Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 814929 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)13.02.2010. u 23:31 - pre 172 meseci
@enteksmont
Sve je to lepo i verujem da redovna vojska moze da bude i prijatno iskustvo za neke, ali u ovoj temi se ne diskutuje o redovnoj vojsci.
Imas u prvom postu http://www.elitemadzone.org/p299091 opis teme.
 
Odgovor na temu

walshie

Član broj: 125086
Poruke: 35
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.02.2010. u 10:36 - pre 172 meseci
LJudi, propast. Posle svega onoga, direktorka je resila da nam obojici poveca radno vreme na 9 sati od ponedeljka. Zbog ovoga cu ja dobiti otkaz kod privatnika kod koga radim na crno tako da ostajem bez ikakve zarade a pritom zivim sa kevom koja prima minimalnu invalidsku penziju. Tacnije, ja vise nemam nikakvog izbora sem da ili prosto ne idem vise u civilnu i da se krijem ili da probam da se prebacim u neku drugu ustanovu. Ova sada direktorka mi je rekla da je zabole za to sto cu dobiti otkaz.

Dali zna neko dali je moguce ikako prebaciti se u neku drugu ustanovu (mogu da donesem dokaze o primanjima majke) ili da se prekine ova smrdljiva civilna sluzba zbog nemogucnosti izdrzavanja?
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.sksyu.net.



+64 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.02.2010. u 11:04 - pre 172 meseci
Za drugu ustanovu u proncipu mozes, ali ce uvek pre da poslusaju "direktorku" nego tebe , i ona moze bilo sta da kaze njoj ce poverovati, a inace nesmes da budes u radnom odnosu u toku civilke, pa moze cak i tvoj privatnik da najebe sto te nije prijavio.

Najbolje sto mozes probaj da odneses cek, i kaze da zbog teske materijalne situacije, i sto ti je majka invalid i moras da se brines o njoj da ti odloze sluzenje 1-2god, a da ti ovo uracunaju.

PS Da sam se ja pitao ne bi ni otisao ako nije krajni rok, posto ako je verovati ova glupost ce se ukinuti 2011. pa neka posle "muskarcine" idu, a koji nemaju vremena na ovakve gluposti, ne moraju da idu, kako je i fer, a koga ovo zanima neka se bavim ovim tj vojskom i neka bude adekvatno placen kao u svakoj normalnoj i civilizovanoj evropskoj drzavi u XXI veku!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.02.2010. u 11:09 - pre 172 meseci
Slažem se sa Lakijem, kao što reče ti si već u "nebranom grožđu" time što radiš i najbolje i da ne pominješ uopšte. Hm... bolje probaj da objasniš u vojnom odseku da ti zbog majke i svega ne odgovara da tamo budeš 9 sati i više (što je i tačno) i da li bi mogli da te prebace negde drugde itd.
 
Odgovor na temu

walshie

Član broj: 125086
Poruke: 35
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.02.2010. u 11:50 - pre 172 meseci
Hvala za brze odgovore ljudi. Definitivno necu spominjati rad na crno ali dali je ovo dovoljno? Ja bih najvise voleo da se prebacim negde drugde da se ne smaram posle godinu dana opet sa ovim sranjem. U krajnjem slucaju bih odlozio.

Jel znate neki primer da se neko uspesno prebacio na njegovu molbu?

Eh koja zemlja....
 
Odgovor na temu

Ikebana

Član broj: 251893
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.02.2010. u 15:24 - pre 172 meseci
Treba mi pomoc. U civilnoj sam od septembra. Novi zakon o civilnoj je usvojen u oktobru ali u clanu 67 lepo pise da ne vazi za mene. E sad ako neko moze da mi kaze:

1. Pozakonu koji je vazio pre ovoga, koliko dana imam pravo na odsustvo? Cuo sam 13?

2. Koliko dana imam pravo za ispite?

3. Da li kao u ovom novom zakonu i u starom pise da imam pravo na hranu ili nadoknadu za hranu?

Ako neko zna, mnogo mi je bitno. Hvala

 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.02.2010. u 15:46 - pre 172 meseci
1.Nama(ja jos nisam koristio) su davali po 13 kalendarskih dana, znaci uzems u ponedeljak i imas fakticki 16 dana.
Uskoro cu uzeti nagradno(7 kalendarskih dana), to je kao ispunjava radne zadatke na vreme ima korektan odnos sa zposlenima...ba bla.\

2. Neznam za ispite, meni su davali taj dan da ne dolazim, ali verujem da bi mogao da izboksujem jos dan-dva.
Sve je stvar dogovora sa nadredjenima, ako ste ok ne bi trebalo da te cimaju oko toga.

3.Plata nam je oko 1500din(pored markice). E, sad da li je to nadkoknada za hranu- ko ce ga znati.
 
Odgovor na temu

Ikebana

Član broj: 251893
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.02.2010. u 15:52 - pre 172 meseci
Ok, hvala ti. Pazi u novom zakonu koji je okacen na sajtu ministarstva odbrane u PDF verziji stoji posebna stavka novcana nadoknada (sada po novom zakonu 50% od one koju dobijaju redovni vojnici) a posebno stoji da mora da nam se obezbedi hrana ili nadoknada za hranu.

 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.02.2010. u 17:43 - pre 172 meseci
Nama su decembarsku platu zakinuli za 50% i rekli da cemo ostatak dobiti u nekakvim bonovima za topli obrok. Dalje o bonovima nismo nista culi. Medjutim u januaru su nam rekli da za nas stare(sept. i ranije klase) to ne vazi i vratili nam platu na stari nivo i nadoknadili onih 50% decembarskih.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.02.2010. u 14:05 - pre 172 meseci
Ja bih da pitam nešto za druga koji je ovdje u CG...rođen je u Smederevu 82. a u CG došao 2000. i u CG je uzeo ličnu kartu koja mu ističe u septembru (vjerovatno po osnovu SiCG državljanstva) ali mu u izvodu iz matične knjige piše da je Srbin (što valjda znači da ima srpsko državljanstvo) otac mu je Crnogorac rođen u CG i ima crnogorsko državljanstvo..ovdje su rekli da će da mu daju državljanstvo ako tamo podnese zahtjev za ispisom (sami ispis traje godinu dana ali je dovoljan samo zahtjev) e sad pošto on samo želi da što brže uzme pasoš bilo Srbije bilo CG da li bi mu dali pasoš Srbije? U Srbiji nije imao prebivalište zadnjih 10 godina i vojsku naravno nije završio..hoće li mu praviti problem prilikom ispisa zbog vojske jer čuh da traže to?

Na kraju može li ko pojasniti ovo iz zakona?

Regrut može biti upucen na služenje vojnog roka do kraja kalendarske
godine u kojoj navršava 27 godina života.
Posle isteka kalendarske godine u kojoj vojni obveznik navršava 27
godina života, pa sve do kraja kalendarske godine u kojoj navršava 35
godina života na služenje vojnog roka upucuju se svi regrutovani vojni
obveznici koji nisu izvršili obavezu služenja vojnog roka.

Kakve veze ima broj 27 ovdje ako već mora da ide dok ne napuni 35?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.02.2010. u 14:09 - pre 172 meseci
Što se tiče ovog:

Citat:
Na kraju može li ko pojasniti ovo iz zakona?

Regrut može biti upucen na služenje vojnog roka do kraja kalendarske
godine u kojoj navršava 27 godina života.
Posle isteka kalendarske godine u kojoj vojni obveznik navršava 27
godina života, pa sve do kraja kalendarske godine u kojoj navršava 35
godina života na služenje vojnog roka upucuju se svi regrutovani vojni
obveznici koji nisu izvršili obavezu služenja vojnog roka.

Kakve veze ima broj 27 ovdje ako već mora da ide dok ne napuni 35?


To otprilike znači da do 27. godine možeš da ideš, a i ne moraš - tj. možeš da odložiš ako studiraš i slično. Posle 27. godine moraš ići, odnosno možeš odložiti jedino zbog bolesti/uz lekarsko uverenje.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.02.2010. u 14:42 - pre 172 meseci
Hm...

Otpust iz državljanstva Republike Srbije?


Zahtev za otpust iz državljanstva Republike Srbije , može se podneti lično ili preko ovlašćenog punomoćnika preko nadležnĺ PU-e, odnosno PS-e, po poslednjem prebivalištu na teritoriji Srbije, pre odlaska u inostranstvo, odnosno preko nadležnog diplomatsko-konzularnog predstavništva Republike Srbije u inostranstvu.



Prilikom podnošenja zahteva za otpust preko nadležne PU-e, odnosno PS-e, uz uredno popunjen zahtev za otpust, potrebno je priložiti i sledeću dokumentaciju:

■garancija da će stranka biti primljena u strano državljanstvo ili dokaz da je već stekla strano državljanstvo i prevod garancije, odnosno dokaza od ovlašćenog sudskog tumača (ovaj dokaz stranka je dužna da pribavi i pre podnošenja zahteva za otpust; otpust nije moguć ako bi državljanin Republike Srbije time postao lice bez državljanstva);
■izvod iz matične knjige rođenih;
■izvod iz matične knjige venčanih;
■uverenje o državljanstvu Republike Srbije;
■uverenje nadležnog opštinskog suda po poslednjem mestu prebivališta u Republici Srbiji da se protiv lica ne vodi krivični postupak;
■potvrda uprave javnih prihoda o izmirenim porezima (po poslednjem mestu prebivališta u Srbiji);
■fotokopija pasoša odnosno lične karte;
■uverenje da su izmirene imovinsko-pravne obaveze iz odnosa roditelja i dece od Centra za socijalni rad.
Taksa za rešavanje po zahtevu za otpust iz državljanstva iznosi 21.370,00 dinara.



Ukoliko stranka podnosi zahtev za otpust iz državljanstva preko nadležnog diplomatsko-konzularnog predstavništva Republike Srbije u inostranstvu, uz uredno popunjen zahtev za otpust iz državljanstva potrebno je priložiti i sledeću dokumentaciju:

■garancija da će stranka biti primljena u strano državljanstvo ili dokaz da je već stekla strano državljanstvo i prevod garancije od ovlašćenog sudskog tumača;
■izvod iz matične knjige rođenih;
■izvod iz matične knjige venčanih;
■uverenje o državljanstvu Republike Srbije;
■fotokopija pasoša odnosno lične karte (ostale dokaze ovo Ministarstvo u prethodnom postupku pribavlja službenim putem).


Po prispeću zahteva za otpust, predatih preko diplomatsko-konzularnog predstavništva Republike Srbije u inostranstvu, ovo Ministarstvo sprovodi prethodni postupak i po okončanju postupka donosi rešenje. Celokupna procedura od momenta prispeća zahteva za otpust, predatih preko diplomatsko-konzularnog predstavništva Republike Srbije u inostranstvu, kao i zahteva za otpust predatih preko nadležne PU-e, odnosno PS-e, traje najduže 5-6 meseci.


Nigdje ne pominju vojsku..e sad vjerovatno za zahtjev i ne treba vojska ali za sami otpust bi to oni vjerovatno provjerili..doduse mislim da je njemu dovoljan samo zahtjev :)
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.02.2010. u 15:10 - pre 172 meseci
Citat:
ovdje su rekli da će da mu daju državljanstvo ako tamo podnese zahtjev za ispisom (sami ispis traje godinu dana ali je dovoljan samo zahtjev) e sad pošto on samo želi da što brže uzme pasoš bilo Srbije bilo CG da li bi mu dali pasoš Srbije? U Srbiji nije imao prebivalište zadnjih 10 godina i vojsku naravno nije završio..hoće li mu praviti problem prilikom ispisa zbog vojske jer čuh da traže to?

Ako ima srpsko državljanstvo, onda i ne može da izvadi drugi pasoš nego srpski. Što se tiče vojske, to nema nikakve veze, jer izdavanje pasoša odavno već nema nikakve veze sa vojnim odsekom. Ranije je trebala neka potvrda, ali više ne treba.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289
Via: [es] mailing liste

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.02.2010. u 15:20 - pre 172 meseci
Citat:
u izvodu iz matične knjige piše da je Srbin (što valjda
znači da ima srpsko državljanstvo)


Ne, biti Srbin ne znači imati državljanstvo Srbije, kao ni obrnuto.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.02.2010. u 15:41 - pre 172 meseci
Valjda ga po rođenju upisuju u državljanstvo nevezano za nacionalnost(a rođen je u Smederevu)?
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)23.02.2010. u 16:24 - pre 172 meseci
To da, po mestu rođenja automatski je dobio državljanstvo Rep. Srbije.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

mannex
ovde

Član broj: 18189
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: no site


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)26.02.2010. u 18:27 - pre 172 meseci
Citat:
su27killeryu:
Na kraju može li ko pojasniti ovo iz zakona?

Regrut može biti upucen na služenje vojnog roka do kraja kalendarske
godine u kojoj navršava 27 godina života.
Posle isteka kalendarske godine u kojoj vojni obveznik navršava 27
godina života, pa sve do kraja kalendarske godine u kojoj navršava 35
godina života na služenje vojnog roka upucuju se svi regrutovani vojni
obveznici koji nisu izvršili obavezu služenja vojnog roka.

Kakve veze ima broj 27 ovdje ako već mora da ide dok ne napuni 35?

Ovo je bilo po starom zakonu. Po novom zakonu je gornja granica spustena na 30 godina. Stariji od 30 godina koji nisu sluzili vojsku se oslobadjaju obaveze sluzenja, pri cemu je predvidjeno podizanje prijava protiv onih koji su izbegavali. Ali obzirom da je zakon o amnestiji na dnevnom redu vec na prvom prolecnom zasedanju skupstine od ovih prijava nece biti nista.

Citat:
Miroslav Jeftić: Što se tiče ovog:
To otprilike znači da do 27. godine možeš da ideš, a i ne moraš - tj. možeš da odložiš ako studiraš i slično. Posle 27. godine moraš ići, odnosno možeš odložiti jedino zbog bolesti/uz lekarsko uverenje. :)

Mozes da odlazes i posle 27. godine npr. studije ili posao u inostranstvu, ali mislim da studije u zemlji ne pomazu. Doduse odlaganje nije jednostavno, tj. mora da se pise molba.
siptoP
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)26.02.2010. u 20:39 - pre 172 meseci
Ko je u inostranstvu to je druga priča, za njega nema zime.
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.117.broadband12.iol.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.02.2010. u 21:06 - pre 172 meseci
Ne mora da znaci :) Ministartstvo mora da olucuje za te koji su u inostranstvu i imaju preko 27 god, tako da ako im se cefne da ne daju, moze da bude problem. Druga je prica sto po pravilu svima daju to odobrenje.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.02.2010. u 21:13 - pre 172 meseci
Pa i ako ti ne daju, ako si odlucio da permanentno zivis u inostranstvu... nije bas da imaju puno opcija da te prisile da sluzis :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 814929 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.