Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 814420 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.03.2007. u 09:04 - pre 208 meseci
Kako se to "racuna"? Postoji neki zakon, neko pravilo, neka uredba? Bilo sta gde to pise.

Po cemu si ti ispucao svoj prigovor savesti ako te izbace iz neke ustanove?

Evo hipoteticke situacije:

1. Covek je Jehovin svedok, i zbog prigovora savesti sluzi civilno.
2. Isti covek je strahovito neodgovoran ili ima puno privatnih obaveza ili svakodnevne molitve neke i zbog toga kasni, pali ranije i generalno ga vise nema nego sto ga ima.
3. Neki niskocelac odluci da je on ispucao prigovor savesti.

Kako bre?! Time sto se ne ponasa odgovorno nije vise Jehovin svedok? Sad je sta? Pravoslavac? Aj sad kao marsh u vojsku.


U svakom slucaju treba sankcije da snosi, primera radi, svo vreme koje je odsustvovao nakalemi mu se da ga odradi. Nema skidanja dok se efektivno ne odradi tih 9 meseci, pa ti bezi bato ako ti je do 5 godina civilnog. Ali ovo sa prebacivanjem u uniformu je shabanija samo takva.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.03.2007. u 09:30 - pre 208 meseci
Da ne bude zabune - to što sam rekao je lično i sasvim subjektivno tumačenje odnosno viđenje, niti sam neko zvanično lice niti sam dao zvanično tumačenje. Iz onoga što sam imao prilike da čujem do sada, svi koji su imali problema u civilnoj vojsci (nedolaženje bez opravdanja, raznih ekscesi i sl.) su uglavnom završili u Požarevcu. Šta se posle dešavalo ne znam (da li su odradili sve do kraja ili ne).
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.03.2007. u 15:58 - pre 208 meseci
A ok, izvini.

Ma meni je sve to sto ovde ljudi rade oko vojske (nadlezni) toliko bez veze da je to strasno. I iz druge tacke gledista, da sam recimo oficir.. u sto bih voleo da mi posalju nekoga ko nije ni po burek i novine bio sposoban/skoncentrisan da ide u nekom domu zdravlja...

Pa sta da radi oficir sa tim ljudima, nije on upravnik zatvora da je placen da trpi kaznjenike po kazni nego voljne da obucava.

 
Odgovor na temu

Humbolt777

Član broj: 71937
Poruke: 11
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)06.03.2007. u 10:27 - pre 208 meseci
Pitanje za ''ZARAZU'':
Videh na forumu da smo kolege i klasići iz JKP''Pogrebne usluge''!!! Zanima me jesi li dobio neke pare od njih? Za prevoz i platu... Mene zavlače već 6 meseci, pa reko' da vidim da li da ih poteram... Nije toliko zbog kinte, već zato što su bezobrazni...
HVALA!
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)06.03.2007. u 12:59 - pre 208 meseci
Btw, juce je u Dom Zdravlja Apatin stigao dokument iz vojnog odseka(mislim Subotica) kojim se nalaze da od 1.februara 2007. oni moraju snositi sve troskove plata i putnih troskova civilnih vojnika koji sluze kod njih u ustanovi inace ce raskinuti ugovor s njima. U bukvalnom znacenju-ako necete da placate civilnu vojsku koja kod vas sluzi-necemo vam ni slati istu, vec cemo naci drugu zainteresovanu firmu koja hoce. Koliko sam upoznat, direktor ce staviti potpis na pristanak pa vojni odsek vise nece imati obaveza prema njima za plate i putne troskove. A sto se tice onih koje kasne, moze se cuti stara prica-pare su trebovane, samo se cekaju oni iz Beograda da uplate. Dakle nista do daljnjeg. Srecom, imam jos sutra i prekosutra da odsluzim i adio...Ko ce dzabe da im radi
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

James
London

Član broj: 1928
Poruke: 174
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.03.2007. u 06:56 - pre 208 meseci
Kada smo kod para, meni su juce u Telekomu isplatili za prvoh 5 meseci: 9.117 dinara. Od toga 7.000 za markciu a ostalo je valjda plata
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.03.2007. u 22:29 - pre 208 meseci
Srecnice. Mora da su pouceni onim strajkom u Kragujevcu odlucili da isplate sve u telekomu...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.beobug.com.



+128 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)13.03.2007. u 22:05 - pre 208 meseci
Pozdrav svima,
vec sam procitao dosadasnja iskustva u vezi izlaska iz zemlje dok traje civilno sluzenje vojnog roka, medjutim svi ti postovi su poprilicno bajati. Zanimaju me NAJSVEZIJE informacije u vezi ovoga.
Da li je neko u skorije vreme pokusao da predje granicu a da je u evidenciji za civilno sluzenje vojnog roka???
Zanima me da li se to standardno proverava na granici u poslednje vreme?

Moje iskustvo - stigao je dopis u ustanovu u kojoj sluzim da moramo da predamo pasose "na cuvanje". Ja sam im dao pasos koji je istekao i izvukao se slagavsi da nemam novi (pasose nisu trazili decembarskoj generaciji pre mene - ja sam martovska `07 generacija) .

Posto planiram da letos idem u Austriju i Nemacku zanimaju me iskustva drugih ljudi.

Takodje sam proverio u vojnom odseku - MOGUCE je dobiti posebnu dozvolu za put u inostranstvo ali koliko sam ja razumeo iz price daju je prilicno NERADO, tako da je i za ovo potrebna veza izgleda.

Ajde ljudi, molim vas iznesite vasa iskustva.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)13.03.2007. u 22:09 - pre 208 meseci
Citat:

Moje iskustvo - stigao je dopis u ustanovu u kojoj sluzim da moramo da predamo pasose "na cuvanje"


Jedino sud moze da dosudi da se nekoj osobi oduzmu putne isprave.

Svako drugi ko to radi krsi zakone zemlje u kojoj zivi i radi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)13.03.2007. u 22:26 - pre 208 meseci
He, pa znamo svi da u Srbiji imaju Zakoni i "Zakoni" .

Na granici nemaju evidenciju o tome da li neko sluzi vojni rok ili ne.

Zato i hoce da "pricuvaju" pasose, da ne bi ljudi putovali preko za vreme sluzenja i time krsili zakon (nije mi jasna svrha tog zakona, al ajd).

Dokle god ti nadredjeni dopusti odsustvo, mozes da putujes di hoces (samo nemoj da se hvalis na granici da sluzis u civilu).
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.beobug.com.



+128 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)13.03.2007. u 22:42 - pre 208 meseci
To je zakon nasledjen iz SFRJ.
Neki od bisera koji i danas vaze za sluzenje vojnog roka su i da NE SMES DA UPRAVLJAS VOZILOM dok si na sluzenju sa izuzetkom roda vozaca u vojsci, NE SMES DA SE KUPAS U RECI ILI MORU (!!!! - nista od rashladjivanja letos!).
A jos jedan zakon je da ako napustis mesto prebivalista unutar nase zemlje moras prijaviti boraviste u roku od 24 sata, u suprotnom dezurno lice ima pravo da te privede! Tehnicki to se moze izvesti ako si npr. prijavljen u Barajevu a legitimisu te u Zemun polju.

Kada je rec o izlasku iz zemlje, hecky - nadam se da si u pravu jer ne bih voleo da dam novac za vizu, putno osiguranje i prevoz i da onda izvisim na granici. :(


 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
85.222.137.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)13.03.2007. u 22:48 - pre 208 meseci
Ja sam martovska klasa i meni su u VO rekli da nam nece uzeti pasose, i nisu nam jos uzeli. Dalje, rekli su da mozemo da putujemo ali je procedura trazenja dana i dozvola malko komplikovana. Javim se prvo nadredjenom u firmi, pa kada me on pusti onda idem do VO pa oni salju u BG zhtev pa ovi vracaju i ja ondak mogu da idem tih 10-tak dana. E sad, dakle potrebno je jedno mesec dana unapred javiti i traziti dane.
Sto se tice ilegalnog odlaska, postoji mogucnost da se nista nece desiti jer niko nema evidencije o nama dok se ne pocne malko dublje kopati. Naime, cuo sam pricu (od coveka iz VO) da je jedan vojnik otisao ilegalno i da je valjda u Madjarskoj bio samo svedok nekog slocina i da su proverom njegovog identiteta dosli do podataka da sluzi vojsku a da se nije trazio da ide van. I naje*o je, samo ne znam kako...
Da se vratimo na platu, drug mi kaze da su njemu u nekoj ustanovi gde sluzi rekli da je nadleznost sa VO prebacena na tu ustanovu i da se on moze pozdraviti od para jer ih nece dobiti. Njemu nije preterano krivo jer svakako ne radi nista posebno, ali ja eto pitam kako smeju tako otvoreno to reci i da li se moze pokrenuti neki postupak protiv njih i nesto postici? Da nagovorim druga da se malo izbori za to pa ako padne neka veca lova od procesa da podelimo :)
 
Odgovor na temu

user#1

Član broj: 32839
Poruke: 10
*.92.eunet.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)13.03.2007. u 23:30 - pre 208 meseci
E, sad nije da se hvalim, ali iako me imaju u vojnoj evidenciji (imam vojnu knjižicu!!!), ne zovu me da služim vojsku jer sam po dolasku sa Kosova više puta menjao adresu. Pasoš mi važi do 2010., a red je došao da se služi vojska (imam 27 godina). Prosto se pitam šta mi je činiti, s obzirom da nameravam u inostranstvo letos. Da li da se javljam VO ili ne? Ili da čekam dok konačno ne ukinu vojsku? Da li na grani imaju spiskove onih koje ganjaju na služenje i šta posle rade sa njima?
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)14.03.2007. u 00:17 - pre 208 meseci
Citat:
noskich:
Neki od bisera koji i danas vaze za sluzenje vojnog roka su i da NE SMES DA UPRAVLJAS VOZILOM dok si na sluzenju sa izuzetkom roda vozaca u vojsci(
Ovo ne vazi za civilnu vojsku. Ja sam svo vreme civilnog sluzenja vozio sluzbeni auto(prelazio oko 500 km mesecno) i niko nije pravio problem.

Citat:
ksrele: Ja sam martovska klasa i meni su u VO rekli da nam nece uzeti pasose, i nisu nam jos uzeli. Dalje, rekli su da mozemo da putujemo ali je procedura trazenja dana i dozvola malko komplikovana. Javim se prvo nadredjenom u firmi, pa kada me on pusti onda idem do VO pa oni salju u BG zhtev pa ovi vracaju i ja ondak mogu da idem tih 10-tak dana. E sad, dakle potrebno je jedno mesec dana unapred javiti i traziti dane.
Postoji jos jedno resenje. Trazis redovno(13 dana ukljucujuci i neradne dane), ali od ponedeljka da imas 16 dana sa vikendom(Pravilo je da ga ne mozes dobiti pre odsluzenih 6 meseci, ali to niko ne postuje). Pred odlazak na redovno trazis licnu kartu pod izgovorom da ti treba za fotokopiranje zbog nekog kredita, ili sl. Niko ti to nece traziti da vratis isti dan. Odes na redovno i imas 2 nedelje za putovanje preko grane, a imas i licnu kartu.

Citat:
Da se vratimo na platu, drug mi kaze da su njemu u nekoj ustanovi gde sluzi rekli da je nadleznost sa VO prebacena na tu ustanovu i da se on moze pozdraviti od para jer ih nece dobiti. Njemu nije preterano krivo jer svakako ne radi nista posebno, ali ja eto pitam kako smeju tako otvoreno to reci i da li se moze pokrenuti neki postupak protiv njih i nesto postici? Da nagovorim druga da se malo izbori za to pa ako padne neka veca lova od procesa da podelimo :)


Civilni odseci su vecini (ako ne i svim) ustanova u Srbiji poslali dopis u kome ultimativno zahtevaju da oni isplacuju plate i putne troskove za civilne vojnike koji sluze kod njih ili ce raskinuti ugovor(znaci ne mogu imati civilnu vojsku). Npr, za Apatin to vazi od 1.2.2007 ili 1.3.2007(po dopisu prva varijanta, po onima iz ustanove gde je stiglo druga). Sve ono sto je vojni odsek(Subotica u ovom slucaju) bio nadlezan da isplati-bice isplaceno. Zvao sam tamo i zena koja je nadlezna za isplatu kaze da su pare trebovane i da se cekaju iz Novog Sada. E sad, da li ce oni isplatiti, to ce se tek videti. Nadam se da hoce...

P.S.Ako su mu u toj ustanovi gde sluzi rekli da se pozdravi od para na koje su se oni obavezali da mu isplate za putne troskove i platu u ugovoru koji su potpisali sa vojnim odsekom koji je do tada isplacivao(a on ispunjava uslove za putne troskove), onda ima osnov da ih tuzi...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

kvad
Beograd

Član broj: 78100
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.03.2007. u 03:31 - pre 208 meseci
Da li je bolje poslati nekog od rodbine u izvidnicu da opipa teren? Ne znam kako oni tamo gledaju na to, ali poslao bih nekog cisto da se raspita da me ne bi nesto uvalili na brzaka. Potpisao sam i uzeo poziv,do sada sam odlagao na potvrdu ali sad imam 28 godina i ne verujem da ce sad moci. Nisam se javljao u zadnjih godinu i po dana i planiram da se prijavim civilno ako bude do toga doslo. Sad stalno razmisljam da je mozda bilo bolje da nisam uzimao ali opet bi morao da se ganjam sa tim izbegavanjima i krijenjem a to me realno smara. Pasos mi je istekao jos pre 4 godine i od tad ga nisam produzavao iz tog razloga. Da li problemi sa kicmom mogu biti razlog privremenog ili trajnog oslobadjanja? Da li recimo nemogucnost podizanja teskih predmeta isto moze biti razlog? Sta je potrebno osim psihicke neuracunljivosti da bi se oslobodilo i civilnog roka? Da li postoji i neki pregled pre upucivanja na civilnu sluzbu? Da li recimo nezaposlenost ostalih clanova porodice i mene samog ima neke olaksavajuce okolnosti?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.03.2007. u 07:24 - pre 208 meseci
@fanfon
Nama su isto rekli da se toplo ne preporučuje da vozimo za vreme civilnog. Službeno nam daju po gradu da vozimo, ali privatno ako bi napravili neki prekršaj bi bio osnov da mogu (mada ne obavezno) da nas upute na redovno služenje.

@kvad
Pre civilnog nema nikakvih pregleda, osim ako si im došao sa već nekom potvrdom od civilnog doktora, onda te mogu uputiti na dodatni pregled kod vojnog. Da li je dovoljno ili nije, najbolje sa nekim doktorom da se konsultuješ. Lično, sumnjam da će te zbog kičme osloboditi, možda te samo stave u neku administraciju ili tako nešto.
 
Odgovor na temu

kvad
Beograd

Član broj: 78100
Poruke: 2
89.216.200.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.03.2007. u 20:12 - pre 208 meseci
Trebao bi uskoro da idem na tu komisiju za civilno ali ne znam sta da napisem gde bih zeleo da sluzim da li da trazim ako znam nekog u nekoj ustanovi koja je na njihovom spisku da mi da neku preporuku,da li to kod njih deluje kao razlog gde ce da te upute? Fora je sto sam u medjuvremenu dobio neku ponudu za posao sad ne znam sta to menja,i ako budem poceo da radim to ce moci samo par meseci od sad dok me ne rasporede,ne znam da li tamo da pominjem da treba uskoro da idem na civilno ili da cutim pa da ih stavim pred svrsen cin ili da li da pominjem u civilnom da treba da se zaposlim mislim valjda moze da se radi dok ne krenes na samo izvrsenje civilne sluzbe. Jos jedna stvar i dalje zvanicno studiram pa ako mi neki ispitni rok se poklopi sa sluzenjem a sigurno hoce kako da onda polazem taj ispit da li ceme pustiti zbog toga u to vreme?
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
85.222.137.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.03.2007. u 20:34 - pre 208 meseci
Pazi ovako, zaokruzi ono sto zelis ALI postiji JAKO JAKO JAKO mala sansa da ces bas to da dobijes, ali ti se ipak nadaj, nikad se ne zna. Sto se posla tice, ti mozes da radis i kada krenes da sluzis civilnu ali na crno jer se tebi po zakonu MORA blokirati radni staz! Moj ti je savet da ni jednima ni drugima ne kazes sta se desava. Kada dobijes poziv i krenes na odsluzenje onda kazes ovima na poslu da ti je to naglo iskrslo bla bla bla i ko ih sisa, valjda ce ti platiti :). Sto se tice ispita mozes da trazis slobodan dan i to od tvoje ustanove gde sluzis, dobices ga najverovatnije ali kod vecine se taj dan mora odraditi subotom ili posle na kraju sluzenja.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
77.46.228.*



+363 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.03.2007. u 21:20 - pre 208 meseci
Ne mora se odraditi. Imas po zakonu pravo na 7 takvih dana. Ne ides 5 puta mesecno na ispite. Ako nece da ti daju ili traze da odradis mozes se zaliti vojnom odseku.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
85.222.137.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.03.2007. u 21:28 - pre 208 meseci
Hahahaha... ma daaaaj... bolje odraditi tih par dana neko praviti problem oko toga.
Sta ces, negde ce ti traziti da odradis a negde nece, zavisi gde i kako te prime.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 814420 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.