Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815147 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.06.2005. u 22:22 - pre 229 meseci
VAZNO

Citat:

Odbaciti krivične prijave

Beograd -- Odlučeno da se odbace krivične prijave protiv državljana SCG koji borave u inostranstvu, a nisu regulisali vojnu obavezu,

Ministarstvo odbrane SCG saopštilo je da Republički javni tužilac smatra da treba nastaviti sa krivičnim progonom. Na sastanku održanom u petak odlučeno je da se od predsednika Srbije Borisa Tadića i premijera Vojislava Koštunice zatraži da razreše nastali problem.

Stav Ministarstva odbrane je da ima mesta primeni člana 8. stav 2 Osnovnog krivičnog zakona, jer učinjena krivična dela predstavljaju neznatnu društvenu opasnost, pri čemu treba imati u vidu izmenjene društvene ekonomske i političke prilike, što učinjenim delima daje mali značaj, uz odsustvo štetnih posledica, navodi se u saopštenju.

U pogledu oslobadjanja od izvršenja izrečenih kazni zatvora po pravosnažnim sudskim odlukama, predloženo je da se, shodno inicijativi Tadića, to pitanje razreši kroz institute amnestije i pomilovanja.

Istovetan stav o predloženim rešenjima Ministarstva odbrane imali su i ministar za dijasporu Vojislav Vukčević, zamenik ministra pravde Branislav Bjelica, kao i pomoćnik ministra unutrašnjih poslova Miroslav Milošević, koji su prisustvovali sastanku.

Medjutim, zamenici Republičkog javnog tužioca preneli su stav Republičkog javnog tužioca koji smatra da nisu ispunjeni uslovi za primenu člana 8 stav 2 OKZ i da treba nastaviti sa krivičnim progonom, kaže se u saopštenju Ministarstva odbrane.

http://www.b92.net/info/vesti/...06&dd=17&nav_id=170827
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.06.2005. u 23:01 - pre 229 meseci
@Dimkovic :

[/quote]Naravno, dosta slucajeva se zavrsi sasvim pozitivno i tu se stvar sa vojskom za njih zavrsava - ali ima gomila ljudi koji su odbijeni bez ikakvih valjanih razloga. To znaci da u SCG moze biti raspisana poternica (mada ovo sad ne rade koliko znam, jer ne mogu - nemaju sud koji ce to da radi ;-)[/quote]

Nazhalost, procenat pozitivno reshenih zhalbi je smeshno mali. A poternice se josh uvek raspisuju, josh je gore sada kada su vojne ingerencije prebachene u civilne sudove. Evo, ja bash ochekujem jedno "wanted" uskoro :(

Citat:
I u tom slucaju isto postoji resenje - tj. otici sto ranije iz SCG i do 27-me godine imati stalan boravak, ili - jos bolje, drzavljanstvo. U tom slucaju se sanse da bude problema drasticno smanjuju - a i ako nekog uhapse na granici sa starnim pasosem, to se obicno zavrsava jednom diplomatskom intervencijom iz ambasade te zemlje u Beogradu.


Dvojno drzhavljanstvo je mach sa dve oshtrice, zavisi koje drzhave imash pasosh. A odreci se SCG drzhavljansta je jako teshko (zakonski, chini mi se, nemoguce) ako nemash reshenu vojnu obavezu!

Recimo, u pasoshu UK EKSPLICITNO stoji da u sluchaju neizmirene vojne obaveze prema matichnoj drzhavi oni nemaju namere da intervenishu! Verujem da je isti sluchaj i sa drugim EU drzhavama.


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.06.2005. u 23:15 - pre 229 meseci
To je tacno na papiru - samo ako si dobar taxpayer tesko da bi se tek tako lako odrekli tebe pa mozda konzul i nazove par telefona ;-) Ako je u pitanju USA ambasada, verovatno se boje i da tetkica nazove a kamo li konzul :-))

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.06.2005. u 23:53 - pre 229 meseci
Hehe, mozhe biti, mozhe biti... ali ovo za UK pishem iz iskustva ljudi koji su mislili da ih dvojno drzhavljanstvo shtiti, a nisu prochitali small print (zaista ironichno da i pasoshi imaju small print koji niko ne chita) :|

[Ovu poruku je menjao NastyBoy dana 18.06.2005. u 00:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zack1
Beograd

Član broj: 50080
Poruke: 52
*.yubc.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.06.2005. u 23:54 - pre 229 meseci
@ NastyBoy

Citat:
Nazhalost, procenat pozitivno reshenih zhalbi je smeshno mali. A poternice se josh uvek raspisuju, josh je gore sada kada su vojne ingerencije prebachene u civilne sudove. Evo, ja bash ochekujem jedno "wanted" uskoro :(


Ne znam odakle vam ti podaci da je još gore sa prelaskom ingerencija na civilne okružne sudove. Vojno odeljenje u kome radi šest okružnih tužilaca u Beogradu počelo je sa radom krajem aprila (barem zvanično). Njih čeka preko 2.000 predmeta, koliko je stiglo iz vojnog tužilaštva, i još preko 600 iz vojnog odeljenja Okružnog suda, među kojima je i tragična pogibija dvojice vojnika u kasarni u Topčideru. Tu su i slučajevi ,,špijunaže" Perišića, zatim autora knjige Vojna tajna itd. Sigurno je da se od marta do juna skupilo još 2000 slučajeva odbijanja-ignorisanja služenja vojske u Beogradu. Da li može šest ljudi da podigne optužnice za toliki broj novih slučajeva, pitanje je da li mogu da obrade i one stare. Čak i da stignu, postoji samo pet sudija u vojnom odeljenju okružnog suda u Bgd.


He who dares...
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.06.2005. u 23:59 - pre 229 meseci
Posmatram celu prichu iz ugla ljudi koji su u inostranstvu. "Egzistencijelno" sam zainteresovan za ovu temu i imao sam prilichan uvid u razvoj situacije, jedini zakljuchak je da mi se uopshte ne dopada, narochito poternice koje chekaju na aerodromu.

Mozhda je vec pomenuto u ovom topicu, ali za one koje interesuje ova tematika jedan koristan link : http://www.dijaspora-vojna-obaveza.info/
 
Odgovor na temu

zack1
Beograd

Član broj: 50080
Poruke: 52
*.yubc.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.06.2005. u 00:06 - pre 229 meseci
Poternice su raspisivane do kraja 2004. godine, kada je prestalo da postoji vojno pravosuđe. Naravno, ,,stare" poternice i dalje važe. Odakle vam informacije da su Okružni sudovi počeli da raspisuju nove poternice?
He who dares...
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.06.2005. u 00:21 - pre 229 meseci
Prema proverenoj informaciji, od pre dva dana : GSH shalje poziv ambasadi u zemlji u kojoj si (ako si bio dovoljno lud da im kazhesh da si tamo, kao ja shto sam se izradio), ambasada to prosledjuje tebi, ako ima validnu adresu. U oba sluchaja se u GSH vraca negativan odgovor (tj. da te nisu nashli, ili da ti ne zhelish da idesh na sluzhenje vojnog roka), nakon chega se raspisuje poternica po slovu zakona.
Naravno, sve ovo za 27+ godina i neregulaisani status prema vojsci.
Bedak.

PS
Nadam se da nisam u pravu, iskreno se nadam
 
Odgovor na temu

zack1
Beograd

Član broj: 50080
Poruke: 52
*.yubc.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.06.2005. u 08:13 - pre 229 meseci
Ako ljudi ovde previše ne brinu za poternice, vojsku, hapšenja itd., čudi me da vi toliko strahujete koji ste hiljadu i po milja daleko. Pogotovo ukoliko imate strano državljanstvo i stalno mesto prebivališta van Srbije, kakve veze imate sa vojskom (pročitajte odredbe Zakona o Vojsci SRJ). U tom slučaju angažujte advokata i rešite se briga.

Pogledajte koliki je odziv, pa zaključite sami da li može desetak ili dvadesetak tužilaca u celoj Srbiji da podiže optužnice. Da li mislite da bi odziv bio 45% u junu da se raspisuju poternice i da policija hapsi i privodi vojne obveznike. Pa vojska (civilno služenje) je u svakom slučaju bolja od pretnje novčanim kaznama ili čak zatvorom. Odziv se smanjuje jer ljudi ne žele da gube vreme, plaše se za svoju bezbednost... I naravno zato što se pročulo da ne funkcioniše sistem represije,

He who dares...
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.06.2005. u 12:00 - pre 229 meseci
Citat:
čudi me da vi toliko strahujete koji ste hiljadu i po milja daleko. Pogotovo ukoliko imate strano državljanstvo i stalno mesto prebivališta van Srbije, kakve veze imate sa vojskom (pročitajte odredbe Zakona o Vojsci SRJ). U tom slučaju angažujte advokata i rešite se briga.

Pogledajte koliki je odziv, pa zaključite sami da li može desetak ili dvadesetak tužilaca u celoj Srbiji da podiže optužnice


Pa u tome i jeste Catch22 - hiljadu milja daleko i miran si. Tj. miran si DOK si hiljadu milja daleko. Ne verujem ni ja da VP juri bilo kog po Srbiji, ali u sluchaju "stranaca" oni i ne moraju nikog da jure - dovoljno je da se pojavish na granici/na aerodromu i sam si doshao mechki na rupu, jer su vojne poternice isto shto i krivichne, tretiran si kao obichan kriminalac i tvoja cenjena fotka je u svakom granichnom terminalu :|
Veruj mi, stvari nisu tako jednostavne kakvim se tebi chine.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.spitfireuk.net.



+5 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)19.06.2005. u 19:18 - pre 229 meseci
Jure i po srbiji, ko kaze da ne jure.

Uhvatice te na granici da li izlazio iz zemlje ili ulazio u nju :).

Samo u Srbiji imaju mnogo vece sanse da te uhapse, jer tvoje ime uvek moze da ispliva negde... bilo da produzujes pasos, vadis vozacku, etc.

Odreci se SiCG drzavljanstva je pravno nemoguce, ako nisi izmirio vojnu obavezu, medjutim neke zemlje (npr. Nemacka) priznaju odbijenicu za ispis iz drzavljanstva da bi dobio njihov pasos.

Mene zanima druga stvar...

Da li je neko uspeo da odlozi vojsku u inostranstvu posle 27-me godine i da li bi mogao da podeli iskustvo sa nama?
 
Odgovor na temu

Artz

Član broj: 764
Poruke: 445
*.cisco.com.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.06.2005. u 13:13 - pre 229 meseci
Pa dobro kakvi su utisci u zelenilu. Koliko dugo radite dnevno, sta radite, utisci.....
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
212.62.53.*

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.06.2005. u 13:44 - pre 229 meseci
jel zna neko kako da dobijem postedu za operaciju koju sam radio u civilnoj bolnici!? Zbog problema koje sam imao, a doktore u vojnoj bolnici, vrlo cesto nije briga da rade sa vojnicima u civnilnoj, otisao sam u civilnu bolnicu da sto pre resim svoj problem.I naravno, sada ne mogu da dobijem postedu sto sam bio sprecen da idem u vojsku? Ima neko neku ideju? Kako da ovo izvedem?
 
Odgovor na temu

berserk
Dobermanz -General Manager
Belgrade

Član broj: 59173
Poruke: 367
212.200.15.*

Jabber: berserk@jabber.freenet.de


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.06.2005. u 14:37 - pre 229 meseci
Da li neko zna koja je uloga teleprintera(rod VEZA)?
Hvala unapred.
pozz 2 all
"...Pokazacu ti kako se usta koriste u borbi!"
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.06.2005. u 20:39 - pre 229 meseci
Citat:
berserk: Da li neko zna koja je uloga teleprintera(rod VEZA)?
l

nisam 100% siguran ali bice da je nosenje one gigantske kutije na ledjuma.
 
Odgovor na temu

berserk
Dobermanz -General Manager
Belgrade

Član broj: 59173
Poruke: 367
212.200.15.*

Jabber: berserk@jabber.freenet.de


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.06.2005. u 21:02 - pre 229 meseci
Citat:
kobrejabre: nisam 100% siguran ali bice da je nosenje one gigantske kutije na ledjuma.


tnx (to i ja mislih)

Ima da bude -> "...ja kazem Cico lezi..." :D
"...Pokazacu ti kako se usta koriste u borbi!"
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.06.2005. u 23:44 - pre 229 meseci
Hehe, bice ono staro "rodila majka propalicu da nosi motalicu" ;)

 
Odgovor na temu

berserk
Dobermanz -General Manager
Belgrade

Član broj: 59173
Poruke: 367
212.200.15.*

Jabber: berserk@jabber.freenet.de


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.06.2005. u 00:44 - pre 229 meseci
Citat:
NastyBoy: Hehe, bice ono staro "rodila majka propalicu da nosi motalicu" ;)


LOL
"...Pokazacu ti kako se usta koriste u borbi!"
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

djricky
SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
213.244.221.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.06.2005. u 21:17 - pre 229 meseci
teleprinter je ono chudo sto lici na pisacu masinu, ma bolje da vam ne opisujem,...
ja sam bio telefonista-linijash 11812 VP4795/4...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

berserk
Dobermanz -General Manager
Belgrade

Član broj: 59173
Poruke: 367
212.200.15.*

Jabber: berserk@jabber.freenet.de


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)22.06.2005. u 13:16 - pre 229 meseci
@ djricky
Tnx legendo.pozz
"...Pokazacu ti kako se usta koriste u borbi!"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815147 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.