Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Utvrdjivanje prvenstva prolaza (Rusija) i bahatost vozaca generalno

elitemadzone.org :: AutoZone :: Utvrdjivanje prvenstva prolaza (Rusija) i bahatost vozaca generalno

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 23086 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Corona

Član broj: 307792
Poruke: 4



+84 Profil

icon Utvrdjivanje prvenstva prolaza (Rusija) i bahatost vozaca generalno08.11.2012. u 11:08 - pre 138 meseci
U clanku na B92 "kako se zastititi od bahatih vozaca?" je dat snimak gde crvena Toyota sece motoristu a potom mu ne da da prodje. Pored diskusije koja se povela oko toga ko kako koga treba pajserom da nauci pameti, mene vise zanima ko je imao prvenstvo prolaza na snimku? Gledao sam ga nekoliko puta i na kraju ni sam nisam siguran.

http://www.b92.net/automobili/...12&mm=11&nav_id=658294
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Utvrdjivanje prvenstva prolaza (Rusija) i bahatost vozaca generalno08.11.2012. u 11:23 - pre 138 meseci
Pogledaj prvu sekundu klipa, gde se sa desne strane vidi znak o prestanku prvenstva prolaza i nailaženju na put sa prvenstvom prolaza.

Tako da je motorista (u čijem je vozilu montirana kamera) svakako prvi napravio prekršaj, pokušavajući da oduzme prvenstvo prolaza, ali ipak, divljačko ponašanje vozača crvenog automobila ga je kvalifikovalo za oduzimanje dozvole na (ne)određeno vreme.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Utvrdjivanje prvenstva prolaza (Rusija) i bahatost vozaca generalno08.11.2012. u 11:39 - pre 138 meseci
Nisam siguran na koju ulicu se tačno odnosi znak za ustupanje prava prvenstva i kraj prioritetne ulice (mada pretpostavljam da se to odnosi na ove u levoj ulici, odnosno na vozača motora), ali u svakom slučaju vozač motora ne sme da se bahati i šutira druge automobile u saobraćaju jer smatra da nisu u pravu (pretpostavljam da je šutiranje razlog zašto je ovaj u crvenom autu krivudao i nije dao bajkeru da prođe.. verovatno je hteo uživo da mu objasni par stvari..)
 
Odgovor na temu

Corona

Član broj: 307792
Poruke: 4



+84 Profil

icon Re: Utvrdjivanje prvenstva prolaza (Rusija) i bahatost vozaca generalno08.11.2012. u 11:48 - pre 138 meseci
U drugoj sekundi kada je blizu stuba meni deluje da su znakovi zakoseni na desno, ka prikljucnoj ulici. Na stubu su (od gore na dole) znak za prekid prvenstva, obrnut trougao i semafor (koji ne radi i koji jedino ima svrhu ako postoji i drugi).

Meni je ovde konfuzno i nelogicno da bulevar sa 2 trake u jednom smeru gubi prvenstvo prolaza. Jedino resenje ove zbrke mi je da, obrnut trougao nekim slucajem stvarno stoji za glavnu ulicu, a da se signalizacija za sporednu ne vidi na snimku.

edit: U osmoj sekundi se vidi signalizacija za sporednu ulicu. Crveni ima prvenstvo prolaza a motorista na bulevaru nema. Cudno ali je tako. I sad dodjemo do dela kad svi misle da su u pravu, vade se sekire i stangle pa ko jaci... :)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Utvrdjivanje prvenstva prolaza (Rusija) i bahatost vozaca generalno08.11.2012. u 11:58 - pre 138 meseci
Tu sigurno postoji dodatna signalizacija koju mi ne vidimo na snimku, ali to je nebitno, bitno je da vozač motora nema pravo da šutira druge automobile šta god on mislio..
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Utvrdjivanje prvenstva prolaza (Rusija) i bahatost vozaca generalno08.11.2012. u 12:16 - pre 138 meseci
Defanzivna voznja je resenje ovakvih problema, bolje receno prevencija. Pa zar je bio problem da skrene u levu traku i omoguci dovoljno mesta za crveni auto. Sto se motoriste tice.

Ne nego uznegovana bahatost i "osvajanje" prostora. Kao sto idiot u belom dzipu ide sredinom ulice, motorista mu se zavlaci u desni mrtav ugao, a kao slag na tortu zbivanja dva ludaka, pojavljuje se treci koji isteruje prednost.

Sva trojica su za oduzimanje dozvole, hladjenje glava i dovaspitavanje.

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Utvrdjivanje prvenstva prolaza (Rusija) i bahatost vozaca generalno08.11.2012. u 12:53 - pre 138 meseci
Milion i trojica.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Utvrdjivanje prvenstva prolaza (Rusija) i bahatost vozaca generalno08.11.2012. u 12:59 - pre 138 meseci
I ja sam primetio da se u skorije vreme pojavljuje baš mnogo video klipova sa bahatim ruskim saobraćajem. Užas i katastrofa !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.sonydadc.com.



+583 Profil

icon Re: Utvrdjivanje prvenstva prolaza (Rusija) i bahatost vozaca generalno08.11.2012. u 13:33 - pre 138 meseci
Pa dosta ti je i kada iz Austije predjes da vozis u Srbiji ... i tu su budaletine u saobracaju u velikoj vecini ... ako vozis normalno, onda si u manjini ... i na kraju idiotska voznja postaje normalna.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Utvrdjivanje prvenstva prolaza (Rusija) i bahatost vozaca generalno08.11.2012. u 13:48 - pre 138 meseci
Ovo je svakodnevna pojava u Rusiji - ovakvih snimaka imate na hiljade,jer u svakom autu ima kamera i sve se snima.



 
Odgovor na temu

Corona

Član broj: 307792
Poruke: 4



+84 Profil

icon Re: Utvrdjivanje prvenstva prolaza (Rusija) i bahatost vozaca generalno08.11.2012. u 16:29 - pre 138 meseci
Toliko se zakuvalo sa komentarima na b92 da su na kraju napisali svoj odgovor onima koji podrzavaju fizicke obracune u saobracaju.

http://www.b92.net/automobili/...12&mm=11&nav_id=658612

Cini mi se da prate i ovu nasu temu, tako da im saljem pozdrav sa ES-a. :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Utvrdjivanje prvenstva prolaza (Rusija) i bahatost vozaca generalno08.11.2012. u 20:24 - pre 138 meseci
Ja bih da "pozdravim" agresivce i da ih podsetim da batina UVEK ima dva kraja.

http://www.youtube.com/watch?v=cJEid2Nbu2U

Poz
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Utvrdjivanje prvenstva prolaza (Rusija) i bahatost vozaca generalno09.11.2012. u 07:35 - pre 138 meseci
Čim se došlo do nivoa da svako mora da bude naoružan, radi zaštite života i imovine, onda je to Divlji Zapad. Slika i prilika Rusije i Srbije u 21. veku.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Utvrdjivanje prvenstva prolaza (Rusija) i bahatost vozaca generalno09.11.2012. u 15:56 - pre 138 meseci
Citat:
vladd:
Ja bih da "pozdravim" agresivce i da ih podsetim da batina UVEK ima dva kraja.

http://www.youtube.com/watch?v=cJEid2Nbu2U

Poz


Jasno se vidi da je matorac svim silama pokušao da izbegne sukob...

Citat:
sasa022:
Ovo je svakodnevna pojava u Rusiji - ovakvih snimaka imate na hiljade,jer u svakom autu ima kamera i sve se snima.

http://www.youtube.com/watch?v=ohDSY-S4-Uw

http://www.youtube.com/watch?v=WD2Dhnu3tP0


Kod prvog klipa najjači je onaj deo na 9:05 :)



Elem, i ja od skora nosim palicu u autu jer sam doziveo par puta da ne mogu da izbegnem obracun na sred ulice... A nemam vise volje ni snage da se fer tucem...
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Utvrdjivanje prvenstva prolaza (Rusija) i bahatost vozaca generalno11.11.2012. u 12:08 - pre 138 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:Bolje je krenuti u saobracaj sa parolom 'svi moroni' i kuliras sirenom ,nego nositi bilo sta.Covek podlegne iskusenju.


Ne znam da li si ikad bio pesak kad se neko tako qtchi sa sirenom. Kad si u autu ni onaj ko svira ni onaj kome se svira nemaju predstavu koliko se sirena za spoljne slusaoce jako cuje. Ja sam bio u iskusenju da isutiram par automobila kad sam pesak koji sviraju na metar od mene. Neadekvatna upotreba sirene takodje treba da se sankcionise.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Utvrdjivanje prvenstva prolaza (Rusija) i bahatost vozaca generalno16.07.2014. u 21:08 - pre 118 meseci
Tema je stara, ali neiscrpna:

Bahati vozač BMW-a posle kraće rasprave namerno gazi čoveka (VIDEO)
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Utvrdjivanje prvenstva prolaza (Rusija) i bahatost vozaca generalno16.07.2014. u 21:26 - pre 118 meseci
ZA Posmatranje.Imati takav mozak je nedopustivo kao i prisustvo medju normalnim ljudima.Ludnica.
 
Odgovor na temu

oxan
Jeremija Whitestad
supervizor
Milrijevo, ali ne selo

Član broj: 105693
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Utvrdjivanje prvenstva prolaza (Rusija) i bahatost vozaca generalno19.07.2014. u 05:26 - pre 118 meseci
raskrsnica bulevara kralja aleksandra i mite ruzica. vrlo opterecena raskrsnica. iz smera ustanicke ka mite ruzica ima zelena strelica koja je istovremena sa zelenim, produzenim, svetlom iz smera centra ka ustanickoj, za sva vozila.

dakle stvara se konflikt nas iz smera grada koji skrecemo levo na zeleno u mite ruzica, i onih iz smera usatnicke koji skrecu u mite ruzica na zelenu strelicu. oni idu bezobzirno, a cesto su spremni na svadju pa i fizicki obracun, jer ne znaju da je ta zelena strelica `uslovna`, ne znaju jer ne znaju saobracajne propise

mozda ne izgleda kao problem, ali u praksi je svakodnevi problem.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Utvrdjivanje prvenstva prolaza (Rusija) i bahatost vozaca generalno19.07.2014. u 10:20 - pre 118 meseci
Ja sam dosta vozio po Rusiji pa mogu da kazem da vozaci nisu nista bahatiji od zapadnoevropskih kolega, cak naprotiv. Policijske patrole po ruskim putevima se nalaze na svaki par kilometara i ne zna se cega ima vise - kamera iznad puta ili policajaca koji se vozaju civilnim automobilima i snimaju sve prekrsaje mobilnim telefonima, da bi dojavili kolegi na sledecem kontrolnom punktu da te zaustavi i nekoliko sekundi potom vidis policajca da izlazi iz civilnog vozila iza tebe i prinosi ti svoj mobilni telefon da pregledas snimke. Pored puta su uobicajeni bilbordi sa slikama opasnih prekrsaja i posledicama (unistena vozila i mrtvi ljudi). Razlog za ovoliki broj snimaka na internetu, kao sto je receno, je taj sto se mnogo snima, pa od tolike kolicine snimljenog materijala uvek ima bisera da se proberu.
Evo, ja cu opisati primer iz jednog veceg Francuskog grada - hocu da se ukljucim sa parkinga zeleznicke stanice na bulevar sa 3-4 trake u jednom smeru koji je prazan a preglednost je losa - neka ziva ograda uz ulicu. I taman kad konstatujem da nema nikog i krenem, vidim na nekoliko metara auto koji vozi krajnjom desnom trakom po mojoj proceni nesto brze nego sto je dozvoljeno. Dobro, to je sasvim u redu, on ima pravo a verovatno i obavezu da vozi bas tom trakom i ja stajem u mestu ceo metar pre ulaska u tu traku. Ali njega to nervira i on bez usporavanja stigne da otvori prozor sa desne strane, da mene psuje i pokazuje mi srednji prst gledajuci prvo desno a potom i unazad prema meni. Za to vreme, jedan crnac koji izgleda kao kriminalac iz filmova ilegalno prelazi ulicu ispred njega, u pocetku hladnokrvno i ne reagujuci na sve izglede da ga ovaj zgazi, a u poslednjoj stotinki odskoci odbacivsi se rukom od haube (ili je lupio rukom ili mu je slucajno hauba udarila ruku), sve to dok vozac jos uvek gleda u mene i pominje mi familiju. Kad vidi sta je bilo, on samo doda gas, ali ga zaustavlja crveno svetlo na semaforu nedaleko odatle gde ga crnac trcecim korakom stize i pokusava da izvuce iz automobila kroz otvoren prozor.
Ono na sta hocu da ukazem, to je veoma negativna pojava u zapadnoj evropi da ako si napravio neku sitnu gresku ili previd, vozaci niposto nece propustiti priliku da te ispsuju posvecujuci maksimalnu paznju tome, a zanemarujuci cinjenicu da jos uvek voze i nemaju pojma sta se desava ispred vozila. Slicne situacije su mi se obavezno desavale i svaki put kada vozim 50km/h tamo gde je dozvoljeno 70 jer zelim da razgledam okolinu ili ako usporim ispred raskrsnice jer nisam siguran da li treba da nastavim pravo ili da skrenem desno.
Sto se Rusije tice, mentalitet je slican kao u Srbiji, postoji sigurno neki sitan promil vozaca koji vole da se svadjaju i isteruju pravdu, dok preko 99% tolerise kada drugi naprave gresku bez pokazivanja ikakvih negativnih emocija.
Ono sto nisam ocekivao - zadivljen sam saobracajnom kulturom u Albaniji. Tamo ne samo da nisam video apsolutno nikog ko protestuje zbog saobracajnih gresaka, vec ljudi stalno staju da bi mahnuli rukom i ustupili prvenstvo. Ja sam isao motociklom i u svakom kruznom toku sreo po jednog baju koji je bio u fazonu "hajde ti prvi, lakse je meni da zaustavim svog mercedesa i krenem ponovo, nego tebi da uradis isto sa motociklom". Valjda ljudi besposleni, ne zure nigde, ne znaci im nista 5 minuta ranije ili kasnije. Ja sam celu nedelju vozio jednosmernom ulicom do hotela, jer su im ulice krivudave i seku se pod ostrim uglovima bez ikakve logike, pa i pored vise pokusaja nisam uspevao da nadjem tu ulicu iz dozvoljenog smera. Jednom me zaustavio policajac i ja mu objasnio zasto to radim i on mi samo rekao "aha, dobro onda, nastavi tako"

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Utvrdjivanje prvenstva prolaza (Rusija) i bahatost vozaca generalno19.07.2014. u 11:49 - pre 118 meseci
I to je agresija specificne vrste. Odakle im pravo da vilene, psuju i popuju. I onaj mamlaz sto je izlazio iz vozila, ne znam, nije humano, ali je nekako doziveo "pravdu". Naleteo ludak na ludaka, s tim sto ja ne pravim razliku kada te neko zguzva kolima, ili bejzbol palicom. Ishod je gadan u oba slucaja.

Ja imam drugi problem u saobracaju, izgleda...neresiv...

Iako se trudim da "ispravljam" tudje greske, propustam i cekam da se nakrivo i nepropisno pozicionirani vozaci uguzeljaju u saobracaj, dva sudara koja sam imao, u poslednjih 8 godina su mi "neresiva".

Situacija(obe), vozim polako, 30-40(trag kocenja uvek manji od 3m), zbog guzve ili ulice, uglavnom nije otvoren put, vidljivost savrsena, likovi sa LEVE strana(oba slucaja, cekaju ukljucenje u pravac mog kretanja, dalja traka), PRICAJU telefonom, OKRENU se preme meni, sto jasno vidim, posto se desava na 10-15m, "isprave" glavu i KRENU u trenutku kada sam ispred njih...nakon lakog sudara(materijalna steta, 300-500 evra), obojica kazu da su me GLEDALI ali me nisu VIDELI, odnosno mislili du da sam PROSAO...tako nesto..van pameti..gledali IZA mene..?
Naravno, u izjavi za zapisnik mi je bilo glupo(i pride nedokazivo) da ih teretim da su pricali telefonom, mada je policajac na uvidjaju, kod drugog sudara, ladno izjavio da je siguran da je "prica telefonom" u pitanju(na sta sam rekao da ne zelim to da izjavim, bez jasnog dokaza), posto se susrece sa stotinama takvih "nebuloznih" i "nejasnih" sudara...

Tako da je, mozda vriska, sirena i bahatost, deo "recepta" za ovakve situacije
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Utvrdjivanje prvenstva prolaza (Rusija) i bahatost vozaca generalno

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 23086 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.