Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Extreme Couponing

elitemadzone.org :: MadZone :: Extreme Couponing

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10149 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Extreme Couponing30.10.2012. u 11:32 - pre 139 meseci
Ima malko veze sa temom http://www.elitemadzone.org/t1...ja-nego-hrana-Nemackoj-Americi , ali gledao sam pre neki dan na TV emisiju koja se zvala mislim Extreme Couponing, i tamo kupuju ogromne kolicine namirnica (preko 300 ili 500$) i sakupljajuci neke kupone ustede preko 100% tako da na kasi jos i njima plate neki sitnis.

Kako je to moguce i kakva je to vrsta popusta?

Jasno mi je da ovi nasi kuponi nisu ni slicni, pa ako bi neko bio ljubazan da objasni?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Extreme Couponing30.10.2012. u 12:36 - pre 139 meseci
Sad sam pogledao prvu epizodu :)
Fora je kako sam ja razumeo skupljanje i gomilanje kupona za istu stvar. Na jednu konzervu mozes da iskoristis jedan kupon jedne vrste ali kuponi razlicitih vrsta su kumulativni.

Vrste popusta:
- Proizvodjacki kupon (Jaffa da u novinama ili na netu kupon za sve proizvode 20%)
- Radnjin kupon (Koji u su izdali ko zna kada)
- Popust u radnji

Konzeva x = $10
Popust u radnji 50%
Proizvodjacki $2
Radnjin $2
Suma = $1

Teorija je u strpljenju i gomilanju. Sakupis kupone za Munchmallow i cekas dok se poklope popusti i onda odes i nakupujes za tipa 6 meseci i oderes ih :) E sad treba i prostora za drzanje svega toga. Ja to radim sa konzervama ribe posto je jedom poprilicno i desi se da ima popust 50-75% kada hoce da ociste zalihu necega. Kako konzerve mogu da stoje manje vise beskonacno nije mi neobicno da kupim 20-30 komada onoga sto inace uzimam :)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Extreme Couponing30.10.2012. u 12:46 - pre 139 meseci
Ono sto rade u Americi je nesto ipak drugacije. Tu ne samo da se daju popusti vec neko placa da se koriste kuponi - ne znam kako ali placaju.

Ali ne da treba imati zivaca za tako nesto.... ne moze to svaki dan da se radi ili svaki mesec cak ili u bilo kom mestu... vec treba BASH da se chami i cheka i cesto propadnu kuponi koji nekad i budu placeni.....
Gore nego da neko juri jeftine karte preko Wizz/GWings do Frankfurta recimo... (kao ima za 20e povratna, ali plus luggage, plus petljanje u Dortmundu ili Kelnu, plus vreme polaska/dolaska uzas...).
 
Odgovor na temu

btomic
Branislav Tomić
Nezaposlen
Novi Beograd

Član broj: 296011
Poruke: 24



+196 Profil

icon Re: Extreme Couponing30.10.2012. u 12:50 - pre 139 meseci
Pa priča je uglavnom da se kombinuju kuponi izdati u različitim prilikama a svi važe u datoj prodavnici i za dati proizvod. Recimo, prodavnica izda opšti kupon sa popustom od 5 evra za kupovinu preko 20 evra ili slično, a izda i poseban kupon od 2 evra popusta za neki specifičan proizvod koji recimo košta 5 evra. Sa tim kuponima sačeka se onda da prodavnica taj proizvod oglasi kao 2-za-1, i onda kupiš deset takvih, što bi koštalo 25 umesto 50 evra, pa onda priložiš i onaj kupon sa popustom od 5 evra i na kraju deset kupona od po 2 evra i tako si stvari dobio za dž.
Međutim, ovo je kao što i sam naziv kaže "Extreme Couponing", odnosno takve stvari se jako retko dešavaju. S druge strane, tačno je da su na Zapadu popusti mnogo veći nego kod nas i da "kupondžije" mogu dosta da uštede ako prate rasprodaje, isecaju kupone i čekaju pravi čas. To ima nažalost manu što moraš puno vremena da potrošiš na sve te aktivnosti jer pregled "flajera" koje dobijaš par puta nedeljno je izuzetno zametan (i prljav) posao. Naravno, kada se malo izveštiš i uhodaš naučiš koje stvari možeš da preskočiš i gde su prava sniženja koja tražiš. U svakom slučaju, ušteda naravno nije 100% ali može da bude značajna.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Extreme Couponing30.10.2012. u 13:41 - pre 139 meseci

Razumem ja to, ali mi nije jasno da je dozvoljeno da se kombinuju razliciti popusti...bar kod nas tako nesto nije dozvoljeno.

Zato i pitam da li mozda tamo to tako stvarno moze da funkcionise, posto mi deluje nerealno.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Corona

Član broj: 307792
Poruke: 4



+84 Profil

icon Re: Extreme Couponing30.10.2012. u 13:53 - pre 139 meseci
Gledao sam par puta emisiju na TLC-u. Interesantno je kad gledas kako se racun od 500$ cak i 1000$ svede na 1$ ili nesto sitno. Na kraju zavrsis sa 40 konzervi kuvanog kukuruza, 3 kartona Colgate paste za zube i paketom pene za brijanje. Jos kad bi bio bradati hrcak pa da imas vajde od takve kupovine. Mislim ok je to. Skoro je "dzabe" na kasi ali ne vredi utrosenog vremena i truda, koga treba mnogo. Koliko sam primetio dosta tih extreme kupondzija su ljudi (uglavnom zene domacice) koje ne rade i kojima love ne fali, pa im to dodje kao neki hobi i robu daju u himanitarne svrhe. Sto je lepo. Sa druge strane ima i onih patoloskih sakupljaca (hoarders) sto gomilaju hranu i drugo dok im djubre u kuci ne dodje do grla. Za njih ima posebna emisija.

Svi ti popusti su sica za trziste Amerike. Nakupe oni kupone za 1000$ popusta ali iseku pola tiraza nekog casopisa.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Extreme Couponing30.10.2012. u 13:58 - pre 139 meseci
Pratio sam (koliko sam mogao) taj serijal na TLC. Ne kapiram 100%, ali otprilike
1. Ko kupi testeninu - dobije za dž kečap
2. Ima kupon za nabavku testenine po 50%
3. Ima 5$ popusta.

U serijalu su naravno snimljeni i prezentovani ekstremni slučajevi. U 99% drugih slučajeva, ljudi ostvare neki svoj mali popust.

A druga stvar koja nije prezentovana u serijalu je: odakle kuponi ? Prikazano je kako cela porodica aktvino secka kupone iz magazina, ali treba kupiti taj magazin ! I on košta.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Extreme Couponing30.10.2012. u 14:02 - pre 139 meseci
Evo ja cu da branim to kao sasvim validan nacin da se pare bolje potrose :)
Nije me mrzelo pa sam otisao da prebrojim, imam 14 pasti za zube (60% popusta). Prilicno sam siguran da sam u nekim trenucima imao 40ak konzervi ribe i 20ak kutija caja.

Ne volim da placam punu cenu ako mogu da platim pola cene. :)
 
Odgovor na temu

btomic
Branislav Tomić
Nezaposlen
Novi Beograd

Član broj: 296011
Poruke: 24



+196 Profil

icon Re: Extreme Couponing30.10.2012. u 14:03 - pre 139 meseci
Većina kupona je u besplatnim flajerima ali ima ih i u časopisima pa i u dnevnim novinama.
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
82.117.203.*



+987 Profil

icon Re: Extreme Couponing30.10.2012. u 14:17 - pre 139 meseci
Juce sam bas pazario u Kauflandu u Pragu Jacobs Kronung kafu sa 53% popusta za nekih 95 kruna.

Takvih popusta u Srbiji nema. Maximalno je do 30% i to je na Ariel od 9kg i jos jako malo proizvoda, ostali artikli su na popustima u rangu 10-20%.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Extreme Couponing30.10.2012. u 14:49 - pre 139 meseci
Kupone imas i u samim proizvodima. Npr, kutija sa 4 sladoleda od $1.45 kad je otvoris sa unutrasnje strane ima kupon za $1 za sledecu kupovinu ili neki drugi proizvod iz palete. Fora je sto prozivodjaci i wholeselleri kuponima nivelisu troksove plasiranja u retail kanalu i sto ti kuponi ne vaze u svim prodavnicama, vec samo u (obicno) vecim gde proizvodjac ostvaruje zaradu na economy of scale pa u se isplati da odredjeni procenat zarade (koji bi inace potrosio za skuplji retail) utera direktno u marketing na nivou kupca. Kupon zapravo sluzi kao sredstvo placanja izmedju retaila i proizvodjaca, ako proizvodjac odbija da od neke radnje primi kupone kao napaltu (obicno zato sto u toj radnji plasira svoju robu po vecoj ceni) onda ni sama radnja ne prima te kupone od kupaca. To takodje stimulise retail da bude jeftiniji da bi nizim cenama + kuponima primamio vise kupaca.

Extreme couponing je redak, ne treba biti mudar mnogo pa zakljuciti da ekonomija ne moze da funkcionise kad za $1 kupis robe za $500. To moze zato sto 499 ljudi nije iskoristilo svoj $1 kupon pa to prolazi malom broju ljudi. Kad bi se svi bavili time i usteda bi bila manja po osobi. Drugi problem je sto stvarno treba da imas skladiste u kojem da drzis svu tu robu

Na zapadu postoji jos jedna vrsta popusta koji kod nas ne postoji, tzv mail-in rebate. Kad kupis nesto, popunis podatke i posaljes postom uz dokaz o kupovini i dobijes deo cene nazad.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Extreme Couponing30.10.2012. u 14:54 - pre 139 meseci
Citat:
mmix:Extreme couponing je redak, ne treba biti mudar mnogo pa zakljuciti da ekonomija ne moze da funkcionise kad za $1 kupis robe za $500. To moze zato sto 499 ljudi nije iskoristilo svoj $1 kupon pa to prolazi malom broju ljudi. Kad bi se svi bavili time i usteda bi bila manja po osobi. Drugi problem je sto stvarno treba da imas skladiste u kojem da drzis svu tu robu :)
I ne samo to. Ako ja ovog meseca kupim 100 šampona, 100 kesa testenina, 100 konzervi tune, ( i još nekoliko puta 100 ovo-ono) procentualno gledajući, snizio sam mesečne troškove života za manje od 1%

A nabio sebi "bedu na vrat": gde sa tolikim šamponima koje treba da trošim godinama.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Extreme Couponing30.10.2012. u 15:12 - pre 139 meseci
Pa dobro extremni primeri nemam decu a imam 100 paketa od 50 pelena nemaju smisla.
Meni 100 konzervi ribe traje tipa 3 meseca tako da bi meni bio lep win ako bih ustedeo $1 na svakoj :)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Extreme Couponing30.10.2012. u 15:18 - pre 139 meseci
Da, samo sto oni znaju za jadac i ne rade bas u tvom nego u svom interesu. Tako ces $1 off na konzervi ribe dobiti ako kupis paket pelena od istog prozvidjaca Salim se anravno, ali nisam ni daleko, dobices ga kupivsi neki proizvod iz palete prozivodcjaca koji slabije ide (npr seckane hobotnice ). ili ces u slucaju market-level brandova (npr Premia kod nas) dobiti ako kupis neki specificni proizvod iz tog brenda (onda trosak ide na nosioca brenda umesto na samog proizvodjaca)

Extreme couponing ne mozes bas ni da uradis kroz kupone na proizvodima, to ide na teret troskova prodaje i to obicno mora da bude profitabilno. Sto znaci da maksimalno mozes da prodjes sa proizvodnim cenama plus neka mala marza. Da bi sisao ispod toga moras da uletis u neke druge budzete, nrp marketniski. Firma npr odvoji $100.000 za marketinsku kampanju za ribu i da ti kupon u novinama gde dobijes $10 off ako kupis 10 kenzervi. Onda to iskompinujes sa popustom od pelena i konzervu od $1.50 dobijes sa zaradom od 50c odna za tih 50c kupis nesto drugo sto ti da popust ne trece, itd, pa jos kupona za drugi proizvod iz novina, itd i onda kupis ono sto ti treba zu vrednosti cirka $100 i gomilu robe u vrednosti $400 koja ti ne treba. Tu ekonomske logike direktne nema, i to funkcionise samo zato sto nije rasprostranjeno. U gornjem slucaju npr zato sto ce <= 10.000 ljudi iskoristiti kupon za ribu.

Ti kao regularni konzumer ces napraviti neke popuste ali na kraju ti popusti nece biti nista mnogo veci od instant-rebate popusta koje ovde vec ostvarujes a ni ne znas. bez obzira na kukanje na maxi, u njemu je oba jeftinija nego u recimo dragstoru ispred zgrade koji se snabdeva u maxiju i rodi

[Ovu poruku je menjao mmix dana 30.10.2012. u 16:28 GMT+1]
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Extreme Couponing30.10.2012. u 15:25 - pre 139 meseci
Slazem se i da oduzima puno vremena i da cesto moras da radis nesto sto ti nije primarno a mahom ni sekundarno na listi zelja. Ali eto ocigledno da neko moze da izigra sistem da stvori benefit za sebe i svoju porodicu.

Sad sam pogledao epizodu gde zena dodje na kasu i kupovinu odvaja na 18 razlicitih racuna kako bi mogla sto bolji popust da dobije sa kuponima.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Extreme Couponing30.10.2012. u 15:38 - pre 139 meseci
Citat:
Java Beograd
A druga stvar koja nije prezentovana u serijalu je: odakle kuponi ? Prikazano je kako cela porodica aktvino secka kupone iz magazina, ali treba kupiti taj magazin ! I on košta.

Imaš i specijalizovane softvere koji distribuiraju kupone i koji su prilično popularni...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Extreme Couponing30.10.2012. u 15:51 - pre 139 meseci
Imas i sppecijalizovane softvere za pracenje kupona sa sve organizacijom shopping lista :) Sa vise racuna, sve isle-by-isle :)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Extreme Couponing30.10.2012. u 17:14 - pre 139 meseci
Znaci isplati se ziveti u amerikama, gde li je ta lutrija :)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Extreme Couponing03.11.2012. u 12:52 - pre 139 meseci
I sta zakljucismo, nema kod nas? Dobila supruga danas u zenskim novinama


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Extreme Couponing03.11.2012. u 13:52 - pre 139 meseci
Sjajno :)
Jel vidim ja to dobro i dole pise da kuponi traju mesec dana?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Extreme Couponing

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10149 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.