa Einhellom bez motora jedino što moraš da ga pereš posle svakog usisavanja.
 
Odgovor na temu

Strejsi Huc
Užice srbija

Član broj: 319199
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak11.12.2013. u 11:54 - pre 125 meseci
Hvala, narucio sam!
 
Odgovor na temu

duskoSD

Član broj: 318325
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak11.12.2013. u 16:45 - pre 125 meseci
Kolege kako se pokazao pelet MIRAJA iz Kraljeva?
 
Odgovor na temu

Apokalipsa_
fafd
fdaasf.doo

Član broj: 318779
Poruke: 45
176.108.56.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.12.2013. u 08:12 - pre 125 meseci
Citat:
Citat:
Apokalipsa_: Prema tome treba ganjati najnizu temp. dimovodnih gasova ali ne na ustrb zagrijavanja vode. Sto je veca temp. dimovodnih gasova to znaci da smo dio toplote koja je mogla zagrijati vodu bacili u odzak.

Nije tako.Ako si pratio ranije postove,neki baš imaju problema sa postizanjem više temperature dimovodnih gasova,pa samim tim ne postižu ni dobru temperaturu vode u kotlu.Znači da imaju problema sa sagorevanjem.Temperatura dimovodnih gasova u nižim režimima treba da bude 80-90 stepeni,a u višim režimima oko 120.Uostalom ne vidim način i da hoćeš da ganjaš nisku temperaturu dimovodnih gasova,kako bi to uradio.


Pretpostavljam da se temperatura dimovodnih gasova ne može smanjiti a da se ne smanji količina ubacivanja peleta i broj obrtaja ventilatora. Ono što ja želim reći jeste da se u tim većim režimima, rada npr. 5. kada je temperatura dimovodnih gasova 120 i više, sva ta toplota baci u odžak, umjesto da određenim strujanjem kroz peć zagrijava kotao.

Ovdje se više radi o konstrukciji peći nego o podešavanjima parametara.

Da je na neki način zadržati tu temperaturu u peći, pa da npr. temperatura dimovodnih gasova u režimu 5. bude 80 stepeni.

Da li neko od vas zna kako se plamen odnosno vruć vazduh, kreće kroz peć?
 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.12.2013. u 09:58 - pre 125 meseci
Da li je neko probao da sagori pelet od slame???
Kakva su iskustva, da li uopste moze ovaj kotao da sagoreva tu vrstu peleta?
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.12.2013. u 10:13 - pre 125 meseci
Nema šanse!
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

Apokalipsa_
fafd
fdaasf.doo

Član broj: 318779
Poruke: 45
176.108.56.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.12.2013. u 10:21 - pre 125 meseci
Ja sam probao i apsolutno nema šanse.
 
Odgovor na temu

damonegro

Član broj: 312331
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.12.2013. u 12:22 - pre 125 meseci
Citat:
Apokalipsa_:
Citat:
Citat:
Apokalipsa_: Prema tome treba ganjati najnizu temp. dimovodnih gasova ali ne na ustrb zagrijavanja vode. Sto je veca temp. dimovodnih gasova to znaci da smo dio toplote koja je mogla zagrijati vodu bacili u odzak.

Nije tako.Ako si pratio ranije postove,neki baš imaju problema sa postizanjem više temperature dimovodnih gasova,pa samim tim ne postižu ni dobru temperaturu vode u kotlu.Znači da imaju problema sa sagorevanjem.Temperatura dimovodnih gasova u nižim režimima treba da bude 80-90 stepeni,a u višim režimima oko 120.Uostalom ne vidim način i da hoćeš da ganjaš nisku temperaturu dimovodnih gasova,kako bi to uradio.


Pretpostavljam da se temperatura dimovodnih gasova ne može smanjiti a da se ne smanji količina ubacivanja peleta i broj obrtaja ventilatora. Ono što ja želim reći jeste da se u tim većim režimima, rada npr. 5. kada je temperatura dimovodnih gasova 120 i više, sva ta toplota baci u odžak, umjesto da određenim strujanjem kroz peć zagrijava kotao.

Ovdje se više radi o konstrukciji peći nego o podešavanjima parametara.

Da je na neki način zadržati tu temperaturu u peći, pa da npr. temperatura dimovodnih gasova u režimu 5. bude 80 stepeni.

Da li neko od vas zna kako se plamen odnosno vruć vazduh, kreće kroz peć?


Vazduh zagrejava izmenjivač toplote sa prednje strane u ložištu, pa onda celim svojim putem do iza one donje komore za čišćenje pepela. Odatle nadalje se kreće kroz izlazni odvod vučen ventilatorom dimnjaka. U pravu si sa svojim zapažanjima i neki odgovori koje si dobio na ovu temu nisu precizni i sasvim tačni. Da bi se pri višim režimima snage smanjila temperatura vazduha u dimnjaku potrebno je da postoje i sekundarni pa i tercijalni izmenjivači toplote, koji bi bili vezani za dovod pothlađene vode u sistemu ili za sam vazdušni izvod. Takva rešenja postoje i uspešno su implementirana u kotlovima na pelet domaćih proizvođača ali ne i ovog kaminskog tipa (problem gabarita, mase, snage i cene). Njihov stepen iskorišćenja pri većim snagama je viši od naših kotlova. Inače, temperatura vazduha na izlazu može biti sasvim niska jer se vazduh prisilnim putem izbacije u dimnjak (od objekta) i samo od njegovog kvaliteta zavisi da li će ta niska temperatura biti dovoljna da on normalno funkcioniše (pre svega prečnik i izolacija dimnjaka - pogledaj informacije za Shiedel dimnjake na primer). U našim uslovima postoji rešenje da se deo te toplote dodatno iskoristi, ja sam ga već neko vreme skicirao kao dokumentaciju, ali je teoretska dobijena korist relativno mala iz dva razloga: peć uglavnom radi na srednjim i nižim snagama i temperature izduvnih gasova su mnogo niže nego kod kotlova na ugalj i drvo pa je raspoloživa dobit i inače niska. Iz ovoga što sam ti naveo možeš da budeš prilično siguran da to pitanje ne treba da te preokupira jer nije isplativo razmišljati u tom smeru.

[Ovu poruku je menjao damonegro dana 12.12.2013. u 14:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

istvan1954
istvan erdei
nezaposlen
nezaposlen
temerin,srbija

Član broj: 312869
Poruke: 62
*.dynamic.stcable.net.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.12.2013. u 13:39 - pre 125 meseci
Evo da podelim sa vama moje iskustvo od sinoc.Naime sinoc mi se se prvi put desilo da za vreme rada peci nestane struje. Naime od 20h smo ostali u mraku.Pec prestaje da radi,pelet zatecen u casici nastavlja goreti, umanjemim intenzitetom do kraja.Posle 21h ponovo imamo struju, ali posto pec inace gasim u22h nisam je ponovo startovo, vec sam je iskljucio.Jutros je startovo i nastavio dalje sa radom.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048978 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.