Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BusPlus - oduzeta kartica zbog "zloupotrebe"

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - oduzeta kartica zbog "zloupotrebe"

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13454 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abitbp6_

Član broj: 282358
Poruke: 137
82.117.201.*



+81 Profil

icon BusPlus - oduzeta kartica zbog "zloupotrebe"29.10.2012. u 15:36 - pre 139 meseci

... gde je "zloupotreba" to što nisam platio mesečnu kartu dva meseca, i što karta nije aktivirana onako kako oni žele, početkom meseca. Ovoj prepisci prethodi telefonski razgovor sa nekim iz BusPlusa ko mi je rekao da u sistemu vidi da je kartica aktivirana danas.

========================================

Danas su me kontrolori izbacili iz autobusa i oduzeli mi karticu, uz objašnjenje da se radi o zloupotrebi.
Kartica je uredno plaćena, od strane preduzeća ***, po predračunu broj ***, za matični broj ***.
Pored toga što mi je kartica oduzeta i što ne mogu da koristim prevoz koji sam platio, treba i da gubim vreme odlaskom u Beograđanku da uzmem karticu koja mi je oduzeta bez razloga.
Molim za brzo objašnjenje.

========================================

Kartica je sada aktivirana od strane kontrolora i ima dopunu. Očekujem da će biti dostavljena u našu centralu u ulici Kneginje Zorke 2/2 oko 16h.
Čim nam bude dostavljena javiću Vam.
Srdačan pozdrav

========================================

Niste mi odgovorili zašto mi je oduzeta kartica. Ako nije bila aktivirana, to nije bio razlog da mi se oduzima, jer je mogla da se aktivira u autobusu i bila je uredno plaćena, i kao što mi je i rečeno telefonom, kartica je danas i aktivirana. Plaćao sam taksi do posla 550 din, plaćaću ga i od posla, nešto više 650 din, i treba da gubim vreme da dolazim do vas, da uzmem karticu koju ste mi oduzeli bez razloga. Zašto mi ne biste karticu poslali ekspres kurirskom službom? Ko će mi nadoknaditi troškovce koje sam imao zbog vaše greške? 1200 dinara nije malo.

========================================

Kartica nije bila aktivirana za ovaj mesec i kada konrtolori vide da nema dopune za više meseci kartica se oduzima. Karticu nismo u mogućnosti da Vam dostavimo.Čim budemo dobili istu možete je preuzeti.
Srdačan pozdrav,

========================================

Kartica je bila dopunjena kao što se vidi iz uplate po profakturi, i kartica je trebala da bude aktivirana kada sam je prislonio na aparat, a i tokom telefonskog razgovora neko iz BusPlusa mi je rekao da je video u sistemu da je kartica aktivirana danas. To što nije bilo uplate dva meseca, bio sam na službenom putu u inostranstvu i naravno da Vam neću plaćati prevoz za to vreme, jer ga nisam mogao ni koristiti. Hoćete li da Vam pošaljem kopirane stranice pasoša da se uverite? Ne vidim zašto je problem da na kartici mesec, dva ili šesnaest nema uplata? Zašto ne dozvoljavate ljudima da koriste kartice u skladu sa svojim potrebama?

Vi ne možete da mi dostavite karticu, a ja mogu da dolazim do Vas da uzmem karticu koju ste mi uzeli bez razloga. Sramota... Tužno je što su građani naterani da imaju posla sa vama, zaista tužno.

========================================
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: BusPlus - oduzeta kartica zbog "zloupotrebe"29.10.2012. u 17:30 - pre 139 meseci
Seljaci. Posle ce djavo da im bude kriv kad dobiju batine od nekih sa kratkim zivcima.
Treba ljudi da pocnu da ih vijaju sa tuzbama.
Realno...
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: BusPlus - oduzeta kartica zbog "zloupotrebe"29.10.2012. u 22:05 - pre 139 meseci
To je ista škola kao i parking servis. Kad im platiš fakturu za mesečni parking gde upišeš poziv na broj, moraš još dodatno i da ideš tamo i da aktiviraš svoju pretplatu inače dobiješ kaznu. Posle su kao izašli ljudima u susret i sad je dovoljno aktivirati preko telefona, naravno mora da prođe 24 sata od uplate.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: BusPlus - oduzeta kartica zbog "zloupotrebe"30.10.2012. u 07:45 - pre 139 meseci
Odeš tamo i "slučajno razbiješ" njihov monitor. Neće ti to nadknaditi štetu, al' će ti biti lakše na duši.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: BusPlus - oduzeta kartica zbog "zloupotrebe"30.10.2012. u 09:57 - pre 139 meseci
A možeš i putem kojim si namerio...samo bih rekao da nisi još u potpunosti opremljen za to...
...fale ti Rosinante i Sančo Pansa.
"Dulcinea" nije problem, one nikad ne manjkaju u životu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: BusPlus - oduzeta kartica zbog "zloupotrebe"30.10.2012. u 10:12 - pre 139 meseci
Ovo je za novine, a ovde ima i novinara...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: BusPlus - oduzeta kartica zbog "zloupotrebe"30.10.2012. u 10:41 - pre 139 meseci
ne kontam o kakvoj zloupotrebi se radi ovde? Tj kakva zloupotreba je moguca uopste?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: BusPlus - oduzeta kartica zbog "zloupotrebe"30.10.2012. u 10:42 - pre 139 meseci
Citat:
mmix: ne kontam o kakvoj zloupotrebi se radi ovde? Tj kakva zloupotreba je moguca uopste?

Verovatno smatraju da mesecnu kartu moras mesecno i dopunjavati.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
212.178.235.*



+105 Profil

icon Re: BusPlus - oduzeta kartica zbog "zloupotrebe"30.10.2012. u 10:44 - pre 139 meseci
Puno nelogičnosti, a najviše ovo sa taksijem.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: BusPlus - oduzeta kartica zbog "zloupotrebe"30.10.2012. u 10:56 - pre 139 meseci
Citat:
bakara: Verovatno smatraju da mesecnu kartu moras mesecno i dopunjavati.


Ali ne postoji mesecna karta per-se, postoji personalizovana kartica na koju mozes da "ukucas" mesecnu kartu, ili mozes da ukucas pay-as-you-go kredit, po volji. Jedina zloupotreba koju ja mogu da vidim bi bila u slucaju da je OP uplatio iznos za mesecnu markicu i onda nije kucao karticu u busu u nadi da ce se svercovati do prvog i onda aktivirati te pare u narednom mesecu. Mada iz prepiske se ne vidi dal je kartica aktivirana pre ili posle kontrole.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: BusPlus - oduzeta kartica zbog "zloupotrebe"30.10.2012. u 11:05 - pre 139 meseci
Ne vozim se busem pa me zanima ovo...

kako se u opste aktivira kartica? Mislio sam da je aktivirana cim se dopuni?

Ni ovo mi nije jasno:

Citat:
abitbp6_: Kartica je bila dopunjena kao što se vidi iz uplate po profakturi, i kartica je trebala da bude aktivirana kada sam je prislonio na aparat

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: BusPlus - oduzeta kartica zbog "zloupotrebe"30.10.2012. u 11:12 - pre 139 meseci
To je kad frima uplati za svoje zaposlene direktno BusPlusu. Onda, kad se kartica prinese aparatu u autobusu, zatraži se upit podataka u bazi, na serveru, pa kad se nađe da je plaćeno, to se i ažurira na kartici. Dakle, koristi se internet preko mreže mobilne telefonije. Sve šta je potrebno je malo druže sačekati, ali zaposleni to znaju (uglavnom) pa tokom prve vožnje u mesecu "odrade" tu proceduru.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: BusPlus - oduzeta kartica zbog "zloupotrebe"30.10.2012. u 13:27 - pre 139 meseci
Možda karticu treba prvo zonzirati...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - oduzeta kartica zbog "zloupotrebe"30.10.2012. u 13:46 - pre 139 meseci
Citat:
mmix:
Citat:
bakara: Verovatno smatraju da mesecnu kartu moras mesecno i dopunjavati.


Ali ne postoji mesecna karta per-se, postoji personalizovana kartica na koju mozes da "ukucas" mesecnu kartu, ili mozes da ukucas pay-as-you-go kredit, po volji. Jedina zloupotreba koju ja mogu da vidim bi bila u slucaju da je OP uplatio iznos za mesecnu markicu i onda nije kucao karticu u busu u nadi da ce se svercovati do prvog i onda aktivirati te pare u narednom mesecu. Mada iz prepiske se ne vidi dal je kartica aktivirana pre ili posle kontrole.


Koliko sam ja shvatio, ne moze na personalizovanoj PAYG, mora mesecno. Pitao sam ih explicitno... jer sam hteo da imam personalizovanu koju necu da punim, zbog popusta u Tempu :) Ne moze :(
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: BusPlus - oduzeta kartica zbog "zloupotrebe"30.10.2012. u 14:28 - pre 139 meseci
Znaci sta, dok god imas personalizovanu karticu moras da placas svaki mesec? Kakva glupost. Oyster, al na srpski nacin... Nije se pazilo na casu kad se prepisivalo.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - oduzeta kartica zbog "zloupotrebe"30.10.2012. u 16:26 - pre 139 meseci
Tako su mi rekli kada sam zvao BP. To sam proverio jos prvog meseca kada je poceo BP, znaci i pre same pune implementacije, mozda se i promenilo.

Sada recimo moze i na ne-mesecnim karticama da se iskoriste popusti.
 
Odgovor na temu

abitbp6_

Član broj: 282358
Poruke: 137
*.dynamic.sbb.rs.



+81 Profil

icon Re: BusPlus - oduzeta kartica zbog "zloupotrebe"30.10.2012. u 21:00 - pre 139 meseci
Update, od juče, ali nisam napisao na vreme...

========================================
Kartica će biti posle 17.25h na šalteru za reklamacije Bus Plusa u niskom
prizemlju zgrade Beograđanke.
Srdačan pozdrav,
========================================

Dakle, naravno da nikakve zloupotrebe nije bilo, kartica je vraćena istog dana. Sistem nije aktivirao karticu iako sam je prislonio na aparat, a kontrolor je oduzeo zato što na njoj nije bilo uplata dva meseca, a objasnio sam zašto je nije bilo, i nije video tu poslednju.

Kontrola je tekla ovako - ja dajem karticu kontroloru, ona proverava na svom aparatu i kaže nije aktivirana, ja je prislanjam na validator, čekam cirka desetak sekundi, aparat zapišti, zeleni ekran, ja ponovo dajem karticu kontroloru, ona proverava na svom aparatu i kaže nemaš uplate dva meseca, ovo moramo da oduzmemo. Onda se gomila onog polusveta skupi oko mene i šta ja da im objašnjavam i da se raspravljam sa njima kad čobani ne veruju da postoji službeni put od dva meseca.

Da bude gore, nekoliko dana ranije, na istom tom mestu (prolazim tuda svaki dan na putu do posla) sam prošao kontrolu i nikakvih problema nije bilo.

Za baticu kome taksi nije jasan da objasnim - izbace te iz prevoza, na stanici na kojoj radi stalna kontrola (Brankov most) ne možeš da kupiš kartu u vozilu, i onda ti ostaje jedino da pešačiš kilometar do sledeće stanice ili uzmeš taksi. Ja sam uzeo taksi. Drugo, povratak sa posla koji je cca 8 km od kuće... Kako ćeš da se vratiš ako nemaš prevoz? Jasnije? Naravno da nisam ni očekivao da će to nadoknaditi, to je stoka koja zna da joj trenutno zamene nema i da mogu da pišaju po nama kako hoće, nego čisto malo da dodam na dramu.

Prevoz plaća firma svakog meseca, i ja nemam potrebe da bilo šta krijem i očekujem sledeći mesec u nadi da će se uplata za ovaj mesec koristiti u sledećem, jer firma plaća mesečne karte za određeni mesec. Takva vrsta zloupotrebe je nemoguća.

Suština je ovo:
- Mesečna karta je bila plaćena, a time i vožnja (Član 18. Naplata usluge prevoza vrši se: - kupovinom elektronske karte u pretplati, koja se upisuje u važeću personalizovanu plastičnu smart karticu...).
- Nije bila aktivirana jer karticu ne overavam, što nismo ni dužni da radimo, zahvaljujući Đilasovim predizbornim tricama i kučinama.
- Oduzeta je zato što nije bila aktivirana i zato što na njoj nije bilo uplata dva meseca, a objasnio sam zašto nije bilo.

Sve u svemu, ispade da morate plaćati svakog meseca mesečnu kartu koristili prevoz ili ne. Kakve veze ima da li ja imam uplate u par meseci ili ne, šta ako sam bolestan? I kakve veze ima kada je karta aktivirana, karta je ili plaćena, ili nije, kakva aktivacija, gde u pravilniku piše aktivacija?

Java je dao lep predlog...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: BusPlus - oduzeta kartica zbog "zloupotrebe"30.10.2012. u 21:08 - pre 139 meseci
Ti si izgleda nasao "rupu" u sistemu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: BusPlus - oduzeta kartica zbog "zloupotrebe"30.10.2012. u 21:16 - pre 139 meseci
To da mora da se placa svaki mesec je retardirano nacisto. Nisi se ti njima nikako obavezao da ces koristiti njihove usluge i placati svakog meseca obavezno. Ne znam odakle im ideja takava.
Jesu oni tebi to eksplicitno rekli kao obrazlozenje za oduzimanje kartice?
Realno...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: BusPlus - oduzeta kartica zbog "zloupotrebe"30.10.2012. u 21:20 - pre 139 meseci
Ako postoji obaveza mesecnog placanja koju si ti prekrsio, sta je kazna kada te uhvate u tome?

Nije valjda samo da moras da odes kod njih ponovo da uzmes kartu?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - oduzeta kartica zbog "zloupotrebe"

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13454 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.