Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142

[ Pregleda: 809775 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

JankoJ123

Član broj: 267831
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)13.09.2010. u 13:03 - pre 164 meseci
Ja dobio premeštaj.
Ako nekome zatreba, da zna da ima dve opcije.
Prva je žaliti se na ustanovu, tj. na odgovorna lica u ustanovi gde služite,
i ako se utvrdi da ste u pravu, odobre vam premeštaj
ili u najboljem slučaju, raskinu ugovor sa tom ustanovom pa svi vojnici
odatle prelaze u neku drugu.
Druga opcija je lekarsko uverenje da rad u toj ustanovi loše utiče
na vaše zdravlje pa morate biti premešteni...

Ah, da, da napomenem, ako neko ide u vojsku decembra
a iz Niša je, sad stižu pozivi, tamo gde vam stoji da ubeležite
ustanovu gde želite da služite,
nikako, ali nikako ne upisujte Niško udruženje studenata sa hendikepom!
Prijateljski savet.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.09.2010. u 08:42 - pre 164 meseci
Citat:

Budi profesionalni vojnik

Beograd -- Ministarstvo odbrane predstavilo je spotove "Budi profesionalac", kojima od sutra počinje kampanja promocije profesionalizacije Vojske Srbije.
Cilj ove kampanje je privlačenje mladih ljudi da postanu profesionalni pripadnici armije.

Ministar odbrane Dragan Šutanovac kaže da je popunjenost Vojske profesionalnim kadrovima do sada oko 80 procenata, a nada se da će do kraja godine dostići cifru od 90 odsto popunjenosti, čime će Srbija u potpunosti imati profesionalizovanu vojsku.
...
link
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.09.2010. u 09:30 - pre 164 meseci
It's about time. Ja već 10 godina pričam kako vojska treba da se sastoji od profesionalaca koji će sami odabrati taj poziv i biti motivisani da rade taj posao, umesto momaka koji su tu pod prisilom i nemaju nikakve motive, a istovremeno gube dragoceno vreme koje su mogli iskoristiti za školovanje ili rađenje nekog drugog posla koji im ide od ruke i za koji su obučeni. Jedini negativni komentari koje sam video se tiču toga kako će naši vojnici da ginu po Avganistanu i Iraku, ali to tako i treba. Mislim, ne da ginu, nego da učestvuju u vojnim akcijama, jer onaj ko je odabrao da bude profesionalni vojnik, valjda mu je cilj da ima neke akcije, a pošto je ovde (nadam se) neće više biti, onda neka idu u Irak, što da ne, ako za tim ima potrebe, tj. ako je tako dogovoreno na međudržavnom nivou. U svakom slučaju, dobro je da su konačno shvatili da biti vojnik treba da bude zanimanje kao i svako drugo, pa ko voli nek izvoli, uz prihvatanje svih rizika koji idu uz taj posao.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

donele

Član broj: 260797
*.static.kdsinter.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)19.09.2010. u 02:17 - pre 164 meseci
Pozdrav svima, meni je juce dosao poziv za vojsku (uspesno izbegnut na srecu). Zanima me, koliko ce jos puta isti doci do 1. decembra?
 
Odgovor na temu

ilkeNo1
Miloš Ilić
bg

Član broj: 37476
Poruke: 111
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)24.09.2010. u 23:36 - pre 164 meseci
Pitanje : da li je moguce izdavanje duplikata vojne knjizice? Odsluzio sam civilnu, a vojnu knjizicu izgubio( tj. civilnu, onu plavu)


"Izgubljeno je samo ono cega se odreknemo"
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-3.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)24.09.2010. u 23:40 - pre 164 meseci
Šta će ti to? Ukida se obavezna vojska?

Ili misliš da ako se zarati pa te pozovu u rezervni civilni sastav da ne radiš ništa? :D
 
Odgovor na temu

ilkeNo1
Miloš Ilić
bg

Član broj: 37476
Poruke: 111
*.adsl-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.09.2010. u 12:09 - pre 164 meseci
Ne mogu da obnovim master(prolongiram) ako im ne odnesem knjizicu...
"Izgubljeno je samo ono cega se odreknemo"
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.09.2010. u 17:43 - pre 164 meseci
http://www.mondo.rs/s184401/Sr...a_obavezu_sluzenja_vojske.html
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.09.2010. u 18:30 - pre 164 meseci
Sto znaci da nema vise poziva za vojsku. Ali mene interesuje sledece: da li ce se ukinuti uslovi koji su postojali u konkursima za pojedina radna mesta gde je trazen odlsuzen vojni rok i ako se budu ukinuli(a ne trazi se obuka sa oruzjem), da li ce biti dozvoljeno i onima koji su sluzili civilno da konkurisu?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

MilanTarot

Član broj: 241174
Poruke: 321
*.adsl.beocity.net.



+23 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.09.2010. u 18:46 - pre 164 meseci
U svim tim konkursima se trazi REGULISANA VOJNA OBAVEZA, tj da ti neces morati da vise da ides na sluzenje vojnog roka. A da li si se ti oslobodio sluzenja vojnog roka tako sto si ga odsluzio (bilo civilno, bilo sa oruzjem), ili tako sto si nesposoban (pod uslovom da si sposoban za to radno mesto), organzaciju bas briga.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.09.2010. u 19:17 - pre 164 meseci


A sad moze jedan LOCK na temu :)
 
Odgovor na temu

zarkili

Član broj: 265706
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.09.2010. u 19:27 - pre 164 meseci
Kako mislis "Sto znaci da nema vise poziva za vojsku". Naravno da ih ima, tj. bice decembarskog poslednjeg roka.
 
Odgovor na temu

Dzoni_mkv

Član broj: 60321
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.09.2010. u 19:34 - pre 164 meseci
jaoooo bre kako ce da bude u Decembru? Sta ce da rade od polovine decembra do 1. Januara? Ajde bre. Od prvog januara svi razlaz ko je jos u kasarni.
 
Odgovor na temu

JankoJ123

Član broj: 267831
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.09.2010. u 19:41 - pre 164 meseci
Citat:
Dzoni_mkv: jaoooo bre kako ce da bude u Decembru? Sta ce da rade od polovine decembra do 1. Januara? Ajde bre. Od prvog januara svi razlaz ko je jos u kasarni.


Pa ti što krenu 1. decembra, služiće do 1. septembra, tj. do 1. juna ako su u kasarnama.
Baš kao što ćemo mi koji smo krenuli 1. septembra da služimo do 1. juna, tj. do 1. marta.
Kako meni rekoše neki, ''nema skraćenja, a ako Tadić i skraćuje, verovatno neće vama civilcima da skrati''.
Ubavinja, lepotinja i tako to.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.09.2010. u 19:45 - pre 164 meseci
Nije mi samo jasno da li je 1.1.2011 generalno kraj služenja vojnog roka ili je u pitanju samo kraj slanja poziva, a decemarska klasa će u tom sličaju biti zadržana do juna/septembra.

Što se tiče pitanja kako će to uticati na konkurse za posao odgovor je jednostavan. Taj uslov je postojao jer poslodavac recimo nije hteo da mu radnik radi par meseci, taman se uhoda i kad postaje najkorisniji za firmu mora na robiju državi. Zbog toga su tražili da kandidat ima regulisan vojni rok, a ne odslužen vojni rok jer bu u drugom slučaju to bila diskriminacija. U (svetlijoj) budućnosti se takvo nešto neće ni pominjati na konkursima jer neće biti praktičnih razloga.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.09.2010. u 19:48 - pre 164 meseci
Kraj slanja poziva, decembarska klasa je poslednja klasa.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.09.2010. u 19:49 - pre 164 meseci
Ja mislim da je Janko u pravu, dakle bice decembarske klase i kada vojnici iz te klase odsluze, onda je to to, kraj.
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

JankoJ123

Član broj: 267831
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.09.2010. u 19:55 - pre 164 meseci
Citat:
MilanTarot: Ne mlati. To nikad nigde nisi mogao da procitas, niti da cujes, vec samo da izmislis ili da lose rastumacis ono sto si procitao. A procitao si jasno i nedvosmisleno, da se od 1.1.2011. ukida obaveza sluzenja u vojsci, te da od tada nece stizati pozivi za vojsku.


Pa koji problem onda imaš sa mojim postom?
Od 1. 1. ne šalju pozive, ko poziv dobije do tad, taj služi do kraja.
''Vlada je donela Odluku o obustavi obaveze služenja vojnog roka i uputila je Narodnoj skupštini na razmatranje. Obaveza služenja vojnog roka u Vojsci Srbije obustavlja se odsluženjem vojnog roka poslednje partije vojnika upućene u 2010. godini, a odnosi se i na regrute koji su zamenili služenje vojnog roka civilnom službom. Od 1. januara 2011. godine, na služenje vojnog roka biće upućivani samo oni koji to dobrovoljno budu želeli.'' (http://www.srbija.gov.rs/vesti/vest.php?id=139740)
Odsluženjem vojnog roka posledwe partije vojnika upućene u 2010. godini, odsluženjem, kažu...
 
Odgovor na temu

Dzoni_mkv

Član broj: 60321
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.09.2010. u 19:59 - pre 164 meseci
Pazi kad sam znao da ce da iskomplikuju i da ostave nedoreceno. Mada tako je i u HR bilo. Ali su kasnije dobili jos jednu uredbu od predsednika licno i svima koji su bili u kasarni je prekinuto sluzenje i poslati su kucama.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.09.2010. u 20:03 - pre 164 meseci
Stas je nedoreceno?
Citat:
Obaveza služenja vojnog roka u Vojsci Srbije obustavlja se odsluženjem vojnog roka poslednje partije vojnika upućene u 2010. godini

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142

[ Pregleda: 809775 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.